22 січня 2019

Відзначення 100-річчя проголошення Соборності України в Харькові

 

Б10 

 

Голова Об’єднання профспілок Харківської області Сергій Тесленко взяв участь в церемонії відзначення 100-річчя з дня підписання Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки біля монумента Тарасу Шевченку в Харкові.

 

В урочистому заході та покладанні квітів до пам’ятника Шевченку взяли участь представники органів влади, громадськості, воїни АТО (ООС), духівництво, жителі й гості Харківщини.

 

Б11

 

Б12

 

Леміщенко О.В.,

відповідальний за стан інформаційної роботи ОПХО

[ Детальніше... ]

ЗАХИЩАТИ ПЕНСІЙНІ ПРАВА

DSCN2798

 

В рамках двостороннього договору про співпрацю з Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області в Будинку профспілок було проведено семінар для членських організацій з питань пенсійного забезпечення трудящих. Відкриваючи його, голова облпрофоб’єднання Віталій Дубіль зазначив, що взаємодія з соціальними партнерами у відстоюванні інтересів трудящих є одним з найважливіших напрямків роботи президії профцентра. І пенсійна тема була обрана для цієї зустрічі не випадково, оскільки саме з цих питань останнім часом збільшилася кількість звернень в профоргани, і, зокрема, в юридичну консультацію облпрофоб'єднання.

 Про важливість взаємодії з профспілками, фіскальною службою і Держінспекцією праці говорили на семінарі заступники начальника Головного управління Пенсійного фонду Олена Щирба і Наталія Корнійчук. Перш за все, вона стосується  боротьби з тіньовими схемами оплати праці та оформлення працівників, несвоєчасним перерахуванням ЄСВ (єдиного соціального внеску) деякими керівниками, що обертається потім дефіцитом коштів на виплату пенсій, зменшенням страхового стажу людей.

  За останній рік в області  вдалося легалізувати 4,3 тис. робочих місць, завдяки чому збільшилося надходження ЄСВ на 3,5 млн. грн. Але в той же час, як показують перевірки, ще дуже багато людей працюють без оформлення або на умовах неповного робочого часу, за договорами цивільно-правового характеру.(Про це, зокрема, писав у своїй статті в першому цьогорічному  числі обласної профспілкової газети «Позиція» й начальник  ГУ Пенсійного фонду в області Юрій Козак).

  Для стабілізації фінансового стану Пенсійного фонду та забезпечення підвищення рівня пенсійного забезпечення, як зазначалось на семінарі, Кабінет Міністрів України в листопаді 2018 р схвалив розроблений Міністерством соціальної політики законопроект щодо вдосконалення цієї сфери. Було висловлено надію, що парламентарії відповідально, по-державницькому поставляться до його розгляду.

  На закінчення гості відповіли на численні запитання присутніх.

 З усього сказаного на семінарі можна зробити висновок про те, що ситуація на «пенсійне фронті» вельми непроста, тому профспілки не повинні залишатися осторонь  цих проблем, які стосуються кожного працівника.

 

DSCN2796

 

DSCN2812

                         

  Прес-центр Дніпропетровського облпрофобєднання

[ Детальніше... ]

Голова ФПУ Григорій Осовий взяв участь у засіданні УС Платформи громадянського суспільства Україна - ЄС

6666555

 

21 січня відбулось перше у цьому році засідання УСПГС, де було розглянуто низку актуальних питань її діяльності в 2019 році.

 

Платформа обговорила план своєї роботи та робочих груп, зокрема, з підготовки звіту про роботу УСПГС протягом минулого 2018 року, з внесення змін до Регламенту УСПГС, проведення спеціалізованого семінару із стратегічного планування, підготовки тематичних доповідей та ін.

Серед заходів, що проходитимуть під егідою Платформи вже у найближчий період, – круглий стіл на тему: «Енергетична бідність в Україні та ЄС: як гармонізувати підходи і політику».

Проведення цього заходу, як зазначив член УСПГС від профспілкових організацій, Голова ФПУ Григорій Осовий, було ініційовано саме Федерацією профспілок України через надзвичайну актуальність всього, що пов’язано з питаннями тарифної політики, цін на газ і електроенергію, послуг ЖКГ. Якість таких послуг, їх доступність для людей в умовах реформування енергетичного сектору економіки, пошук новітніх підходів у визначенні вартості енергоресурсів, врахування досвіду вирішення подібних питань європейськими країнами, – все це стане предметом для обговорення під час круглого столу за участю урядовців, представників громадських організацій, у т. ч. і міжнародних, експертів з питань енергобезпеки.

Ще один захід, що планується провести вже на початку квітня у Львові, – спільне засідання української частини ПГС і представників, делегованих від європейського Економічно-соціального Комітету. На його розгляд виносяться дві тематичні доповіді – щодо безпечності харчових продуктів, їх відповідності до стандартів і вимог країн ЄС, а це має велику актуальність для усіх без виключення громадян, а також друге питання, яке стосується дотримання прав профспілок і забезпечення виконання законодавства про профспілки, гарантій їх діяльності в контексті реалізації угоди Україна-ЄС.

На переконання Г.Осового, остання тема стосується не лише профспілок, а також усього громадянського суспільства, наймасовішою частиною якого є профспілки. Тому забезпечення прав профспілок тісно пов’язане із захистом мільйонів громадян, які працюють у різних секторах економіки. Фактично мова буде вестись про дотримання прав працівників у сфері праці, створення для них гідних умов праці, забезпечення свобод, гарантованих законами і Конституцією України, у т. ч. права на страйк, на об’єднання громадян в асоціації, як це регламентовано міжнародними Конвенціями, договорами, нормами ЄС та Соціальною Хартією.

Українська сторона Платформи на засіданні 21 січняя обрала Секретаря – Mарию Куприс, яка має досвід комунікаційної роботи з організаціями громадянського суспільства, завершила формування Координаційної Ради УС ПГС, до складу якої увійшли по одному представнику від роботодавців, профспілок та громадських об’єднань.

 

000111

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Відбулось засідання УС Платформи громадянського суспільства Україна - ЄС

888

 

21 січня відбулось перше у цьому році засідання УСПГС, де було розглянуто низку актуальних питань її діяльності в 2019 році.

 

Платформа обговорила план своєї роботи та робочих груп, зокрема з підготовки звіту про роботу УСПГС протягом минулого 2018 року, з внесення змін до Регламенту УСПГС, проведення спеціалізованого семінару із стратегічного планування, підготовки тематичних доповідей та ін.

Серед заходів, що проходитимуть під егідою Платформи вже у найближчий період, – круглий стіл на тему: «Енергетична бідність в Україні та ЄС: як гармонізувати підходи і політику».

Проведення цього заходу, як зазначив член УСПГС від профспілкових організацій, Голова ФПУ Григорій Осовий, було ініційовано саме Федерацією профспілок України через надзвичайну актуальність всього, що пов’язано з питаннями тарифної політики, цін на газ, електроенергію, послуг ЖКГ. Якість таких послуг, їх доступність для людей в умовах реформування енергетичного сектору економіки, пошук новітніх підходів у визначенні вартості енергоресурсів, врахування досвіду вирішення цих питань європейськими країнами, – все це стане темами для обговорення під час круглого столу за участю урядовців, представників громадських організацій, в т. ч. і міжнародних, експертів з питань енергобезпеки.

Ще один захід, що планується провести вже на початку квітня у Львові, – спільне засідання української частини ПГС і представників, делегованих від європейського Економічно-соціального комітету. На його розгляд виносяться дві тематичні доповіді – щодо безпечності харчових продуктів, їх відповідності до стандартів і вимог країн ЄС, що має велику актуальність для усіх без виключення громадян, а також друге питання, яке стосується дотримання прав профспілок і забезпечення виконання законодавства про профспілки, гарантій їх діяльності в контексті реалізації угоди Україна-ЄС.

На переконання Г.Осового, остання тема стосується не лише профспілок, а також усього громадянського суспільства, наймасовішою частиною якого є профспілки. Тому забезпечення прав профспілок тісно пов’язане із захистом мільйонів громадян, які працюють у різних секторах економіки. Фактично мова буде вестись про дотримання прав працівників у сфері праці, створення для них гідних умов праці, забезпечення свобод, гарантованих законами і Конституцією України, у т. ч. права на страйк, на об’єднання громадян в асоціації, як це регламентовано міжнародними Конвенціями, договорами, нормами ЄС та Соціальною Хартією.

Українська сторона Платформи на своєму засіданні обрала Секретаря – Mарию Куприс, яка має досвід комунікаційної роботи з організаціями громадянського суспільства, завершила формування Координаційної Ради УС ПГС, до якої увійшли по одному представнику від роботодавців, профспілок та громадських об’єднань.

 

999

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Робоча зустріч у Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення з питань призначення та надання населенню житлових субсидій

Без назва

21 січня 2019 року Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення провів робочу зустріч з метою обговорення стану призначення та надання населенню житлових субсидій і перспектив їх монетизації.

У засіданні взяли участь народні депутати України, представники центральних органів виконавчої влади, ПАТ «Державний ощадний банк України», Федерації профспілок України, органів місцевого самоврядування та місцевих державних адміністрацій, місцевих органів соціального захисту населення та комісій з питань призначення житлових субсидій, засобів масової інформації та ін.

        У ході зустрічі представники Мінсоцполітики ознайомили присутніх з поточною ситуацією у сфері внесення змін у Порядок призначення житлових субсидій, у тому числі щодо монетизації, а також з основними напрямами формування та реалізації державної соціальної політики у відповідній сфері. Також, було повідомлено про наміри Мінсоцполітики проведення у березні – квітні поточного року всеохоплюючого аналізу запровадження внесених змін до механізму призначення житлових субсидій з метою його подальшого удосконалення та уникнення проблемних ситуацій.

         В свою чергу, представники місцевих органів соціального захисту населення та комісій з питань призначення житлових субсидій окреслили проблемні питання, які виникають під час роботи з субсидіантами, наголосили на перезавантаженності роботою Комісій, недостатню укомплектованість кадрами, недостатній рівень заробітної плати працівників соціального захисту.

Фахівці, які безпосередньо займаються призначенням житлової субсидії і працюють з людиною на місцях, мали можливість поділитися досвідом, а також поставити свої питання до представників Мінсоцполітики.

Крім того, було закцентовано увагу присутніх на недостатності проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення стосовно запровадження монетизації житлових субсидій. Також, представники комісій з питань призначення житлових субсидій висловили прохання до Мінсоцполітики щодо розроблення Методичних рекомендацій стосовно питань призначення субсидій. Всі присутні погодились з необхідністю проведення у найближчому майбутньому масштабного навчального заходу стосовно механізму запровадження надання житлових субсидій у готівковій формі.

Комітетом перед заходом було розповсюджено «Збірку відповідей на запитання щодо порядку надання населенню житлових субсидій», з якою можна ознайомитися у додатку.

 

 

Департамент з питань економічного розвитку
та ціноутворення

[ Детальніше... ]

СПО. Підвищувати ефективність консолідованих дій

В

 

Враховуючи, що Профспілка атестованих працівників органів внутрішніх справ України входить до переліку всеукраїнських об’єднань профспілок та їх членських організацій – суб’єктів Генеральної угоди на 2016 – 2017 роки (Додаток 2 до Генеральної угоди), до укладення Генеральної угоди на новий строк направляти безпосередньо їй на опрацювання проекти актів законодавства, які надходять на погодження СПО об’єднань профспілок від Міністерства внутрішніх справ України, з питань, що відносяться до компетенції Профспілки. Таке рішення прийнято 21 січня під час засідання  Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні (Угода про утворення СПО об’єднань профспілок від 04.09.2012р.) у відповідь на звернення Профспілки. 

Члени СПО  об’єднань профспілок обговорили також питання «Про затвердження Урядом бюджетів фондів соціального страхування, Пенсійного фонду та у зв’язку з цим фінансового забезпечення страхових виплат і соціальних послуг у 2019 році», з інформацією з якого виступив Голова СПО об’єднань профспілок, Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий.

Зазначалось, що схваленими бюджетами фондів соціального страхування і Пенсійного фонду забезпечується виплата пенсій, страхових виплат, надання гарантованих соціальних послуг. У тої же час, безперечно, для забезпечення кардинального підвищення розмірів пенсій і страхових виплат необхідно продовження роботи щодо створення нових робочих місць, детінізації зайнятості та доходів, вирішення проблеми міграції працездатного населення за кордон, проведення реформи оплати праці та вжиття інших заходів, спрямованих на збільшення надходження коштів до страхових фондів та Пенсійного фонду України. 

Більш детальну інформацію читайте на нашому сайті

 

Прес-центр ФПУ

 

В10

 

В2

[ Детальніше... ]

ЗАСІДАННЯ СПО. Генеральній угоді на новий строк – змістовну соціальну складову

   

 Б

 

Доручити членам Робочої комісії об’єднань профспілок ініціювати на засіданні Спільної робочої комісії розгляд компромісних положень проекту Генеральної угоди на новий строк та в тижневий термін після проведення засідання СРК сформувати остаточну редакцію проекту Угоди, таблицю розбіжностей до неї та надати ці матеріали Сторонам. Таке рішення прийнято під час засідання Спільного представницького органу  репрезентативних  всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні (Угода про утворення СПО об’єднань профспілок від 04.09.2012р.), що відбулось 21 січня.

Вів засідання Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий.

Члени СПО також доручили Секретаріату Робочої комісії об’єднань профспілок сформований проект Генеральної угоди на новий строк, таблицю розбіжностей оперативно надіслати профоб’єднанням – суб’єктам Угоди про утворення СПО об’єднань профспілок від 08.09.2017. Було вирішено у двотижневий термін, після направлення проекту, провести засідання СПО об’єднань профспілок, де прийняти рішення щодо можливості укладення Генеральної угоди на новий строк та надання згоди й повноважень на її підписання.

Такі рішення ухвалено після обговорення інформації керівника Робочої комісії СПО об’єднань профспілок, першого заступника Голови СПО об’єднань профспілок Олександра Шубіна та  враховуючи висловлені під час обговорення пропозиції.

Зокрема, зазначалось, що на робочій нараді керівників репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок – суб’єктів Угоди про утворення СПО об’єднань профспілок від 08.09.2017, яка відбулася 26 грудня 2018 року, Голові СПО об’єднань профспілок було доручено ініціювати проведення на початку січня 2019 року консультацій з керівником Сторони органів виконавчої влади Ревою А.О. та головою СПО роботодавців Олійником Д.М. щодо неузгоджених принципових для профспілок положень з метою пошуку остаточної компромісної редакції та визначення позиції стосовно можливого укладення Угоди ближчим часом.

Такі тристоронні консультації відбулися 18 січня 2019 року, де було сформовано компромісну редакцію низки принципових положень.

Під час засідання також обговорено низку інших важливих питань: . «Про внесення змін до складів Робочої комісії  об’єднань профспілок та її Секретаріату», «Про делегування представників СПО об’єднань профспілок до складу Національного агентства кваліфікацій» та інші.

Прес-центр ФПУ

 

Б1

 

Б2

Б4

 

Б3

 

Б5

 

Б7

 

Б8

 

Б6

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Січень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 23 24 25 26 27
28 29 30 31