29 січня 2019

Оприлюднено перелік санаторно-курортних закладів, лікування у яких фінансується за кошти Фонду

Fond-sotsialnogo-strahuvannya-1080x720З 1 січня 2019 року набула чинності постанова правління Фонду соцстраху від 12.12.2018 р. № 31 щодо внесення змін до Порядку відшкодування витрат за надані послуги санаторно-курортним закладам за вибором потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання. Зокрема, відповідно до оновленого порядку на офіційному веб-сайті Фонду розміщено інформаційний перелік санаторно-курортних закладів у розрізі регіонів, місцерозташування та профілів санаторно-курортного лікування, за якими надаються санаторно-курортні послуги потерпілим внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання.

Станом на сьогодні зазначений інформаційний перелік складається з 72 санаторно-курортних закладів, з якими за вибором потерпілих робочими органами виконавчої дирекції Фонду та їх відділеннями укладались тристоронні договори протягом 2018 року. Перелік доступний на головній сторінці офіційного веб-сайту ФССУ у розділі «Оголошення».

Нагадаємо, у 2017 році Фондом соціального страхування України було проведено реформу надання соціальних послуг, відповідно до якої на адресність переведено забезпечення санаторно-курортним лікуванням потерпілих. Зокрема, особам з інвалідністю надано право самостійного вибору санаторно-курортного закладу для проходження лікування.

Крім того, до порядку внесено зміни, що спрямовані на посилення контролю за обсягами і вартістю наданих послуг з санаторно-курортного лікування потерпілих та за використанням коштів на ці цілі.

Для цього разом із тристороннім договором потерпілим підписується наданий санаторно-курортним закладом перелік послуг з санаторно-курортного лікування, який є невід’ємною частиною договору і в якому зазначено перелік лікувальних послуг, що отримає потерпілий, їх кількість та вартість на курс санаторно-курортного лікування, зазначено умови лікувального харчування та проживання.

Після закінчення лікування санаторно-курортний заклад надає перелік наданих послуг із зазначенням кількості призначених та отриманих послуг, підписаний лікуючим лікарем санаторно-курортного закладу та потерпілим.

Зазначимо, забезпечення санаторно-курортним лікуванням осіб з інвалідністю за власним вибором у поточному році здійснюється у разі перебування потерпілих на обліку та в межах запланованої у попередньому році кількості осіб, що надали відповідні заяви на 2019 рік. Фінансування здійснюється в межах коштів, передбачених у бюджеті Фонду, кошторисів органів Фонду на поточний рік та в межах фінансових можливостей Фонду на ці цілі.

За оперативними даними санаторно-курортним лікуванням упродовж 2018 року було забезпечено 10 763 особи з інвалідністю внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та їх супроводжуючих осіб.

 

По материалам Фонд соцстраху

[ Детальніше... ]

Семінар-навчання з питань законодавства про працю

DSCN3170 1

 

25 січня п.р. Миколаївська облорганізація профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення згідно Плану основних заходів на 2019 рік провела для профактиву та спеціалістів галузі семінар-навчання з питань дотримання норм чинного законодавства про працю на підприємствах всіх форм власності.

 

Перед початком семінару відбулось розширене засідання президії з головним питанням порядку денного - про основні завдання колективно-договірної роботи на 2019 рік. Президією були визначені напрямки роботи галузевої профспілки та затверджені графіки проведення зборів та конференцій з підведення підсумків виконання зобов’язань колективних договорів на підприємствах галузі. Після обговорення по всіх питаннях були прийняті відповідні постанови.

В семінарі за участю спеціалістів управління Держпраці в Миколаївській області, департаменту праці та соцзахисту населення Миколаївської облдержадміністрації і департаменту праці та соцзахисту населення Миколаївської міської ради взяли участь 47 првцівників з 29 підприємств галузі.

Заступник начальника відділу з питань дотримання законодавства про працю, зайнятості та інших нормативно-правових актів управління Держпраці в Миколаївській області Г.І. Марченко розповіла про основні функції та повноваження управління, як та за якими підставами здійснюються перевірки та інспекційні відвідування підприємств, які штрафні санкції та за які саме порушення трудового законодавства застосовуються.

Головний державний інспектор праці вищезазначеного управляння В.В. Козленок навела приклади типових порушень чинного законодавства, з якими вона стикається за результатами перевірок та інспекційних відвідувань підприємств різних форм власності.

Про організацію оплати праці на підприємствах розповіла начальник відділу моніторингу оплати праці та нормування праці департаменту праці та соцзахисту населення Миколаївської облдержадміністрації В.М. Беспалько, яка детально зупинилась на формуванні штатного розпису на підприємстві, розповіла про порядок нарахування індексації заробітної плати та компенсації за її затримку, та ін.

Як захистити   працівників через колективний договір, про його реєстрацію, а також реєстрацію змін та доповнень до нього розповіла головний спеціаліст з питань регулювання трудових відносин управління праці департаменту праці та соцзахисту населення Миколаївської міської ради І.Ю. Решетнікова.

Всі учасники семінару мали можливість задати актуальні питання та отримати на них кваліфіковані відповіді.

 

DSCN3187 1

 

Миколаївська обласна рада
професійних спілок

[ Детальніше... ]

Представник Уповноваженого ВР зустрілася з представниками обласної Ради профспілок

upownowazheni


Минулого тижня в Івано-Франківській області перебувала Представник Уповноваженого Верховної Ради  з прав людини в західних областях Світлана Семчишин.  Вона зустрілася з представниками обласної Ради профспілок, управління Держпраці, департаменту соціальної політики облдержадміністрації та регіонального відділення Асоціації міст України.

 

Світлана Семчишин  найперше зазначила з яких питань найчастіше звертаються  мешканці західного регіону до Уповноваженого з прав людини, а також розповіла про повноваження Уповноваженого щодо здійснення парламентського контролю за дотриманням прав і свобод людини та громадянина.

Також в розмові взяла участь Регіональний представник Уповноваженого в Івано-Франківській області Людмила Непийвода, яка  повідомила присутнім про співробітництво Уповноваженого ВРУ з прав людини з Федерацією професійних спілок України в рамках укладеного у 2018 році Меморандуму про співпрацю та можливого проведення спільних моніторингових візитів з питань дотримання трудових прав громадян, зокрема, на офіційне оформлення трудових відносин, своєчасне та в повному обсязі отримання винагороди за працю і додержання мінімальних гарантій в оплаті праці.

Щоб мати змогу вирішувати ці питання, планується розпочати більш конкретну діяльність, до якої залучати інспекторів праці органів місцевого самоврядування. (Як з’ясувалось, в Івано-Франківській області працює лише шість таких інспекторів, четверо з яких – у виконкомах міських рад міст обласного значення та два – в ОТГ). Тому,  заступник голови Ради профспілок області Уляна Гураль запропонувала включати в такі перевірки також інспекторів  Управління  Держпраці, яких значно більше, до того ж вони мають свої прямі повноваження здійснювати подібні перевірки. Заступник начальника управління праці Олександра Гринів додала, що ця ділянка роботи, зокрема з питань боргів по зарплаті, є в компетенції управління праці департаменту соціальної політики, тому в моніторингові групи слід включити також представників від влади.

Під час зустрічі присутні озвучили інші пропозиції з проблемних питань у сфері здійснення контролю за дотриманням трудових прав та висловили готовність до подальшої співпраці під час проведення таких моніторингових візитів.

Довідково.

Уповноважені  представники діють на підставі Конституції України  і Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» і створені в регіонах та областях України задля зменшення навантаження на Уповноваженого та секретаріат з прав людини. Як пояснили представники в області, останнім часом є чимало скарг на роботу органів влади,  зокрема, щодо не дотримання закону про звернення громадян та закону України про доступ до публічної інформації.

За результатами зустрічі напрацьовується рекомендації уповноваженого з прав людини в Україні  щодо взаємодії з профспілками, інспекторами органів місцевого самоврядування та представника уповноваженого в області. Очікується, що будуть створені моніторингові групи з питань дотримання трудових прав громадян, зокрема, на офіційне оформлення трудових відносин, своєчасне та в повному обсязі отримання винагороди за працю і додержання мінімальних гарантій в оплаті праці, робота яких розпочнеться в березні поточного року.

Як поточнили  уповноважені, їх функції – це  відновлення порушеного права людей, а не притягнення до відповідальності роботодавців.

 

Рада профспілок Івано-Франківської області

 

[ Детальніше... ]

Пленум Волинської обласної організації Профспілки працівників лісового господарства України

13

 

Відбувся пленум обласної організації профспілки працівників лісового господарства України. У ньому взяли участь члени президії та голови профспілкових комітетів лісогосподарських підприємств області.

 

– Цей пленум ми присвячуємо охороні праці та дотриманню безпекової складової наших працівників на державних лісомисливських підприємствах області,  – відкриваючи безпековий форум, наголосив голова обласної організації профспілки Павло Матіюк. – Ці питання у центрі уваги керівництва галузі, вони постійно перебувають під моїм особистим контролем. У нас діє обласна комісія з координування роботи та розгляду стану праці, до якої попри мене входить спеціаліст з охорони праці обласної організації профспілки працівників лісового господарства Анатолій Родюк та голова профспілкової організації Волинського ОУЛМГ – головний спеціаліст відділу лісового господарства управління Володимир Неводнічик. Подібні комісії за участю профспілкового активу створено на усіх державних лісомисливських підприємствах. Ми проводимо суттєву профілактичну роботу – навчання, перевірки та огляд робочих місць, дбаємо про забезпечення спецодягом та необхідним інвентарем, також організовуємо відпочинок, а за потреби і лікування наших працівників та членів їх сімей.

На думку Павла Миколайовича, безпекових заходів ніколи не буває забагато. Адже турбота про людину праці має залишатися головною на підприємствах галузі.

 

Докладніше

12


Прес-центр ФПО

[ Детальніше... ]

ВИМОГИ ФПУ – на громадський контроль!

 p1040478-7f

 

Міністерство аграрної політики та продовольства України на лист ФПУ про надання інформації щодо стану виконання доручень КМУ на звернення ФПУ та її членських організацій повідомило стосовно проведення наради з питання обговорення актуальних проблем фінансування лісового господарства та шляхів їх вирішення, а також щодо обсягів бюджетного фінансування за програмою «Ведення лісового і мисливського господарства, охорона і захист лісів в лісовому фонді».

 

Копія листа Мінагрополітики додається

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

ВИМОГИ ФПУ – на громадський контроль!

 p1040478-7f

 

Міністерство аграрної політики та продовольства України на лист ФПУ про надання інформації щодо стану виконання доручень КМУ на звернення ФПУ та її членських організацій повідомило стосовно проведення наради з питання обговорення актуальних проблем фінансування лісового господарства та шляхів їх вирішення, а також щодо обсягів бюджетного фінансування за програмою «Ведення лісового і мисливського господарства, охорона і захист лісів в лісовому фонді».

 

Копія листа Мінагрополітики додається

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Прогресс в балансе рабочего времени и личной жизни вдыхает жизнь в социальную Европу

WBL- Luca


Европейская конфедерация профсоюзов (ЕКП) приветствует завершение трёхсторонних дискуссий по Директиве о балансе между работой и личной жизнью. Достигнутое предварительное соглашение содержит ряд положительных элементов, в том числе оплачиваемое отцовство и отпуск по уходу за ребенком, которые в настоящее время отсутствуют на уровне ЕС.

 

Генеральный секретарь ETUC Лука Висентини сказал: «Хотя мы сожалеем о длительности установленного периода реализации, мы считаем, что этот первый законодательный результат Европейской «опоры» социальных прав является позитивным сигналом для граждан ЕС о том, что Социальная Европа жива и вернулась на правильный путь. ЕКП тщательно оценит различные положения, содержащиеся в согласованном тексте. Она призывает всех законодателей одобрить меры и как можно быстрее их реализовать. Это принесет конкретные выгоды многим европейским работникам и их семьям, а также будет способствовать достижению гендерного равенства».

 

По сообщению

ETUC

 

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Січень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 30 31