18 січня 2019

Поєднання парламентського, державного та громадського котролю профспілок у боротьбі з незадекларованою працею та порушеннями прав працівників в сфері оплати праці

IMG 8566

 

 

15-17 січня 2019 року на базі Навчально-методичного центру Федерації профспілкових організацій Чернігівської області проводився навчальний семінар «Порядок проведення моніторингових візитів з питань дотримання прав громадян на офіційне оформлення трудових відносин; своєчасне та в повному обсязі одержання винагороди за працю; додержання мінімальних гарантій в оплаті праці».

Семінар проводився для юристів ФПУ та її членських організацій (13 осіб) і фахівців Секретаріату Уповноваженого та регіональних представників Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (17 осіб) в рамках співробітництва та укладених ФПУ меморандумів з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини, Державною службою України з питань праці за сприяння Американського центру міжнародної профспілкової солідарності в рамках проекту «Глобальна трудова програма:Україна». Метою семінару є підготовка моніторів для проведення спільних моніторингових візитів за участю регіональних представників Уповноваженого, правових інспекторів праці профспілок та інспекторів праці виконавчих органів міських рад міст обласного значення та сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад з питань дотримання прав громадян на офіційне оформлення трудових відносин; своєчасне та в повному обсязі одержання винагороди за працю; додержання мінімальних гарантій в оплаті праці.

З вітальним словом на відкритті семінару виступили Глущенко С.А., керівник Департаменту моніторингу соціальних прав Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, та Лях Д.О., керівник Департаменту правового захисту ФПУ – головний правовий інспектор праці, які окреслили мету, завдання та очікувані результати від поєднання парламентського, державного та профспілкового (громадського) контролю за дотриманням прав громадян у сфері трудових відносин.

Упродовж двох днів сесії заступником директора Департаменту з питань праці Державної служби України з питань праці Коноваловою О.А. були представлені презентації щодо повноважень та функцій системи інспекції праці в механізмі запобігання використання незадекларованої праці; проявів незадекларованої праці в Україні та актуальність її подолання; досвіду зарубіжних країн у боротьбі з незадекларованою працею; процедури оформлення трудових відносин в Україні; шахрайські практики уникнення від укладення трудових договорів; мінімальні державні гарантії в оплаті праці, правильність і повнота нарахування заробітної плати та строки її виплати; порядок проведення перевірок з питань додержання законодавства про працю.

Проведені також практичні заняття з учасниками семінару з питань державного контролю за незадекларованою працею, дотриманням законодавства з питань оплати праці, особливостей фіксації правопорушень у цих сферах трудового права, координації взаємодії з іншими органами влади та профспілковими організаціями, практика моніторингу виявлення порушень прав працівників, у тому числу у «тіньовому» секторі економіки, заходи реагування на виявлені факти порушень.

Тренером з методів ефективних комунікацій В. Бєловим проведено інтерактивний тренінг з технік ефективних комунікацій, зокрема під час конфліктних ситуацій, переговорів, з боротьбі зі стресом.

На третій день семінару підбито його підсумки, обговорено заходи подальших спільних дій щодо підготовки методичних рекомендацій з моніторингу і координації спільних дій, затвердження графіку моніторингових візитів за тематикою на 2019 рік.

Учасники семінару, які приймали активну участь у практичних заняттях та обговореннях проблемних питань, високо оцінили його змістовність та результативність в частині подальшого використання отриманих знань у повсякденній роботі, схвально висловилися за налагодження співробітництва у здійсненні спільних контрольних та превентивних заходів, спрямованих на боротьбу з незадекларованою працею та порушеннями в сфері оплати праці.

 

IMG 8570 

 

IMG 8594

 

IMG 8563

 

 

 

Департамент правового захисту апарату ФПУ

[ Детальніше... ]

ПРОЖИТКОВИЙ МІНІМУМ В ЦІНАХ ГРУДНЯ 2018 РОКУ

imag8es

 

 

Відповідно до статті 5 Закону України «Про прожитковий мінімум» Міністерство соціальної політики України повідомляє, що фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах грудня 2018 року у розрахунку на місяць на одну особу становив:

-  з урахуванням суми податку на доходи фізичних осіб та військового збору  3 884,90 грн. (без урахування платежів – 3 384,59 грн.);

-  для дітей віком до 6 років – 3 209,63 грн.;

-  для дітей віком від 6 до 18 років – 3 945,19 грн.;

-  для працездатних осіб з урахуванням суми обов’язкових платежів відповідно до чинного законодавства – 4 348,65 грн. (без урахування платежів - 3 500,66 грн.);

-  для осіб, які втратили працездатність – 2 855,60 гривень.

 

Таким чином, законодавчо встановлений на грудень 2018 року (1853 грн.) прожитковий мінімум занижено у 2,1 рази порівняно з його фактичним розміром або на 2 032 грн., а для працездатної особи (1921 грн.) - у 2,3 рази або на 2 428 грн.

 

 

 

Департамент з питань бюджету

та оплати праці апарату ФПУ

 

[ Детальніше... ]

ФПУ надіслала лист підтримки та солідарності з акціями протесту проти змін у трудовому кодексі Угорщини

6622-zayava-banku-pro-nemozhlivist-platiti-kredit---zrazok

Президенту ЛІГА

Мелінді Доссполіне Месарош

Президенту MaSZSZ

Ласло Кордасу

Президенту SZEF

Андрашу Фьольдіак

Президенту СЕЗТ

Ласло Куті

Президенту МОСЗ

Імре Палковичу

 

Шановні брати і сестри!

 

Федерація профспілок України, що представляє понад 5 мільйонів працівників, об’єднаних у 44 всеукраїнських галузевих профспілках, висловлює свою повну підтримку та солідарність з акціями протесту 19 січня проти змін у трудовому кодексі Угорщини, які були прийняті в обхід соціального діалогу, без проведення консультацій із соціальними партнерами.

 

«Рабський закон» демонструє зневагу влади до трудящих. Прийняті поправки збільшать максимальний обсяг понаднормової роботи з 250 годин на рік до 400 годин і збільшать референтний період з одного до трьох років. Це призведе до значного погіршення умов праці та до високого рівня експлуатації працівників.

 

Роботодавці зможуть платити за понаднормові години роботи за звичайними ставками і матимуть три роки, щоб фактично відшкодувати робітникам понаднормові. Закон не враховує вплив понаднормової роботи на охорону праці та здоров’я працівників, а також на баланс між роботою та особистим життям.

 

Слід зазначити, що уряд декілька років тому провів реформу трудового і податкового законодавства, надавши роботодавцям низку значних переваг і суворо обмеживши право працівників на страйк.

 

Ми вважаємо ці зміни неприйнятними і повністю підтримуємо справедливі вимоги щодо скасування «рабського закону» і дотримання основоположних конвенцій МОП.

 

 

З солідарним вітанням,

 

Голова ФПУ                       

Віце-президент МКП                    Григорій Осовий

[ Детальніше... ]

ЗВЕРНЕННЯ. Негайно вивести ОПЗ з кризового стану!

ОПЗ

 

     Центральна Рада Профспілки працівників хімічних та нафтохімічних галузей промисловості України, зважаючи на складну ситуацію, яка склалася у зв’язку з тривалим простоєм ПАТ «Одеський припортовий завод», звернулась до Премєр-міністра України Володимира Гройсмана з конкретними пропозиціями щодо відновлення роботи виробничих потужностей цього підприємства, 99,54% пакету акцій якого належить державі, тому саме держава повинна створювати умови і вживати усі можливі заходи із забезпечення АТ «ОПЗ» роботою.

     «Починаючи з червня і до кінця 2018 року АТ «ОПЗ» не працювало, зупинено виробництва аміаку і карбаміду внаслідок відсутності стабільного джерела постачання основної сировини – природного газу, - зазначається у зверненні. - Через довготривалу зупинку виробничих потужностей суттєво погіршився фінансовий стан підприємства, утворився дефіцит обігових коштів, що призвело до збільшення боргу перед постачальниками. Виникла заборгованість із виплати заробітної плати працівникам, яка на кінець року становила 30,0 млн. грн. Загальна заборгованість підприємства станом на 27.12.2018 р. становила 7692,6 млн. грн.

     Для виведення АТ «ОПЗ» з кризи пропонуємо Кабінету Міністрів України прийняти рішення щодо захисту державних виробників мінеральних добрив та забезпечення аграрного сектору України якісними міндобривами вітчизняного виробництва за узгодженими цінами. Доручити АТ «Укргазвидобування» заключити договір з АТ «ОПЗ» на стабільне постачання природного газу за давальницькою схемою та визначити, хто буде реалізовувати вироблену АТ «ОПЗ» продукцію на внутрішньому ринку аграрному сектору України.

     Відповідно АТ «ОПЗ» зобов’язується переробляти природний газ на готову продукцію (мінеральні добрива, аміак), забезпечує зберігання продукції та відвантаження її споживачам. Завдяки цьому запрацюють виробничі потужності, буде виплачуватися заробітна плата працівникам та сплата обов’язкових платежів і зборів, а також появиться можливість повернутися на міжнародний ринок добрив.

     Крім цього, одним із шляхів виведення підприємства з кризи є забезпечення повернення АТ «ОПЗ» переплати з податку на прибуток  у розмірі 489,8 млн. грн., згідно з п.17.1.10, ст. 17 та ст. 43 чинного Податкового кодексу України. Ці кошти будуть спрямовані на погашення заборгованості із виплати заробітної плати, за спожиті енергоносії та сплату податкових зобов’язань.

     Зважаючи на вищевикладене з метою зниження соціальної напруги і протестних настроїв у трудовому колективі, збереження виробничих потужностей, запобігання надзвичайним екологічним та техногенним небезпечним ситуаціям, забезпечення конкурентного майбутнього заводу, недопущення зруйнування містоутворюючого та бюджетоутворюючого підприємства,  звертаємося до Вас, шановний Володимире Борисовичу, з проханням прийняти рішення щодо виводу АТ «ОПЗ» з кризової ситуації, що сприятиме запуску виробництва мінеральних добрив та дозволить підвищити інвестиційну привабливість підприємства на завершальній стадії приватизації.

            Про результат розгляду нашого звернення просимо повідомити ЦР профспілки для інформування трудового колективу ПАТ «ОПЗ».

 

Профспілка працівників хімічних та нафтохімічних галузей промисловості України,

Прес-центр ФПУ

 

 

 

 

 

 

 

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Січень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31