08 серпня 2018

СПО об’єднань профспілок не погодив Порядок здійснення державного гірничого нагляду

 

 А1

 

 

СПО об’єднань профспілок 6 серпня ц.р. не підтримав проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення державного гірничого нагляду» (далі – Порядок), який було направлено листом Держпраці від 18.07.2018 № 5712/1/10.3 – ДП-18.

 

В цілому СПО об’єднань профспілок підтримує доцільність прийняття цього акту, але редакція деяких його пунктів на цей час не відповідає окремим положенням Конвенції МОП №81, яка ратифікована Законом України.

Згідно з нормами, визначеними у статтях 15 та 19 Закону України «Про міжнародні договори і угоди» та частиною другою статті 3 Закону України «Про охорону праці», якщо міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші норми, ніж ті, що передбачені законодавством України, застосовуються норми міжнародного договору. Тому, основні заходи державного нагляду, зокрема і гірничого, мають проводитися переважно з урахуванням норм  Конвенцій МОП, які ратифіковано законами України, а норми Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» повинні застосовуватися тільки в тій частині, що не суперечить нормам Конвенцій.

Норми Конвенцій МОП №81 не знаходять належного прямого застосування, як джерела міжнародного права, зокрема у пунктах 9 та 21 проекту Порядку, та спрямовані на зменшення кількості і частоти здійснення заходів державного гірничого нагляду (контролю) у сфері безпеки і гігієни праці, що негативно вплине  на  рівень захисту безпеки та здоров’я працівників, стан дотримання суб’єктами господарювання гірничого законодавства.

Без належного нагляду та нормативного регулювання у цій сфері будуть виникати високі ризики, як для роботодавців, так і для працівників. Для роботодавців – високі фінансові та майнові збитки, зниження рівня безпеки та надійності їх підприємств, обмеження можливості для розвитку та залучення інвестицій.

За висновками Комітету із застосування стандартів Міжнародної конференції праці від 4 червня 2018 року за результатами обговорення звіту України за 2017 рік про дотримання Конвенції МОП № 81, Комітет МОП закликав Уряд України утриматися від будь яких обмежень на проведення інспекцій праці у майбутньому.

Загальний висновок СПО об’єднань профспілок щодо проекту акту, опрацьовано з урахуванням зауважень і пропозицій до нього Всеукраїнських профспілок працівників атомної енергетики та промисловості, вугільної промисловості, трудящих металургійної та гірничодобувної промисловості, Конфедерації вільних профспілок України.

 

Додатково:

 

ЛИСТ СПО обєднань профспілок до Державної служби України з питань праці

 

ПОРІВНЯЛЬНА ТАБЛИЦЯ зауважень і пропозицій СПО об’єднань профспілок до проекту Порядку здійснення державного гірничого нагляду

 

 

Департамент охорони праці

[ Детальніше... ]

Нарада з питань роботи профспілкових засобів масової інформації

000

 

9 серпня у рамках реалізації заходів Стратегії інформаційної діяльності ФПУ на 2018-2021 рр. відбудеться робоча нарада з проблемних питань роботи профспілкових засобів масової інформації.

 

Нараду проведуть заступник Голови ФПУ Євген Драп’ятий, керівник Прес-центру ФПУ Юрій Работа за участю головного редактора газети «Профспілкові вісті» Олексія Плаксіна, редакторів друкованих профспілкових ЗМІ, керівників інформаційних підрозділів та відповідальних за інформаційну роботу членських організацій ФПУ.

Початок о 10.00.

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Очікується підвищення зарплат працівників електроенергетичної галузі

mainfoto

 

За повідомленням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг 7 серпня 2018 року на відкритому засіданні НКРЕКП схвалено проекти рішень щодо перегляду структур та рівнів тарифів на виробництво, передачу, розподіл та постачання електричної енергії у зв’язку із збільшенням заробітної плати працівникам.

 

Зазначене рішення прийнято на неодноразові звернення профспілок з метою збереження кваліфікованого кадрового потенціалу компаній та забезпечення надійної роботи Об’єднаної енергетичної системи України, а також забезпечення якісного та надійного електропостачання споживачам. Комісія зобов’язала енергокомпанії спрямувати збільшення фонду оплати праці на підвищення заробітної плати виробничо-технічного персоналу.

Розрахунок рівня заробітної плати здійснено відповідно до «Порядку визначення витрат на оплату праці, які враховуються у тарифах на розподіл електричної енергії (передачу електричної енергії місцевими (локальними) електромережами), постачання електричної енергії за регульованим тарифом, передачу електричної енергії магістральними та міждержавними електричними мережами, виробництво теплової та виробництво електричної енергії».

Середньозважене зростання заробітної плати для працівників електроенергетичної галузі становитиме 10,3 %.

Зазначене рішення не призведе до збільшення тарифів на електричну енергію для населення.

 

Департамент з питань економічного

розвитку та ціноутворення

 

[ Детальніше... ]

В Україні постійно скорочуються передплатні тиражі газет – НСЖУ

slide-press

 

Мінінфраструктури блокує звернення НСЖУ до Кабінету міністрів.

За підсумками передплатної кампанії на друге півріччя 2018 року тиражі газет і журналів скоротилися до рівня 95% від показників на 1 січня поточного року. Такі дані повідомляє ВАТ "Укрпошта" у відповідь на запит Національної спілки журналістів України (НСЖУ).

Загальний обсяг друкованих ЗМІ щодо поштової доставки передплатникам в Україні становить близько 8,3 млн примірників, повідомляє прес-служба НСЖУ.

У НСЖУ зазначають, що друкований інформаційний простір постійно скорочується через відсутність державної політики підтримки друкованої преси і непартнерського ставлення ПАТ "Укрпошта" до редакцій.

"Постійне зростання поштових тарифів на доставку друкованих ЗМІ та скорочення мережі "Укрпошти" абсолютно очевидно призводять до відмови українців від читання газет, – зазначає голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Захистити українські газети і право громадян на доступ до друкованого слова може тільки реалізація обгрунтованої державної інформаційної політики. Адже ганьбою є те, що за останні три роки ринок підписки в Україні скоротився на 3 млн примірників! Тобто на 27%!".

За даними ПАТ "Укрпошта", станом на 1 липня 2015 року в Україні тираж видань за передплатою становив 11,3 млн. Відтоді тиражі постійно тільки скорочувалися і досягали таких показників падіння: 10,6 млн прим. – в першому півріччі 2016-го; 9,6 млн прим. – у другому півріччі 2017-го; і 8,6 млн прим. – в першому півріччі 2018-го.

Надзвичайну ситуацію щодо якості поштової доставки видань за передплатою, тарифної політики"Укрпошти" і загального скорочення тиражів визнають видавці і регіональних, і національних газет.

Директор департаменту з управління тиражем ПрАТ "Сьогодні Мультимедіа", член правління Всесвітньої газетної асоціації WAN-IFRA від України Сергій Охріменко зазначає, що темпи падіння тиражів цього року значно зросли, особливо у місцевих видань. На його думку, це викликано тарифною політикою "Укрпошти" на тлі жахливої якості доставки.

"Такі темпи падіння, враховуючи заплановане підвищення вартості послуг "Укрпошти", відсутність стратегії розвитку послуги з передплати, вкрай неякісну і несвоєчасну доставку і можливе переведення великої кількості (до 4 тис.) поштових відділень в формат так званих точок присутності (фактичне закриття) дають підстави прогнозувати падіння тиражів за результатами річної передплати на 2019 рік не менше, ніж на 15% до поточного рівня, – зазначає Сергій Охріменко. – За помірно-оптимістичними формулюваннями "Укрпошти" криється справжня катастрофа на ринку підписки".

Національна спілка журналістів України продовжує наполягати на введенні урядового мораторію на поштові тарифи на доставку газет (їх фіксації на рівні доставки з 1 липня 2018 р.). Відповідне звернення НСЖУ до Кабінету міністрів надійшло в червні, але його реалізація блокується Міністерством інфраструктури України.

Нагадаємо, НСЖУ закликав Гройсмана ввести мораторій на зростання поштових тарифів на доставку газет, оскільки через істотне подорожчання паперу та поштових послуг більшість газет опинилися в критичній ситуації.

Також раніше повідомлялося, що "Укрпошта" оголосила про підвищення тарифів. Підвищення відбудеться в два етапи. З 1 липня тарифи в середньому мали зрости на 24,7%. Ще на 19,2% порівняно з першим етапом зростуть тарифи з 1 січня 2019 року.

"Це повинно забезпечити мінімальну рентабельність надання послуг, оскільки 2017 року держпідприємства продовжували надавати послуги з доставки та прийому газет і журналів нижче собівартості, що негативно позначається на фінансовому становищі "Укрпошти" та ДП "Преса" і призводить до збитків", – пояснило держпідприємство прийняття рішення.

Джерело: газета "Сегодня"

https://ukr.segodnya.ua/politics/v-ukraine-postoyanno-sokrashchayutsya-podpisnye-tirazhi-gazet-nszhu-1160531.html

[ Детальніше... ]

В Україні постійно скорочуються передплатні тиражі газет – НСЖУ

slide-press

 

Мінінфраструктури блокує звернення НСЖУ до Кабінету міністрів.

За підсумками передплатної кампанії на друге півріччя 2018 року тиражі газет і журналів скоротилися до рівня 95% від показників на 1 січня поточного року. Такі дані повідомляє ВАТ "Укрпошта" у відповідь на запит Національної спілки журналістів України (НСЖУ).

Загальний обсяг друкованих ЗМІ щодо поштової доставки передплатникам в Україні становить близько 8,3 млн примірників, повідомляє прес-служба НСЖУ.

У НСЖУ зазначають, що друкований інформаційний простір постійно скорочується через відсутність державної політики підтримки друкованої преси і непартнерського ставлення ПАТ "Укрпошта" до редакцій.

"Постійне зростання поштових тарифів на доставку друкованих ЗМІ та скорочення мережі "Укрпошти" абсолютно очевидно призводять до відмови українців від читання газет, – зазначає голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Захистити українські газети і право громадян на доступ до друкованого слова може тільки реалізація обгрунтованої державної інформаційної політики. Адже ганьбою є те, що за останні три роки ринок підписки в Україні скоротився на 3 млн примірників! Тобто на 27%!".

За даними ПАТ "Укрпошта", станом на 1 липня 2015 року в Україні тираж видань за передплатою становив 11,3 млн. Відтоді тиражі постійно тільки скорочувалися і досягали таких показників падіння: 10,6 млн прим. – в першому півріччі 2016-го; 9,6 млн прим. – у другому півріччі 2017-го; і 8,6 млн прим. – в першому півріччі 2018-го.

Надзвичайну ситуацію щодо якості поштової доставки видань за передплатою, тарифної політики"Укрпошти" і загального скорочення тиражів визнають видавці і регіональних, і національних газет.

Директор департаменту з управління тиражем ПрАТ "Сьогодні Мультимедіа", член правління Всесвітньої газетної асоціації WAN-IFRA від України Сергій Охріменко зазначає, що темпи падіння тиражів цього року значно зросли, особливо у місцевих видань. На його думку, це викликано тарифною політикою "Укрпошти" на тлі жахливої якості доставки.

"Такі темпи падіння, враховуючи заплановане підвищення вартості послуг "Укрпошти", відсутність стратегії розвитку послуги з передплати, вкрай неякісну і несвоєчасну доставку і можливе переведення великої кількості (до 4 тис.) поштових відділень в формат так званих точок присутності (фактичне закриття) дають підстави прогнозувати падіння тиражів за результатами річної передплати на 2019 рік не менше, ніж на 15% до поточного рівня, – зазначає Сергій Охріменко. – За помірно-оптимістичними формулюваннями "Укрпошти" криється справжня катастрофа на ринку підписки".

Національна спілка журналістів України продовжує наполягати на введенні урядового мораторію на поштові тарифи на доставку газет (їх фіксації на рівні доставки з 1 липня 2018 р.). Відповідне звернення НСЖУ до Кабінету міністрів надійшло в червні, але його реалізація блокується Міністерством інфраструктури України.

Нагадаємо, НСЖУ закликав Гройсмана ввести мораторій на зростання поштових тарифів на доставку газет, оскільки через істотне подорожчання паперу та поштових послуг більшість газет опинилися в критичній ситуації.

Також раніше повідомлялося, що "Укрпошта" оголосила про підвищення тарифів. Підвищення відбудеться в два етапи. З 1 липня тарифи в середньому мали зрости на 24,7%. Ще на 19,2% порівняно з першим етапом зростуть тарифи з 1 січня 2019 року.

"Це повинно забезпечити мінімальну рентабельність надання послуг, оскільки 2017 року держпідприємства продовжували надавати послуги з доставки та прийому газет і журналів нижче собівартості, що негативно позначається на фінансовому становищі "Укрпошти" та ДП "Преса" і призводить до збитків", – пояснило держпідприємство прийняття рішення.

Джерело: газета "Сегодня"

https://ukr.segodnya.ua/politics/v-ukraine-postoyanno-sokrashchayutsya-podpisnye-tirazhi-gazet-nszhu-1160531.html

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Серпень 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
    1 2 3 4 5
6 7 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31