03 жовтня 2018

Підтримка державної інспекції праці - пріоритет профспілок

IMG 3105

 

У період з 26 - 27 вересня ц.р. в місті Тбілісі (Грузія), пройшла субрегіональна конференція АКТРАВ/МКП-ПЄРР під назвою «Відповідність національного законодавства про працю Конвенції МОП № 81 про інспекцію праці та відповідному протоколу 1995 року».

 

У роботі конференції взяли участь більше 40 учасників з 12 країн, серед яких Азербайджан, Білорусія, Вірменія, Грузія, Казахстан, Киргизстан, Латвія, Молдова, Російська Федерація, Таджикистан, Україна,Узбекистан. Від ФПУ Україну представляли заступник керівника департаменту правового захисту - заступник головного правового інспектора праці Сидоряк І.Г. та завідувач відділу технічної  інспекції праці – технічний інспектор праці Горюн Т.М. До складу української делегації також були включені два представники Конфедерації вільних профспілок України.

 

IMG 3235


Під час офіційного відкриття конференції 26 вересня 2018 року  виступили представники Парламенту та Уряду Грузії, а також керівництво Національної конфедерації профспілок та Асоціації роботодавців Грузії. Як визначна для держави, ця подія привернула увагу національних ЗМІ та була висвітлена багатьма телеканалами.
В ході конференції спеціалісти МОП поінформували її учасників про історію та мотивації, що привели до формування МОП, яка в 2019 році відзначатиме своє 100-річчя; про міжнародні трудові стандарти з виконання трудового законодавства і нагляду за його додержанням (Лео Сіббел).
Про стан справ та регіональні перспективи розвитку трудових інспекцій доповідали представники Сербії (Сладана Кікович), Чорногорії (Івана Михайлович) та стипендіатка Григора Градєва Єва Блома.
Передовими практиками ефективного функціонування трудової інспекції та додержання стандартів в регіоні поділився Президент LBAS (Латвія) Егілс Балдзенс.
Учасників конференції також було інформовано про важливість доказового підходу до необхідності зміцнення інститутів з виконання трудового законодавства (Валентин Мокану, МОП).
Всі присутні на конференції мали можливість об’єктивно оцінити ситуацію, в якій працює Інспекція праці в Грузії і в регіоні в цілому, відзначили значно виражене зниження активності Інспекцій праці та послаблення належної їх ролі, що свідчить про недостатнє дотримання положень Конвенції МОП № 81 від 1947 року й Протоколу 1995 року в тих країнах, які їх ратифікували.

 

IMG 3123


Про проблемні питання додержання в Україні зазначених міжнародних документів мали можливість доповісти й представники від ФПУ (Горюн Т.М.) та КВПУ (Суменко С.С.).
Цікава дискусія відбулася під час розгляду питання щодо профспілкових стратегій з протидії тенденції послаблення ролі держави в забезпеченні додержання трудових прав, ролі Міжнародного профспілкового руху МКП та застосування наглядових механізмів МОП.
Всі доповіді та інформації активно обговорювалися учасниками конференції, після чого ними були надані конструктивні пропозиції до спільних рекомендацій щодо протидії профспілок  послабленню ролі Інспекції праці, які після опрацювання планується оприлюднити на найближчому засіданні Виконавчого комітету ПЄРР.
Конференція пройшла в теплій, дружній обстановці, за що всі щиро подякували всій команді її організаторів, зокрема Президенту GTUC(Грузія), Президенту ВЕРС Іраклію Петріашвілі, Спеціалісту з діяльності трудящих (МОП) Гочі Алесандрія та Виконавчому секретарю МКП/ВЕРС Антону Лєппіку.

 

IMG 3168

 

IMG 2949

 

 

IMG 2960

 

Департамент правового захисту

ФПУ

[ Детальніше... ]

Відкриття нового навчального року у системі профосвіти

DSC00010

 

 

02 жовтня 2018 року в учбово-методичному центрі Федерації профспілок Житомирської області відбулось урочисте відкриття нового навчального року у системі профспілкової освіти

Участь у заході взяли голови обласних комітетів профспілок, профактив області, представники Молодіжної ради ФПО, а також соціальні партнери профспілок в області. Привітав учасників заходу та надав методичні рекомендації щодо основних напрямів профспілкового навчання заступник Голови Федерації профспілок України Євген Драп`ятий.

У вітальному слові Голова ФПО Неля Паламарчук наголосила на фундаментальній важливості підготовки профспілкових кадрів як запоруки успішного відстоювання інтересів людини праці, конструктивності соціального діалогу.

Зі статистикою по рівню заробітної плати в області, стану заборгованості з її виплати, про проблеми і виклики державної політики в галузі соціального забезпечення населення, пов’язані з децентралізацією та масовою еміграцією, доповіла присутнім Світлана Бойм, заступник директора - начальник управління праці, зайнятості населення, сімейної політики  та соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи Департаменту праці, соціальної та сімейної політики Житомирської  обласної державної адміністрації. Зокрема, вона наголосила на тому, що легалізація праці та зарплати є важливим викликом і на державному рівні, і на обласному. Так, за 8 місяців поточного року завдяки перевіркам повноважних структур легалізована праця майже 4 тисяч осіб. Проте, близько 300 тисяч осіб працездатного віку в області працюють нелегально, в торгівлі та громадському харчуванні, це близько чверті працюючих, тому це проблема, яку потрібно вирішувати разом з профспілкам.

Щодо динаміки ринку праці, який зазнав великих змін в області виступив перед присутніми виступив Віктор Зубрицький, заступник директора Житомирського обласного центру зайнятості. Навантаження на 1 робоче місце зменшилося вдвічі і становить тепер 3 особи, раніше це було 5-6 осіб. Це говорить про відтік кваліфікованих кадрів, особливо робітничих професій, в тому числі за кордон. Така ситуація змушує бізнес піднімати рівень заробітної плати найманих працівників. Наразі йдуть і великі скорочення у бюджетній сфері: до обласної служби зайнятості надійшли повідомлення про масові вивільнення 10,1 тисяч осіб.

Юрій Гамкредідзе, виконавчий директор об’єднання організацій роботодавців області, говорив про необхідність захисту роботодавців, його підтримку і з боку держави, і з боку профспілок, адже виробництво в державі і в області скорочується, багато чого закуповується за кордоном. Навіть те, що могли би виробляти самі. Є необхідність розуміння того, що основою розвитку держави є економіка. Держава має створювати сприятливий клімат для розвитку підприємництва.

Про явище професійного вигорання, в тому числі пов’язаного зі складною соціально-економічною ситуацією в країні, попередила учасників заходу Світлана Максимець, кандидат психологічних наук, доцент кафедри загальної, вікової та педагогічної психології Житомирського державного університету імені І.Франка. Емоційне вигорання – серйозна загроза здоров’ю, визначена у міжнародному класифікаторі хвороб. Будучи практичним психологом, Світлана Максимець надала дієві поради для збереження власного ресурсного стану.

Щодо змін у пенсійному законодавстві доповіла присутнім Лариса Бабич, начальник відділу методології та організації роботи з обслуговування громадян управління пенсійного забезпечення головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області. Вона зазначила про те, що наразі йде оптимізація органів Пенсійного Фонду в області, так, вводяться дистанційні робочі місця для операторів ПФУ, які дозволять жителям окремих територіальних громад отримувати пенсійне обслуговування без необхідності звертатися до крупніших підрозділів у районах. З жовтня 2017 року необхідний пенсійний стаж для жінок становить 30 років, а для чоловіків – 35. Молода людина вже сьогодні має дбати про своє пенсійне забезпечення. Телефон «гарячої лінії» з питань пенсій в області 24-07-15.

Основною соціальною цінністю держави є людина – нагадав профспілковим лідерам та соціальним партнерам положення статті 3 Конституції України Євген Драп`ятий, говорячи про найважливіші напрями профспілкового навчання. Знання законодавства – дієвий інструмент захисту інтересів людини праці, профспілки на всіх рівнях повинні вміло використовувати його. Але знання документів ще не є запорукою належних результатів діяльності: фундаментальним є вміння організовувати людей. І цьому теж треба вчити профспілковий актив. Методичні рекомендації, розроблені ФПУ будуть надіслані до членських організацій.

Проект «Школи профспілкового лідера» представив директор Учбово-методичного центру Федерації профспілок Житомирської області Микола Костюченко. Основний акцент планується на роботі в районах, де навчання профспілкового активу буде більш масовим, а відтак – більш ефективним. Перший такий виїзд планується у жовтні поточного року. Було представлено також річний план навчання профспілкового активу, який може коригуватися з врахуванням побажань та потреб галузевих профспілок.

 

Федерація профспілок Житомирської області

 

 

DSC00005

 

DSC00023

 

DSC00014

 

DSC00058

 

DSC00015

 

DSC00062

[ Детальніше... ]

Пропозиції ФПУ щодо врегулювання майнового статусу профспілок направлено до Президента України Петра Порошенка

 1019395640


У Листі Голови ФПУ Григорія Осовго повідомляється, що Рішенням Ради національної безпеки і оборони України від 18 лютого 2015 р., введеного в дію Указом Президента України від 12 березня 2015 р. № 140/2015, передбачено проведення ряду заходів щодо створення належної матеріально-технічної бази для лікування, реабілітації та оздоровлення військовослужбовців та інших осіб, які брали участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, а також учасників бойових дій та інвалідів війни.

       Федерація професійних спілок беззаперечно підтримує захисників Вітчизни і завжди готова надати свою допомогу у лікуванні і оздоровленні зазначеної категорії громадян. На виконання, у тому числі зазначеного рішення Ради, нами передано ряд власних об’єктів у державну власність та до сфери управління органів, що здійснюють керівництво військовими формуваннями і правоохоронними органами держави, для вирішення зазначених завдань.     

       В той же час, Генеральна прокуратура України і Фонд державного майна України, у тому числі мотивуючи необхідністю виконання означеного рішення РНБО, різко збільшили кількість випадків звернень до господарських судів про визнання об’єктів, які перебувають у власності профспілок, їх об’єднань, державною власністю.    

       З 2011 року по даний час вже понад 70 майнових об’єктів визнано державною власністю. Особливу тривогу викликають факти винесення відповідними судами, у тому числі під тиском правоохоронних органів, рішень про визнання права державної власності, вилучення і виселення із займаних приміщень і будівель обласних органів профспілок, їх об’єднань, як це має, зокрема, місце у містах Ужгороді і Полтаві.

         Так, Урядом прийнято розпорядження від 29 березня 2017 р. № 221 «Про передачу частини будівлі у м. Ужгороді до сфери управління Державної судової адміністрації» і від 11 січня 2018 р. № 13 «Про передачу будівлі у м. Полтаві Генеральній прокуратурі України». Ці об’єкти, які хоч і визнані на підставі відповідних рішень судів об’єктами державної власності, залишаються вкрай необхідними для забезпечення профспілками, їх об’єднаннями законних повноважень щодо представництва та захисту трудових та соціально-економічних прав працівників.

       Федерація професійних спілок України як соціальний партнер звернулася до Кабінету Міністрів України з клопотанням про скасування або зупинення дії зазначених урядових рішень до законодавчого врегулювання питання статусу майна профспілок, їх об’єднань, але рішення поки що не прийнято. Більше того, це та інші звернення профспілок фактично ігноруються як Урядом, так і відповідними органами виконавчої влади, що змушує організації ФПУ звертатися за захистом до суду, міжнародних організацій та проводити публічні акції протесту. Це, звісно, не сприяє утвердженню України як правової держави та її привабливості для іноземних інвесторів у зв’язку з відсутністю гарантій держави щодо захисту права власності.     

       Необхідно зазначити про відсутність на сьогодні загалом повноважень у Кабінету Міністрів України щодо управління об’єктами, які були у власності загальносоюзних громадських організацій і за рішенням відповідних судів визнані державної власністю. Так, у Законі України «Про управління об’єктами державної власності» (статя 3) не визначено як окремий об’єкт управління майно колишніх загальносоюзних громадських організацій, яке перейшло у державну власність, та не міститься відповідних повноважень у статті зазначеного Закону, яка визначає компетенцію Уряду.

       За таких умов, Кабінет Міністрів України, приймаючи у 2015 р. постанову № 817, порушив вимоги частини другої статті 19 Конституції України, оскільки діяв не на підставі та не у спосіб, передбачений Законом України «Про управління об’єктами державної власності».

       Зазначена обставина згідно з п.15 ст.106 Конституції України дає право Президентові України зупинити дію постанови Кабінету Міністрів України 2015 р. № 817 з одночасним зверенням до Конституційного Суду України. Необхідно також зважити на те, що господарські суди, приймаючи відповідні рішення про визнання за певними об’єктами, що належали профспілкам, їх об’єднанням права державної власності, керувалися чинними постановами Верховної Ради України від 10 квітня 1992 р. № 2268-XII «Про майнові комплекси та фінансові ресурси громадських організацій колишнього Союзу РСР, розташовані на території України» і від 4 лютого 1994 р. № 3943-XII «Про майно загальносоюзних громадських організацій колишнього Союзу РСР».

       Ці постанови передбачали тимчасовий характер перебування в державній власності і лише у віданні Фонду державного майна України майна загальносоюзних громадських організацій колишнього Союзу РСР (до законодавчого визначення правонаступників, тобто належних власників відповідного майна).

       Ми переконані і це засвідчено у рішеннях Вищого Арбітражного Суду України від 1997 року, що Федерація професійних спілок України набула у власність майно на законних підставах і використовує його за призначенням в інтересах членів профспілок та громадян України.

       Зазначену правову позицію профспілок в своїх правових висновках поділяють й Інститут держави і права імені В.М. Корецького НАН України від 2006 та 2011 років, Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого від 2007 року.

       Однак, попередня влада Януковича та Пшонки організувала рейдерські атаки і небезуспішно заволоділа на той час понад 40 об’єктами. Ми сподівалися, що після Революції Гідності таким діям буде надана правова оцінка, а неправомірні рішення судів будуть скасовані.

       Нажаль цього не відбулося, більш того атаки на майно профспілок активізувалися, що змушує нас діяти в законний спосіб на захист інтересів мільйонів спілчан, за кошти яких це майно було збудовано та модернізовано.                  Щоб покласти край спекуляціям нормами права, Федерація професійних спілок України запропонувала Кабінету Міністрів України як соціальному партнеру внести на розгляд Верховної Ради України законопроект щодо внесення змін до ст. 34 Закону «Про профспілки, їх права та гарантії діяльності», прийняття якого дозволить захистити всі профспілки та їх об’єднання від незаконних втручань органів державної влади, а також усунути дискримінаційні умови порівняно з іншими громадськими організаціями (творчі спілки, спілка кооператорів), що було зроблено ними в законодавчому або судовому порядку.

       Разом з цим Фонд державного майна запропонував на розгляд Уряду власний законопроект про внесення змін до ст. 34 Закону «Про профспілки, їх права та гарантії діяльності», який був підтриманий Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Міністерством юстиції України з певними застереженнями. На думку правових експертів ним по суті пропонується націоналізуватинаціоналізується все профспілкове майно а потім передати окремі об’єкти в користування на загальних підставах оренди.

       Такі дії державних органів дискредитують Україну перед міжнародною спільнотою саме як правову державу з гарантіями законності та принципами непорушності права власності, суперечать Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року та практиці Європейського суду з прав людини.

З огляду на зазначене, до прийняття відповідного Закону, є нагальна необхідність зупинити всі дії, спрямовані на вилучення майна у профспілок, їх об’єднань, у тому числі зупинити дію актів Кабінету Міністрів України, які передбачають передачу відповідного майна до сфери управління інших органів державного влади.

Просимо Вас, пане Президенте України, як гаранта додержання Конституції і законів України, вжити зазначених у зверненні заходів з метою забезпечення захисту права власності професійних спілок.

До листа додано Копія розробленого ФПУ законопроекту «Про внесення змін до ст. 34 Закону України «Про профспілки, їх права та гарантії діяльності» та пояснювальна записка до нього на 8 арк., а також копія постанови Президії ФПУ від 20 вереня 2018 р. № П-16-5.

 

Прес-центр ФПУ

 

[ Детальніше... ]

Пропозиції ФПУ щодо врегулювання майнового статусу профспілок направлено до Президента України Петра Порошенка

 1019395640

 

У Листі Голови ФПУ Григорія Осовго повідомляється, що Рішенням Ради національної безпеки і оборони України від 18 лютого 2015 р., введеного в дію Указом Президента України від 12 березня 2015 р. № 140/2015, передбачено проведення ряду заходів щодо створення належної матеріально-технічної бази для лікування, реабілітації та оздоровлення військовослужбовців та інших осіб, які брали участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, а також учасників бойових дій та інвалідів війни.

       Федерація професійних спілок беззаперечно підтримує захисників Вітчизни і завжди готова надати свою допомогу у лікуванні і оздоровленні зазначеної категорії громадян. На виконання, у тому числі зазначеного рішення Ради, нами передано ряд власних об’єктів у державну власність та до сфери управління органів, що здійснюють керівництво військовими формуваннями і правоохоронними органами держави, для вирішення зазначених завдань.     

       В той же час, Генеральна прокуратура України і Фонд державного майна України, у тому числі мотивуючи необхідністю виконання означеного рішення РНБО, різко збільшили кількість випадків звернень до господарських судів про визнання об’єктів, які перебувають у власності профспілок, їх об’єднань, державною власністю.    

       З 2011 року по даний час вже понад 70 майнових об’єктів визнано державною власністю. Особливу тривогу викликають факти винесення відповідними судами, у тому числі під тиском правоохоронних органів, рішень про визнання права державної власності, вилучення і виселення із займаних приміщень і будівель обласних органів профспілок, їх об’єднань, як це має, зокрема, місце у містах Ужгороді і Полтаві.

         Так, Урядом прийнято розпорядження від 29 березня 2017 р. № 221 «Про передачу частини будівлі у м. Ужгороді до сфери управління Державної судової адміністрації» і від 11 січня 2018 р. № 13 «Про передачу будівлі у м. Полтаві Генеральній прокуратурі України». Ці об’єкти, які хоч і визнані на підставі відповідних рішень судів об’єктами державної власності, залишаються вкрай необхідними для забезпечення профспілками, їх об’єднаннями законних повноважень щодо представництва та захисту трудових та соціально-економічних прав працівників.

       Федерація професійних спілок України як соціальний партнер звернулася до Кабінету Міністрів України з клопотанням про скасування або зупинення дії зазначених урядових рішень до законодавчого врегулювання питання статусу майна профспілок, їх об’єднань, але рішення поки що не прийнято. Більше того, це та інші звернення профспілок фактично ігноруються як Урядом, так і відповідними органами виконавчої влади, що змушує організації ФПУ звертатися за захистом до суду, міжнародних організацій та проводити публічні акції протесту. Це, звісно, не сприяє утвердженню України як правової держави та її привабливості для іноземних інвесторів у зв’язку з відсутністю гарантій держави щодо захисту права власності.     

       Необхідно зазначити про відсутність на сьогодні загалом повноважень у Кабінету Міністрів України щодо управління об’єктами, які були у власності загальносоюзних громадських організацій і за рішенням відповідних судів визнані державної власністю. Так, у Законі України «Про управління об’єктами державної власності» (статя 3) не визначено як окремий об’єкт управління майно колишніх загальносоюзних громадських організацій, яке перейшло у державну власність, та не міститься відповідних повноважень у статті зазначеного Закону, яка визначає компетенцію Уряду.

       За таких умов, Кабінет Міністрів України, приймаючи у 2015 р. постанову № 817, порушив вимоги частини другої статті 19 Конституції України, оскільки діяв не на підставі та не у спосіб, передбачений Законом України «Про управління об’єктами державної власності».

       Зазначена обставина згідно з п.15 ст.106 Конституції України дає право Президентові України зупинити дію постанови Кабінету Міністрів України 2015 р. № 817 з одночасним зверенням до Конституційного Суду України. Необхідно також зважити на те, що господарські суди, приймаючи відповідні рішення про визнання за певними об’єктами, що належали профспілкам, їх об’єднанням права державної власності, керувалися чинними постановами Верховної Ради України від 10 квітня 1992 р. № 2268-XII «Про майнові комплекси та фінансові ресурси громадських організацій колишнього Союзу РСР, розташовані на території України» і від 4 лютого 1994 р. № 3943-XII «Про майно загальносоюзних громадських організацій колишнього Союзу РСР».

       Ці постанови передбачали тимчасовий характер перебування в державній власності і лише у віданні Фонду державного майна України майна загальносоюзних громадських організацій колишнього Союзу РСР (до законодавчого визначення правонаступників, тобто належних власників відповідного майна).

       Ми переконані і це засвідчено у рішеннях Вищого Арбітражного Суду України від 1997 року, що Федерація професійних спілок України набула у власність майно на законних підставах і використовує його за призначенням в інтересах членів профспілок та громадян України.

       Зазначену правову позицію профспілок в своїх правових висновках поділяють й Інститут держави і права імені В.М. Корецького НАН України від 2006 та 2011 років, Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого від 2007 року.

       Однак, попередня влада Януковича та Пшонки організувала рейдерські атаки і небезуспішно заволоділа на той час понад 40 об’єктами. Ми сподівалися, що після Революції Гідності таким діям буде надана правова оцінка, а неправомірні рішення судів будуть скасовані.

       Нажаль цього не відбулося, більш того атаки на майно профспілок активізувалися, що змушує нас діяти в законний спосіб на захист інтересів мільйонів спілчан, за кошти яких це майно було збудовано та модернізовано.                  Щоб покласти край спекуляціям нормами права, Федерація професійних спілок України запропонувала Кабінету Міністрів України як соціальному партнеру внести на розгляд Верховної Ради України законопроект щодо внесення змін до ст. 34 Закону «Про профспілки, їх права та гарантії діяльності», прийняття якого дозволить захистити всі профспілки та їх об’єднання від незаконних втручань органів державної влади, а також усунути дискримінаційні умови порівняно з іншими громадськими організаціями (творчі спілки, спілка кооператорів), що було зроблено ними в законодавчому або судовому порядку.

       Разом з цим Фонд державного майна запропонував на розгляд Уряду власний законопроект про внесення змін до ст. 34 Закону «Про профспілки, їх права та гарантії діяльності», який був підтриманий Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Міністерством юстиції України з певними застереженнями. На думку правових експертів ним по суті пропонується націоналізуватинаціоналізується все профспілкове майно а потім передати окремі об’єкти в користування на загальних підставах оренди.

       Такі дії державних органів дискредитують Україну перед міжнародною спільнотою саме як правову державу з гарантіями законності та принципами непорушності права власності, суперечать Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року та практиці Європейського суду з прав людини.

З огляду на зазначене, до прийняття відповідного Закону, є нагальна необхідність зупинити всі дії, спрямовані на вилучення майна у профспілок, їх об’єднань, у тому числі зупинити дію актів Кабінету Міністрів України, які передбачають передачу відповідного майна до сфери управління інших органів державного влади.

Просимо Вас, пане Президенте України, як гаранта додержання Конституції і законів України, вжити зазначених у зверненні заходів з метою забезпечення захисту права власності професійних спілок.

До листа додано Копія розробленого ФПУ законопроекту «Про внесення змін до ст. 34 Закону України «Про профспілки, їх права та гарантії діяльності» та пояснювальна записка до нього на 8 арк., а також копія постанови Президії ФПУ від 20 вереня 2018 р. № П-16-5.

 

Прес-центр ФПУ

 

[ Детальніше... ]

Профспілки виходять на протест за права людини праці

press freedom fists

 

 

ПРЕС-РЕЛІЗ

 

Заява Уряду щодо підвищення ціни на природний газ для населення викликала обурення у членів профспілок, особливо в умовах постійного зростання цін на споживчі товари та житлово-комунальні послуги. Питома вага вартості природного газу у собівартості житлово-комунальних послуг складає понад 80%. Незважаючи на це, Кабінетом Міністрів України передбачено скорочення видатків на пільги і субсидії на сплату таких послуг та придбання палива на 21%.

У той же час, у проекті Держбюджету на 2019 рік Урядом знову пропонуються занижені рівні основних державних соціальних стандартів і гарантій.

Так, розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб більш ніж у 2 рази нижче за фактичний його розмір і майже в 3 рази нижче показника, розрахованого ФПУ відповідно до норм чинного законодавства та міжнародних зобов’язань України.

Мінімальна заробітна плата пропонується нижче очікуваного фактичного прожиткового мінімуму для працездатних осіб та майже у 2 рази нижче розміру, розрахованого профспілками. Видатки, передбачені в бюджеті на фінансування бюджетної сфери, недостатні для реалізації гарантованих Конституцією України прав громадян на якісну освіту, охорону здоров’я, соціальне забезпечення - розрахунки здійснюються Урядом виходячи із чисельності наявного населення 35,7 млн осіб.

Продовжує зростати заборгованість із виплати заробітної плати, яка уже впритул наблизилася до показника 3 млрд.грн.

Відсутні державні програми підтримки основних галузей промисловості, зокрема вугледобувної, лісового господарства, авіабудування тощо.

Погашення кредитних зобов’язань держави здійснюється за рахунок зниження соціальних стандартів і гарантій, рівня соціальної захищеності населення.

Загострюється наступ на права профспілок. Мають місце факти втручання роботодавців у статутну діяльність профспілкових організацій, тиску на них з метою ліквідації, незаконного звільнення профспілкових лідерів та активістів, неперерахування профспілкових внесків та коштів на культурно-масову та оздоровчу роботу.

Нехтуючи статтею 41 Конституції України щодо непорушності права приватної власності, протягом багатьох років держава грубо порушує майнові права профспілок. Шляхом ухвалення неправомірних рішень судів про відчуження об’єктів власності профспілок і визнання їх власністю держави у період 2011–2017 років у профспілок вилучено 40 майнових об’єктів. У даний час в судових органах різних рівнів розглядаються ще понад 80 справ про позбавлення майна профспілкових організацій.

У цій ситуації профспілки вимушені констатувати, що попри всі зусилля ФПУ позитивних і конкретних кроків з боку Уряду України та інших органів державної влади щодо розв’язання цієї проблеми у правовому полі не відбувається. Тому з метою об’єднання спільних зусиль у боротьбі за права людини праці Президія Федерації профспілок України проводить Всеукраїнську профспілкову акцію протесту 9 жовтня на першому етапі підтриману в регіонах і загальну 17 жовтня в Києві розпочав ходу з центру столиці від Майдану Незалежності до центральних органів державної влади, щоб донести вимоги мільйонної армії працівників, які сьогодні потерпають від економічних негараздів і відсутності належного соціального захисту з боку державних інституцій.

 

Профспілки виходять на протест з вимогам:

 

до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, роботодавців

 

У зв’язку:

- з злиденним рівнем життя і мізерними зарплатами більшості українців;

- кабальними цінами і тарифами на газ, електроенергію, воду, тепло;

- ростом цін на товари, продукти, паливо і проїзд у транспорті;

-знищенням вітчизняної економіки, комерціалізацією бюджетної і соціальної сфери;

- повальним виїздом українців за кордон у пошуках заробітку;

- черговими заявами влади про підвищення ціни на газ для населення, що призведе ще до подальшого зубожіння громадян країни, учасники Всеукраїнської акції протесту Федерації профспілок України вимагають:

 

  1. 1.Припинити економію на людині праці, встановити з 1 січня 2019 року мінімальний рівень оплати праці не нижче 7700 гривень, відповідно до норм вітчизняного законодавства та міжнародних конвенцій.
  2. 2.Зупинити підвищення цін на природний газ на вимогу МВФ, а також тарифів на електроенергію та житлово-комунальні послуги для населення.

Надра і ресурси є власністю українського народу.

  1. 3.Конституційні права громадян на якісну і доступну освіту, охорону здоров’я, соціальне забезпечення, а також гарантії працівникам цих сфер мають бути належним чином профінансовані Державним бюджетом України.
  2. 4.Стоп державному рейдерству майна профспілок та наступу на їх права.

 

Профспілки закликають усіх небайдужих громадян підтримати ці вимоги і вийти разом на протест 9 жовтня в регіонах і 17 жовтня в Києві, щоб влада почула голос народу і виконала наші вимоги.

 

ЄВРОПЕЙСЬКІЙ УКРАЇНІ – ЄВРОПЕЙСЬКІ СТАНДАРТИ ЖИТТЯ!

 

 Прес-цент р ФПУ

 

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Жовтень 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
1 2 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31