16 жовтня 2018

Усі – на акцію профспілок!

Изображение 1047

 

Сьогодні під час прес-конференції в ІА УНІАН журналісти з перших вуст почули, чого прагнуть профспілки, виходячи завтра, 17 жовтня, на багатотисячну акцію протесту в Києві.

 

На початку прес-конференції було повідомлено, що Всеукраїнська акція проходитиме у формі пішої ходи від пам’ятника Тарасу Шевченку з вул. Володимирської до КМУ і ВРУ, де відбудуться мітинги.

Щодо вимог спілчан розповів заступник голови ФПУ Олександр Шубін. Він зазначив, що все цивілізоване людство 17 жовтня щороку відзначає Міжнародний день боротьби з бідністю. В цей день профспілки не можуть мовчати про становище, в якому сьогодні перебуває більшість людей в нашій країні, зокрема представники профспілок – люди найманої праці. На жаль, рівень їхнього життя погіршується.

 

Изображение 1065

 

ФПУ висуває такі основні вимоги до ВР, Уряду і роботодавців:

- перш за все це – забезпечення розвитку вітчизняного виробництва для створення робочих місць в Україні. Нам потрібні гідні робочі місця з належною зарплатою;

- зупинити відтік робочої сили з країни, припинити економію на людині праці, встановити з 1 січня 2019 року у головному фінансовому документі країні – Держбюджеті відповідно до норм вітчизняного законодавства та міжнародних конвенцій, ратифікованих Україною, – розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб на рівні 5.167 грн., мінімальний рівень оплати праці – не менше 7.700 грн., мінімальний розміру пенсій – на рівні 2.840 грн.;

- не підвішувати ціни на споживчі товари, природний газ, паливо, тарифи на електроенергію, ЖКГ, транспортні послуги, та забезпечити належний захист населення, хто цього потребують;

 

Изображение 1030

 

- передбачити у Державному бюджеті України на 2019 р. – видатки на освіту на рівні 7% ВВП, охорону здоров’я – на рівні 5% ВВП, у достатніх розмірах видатки на соціальний захист, стипендії, розвиток економіки, як цього вимагає вітчизняне законодавство;

- невідкладне погашення боргів по зарплатах, що зраз досягає 2,7 млрд. грн., а також захист прав профспілок на їхнє майно.

Заступник голови Профспілки працівників охорони здоров’я України Ірина Швець поінформувала, що Профспілка медиків солідарно з ФПУ вийде завтра на Всеукраїнську акцію профспілок через критичну ситуацію з порушенням трудових прав працівників охорони здоров’я.

 

Изображение 1076

 

- Всі наші звернення до влади щодо негативних наслідків недофінансування галузі, зрівнялівки у оплаті праці, проведення реформ з порушенням законодавства було проігноровано, - наголосила І.Швець, - соціальний діалог в галузі на сьогодні відсутній. Тому медична спільнота висуває свої вимоги до влади, які були підтримані шляхом опитування нашими колегами в усіх регіонах.

В галузі зростає заборгованість по зарплатах, коштів, передбачених на фінансування медицини у Держбюджеті-2019, катастрофічно не вистачає. Спілчани зокрема будуть вимагати збереження гарантій оплати праці для медпрацівників і соціальних гарантій, а також недопущення звільнення медиків у ході проведення реформування медичних закладів.

 

Изображение 1161

 

На тому, що вимоги спілчан є об’єктивними та справедливими наголосив Олександр Рябко, заступник голови Профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України. Він переконаний, що бідний працівник – це ганебне явище, з яким потрібно боротись, а українські працівники гідні справедливої зарплати та роботи у себе на Батьківщині. Хоча для цього наразі вони вимушені від’їзжати за кордон. Проте, збереження трудового потенціалу країни – одне з основних завдань влади, тому що саме "людський капітал" є тим фактором, що здатен забезпечити сталий розвиток економіки.

З ним згоден Ярема Жугаєвич, голова Профспілки авіабудівників України, який назвав незайнятість українців найбільшою бідою, що може стати причиною для соціальних невдоволень.

 

Изображение 1186 1

 

- Однією з головних наших вимог, з якими ми виходимо завтра, є підвищення зарплат. Також ми вимагаємо ухвалення Програми розвитку авіації, а відсутність в Держбюджеті на наступний рік державного оборонного замовлення, свідчить про те, що, на жаль, в державі й досі немає національної політики з підтримки вітчизняного виробника.

На завершення прес-конференції керівник Департаменту корпоративних прав та майна ФПУ Євген Плахін привернув увагу працівників ЗМІ та телеглядачів до проблеми наступу з боку влади на майнові права профспілок, а також окреслив шляхи щодо їх захисту.

 

Изображение 1231

 

Учасники прес-конференції висловили сподівання, що вимоги профспілок буде почуто і в результаті солідарних дій вдасться перейти до процесу конструктивного соціального діалогу.

 

Представників ЗМІ та усіх небайдужих було запрошено до висвітлення і участі у Всеукраїнській акції профспілок, яка розпочнеться завтра – 17 жовтня о 10.00 пішою ходою від вул. Володимирської, 61 по вул. Б.Хмельницького, Хрещатиком, вул. Грушевського до Будинку Уряду і Верховної Ради України.

 

 Прес-центр ФПУ

 

[ Детальніше... ]

Відповідь Міносвіти на звернення ФПУ щодо підвищення посадових окладів педпрацівників

7 586d0

 

На виконання резолюції Віце-прем'єр-міністра України Кириленка В.А. від 01.10.2018 Міністерство освіти і науки розглянуло звернення Федерації професійних спілок України від 20.09.2018 № 05/01 - 15/794 щодо підвищення з 1 вересня 2018 року посадових окладів (ставок заробітної плати) педагогічних та науково-педагогічних працівників на 10 відсотків та надало відповідь (додається).

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

ЗВЕРНЕННЯ. Профспілки вимагають повернути ОПЗ до повноцінного життя

 

 Г

Профспілка працівників хімічних та нафтохімічних галузей промисловості України за дорученням трудового колективу ПАТ «Одеський припортовий завод» звернулася до Премєр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням взяти під особистий контроль процес приватизації цього підприємства, державна частка якого становить 99,5667%, та забезпечити виконання Фондом державного майна України завершального етапу приватизації, відповідно до чинного законодавства і прийнятих Кабінетом міністрів України рішень.

 

«Бездіяльність владних структур та їх небажання вирішувати питання діяльності підприємства призвели до погіршення ситуації, - говориться у зверненні до Голови Уряду. - Завод не працював у 2017 році майже 8 місяців, у 2018 році – 6 місяців і на даний час також не працює. Через відсутність стабільної роботи звільнилося більш ніж 500 висококваліфікованих працівників, або 15% від усього персоналу. А щоб підготувати спеціалістів такого рівня для сучасних технологічних виробництв необхідно навчати їх 5-7 років. Вперше за 40 років роботи заводу затримують виплату заробітної плати працівникам. Складається враження, що готується планомірне знищення державного підприємства, яке ще недавно успішно працювало і поповнювало бюджет країни.

У  сформованих  умовах  значного  росту  ціни  на  сировину  заводу – природний  газ,  частка якого у собівартості основної продукції – аміаку перевищує 85%, як ніколи,  назріла   необхідність  у кардинальних змінах  діяльності  заводу  шляхом залучення в процесі приватизації  інвестора, зацікавленого в поновленні роботи виробничих  потужностей заводу.

Згідно з прийнятим Верховною Радою України Законом «Про приватизацію державного і комунального майна», приватизація  такого підприємства, як ПАТ «ОПЗ»,  вимагає залучення іноземних радників. Конкурс на залучення іноземного радника виграла компанія Pericles Global Advisory. Початок роботи компанії-радника на підприємстві повинен погодити Кабінет Міністрів України, але вже понад місяць цього погодження немає. Ми вимушені вважати, що йде блокування  процесу приватизації заводу.

На підставі викладеного та з метою подальшого зниження соціальної напруги, протестних настроїв у трудовому колективі, недопущення зруйнування містоутворюючого та бюджетоутворюючого підприємства, збереження створених протягом 40 років виробничих потужностей, запобігання надзвичайним екологічним та техногенним небезпечним ситуаціям, забезпечення конкурентного майбутнього заводу та азотної галузі хімічної промисловості України, звертаємося до Вас, шановний Володимире Борисовичу, з проханням сприяти розблокуванню процесу приватизації заводу, а також допомогти максимально швидко запустити виробничі потужності підприємства в партнерстві з компанією ETFX UK Group LLC, з якою підписано контракт та відправлено на погодження з Наглядовою радою у Фонд державного майна України.

Про результат розгляду нашого звернення просимо повідомити для інформування трудового колективу ПАТ «ОПЗ».

 

Профспілка працівників хімічних та нафтохімічних

галузей промисловості України

 

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Жовтень 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31