30 жовтня 2018

Навчання профактиву з питань охорони праці - кваліфікований захист прав працівників на безпечні умови праці, збереження їх життя та здоров’я

IMG 20181024 105106

 

Для об’єктивного та кваліфікованого захисту прав працюючих та здійснення профспілками громадського контролю за додержанням роботодавцем законодавства про охорону праці необхідно забезпечити якісне навчання з питань охорони праці на всіх рівнях профспілкового руху.

 

Федерація профспілок України системно працює над підвищенням рівня знань та практичних навичок фахівців, які опікуються питаннями охорони праці. З 22 по 26 жовтня 2018 року фахівці департаменту охорони праці апарату ФПУ організували і провели тижневе навчання і перевірку знань з питань охорони праці технічних інспекторів праці та інших представників профспілкових організацій на базі Академії праці, соціальних відносин та туризму ФПУ.   Темами занять були – розгляд нормативної бази і законодавчих ініціатив та їх обговорення, поглиблене вивчення особливостей здійснення громадського контролю, ознайомлення з європейськими директивами і міжнародними стандартами у сфері безпеки та гігієни праці, з досвідом країн Європи по їх впровадженню, а також проведено практичні заняття щодо визначення та оцінки професійних ризиків, оцінки безпеки робочих місць тощо.

Високий рівень викладання дисциплін з охорони праці забезпечили викладачі Міжнародного інституту менеджменту, міжнародні аудитори з систем менеджменту у сфері безпеки і гігієни праці, фахівці Держпраці, Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України, керівники та фахівці апарату ФПУ.

 

454545445454545

 

Під час навчання 24 жовтня організовано виїзне практичне заняття на підприємстві ТОВ «Бетон-Комплекс» м. Київ. Слухачі ознайомилися з виробничою діяльністю цього підприємства, досвідом роботи профспілкової організації, провели практичне заняття щодо оцінки рівня безпеки на робочих місцях, на яких випробували систему Елмері (досвід Фінляндії) в реальних виробничих умовах. Федерація профспілок України висловлює щиру вдячність за допомогу у відвідуванні цього підприємства Павлишиній Стефанії Петрівні - Голові первинної профспілкової організації ТОВ «Бетон-Комплекс» Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України.

26 жовтня за результатами перевірки знань з питань охорони праці групі технічних інспекторів праці та іншим представникам профспілок вручено відповідні посвідчення.

У ході семінару більшість слухачів висловлювали пропозиції щодо відновлення проведення двотижневого навчання (за 80-ти часовою Програмою), зміцнення Технічної інспекції праці ФПУ, збереження високопрофесійного кадрового складу, проведення відповідного навчання на регіональному і галузевих рівнях, на рівні первинних профспілкових організацій, надання кваліфікованої допомоги, консультацій, здійснення заходів щодо його вдосконалення, впровадження сучасних європейських методик тощо.

 

P81024-111430

Попереду велика робота, яку необхідно проводити разом з членськими організаціями ФПУ і всіма членами профспілок для практичного втілення набутих знань заради справи захисту прав працівників на безпечні і здорові умови праці.

 

 Горюн Т.М. –

зав. відділом технічної інспекції праці

департаменту охорони праці апарату ФПУ

[ Детальніше... ]

ВИМОГИ ПРОФСПІЛОК – НА КОНТРОЛІ ФПУ. Треба негайно вжити ефективні заходи у вугільній галузі

А

 

Невжиття відповідних заходів, спрямованих на технічний розвиток підприємств та подальше зволікання з виплатою боргів по заробітній платі може призвести до зростання протестних дій у всіх без виключення шахтарських регіонах». І тільки глибоке розуміння наявного стану вугільної галузі, політична воля та конкретні дії Уряду України спроможні виправити наявну ситуацію, що існує на зараз в шахтарському середовищі. Про це заявив голова Профспілки працівників вугільної промисловості Віктор Турманов у своєму виступі на нараді, яку провів Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

В нараді взяли участь Віце- прем'єр-міністр України В. Кістіон, Міністр енергетики та вугільної промисловості України І. Насалик, заступник Міністра фінансів України І. Гелетей , Міністр соціальної політики А. Рева, в. о голови Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки О. Домбровський, народні депутати України Бондар М. Л. Заружко В. Л.,Сажко С. М., Шахов С. «керівники обласних державних адміністрацій вугільних регіонів. На нараді було розглянуті такі питання: погашення заборгованості по заробітній платі шахтарям державних шахт, бюджетне фінансування галузі на 2019 рік.

«Протягом останніх чотирьох місяців на державних вугледобувних підприємствах країни значно підвищилась соціальна напруга в шахтарських колективах, яка на цей час досягла критичного стану і призводить до прояву радикальних, і часом, вже некерованих профспілками протестних дій. – зазначав Віктор Турманов. - Причиною зазначеного є невирішеність вкрай життєво важливих для працівників галузі соціальних і виробничих питань, в першу чергу – стосовно недостатнього фінансування вугільних підприємств. Велике занепокоєння викликає і відсутність належного реагування та вжиття ефективних дій Урядом і відповідними відомствами згідно вимог шахтарів, викладених у зверненнях і рішеннях профспілкових органів.

Починаючи з червня 2018 року, ситуація з невиплати заробітної плати шахтарям весь час погіршується і заборгованість з неї на цей час складає 785 млн. гривень. І хоча, під впливом шахтарських протестних акцій, Верховною Радою України був прийнятий Закон України № 2513-8, яким передбачено додаткове фінансування вугільної галузі за бюджетною програмою «Державна підтримка вугледобувних підприємств на часткове покриття витрат із собівартості готової товарної вугільної продукції», однак до цього часу за бездіяльності урядових структур і відомств даний Закон протягом тривалого часу не реалізовувався.

І, тільки 22 жовтня цього року Міністерство фінансів України спрямувало на вугільні підприємства 136 млн. грн. (лише 10% від запланованих витрат), що залишає невирішеним до кінця поточного року питання сталої виплати заробітної плати шахтарям та погашення заборгованості з неї, яка складає на цей час 785 млн. гривень. Ситуація з виплатою заробітної плати на державних вугільних підприємствах вкрай критична. У зв'язку з цим голова Профспілки звернувся до Прем'єр-міністра України з проханням в найближчі дні почати виплату заборгованості по заробітній платі.

Аналогічно – це стосується і формування обсягів видатків за бюджетними програмами по вугільній галузі на 2019 рік. В поданому Урядом України і прийнятому Верховною Радою України в першому читанні Законопроекті № 9000 «Про Державний бюджет України на 2019 рік» практично не враховані пропозиції Профспілки, які сформовані за вимогою шахтарів відповідно до розрахунків Міненерговугілля України. Загальний показник видатків визначений на суму 2,6 млрд. грн. замість запропонованих 7,6 млрд. грн. (лише одна третина необхідних витрат по вугільній галузі).

Зовсім не заплановані витрати в мінімально необхідному розмірі 100 млн. грн. на «Заходи з охорони праці та підвищення техніки безпеки на вугледобувних підприємствах».

Також по такій вкрай важливій бюджетній програмі, реалізація якої має дати конкретні соціально-економічні та виробничі результати «Державна підтримка будівництва шахти № 10 «Нововолинська» передбачено 25 млн. грн., замість запропонованих 620 млн. грн. (лише 4% від вкрай необхідних витрат).

Потребує вирішення і питання щодо збільшення витрат за бюджетною Програмою «Здійснення заходів із забезпечення вітчизняного виробництва вугільної продукції та подальшого реформування державного сектору вугільної промисловості» по якій заплановані видатки 1,6 млрд. грн. замість запропонованих 4,8 млрд. грн. (лише 30% від розрахунково-необхідних видатків спрямованих на забезпечення сталої роботи і подальшого розвитку вугільної галузі)».

Під час наради голова Профспілки передав звернення Прем'єр-міністру України від імені шахтарів. У зверненні зазначається: «Тільки глибоке розуміння наявного стану вугільної галузі, політична воля та конкретні дії Уряду України спроможні виправити наявну ситуацію, що існує на зараз в шахтарському середовищі. Розглянути порушені питання та винайти шляхи їх вирішення з вжиттям дієвих заходів по виведенню вугільної промисловості України з кризового стану та забезпечення її сталої роботи і подальшого розвитку вугледобувних підприємств країни».

А перед цим Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман надав слово для доповіді Міністру енергетики та вугільної промисловості України І. Насалик. В свою чергу Міністр інформував присутніх про стан справ у вугільній галузі. Зокрема про:

- Результати фінансово-господарської діяльності вугледобувних підприємств щодо тенденції та динаміки нарощування обсягу товарної продукції. Оптимізації її собівартості, а також погашення заборгованості із заробітної плати та за спожиту електроенергію;
- Стан впровадження програми реструктуризації підприємств вугільної галузі;
- Стан реалізації концепції реформування та розвитку вугільної промисловості на період до 2020 рок. Зокрема щодо створення державного підприємства « Національна вугільна компанія»;
- Стан та перспективи реалізації інвестиційних проектів державними вугледобувними підприємствами.

Також на даній нараді виступив в. о голови Комітету ПЕК О. Домбровський, який розповів про нещодавно проведені комітетські слухання по питанням вугільної промисловості і зазначив, що комітет ПЕК постійно працює по наданню практичної допомоги вугільній галузі.

На завершення даної наради виступив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, який надав доручення Міністру енергетики та вугільної промисловості України І. Насалику та в. о. Міністра фінансів О. Маркаровій у тижневий термін розглянути проблемні питання вугільної галузі та по результатам проведеної роботи доповісти Главі Уряду.

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

ВИМОГИ ПРОФСПІЛОК – НА КОНТРОЛІ ФПУ. Треба негайно вжити ефективні заходи у вугільній галузі

А

 

Невжиття відповідних заходів, спрямованих на технічний розвиток підприємств та подальше зволікання з виплатою боргів по заробітній платі може призвести до зростання протестних дій у всіх без виключення шахтарських регіонах». І тільки глибоке розуміння наявного стану вугільної галузі, політична воля та конкретні дії Уряду України спроможні виправити наявну ситуацію, що існує на зараз в шахтарському середовищі. Про це заявив голова Профспілки працівників вугільної промисловості Віктор Турманов у своєму виступі на нараді, яку провів Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

В нараді взяли участь Віце- прем'єр-міністр України В. Кістіон, Міністр енергетики та вугільної промисловості України І. Насалик, заступник Міністра фінансів України І. Гелетей , Міністр соціальної політики А. Рева, в. о голови Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки О. Домбровський, народні депутати України Бондар М. Л. Заружко В. Л.,Сажко С. М., Шахов С. «керівники обласних державних адміністрацій вугільних регіонів. На нараді було розглянуті такі питання: погашення заборгованості по заробітній платі шахтарям державних шахт, бюджетне фінансування галузі на 2019 рік.

«Протягом останніх чотирьох місяців на державних вугледобувних підприємствах країни значно підвищилась соціальна напруга в шахтарських колективах, яка на цей час досягла критичного стану і призводить до прояву радикальних, і часом, вже некерованих профспілками протестних дій. – зазначав Віктор Турманов. - Причиною зазначеного є невирішеність вкрай життєво важливих для працівників галузі соціальних і виробничих питань, в першу чергу – стосовно недостатнього фінансування вугільних підприємств. Велике занепокоєння викликає і відсутність належного реагування та вжиття ефективних дій Урядом і відповідними відомствами згідно вимог шахтарів, викладених у зверненнях і рішеннях профспілкових органів.

Починаючи з червня 2018 року, ситуація з невиплати заробітної плати шахтарям весь час погіршується і заборгованість з неї на цей час складає 785 млн. гривень. І хоча, під впливом шахтарських протестних акцій, Верховною Радою України був прийнятий Закон України № 2513-8, яким передбачено додаткове фінансування вугільної галузі за бюджетною програмою «Державна підтримка вугледобувних підприємств на часткове покриття витрат із собівартості готової товарної вугільної продукції», однак до цього часу за бездіяльності урядових структур і відомств даний Закон протягом тривалого часу не реалізовувався.

І, тільки 22 жовтня цього року Міністерство фінансів України спрямувало на вугільні підприємства 136 млн. грн. (лише 10% від запланованих витрат), що залишає невирішеним до кінця поточного року питання сталої виплати заробітної плати шахтарям та погашення заборгованості з неї, яка складає на цей час 785 млн. гривень. Ситуація з виплатою заробітної плати на державних вугільних підприємствах вкрай критична. У зв'язку з цим голова Профспілки звернувся до Прем'єр-міністра України з проханням в найближчі дні почати виплату заборгованості по заробітній платі.

Аналогічно – це стосується і формування обсягів видатків за бюджетними програмами по вугільній галузі на 2019 рік. В поданому Урядом України і прийнятому Верховною Радою України в першому читанні Законопроекті № 9000 «Про Державний бюджет України на 2019 рік» практично не враховані пропозиції Профспілки, які сформовані за вимогою шахтарів відповідно до розрахунків Міненерговугілля України. Загальний показник видатків визначений на суму 2,6 млрд. грн. замість запропонованих 7,6 млрд. грн. (лише одна третина необхідних витрат по вугільній галузі).

Зовсім не заплановані витрати в мінімально необхідному розмірі 100 млн. грн. на «Заходи з охорони праці та підвищення техніки безпеки на вугледобувних підприємствах».

Також по такій вкрай важливій бюджетній програмі, реалізація якої має дати конкретні соціально-економічні та виробничі результати «Державна підтримка будівництва шахти № 10 «Нововолинська» передбачено 25 млн. грн., замість запропонованих 620 млн. грн. (лише 4% від вкрай необхідних витрат).

Потребує вирішення і питання щодо збільшення витрат за бюджетною Програмою «Здійснення заходів із забезпечення вітчизняного виробництва вугільної продукції та подальшого реформування державного сектору вугільної промисловості» по якій заплановані видатки 1,6 млрд. грн. замість запропонованих 4,8 млрд. грн. (лише 30% від розрахунково-необхідних видатків спрямованих на забезпечення сталої роботи і подальшого розвитку вугільної галузі)».

Під час наради голова Профспілки передав звернення Прем'єр-міністру України від імені шахтарів. У зверненні зазначається: «Тільки глибоке розуміння наявного стану вугільної галузі, політична воля та конкретні дії Уряду України спроможні виправити наявну ситуацію, що існує на зараз в шахтарському середовищі. Розглянути порушені питання та винайти шляхи їх вирішення з вжиттям дієвих заходів по виведенню вугільної промисловості України з кризового стану та забезпечення її сталої роботи і подальшого розвитку вугледобувних підприємств країни».

А перед цим Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман надав слово для доповіді Міністру енергетики та вугільної промисловості України І. Насалик. В свою чергу Міністр інформував присутніх про стан справ у вугільній галузі. Зокрема про:

- Результати фінансово-господарської діяльності вугледобувних підприємств щодо тенденції та динаміки нарощування обсягу товарної продукції. Оптимізації її собівартості, а також погашення заборгованості із заробітної плати та за спожиту електроенергію;
- Стан впровадження програми реструктуризації підприємств вугільної галузі;
- Стан реалізації концепції реформування та розвитку вугільної промисловості на період до 2020 рок. Зокрема щодо створення державного підприємства « Національна вугільна компанія»;
- Стан та перспективи реалізації інвестиційних проектів державними вугледобувними підприємствами.

Також на даній нараді виступив в. о голови Комітету ПЕК О. Домбровський, який розповів про нещодавно проведені комітетські слухання по питанням вугільної промисловості і зазначив, що комітет ПЕК постійно працює по наданню практичної допомоги вугільній галузі.

На завершення даної наради виступив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, який надав доручення Міністру енергетики та вугільної промисловості України І. Насалику та в. о. Міністра фінансів О. Маркаровій у тижневий термін розглянути проблемні питання вугільної галузі та по результатам проведеної роботи доповісти Главі Уряду.

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

ВИМОГИ ПРОФСПІЛОК – НА КОНТРОЛІ ФПУ. Доручення Віце-прем’єр-міністра до листа первинної профспілкової організації Почаївської районної комунальної лікарні

77943951


Відповідним Міністерствам та відомствам дано доручення Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка розглянути порушені профспілками питання та про результати поінформувати автора звернення Почаївську районну комунальну лікарню і Кабінет Міністрів.

 

Копія доручення додається

 

Прес-центр ФПУ

 

[ Детальніше... ]

Віце-прем’єр-міністром України Павлом Розенком дано доручення розглянути порушені профспілками питання

111D405A-A1B6-4B53-B014-F7D63FEA41CC-400x200

 

За результатами зустрічі 17 жовтня 2018 р. з представниками профспілкової делегації від учасників Всеукраїнської акції протесту Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко дав доручення повторно розглянути порушені профспілками питання з метою пошуку шляхів їх врегулювання.

Про результати поінформувати ФПУ і Кабінет Міністрів.

 

Копія доручення додається

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Президія Миколаївської облпрофради висловила рішучий протест рішенню Уряду щодо підвищення цін на газ

IMG 1397

 

 

29 жовтня п.р. відбулося засідання Президії Миколаївської обласної ради профспілок. На порядку денному одне питання: «Про подальші дії профспілок у зв’язку з ігноруванням Урядом профспілкових вимог».

На початку засідання голова Миколаївської облпрофради Юрій Толмачов проінформував присутніх про підсумки Всеукраїнської акції протесту профспілок проти зростання цін на природний газ, електроенергію, житлово-комунальні послуги, за достойну заробітну плату та пенсії, яка проходила 17 жовтня 2018 року в м.Києві. Відбулась зустріч Віце-прем’єр міністра України П.В.Розенка з представниками профспілкової делегації щодо обговорення вимог учасників Всеукраїнської акції профспілок. За її результатами міністрам, керівникам інших центральних органів виконавчої влади дано доручення особисто провести зустрічі з представниками галузевих профспілок та їх об’єднань для обговорення проблемних питань і вироблення узгоджених пропозицій щодо їх вирішення.

В обговоренні питання порядку денного взяли участь члени Президії - голови обласних організацій профспілки працівників: культури - Любов Назарова, агропромислового комплексу – Антон Яковлєв, державних установ - Таміла Бугаєнко, соціальної сфери – Ольга Василюк, суднобудування - Володимир Смєлов, освіти і науки - Віра Оборонько, охорони здоров’я - Євгенія Заяць, торгівлі – Валентина Полеха, голова єдиної первинної організації профспілки металургів та гірників України промплощадки МГЗ Олександр Чередніченко та інші.

Всі виступаючі відмітили протестні настрої у трудових колективах підприємств, установ, організацій Миколаївщини, висловили обурення цинічним ігноруванням Урядом вимог профспілок, висунутих на Всеукраїнській акції протесту та безпрецедентним рішенням, прийнятим Кабінетом Міністрів 19 жовтня п.р., щодо підвищення ціни на газ для населення з 1 листопада 2018 року на 23,5%, яке призведе до подальшого зубожіння більшості громадян України.

Після обговорення питання Президія прийняла рішення звернутися до Федерації профспілок України з пропозиціями щодо невідкладних дій профспілок. А саме: запропоновано робочим групам, створеним 19 жовтня 2018 року на засіданні Оргкомітету ФПУ для контролю за виконанням профспілкових вимог, активізувати роботу з урядовими і парламентськими структурами щодо невідкладного розгляду профспілкових вимог і врахування їх в Державному бюджеті України на 2019 рік; вимагати від Уряду скасування рішення щодо підвищення ціни на газ для населення.

Президія Миколаївської облпрофради заявила, що у випадку зволікання з виконанням профспілкових вимог ініціювати збір підписів у трудових колективах підприємств, установ, організацій, що перебувають у сфері впливу профспілок, щодо недовіри Уряду та відставки Кабінету Міністрів України. У випадку подальшого ігнорування профспілкових Вимог повторно провести більш потужну довготривалу Всеукраїнську акцію протесту профспілок у м.Києві.

 

IMG 1405

 

Миколаївська обласна рада профспілок

[ Детальніше... ]

Влада нас не чує. Який вихід бачиш ти?

DSC03952 - копия

 

Такою була тема творчої роботи на черговому засіданні Молодіжної ради ФПО. А перед творчим завданням виступив голова ФПО Максим Баланенко, який розповів про участь делегації від Кіровоградщини у другому етапі Всеукраїнської акції протесту профспілок. «В акції взяло участь близько 15 млн. спілчан, які прибули з усієї України, в т. ч. і з Кіровоградщини. Протестуючі висунули до влади низку вимог. Найперше, підвищити прожитковий мінімум, з якого формується зарплата, зупинити підвищення ціну на природний газ та тарифи комунальні послуги, передбачити у Державному бюджеті на 2019 рік передбачені законодавством видати на бюджетні установи, передбачити підтримку вітчизняного товаровиробника та розвиток економіки країни… Профспілкова сторона виставила уряду ультиматум: якщо через місяць не буде реагування на вимоги, спілчани перейдуть до наступного етапу масових протестних дій, аж до загальнонаціонального профспілкового страйку». Позиція влади така: щодо мінімальної зарплати і прожиткового мінімуму можливі дискусії та компромісні рішення, а що стосується ціни на газ, то тут безвихідь –МВФ вимагає підвищення».

Який же вихід бачить молодь? Як достукатися до влади? На її думку, головне: не мовчати, постійно висловлювати у різний спосіб своє незадоволення, більше проводити масових акцій, різко виступати по телебаченню, у пресі, вимагати звітів народних депутатів перед виборцями. Якщо влада залишається глухою до народу, то її треба у законний спосіб прибрати. Щоб вона почула українців, молодим необхідно стати частиною влади. До влади мають прийти не політичні партії, а господарі і патріоти, які наведуть лад в українському домі. Досить обурень на кухні, безрезультатних звернень, потрібно об’єднуватися у велику силу, можливо, організувати ще один майдан. Як зазначили члени Молодіжної ради, влада дуже відірвалася від народу, тому його не чує: треба написати листи-ультиматуми керівництву держали і вимагати офіційної відповіді, запропонувати усім можновладця хоча б місяць прожити на мінімальну зарплату. Місця у владі зайняли люди багато років тому і вважають, що вони будуть у цих кріслах довічно. Вони стали неконтрольовані, тому дозволяють собі порушувати закони і зневажати власний народ. На часі – кардинальна зміна влади – до керма держави повинні прийти молоді, прогресивні люди, у яких не буде на першому плані власне збагачення. Час подбати про країну і її народ!

Про участь у соціальних проектах розповіла голова Молодіжної ради Олена Базилюк, а член Молодіжної ради, практичний психолог Катерина Таран провела ділову гру «Башта», яка сприяла розвитку кмітливості та умінню працювати у команді.

 

DSC03956 - копия

 

DSC03957 - копия

 

 

Марія Іванова,

м. Кропивницький

[ Детальніше... ]

День облпрофоб'єднання в Марганці

Изображение 11707

 

Вже стало доброю традицією проведення Днів облпрофоб'єднання у великих промислових центрах Дніпропетровщини, де діють координаційні ради голів профкомів підприємств.


           Ось і минулого тижня представники облпрофцентру на чолі з його головою В.Дубілем, члени президії облпрофоб'єднання, керівники галузевих облпрофорганізацій З.Бедринець (держустанови), А.Демідова (комунальники) і О.Валевська (медики) зустрілися в гостинному Палаці культури МГЗК з профактивом  Марганця.
    Відкриваючи захід, керівник міської координаційної ради голів профкомів, голова профкому Марганецького гірничо-збагачувального комбінату А.Буряк зазначив, що подібні зустрічі, які вже не вперше організовуються облпрофоб'єднанням в їхньому місті, сприяють зміцненню профруху, поліпшенню інформованості активу про дії головного профспілкового штабу області та галузевих профспілок. Багато дають такі зустрічі й профактиву  комбінату, який завжди присутній на них.

 

Изображение 11718


Голова облпрофоб'єднання В.Дубіль розповів про основні напрямки роботи профцентру щодо захисту інтересів трудящих (в першу чергу, це боротьба за підвищення зарплати, поліпшення зайнятості і умов праці, припинення зростання цін), участі у всеукраїнській акції протесту профспілок та завдання на перспективу.
         Особлива увага приділялася боротьбі профспілок проти підвищення ціни на газ для населення. Прийняте урядом, всупереч вимогам профспілок, рішення про збільшення його вартості викликало різке загострення соціальної напруженості, і  тому профспілки планують нові кроки з протидії наступу на інтереси людей праці та всього населення.

 

Изображение 11699


В.Дубіль подякував профактиву Марганця за активну участь у проведених заходах під егідою Федерації профспілок України та облпрофоб'єднання.
В ході зустрічі також виступили головний технічний інспектор праці облпрофцентру П.Довганенко, зав.прес-центром В.Коврига, представник Марганецького відділення Пенсійного фонду Н.Михайловська.
На закінчення гості відповіли на запитання присутніх.


Изображение 11728

                                Прес-центр Дніпропетровського облпрофоб’єднання

Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4
День облпрофоб'єднання в Марганці
 
            Вже стало доброю традицією проведення Днів облпрофоб'єднання у великих промислових центрах Дніпропетровщини, де діють координаційні ради голів профкомів підприємств. 
           Ось і минулого тижня представники облпрофцентру на чолі з його головою В.Дубілем, члени президії облпрофоб'єднання, керівники галузевих облпрофорганізацій З.Бедринець (держустанови), А.Демідова (комунальники) і О.Валевська (медики) зустрілися в гостинному Палаці культури МГЗК з профактивом  Марганця.
            Відкриваючи захід, керівник міської координаційної ради голів профкомів, голова профкому Марганецького гірничо-збагачувального комбінату А.Буряк зазначив, що подібні зустрічі, які вже не вперше організовуються облпрофоб'єднанням в їхньому місті, сприяють зміцненню профруху, поліпшенню інформованості активу про дії головного профспілкового штабу області та галузевих профспілок. Багато дають такі зустрічі й профактиву  комбінату, який завжди присутній на них.

Голова облпрофоб'єднання В.Дубіль розповів про основні напрямки роботи профцентру щодо захисту інтересів трудящих (в першу чергу, це боротьба за підвищення зарплати, поліпшення зайнятості і умов праці, припинення зростання цін), участі у всеукраїнській акції протесту профспілок та завдання на перспективу.

         Особлива увага приділялася боротьбі профспілок проти підвищення ціни на газ для населення. Прийняте урядом, всупереч вимогам профспілок, рішення про збільшення його вартості викликало різке загострення соціальної напруженості, і  тому профспілки планують нові кроки з протидії наступу на інтереси людей праці та всього населення.

В.Дубіль подякував профактиву Марганця за активну участь у проведених заходах під егідою Федерації профспілок України та облпрофоб'єднання.

В ході зустрічі також виступили головний технічний інспектор праці облпрофцентру П.Довганенко, зав.прес-центром В.Коврига, представник Марганецького відділення Пенсійного фонду Н.Михайловська.

На закінчення гості відповіли на запитання присутніх.

 

                                Прес-центр Дніпропетровського облпрофобєднання

[ Детальніше... ]

ВИМОГИ ПРОФСПІЛОК – НА КОНТРОЛІ ФПУ. Ініційовано зустрічі з Прем’єр-міністром України В.Гройсманом та Головою Верховної Ради України А.Парубієм

32447 

Федерацією профспілок України ініційовано проведення зустрічей із:

- Прем’єр-міністром України Гройсманом В.Б. – до внесення доопрацьованого Урядом законопроекту про Державний бюджет України на 2019 рік до Верховної Ради України на друге читання за участю керівників всеукраїнських галузевих профспілок та територіальних профоб’єднань з метою обговорення шляхів урахування профспілкових пропозицій у цьому законопроекті;

- Головою Верховної Ради України Парубієм А.В. – у короткі терміни після подання Урядом доопрацьованого проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» за участю профільних комітетів (бюджетного, промислового, соціального, з питань освіти, охорони здоров’я тощо) з метою доведення профспілкових пропозицій та їх максимального врахування при прийнятті законопроекту.

 

 

Управління соціального діалогу та

колективно-договірного регулювання

 

[ Детальніше... ]

ВИМОГИ ПРОФСПІЛОК – НА КОНТРОЛІ ФПУ. Ініційовано зустрічі з Прем’єр-міністром України В.Гройсманом та Головою Верховної Ради України А.Парубієм

32447 

Федерацією профспілок України ініційовано проведення зустрічей із:

- Прем’єр-міністром України Гройсманом В.Б. – до внесення доопрацьованого Урядом законопроекту про Державний бюджет України на 2019 рік до Верховної Ради України на друге читання за участю керівників всеукраїнських галузевих профспілок та територіальних профоб’єднань з метою обговорення шляхів урахування профспілкових пропозицій у цьому законопроекті;

- Головою Верховної Ради України Парубієм А.В. – у короткі терміни після подання Урядом доопрацьованого проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» за участю профільних комітетів (бюджетного, промислового, соціального, з питань освіти, охорони здоров’я тощо) з метою доведення профспілкових пропозицій та їх максимального врахування при прийнятті законопроекту.

 

 

Управління соціального діалогу та

колективно-договірного регулювання

 

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Жовтень 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 31