лютого 2019

28 лютого 2019

Профактив Запоріжжя – за постійне навчання

Б2

  

Запорізька обласна рада профспілок 22 лютого 2019 року, згідно плану роботи, провела навчання головних бухгалтерів членських організацій та первинних профспілкових організацій.

       На семінарі розглянуті питання про останні зміни в податковому законодавстві України, зміни в законодавстві про обовязкове соціальне страхування та пенсійне забезпечення.

         З висвітленням цих питань виступили фахівці: Гаман Т. М. – державна фіскальна служба України в Запорізькій області, Назаренко К. В. – управління фонду соціального страхування України в Запорізькій області, Цюцюра Т. В. – Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області.

         Бухгалтерська сфера – одна з найбільш непостійних і мінливих напрямків діяльності. Для сучасного бухгалтера регулярно освіжати знання можна назвати посадовим обовязком.

 

 

Запорізька обласна рада профспілок

 

Б3

[ Детальніше... ]

Соціальний діалог з багатьма запитаннями

Б1

 

Відбулося VІ засідання Ради Федерації Кировоградської області профспілок області, на якому розглядалося питання щодо розвитку соціального діалогу, значення якого важко переоцінити.

Як зазначила заступник голови ФПО Оксана Терлецька, важливу роль у цій роботі відіграє Територіальна угода,  у якій є спеціальний розділ «Соціальний діалог». Прикладом співпраці можна назвати роботу обласної тристоронньої соціально-економічної Ради, на засіданнях якої розглядаються актуальні для області питання, наприклад, щодо перспективи реформування галузі охорони здоров’я, використання праці неоформлених працівників, дій сторін соціального діалогу щодо збереження та розвитку трудового потенціалу та стан підготовки інженерних і робітничих кадрів закладами вищої та профтехосвіти області для потреб економіки регіону, розвитку соціального діалогу в умовах децентралізації.

Конструктивний діалог склався між управліннями освіти і науки, департаментами соціального захисту населення, культури і туризму та культурної спадщини, охорони здоров’я і відповідними обласними організаціями профспілок.

Прикладом розвитку соціального діалогу є співпраця з відділенням Національної служби посередництва і примирення, Головним управлінням Пенсійного Фонду України, обласним центром зайнятості, управлінням Держпраці.

Найбільш результативною формою соціального діалогу залишається укладання і виконання колективних договорів, під захистом яких перебуває 158 тисяч працівників або 88,5 відсотка працюючих (в Україні 75,6%). Кількість працівників, які охоплені колдоговорами в області зросла майже на 5 відсотків (в Україні зменшилась на 2,2 відсотка). Основні завдання колдоговірної роботи на 2019 рік: забезпечення продуктивної зайнятості, недопущення масових звільнень, а в разі їх виникнення - соціальної підтримки працівників, які попереджені про наступне звільнення. У випадках ліквідації, реорганізації, що тягнули за собою скорочення чисельності або штату працівників, профспілкові організації вимагали надання інформації про причини наступних звільнень не пізніше 3 місяців. Часто саме ця норма колдоговору допомагала збереженню працівників, бо за 3 місяця ситуація іноді мінялася у кращий бік.

Як правило, ключовими для профкомів були домовленості щодо оплати праці. Обов’язковим для профкомів завданням є встановлення колдоговорами мінімальної місячної тарифної ставки на рівні галузевих угод. Ця норма  переважно виконується.

Профспілкові організації домагалися через колдоговори підвищення сум витрат, спрямованих на запровадження непередбачених законодавством пільг та виплат працівникам і членам їхніх сімей. Більше 3 тис. грн. виплачено кожному працівникові на ці цілі торік в АТ «Гідросила», близько 2 тисяч в АТ «Ельворті». Традиційно значні кошти виділяються ПАТ НВП «Радій», ТОВ «Побузький феронікелевий комбінат», філією Кременчуцька ГЕС», підприємствами лісового господарства.

Оксана Терлецька звернула увагу на такий момент: законодавством встановлено зобов’язання роботодавця відраховувати кошти первинним профорганізаціям на культмасову, фізкультурну і оздоровчу роботу в розмірах, передбачених колективним договором та угодами, але не менш ніж 0,3% фонду оплати праці працівників. За минулорічною профспілковою звітністю із 1700 первинок отримували такі кошти лише 394. Це, можна сказати, ціна соціального діалогу на виробничому рівні.

Незважаючи на  недоліки в розвитку соціального діалогу, все ж можна  сказати, що саме він сприяв розвитку економіки області, досягненню позитивних результатів у забезпечені трудових прав працівників. Торік спостерігався приріст промислового виробництва і сільгосппродукції, ріст роздрібного товарообороту. Збільшились надходження до зведеного бюджету області і місцевих бюджетів. На 24 відсотка виросла середня зарплата і склала більше 7 тисяч. Зросла реальна зарплата. На всіх підприємствах, де діють профорганізації (крім ТДВ «Світловодське кар’єроуправління») погашено борги із зарплати. Удалось уникнути серйозних трудових затяжних конфліктів.

У листопаді 2018 року ФПУ та Федерація роботодавців України підписали Меморандум про спільні зусилля щодо забезпечення прав працівників, зокрема про підвищення рівня оплати праці та її частки у собівартості виробленої продукції з метою її наближення до європейських стандартів, збереження та розвиток трудового потенціалу. У цій роботі великі сподівання  профспілки покладають на обласне об’єднання роботодавців, яке визнає Меморандум обов’язковим до виконання документом. Є надія, що цей Меморандум ляже в основу нової Територіальної угоди, яку планується підписати у цьому році.

Сьогодні варто визнати, що існуюча розгалужена мережа соціального діалогу недостатньо ефективно використовується для вирішення соціально-трудових проблем. Порушуються конституційні права людини праці, скасовуються та обмежуються соціальні гарантії і стандарти, відбувається пряме нехтування інтересами людини праці. Влада зруйнувала систему оздоровлення та лікування працюючих та членів їхніх сімей, у тому числі і дітей, запровадила на користь монополістів кабальні ціни на газ, електроенергію, тарифи на комунальні послуги. Ріст цін, у тому числі й на продукти харчування, товари першої необхідності, призвів до значного зубожіння працюючих. Не можна сказати що профспілки мовчали. Профспілкове об’єднання направляло звернення до Президента, Прем’ер-міністра України, Верховної Ради України з питань: перегляду ціни на природній газ для населення, про захист права осіб, зайнятих на роботах з важкими й шкідливими умовами праці та ін. Отримували відписки.

ФПО намагається використовувати співпрацю з нардепами від Кіровоградщини, але не до всіх можна достукатись. Очевидно, треба на чергових виборах нардепів спробувати підписати договори про співпрацю в обмін на підтримку на виборах. А поки що предметна співпраця, як така відсутня. Лише один приклад: Обґрунтоване звернення надсилалось ФПО у вересні 2018 року до народних депутатів щодо підтримки пропозицій профспілок, які торкалися соціального блоку питань у проекті Державного бюджету на 2019 рік. Головна увага зверталась на недопущення прийняття ВРУ пропозиції уряду залишити прожитковий мінімум на І півріччя 2019 року у розмірі, який діє з грудня 2018 року. Аргументували, що 1921 гривня, яка є основою формування зарплати призведе до зниження купівельної спроможності громадян. Пропозицію не  підтримали.

Зважаючи на те, що мирний соціальний діалог – безрезультативний, профспілки України провели 17 жовтня 2018 року акцію протесту, в якій взяли участь 15 тисяч членів профспілок з усієї України. Реакція Прем’єра на  звернення профоб’єднання  була, як ніколи, серйозна. Прем’єр особисто дав доручення віце-прем’єрам і 7 міністрам надати відповідь ФПО за вимогами обласних зборів. Уже  вирішуються питання:

-         розрив між найвищою і середньою зарплатою на підприємстві буде не вище 15 (сьогодні 200);

-         доручення органам влади посилити контроль за оформленням трудових відносин і ліквідації тіньової зайнятості;

-         розроблено стратегію розвитку промисловості, яка проходить регламентні процедури, і до якої розробляється План заходів на 2019-2020 роки;

-         на 2019 рік на фінансування медичних закладів заплановано 15,3 млрд грн. (на 2 млрд. грн. більше, ніж у минулому році).

Але все це автоматично не запрацює - потрібен контроль з боку профспілок.

Уже більше десятка років профспілкова сторона звертається до Президента, ВРУ, КМУ, про визнання Генеральної угоди, галузевих і територіальних угод, колдоговорів правовими актами, але реакція нульова. Владі це не потрібно.

 

Прес-центр ФПО

 

Б

[ Детальніше... ]

Увага на молодь: семінар голів студентських профкомів

 

 А7

 

19-21 лютого 2019 року на базі Дитячого позаміського закладу оздоровлення «Пуща-Водиця» відбувся семінар голів профкомів осіб, які навчаються, закладів вищої освіти, традиційно організований ЦК Профспілки працівників освіти і науки України. Участь у заході взяли понад 60 учасників із 19 областей нашої країни та міста Києва.

Роботу семінару відкрив Голова Профспілки Георгій Труханов. У своєму слові він поінформував студентство про законодавство у сфері освіти, стан стипендіального забезпечення та про діяльність організації на найближчий час.

«У вас є перспективи і бажання працювати, ви готові до змін сучасного світу. І ми разом зможемо привернути увагу до потреб молоді задля її реалізації у своїй країні», – підсумував Георгій Труханов.

Далі роботу семінару продовжували заступники Голови Профспілки Ольга Чабанюк та Сергій Романюк, які разом із лідерами студентських первинок окреслили план дій навчання, його цілі та основні питаннями над якими будуть спільно працювати протягом цих днів.

Цьогоріч організатори заходу підсили практичну частину навчання презентаціями та тренінгами щодо стратегії та перспектив розвитку студентських профспілкових організацій, їх звітно-виборчих кампаній, власних комунікативних компетенцій голів профкомів тощо.

Медійну частину семінару першого дня провели Інна Михальченко (прес-служба Профспілки) та Марія Самойленко (координатор програм СД Платформи). Весь контент був спрямований на формування навичок з медіаграмотності та критичного мислення у роботі зі студентами, уміння відрізнити фейки та маніпуляція у ЗМІ і практичних порадах ефективної комунікації у соціальних мережах – розуміння алгоритмів їх дій та використання цього своїй діяльності. А поєднання презентацій та практичних кейсів швидко налаштували молодь і в активний тон роботи.

В один із головних блоків молодь обговорювала особливості стипендіального забезпечення. У складних питаннях їм допомагала розбиратися Ольга Гаращук (завідувач відділу вищої школи апарату ЦК Профспілки).

Ще одна секція була присвячена звітам і виборам у первинних профспілкових організаціях, де студенти разом із Володимиром Мироновим (завідувач організаційного відділу апарату ЦК Профспілки) з’ясовували спірні нюанси проведення виборів у студпрофкомах.

Значна частина уваги була приділена обговоренню проекту Типового положення про користування студентськими гуртожитками, де кожен із присутніх мав змогу надати свої пропозиції та долучитися до його вдосконалення та осучаснення. Далі над документом працюватиме робоча група, делегована учасниками наради до профільного міністерства.

Емоційно і цікаво пройшов кількагодинний тренінг із стресостійкості та ресурсності профспілкового лідера, який провела практикуючий психолог Ольга Денисова і налаштувала молодь на позитивне сприйняття світу і своєї ролі у ньому.

Завершенням заходу став дискусійний клуб «Я сучасний лідер», де представники ППОС закладів вищої освіти презентували свої доробки та напрацювання та обмінювалися досвідом організаційної та іміджевої роботи.

 

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

 

Відгуки учасників семінару

 

«Краща молодь – у профспілках. Знову переконалася у цьому. Профспілкова школа – потужний майданчик для обміну досвідом, обговорення актуальних проблем студентства та можливість висловити свою позицію і головне – бути почутими. Стипендіальне забезпечення та гуртожитки стали ТОП – темами, напрацьовані пропозиції будуть донесені до представників міністерства.

Цікаві тренінги дали можливість прокачати організаторські навички та ще більше об’єднали нашу велику і дружню профспілкову команду-родину.

Дякуємо Профспілці працівників освіти і науки України за такий цікавий і драйвовий захід. Поїхали працювати над новими профспілковими проектами».

Олена Угоднікова, Харків

 

«Дякую організаторам за чудовий семінар, а учасникам – за гарну компанію і змістовне спілкування!»

Віталій Оліфіренко, Черкаси

 

«Інформативність. Побачила, над чим потрібно попрацювати в плані саморозвитку і розвитку моєї команди.

Емоційність. Як завжди зарядилася позитивом і енергією, якою залюбки поділюся зі своїми студентами.

Душевність. Всі ніби одна велика родина!

І що найголовніше – спільна робота над вирішенням проблемних питань студентства».

Олена Граматович, Вінниця

А5

 

А6

[ Детальніше... ]

Профспілки Слобожанщини визначили пріоритетні завдання щодо колективно-договірного регулювання у 2019 році

DSC 0185

 

21 лютого 2019 року, в рамках двомісячника з укладання колективних договорів підприємствами, установами, організаціями Харківської області, в Об'єднанні профспілок Харківської області спільно з органами влади та роботодавцями проведено традиційний обласний семінар з регулювання соціально-трудових відносин через укладання та виконання норм і зобов'язань колективних договорів .

 

Відкриваючи семінар, голова ОПХО С.А. Тесленко відмітив, що кожна цивілізована держава зацікавлена в створенні таких правових норм, які сприяють соціальній стабільності в суспільстві. Це безперечний аргумент, який лежить в основі соціального діалогу.

Також профспілковий лідер Харківщини зазначив, що неможливо реалізовувати в повній мірі статутні функції профспілки без соціально-партнерських контактів. «Встановлювані нами взаємини, перш за все, спрямовані на переговорний процес, а не на конфронтацію, оскільки ми розуміємо, що правильно вибудувані відносини багато в чому впливають на результат у вирішенні конкретного питання. А наявність колективного договору - це ознака солідної організації, впевнено дивиться вперед, що піклується про своє кадровому потенціалі. А то, що податкові органи намагаються з наявністю колективного договору пов'язувати право на податкові витрати за окремими виплат працівникам, помітно підвищує його статус» - зауважив С.А. Тесленко.

Печура Т.М., заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації відзначила, що серед найважливіших ключових пріоритетів, визначених Програмою дій Уряду, Прем’єр –міністр України В.Б. Гройсман назвав розвиток людського капіталу. Задля його реалізації особливого значення набуває правове регулювання трудових відносин, в тому числі шляхом укладання угод та колективних договорів, які спонукають роботодавців дотримуватися норм трудового законодавства та враховувати вимоги працівників. На жаль, дані моніторингу свідчать, що кількість колективних договорів торік скоротилася навіть при зростанні кількості підприємств в області. Так, станом на 1 січня 2019 року кількість підприємств в області зросла майже на 3 тисячі одиниць, тоді як кількість колективних договорів скоротилась до 14,8 тис. одиниць (майже на 800 одиниць). Така динаміка спостерігається вже впродовж останніх трьох років. Серед обстежених місцевими управліннями праці та соціального захисту населення підприємств галузеві вимоги щодо міжпосадових співвідношень в оплаті праці дотримуються всього для 13 % працівників. На 131 підприємстві (6,0 % від охоплених моніторингом) з 1 січня цього року взагалі не забезпечені міжпосадові та міжкваліфікаційні співвідношення при встановленні нових посадових окладів (тарифних ставок). Також Печура Т.М. зупинилася на розділі колективного договору, в якому йде мова про загальнообов’язкове соціальне страхування працівників. Останнім часом в цьому розділі дуже рідко визначаються заходи, спрямовані на покращення здоров’я працівників. А такі заходи дуже необхідні, адже в минулому році кількість листків непрацездатності в області зросла майже на 11 % і склала понад 305 тисяч. Втрати робочого часу через хворобу, оплата яких проведена за кошти Фонду соціального страхування , зросли на 8 % і склали понад 2,7 млн. днів.

В цьому році відновлюється вже майже забута традиція щорічного проведення конкурсу «Кращий роботодавець року в сфері охорони праці». «Сподіваюсь, що це буде поштовхом до позитивних зрушень і в сфері колективно – договірного регулювання трудових відносин» - зазначила Т.М. Печура.

Інформуючи учасників семінару про завдання роботодавців в колдоговірної кампанії 2019 року, Колесніков О.О, виконавчий директор обласної організації роботодавців Харківської області «Граніт» зазначив, що не завжди підходи соціальних партнерів збігаються у визначенні умов колективних договорів, особливо, в частині різних пільг і соціальних преференцій. Оскільки більшість підприємств знаходяться у вкрай тяжких умовах через втрату ринків збуту, відсутності програм імпортозаміщення та взагалі майбутнього стану промисловості.

 

DSC 0207

 

Заступник голови ОПХО С.Г. Волков зазначив, що нові відносини в економіці і організаційно-правові форми власності і господарювання, інший характер трудових відносин і нова соціальна роль профспілок об'єктивно вимагають від них вироблення і нових підходів. Важливим інструментом для ефективної профспілкової роботи є колективний договір. Укладення колективного договору - одне з найважливіших напрямків діяльності профспілки. Саме тому, профспілкові організації повинні приділяти найпильнішу увагу колективними договорам - основному інструменту регулювання трудових і соціально-економічних відносин в кожному трудовому колективі. Ні в якому разі не можна допускати формальність, процедурні спрощення та угодовську позицію. У подібній ситуації роботодавцю вдається нівелювати положення колдоговору, переписавши положення законодавчих актів і пообіцяти невеликі поблажки. Так, замість підвищення зарплати працівники отримують нескінченні розмови про соціальне партнерство. Але, якщо ми дійсно говоримо про співпрацю, користь від неї повинні отримувати обидві сторони. Працівники своєю працею допомагають власнику підприємства підвищити обсяги виробництва, якість продукції, інші виробничі показники. Але і роботодавець при розподілі прибутку має вчиняти справедливо - не ущемляючи інтереси тих, хто цей прибуток для нього створював.

Також Волков С.Г. звернув увагу і на скупість в колективних договорах розділу «Гарантії діяльності профспілкової організації». Відсутність цього розділу або уявна скромність і невибагливість в забезпеченні належних законодавством прав може спричинити і вже тягне за собою проблеми в діяльності профспілкових організацій - таких як перерахування профвнесків, зберігання профспілкових документів, відволікання профспілкових активістів для їх навчання або роботи в складі виборних органів. З цієї ж причини забуті премії і доплати голові профкому і активістам за рахунок коштів роботодавця. При цьому адміністрація виплачує собі значних розмірів премії, не позначені в колективних договорах, а на заохочення працівників засобів немає.

Тому наша позиція повинна бути такою: соціальний діалог - це не те, що потрібно робити будь-що-будь. Це лише одна з форм взаємин профспілок з владою і роботодавцями. І вибір цієї форми - наша прерогатива. Якщо роботодавці йдуть нам назустріч - ми вибираємо соціальне партнерство і соціальний діалог. Якщо ми бачимо, що їхні заяви носять чисто декларативний характер - необхідно входити в конфлікт в рамках діючого законодавства.

Також в роботі семінару взяли участь керівники обласних організацій, які відповідають за стан соціально-економічних питань в області.

Лайков С.М., начальник відділення НСПП в Харківській області, проінформував учасників семінару, що близько 30% від усіх вимог, які висувалися найманими працівниками в ході колективних трудових спорів (конфліктів) стосувалися укладення або зміни колективного договору, угоди, а також виконання колективного договору, угоди або окремих його положень. Наприклад, вимоги з питань зміни пунктів колективного договору висувалися працівниками ДП «Харківський метрополітен»; з питань виконання колективного договору, угоди або окремих його положень висувалися вимоги працівниками АК «Харківобленерго», Заводу з технічного обслуговування і ремонту авіаційної техніки Харківського державного авіаційного виробничого підприємства та ряду інших. В рамках запобігання колективних трудових спорів (конфліктів) відділенням велася робота з такими підприємствами як: філія «Теплоелектроцентраль» ТОВ «ДВ Нафтогазовидобувна компанія» Чугуївського району Харківської області, структурний підрозділ «Творча дирекція з підготовки циркових атракціонів та номерів» ДП «Державна циркова компанія України »(питання укладення нового колективного договору); ДП «Харківський національний академічний театр опери та балету ім. М.В. Лисенко »(з приводу невиконання положень колективного договору про умови та охорону праці). Лайков С.М. ще раз наголосив , що проблеми, пов'язані з питаннями укладення, зміни і особливо виконання колективного договору залишаються вкрай актуальними.

Гончарова Ю.Є., начальник управління праці головного управління Держпраці в Харківській області акцентувала увагу учасників семінару, що колективні договори обов’язково мають відповідати нормам трудового законодавства України, а також положенням Генеральних, галузевих, територіальних угод з регулювання соціально-економічних питань. У 2018 році при проведені інспекційних 1090 відвідувань з питань додержання законодавства про працю, керівникам 1068 суб’єктів господарювання винесено 725 приписів щодо усунення виявлених порушень (виконано - 506; не виконано - 42; на розгляді - 177). Також Гончарова Ю.Є. зупинилася на найбільш суттєвих порушеннях, в тому числі на не проведенні атестації робочих місць за умовами праці для робітників, які працюють на посадах, що підпадають під списки №1,№2 з важкими та шкідливими умовами праці, а це позбавляє працівників пенсії за віком на пільгових умовах. Ця позиція обов’язково повинна знайти своє відображення в колективних договорах

Третяк Р.І., головний державний ревізор-інспектор управління податків і зборів з фізичних осіб головний державний ревізор-інспектор відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Східного управління ГУ ДФС в Харківській області проінформувала про особливості оподаткування доходів працівників у 2019 році.

Босенко Т. С., головний державний ревізор-інспектор управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС в Харківській області акцентувала увагу на особливостях нарахування та сплати ЄСВ у 2019 році, ще раз звернувши особливу увагу на сплату ЄСВ із суми заробітної плати при неповній зайнятості штатних працівників.

Кучеренко С. М., доцент кафедри психології діяльності в особливих умовах Національного університету цивільного захисту України звернув увагу учасників семінару на мотиваційну складову колективного договору, котра повинна враховувати особливості професійної діяльності конкретного підприємства, пов’язаного з професійно важливими якостями працівників. Особливу увагу необхідно приділяти формуванню мотиваційної спрямованості спеціалістів. Це можливо досягти за рахунок сполучення оплати праці та особливих підходів до преміювання працівників, застосування періодичних атестацій фахівців, зосередження уваги не стільки на кількості виробленої продукції, скільки на рості кваліфікації працівників.

Величко І. Ю., заступник голови профкому ДП «ФЕД» та Турчин М.Ф., голова профкому АТ «Турбоатом» проінформували про новації у колективних договорах ДП «ФЕД» та АТ «Турбоатом», ролі профспілкових комітетів та колективних договорів у зростанні оплати праці працівників, соціально спрямованих нормах з метою забезпечення злагоди у трудових колективах.

 

DSC 0183 1


Всім учасникам семінару були дані Методичні рекомендації щодо проведення колдоговірної кампанії-2019, які враховують внесені до законодавства зміни і акцентують увагу на основних тенденціях майбутнього періоду, а також інформація «Про деякі зміни в законодавчих актах України. Особливості Державного бюджету на 2019 рік». Використання даних матеріалів також допоможе в роботі з розробки норм і зобов'язань колективних договорів, особливо в частині надання працівникам додаткових пільг і компенсацій, не порушуючи податкового законодавства України.

 

Гриценко Н.О.,

заввідділом ОПХО

 

 

[ Детальніше... ]

Кроки до відновлення промисловості держави

3 a 0

Голова Об'єднання профспілок Харківської області С.А. Тесленко 20 лютого 2019 року взяв участь у роботі Круглого столу, де Голова комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва, народний депутат України В.В. Галасюк презентував Промисловий пакет реформ. Захід відбувся в Харківському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Представляючи комплекс заходів з підвищення конкурентоспроможності вітчизняного виробника, В.В. Галасюк виокремив ключові напрямки змін – сприяння розвитку індустріальних парків, створення експортно-кредитного агентства, забезпечення можливості безкоштовного приєднання до інженерних мереж та надання пріоритету українським підприємствам при здійсненні публічних закупівель. «Запропонована політика  є промисловою, проіндустріальною, протекціоністською в хорошому сенсі слова. Втілення зазначених змін створить стимули для виробничників з усього світу інвестувати в Україну, створювати тут підприємства», - наголосив народний депутат.

Директор обласного центру зайнятості В.В. Міненко відмітив, що запропоновані законодавчі зміни дозволять підвищити рівень зайнятості та заробітних плат працівників, зменшити трудову міграцію українців за кордон.

Голова Об'єднання профспілок Харківської області С.А. Тесленко зазначив, що промисловий комплекс залишається найпотужнішим сектором економіки, але термін дії більшості державних цільових програм підтримки промислового комплексу закінчився ще до 2012 року. Профспілки Слобожанщини підтримають всі дії влади, роботодавців, громадських організацій, які спрямовані на розвиток економіки держави та області задля створення нових робочих місць, припинення зубожіння населення та підвищення добробуту людини праці.

Під час дискусії учасники круглого столу обговорили питання ролі держави у розбудові економіки, провадження цілеспрямованої промислової та інноваційної політики, ознайомилися з матеріально-технічною базою навчального закладу та виробничими майстернями металообробної галузі.

 

1a 1


Гриценко Н.,

заввідділом соціально-економічних, правових питань та охорони праці ОПХО

[ Детальніше... ]

«Запорожсталь». Коллективный договор пролонгирован

03 01 Образец

 

Итоги выполнения коллективного договора за 2018 год и мероприятия колдоговора на 2019 год были подведены и утверждены на конференции трудового коллектива «Запорожстали». С докладом выступил начальник управления организации и оплаты труда Сергей Якименко. В обсуждении доклада выступили делегаты доменного и газового цехов, ЦГПТЛ и ЦХП-1, а также совета молодежи и организации ветеранов комбината.

Докладчик отметил, что благодаря слаженной работе трудового коллектива комбината и конструктивному социальному диалогу на предприятии все 123 пункта договора выполнены в полном объеме.

В 2018 году трудовым коллективом комбината было произведено 4,4 млн тонн чугуна, 4,1 млн тонн стали и 3,6 млн тонн проката.

Среднемесячная заработная плата одного трудящегося по комбинату в 2018 году выросла на 33,4% (на 4269 грн.) против соответствующего периода 2017 года и составила 17055 грн.

В отчетном периоде на комбинате активно работали системы мотивации персонала, основанные на вовлечении работников в систему подачи предложений и работе команд непрерывного совершенствования. В рамках СПП подано 12 673 предложения, командами НС решено 2 908 задач.

С 1 октября минувшего года на комбинате успешно внедрена система индивидуальных социальных пакетов «Мой выбор». Вовлеченность сотрудников в проект составляет – 94,9% от общей численности. На весь период действия пакета на эти цели бюджетом предусмотрено более 100 млн грн.

Наиболее популярными из предоставленных опций оказались базовая программа добровольного медицинского страхования, услуги мобильной связи, посещение циркового представления, абонемент для занятий спортом.

На основании договоров, заключенных комбинатом, работникам предоставлялось медицинское обслуживание в лечебных учреждениях города, а также медикаментозное обеспечение процесса лечения.

В 2018 году более 800 работников комбината было оздоровлено в санатории-профилактории на о. Хортица. В пансионате «Металлург», на базах отдыха «Мрия» в Приморске и «Чайка» в Кирилловке отдохнуло около 3300 работников и членов их семей. В детских оздоровительных центрах «Спутник», «Альбатрос» и «Приморский» побывали 885 детей работников ПАО «Запорожсталь».

Традиционно большое внимание уделялось неработающим ветеранам комбината. Им производилась выплата ежеквартальной дополнительной пенсии и оказывалась материальная помощь к праздникам, кроме того, финансировались мероприятия, проводимые Советом ветеранов. 218 ветеранов оздоровились в санатории-профилактории на о. Хортица и около 450 – в пансионате «Металлург».

В 2018 году в рамках программа «Рабочий быт» комбинат выделил 41,6 млн грн. для ремонта 19 социальных объектов.

Как всегда, активно работала молодёжная организация комбината. За год было проведено 104 социально-культурных мероприятия, а также выдано 217 беспроцентных займов.

Делегаты конференции в своих выступлениях отметили высокий уровень социального диалога между трудовым коллективом и администрацией комбината, что подтверждают стопроцентные результаты выполнения мероприятий коллективного договора, который на протяжении многих лет является визитной карточкой «Запорожстали».

Мастер доменного цеха Вадим Ополонин отметил, что доменщики, взяв высокий производственный темп, поставили в минувшем году несколько абсолютных рекордов по производству чугуна и расходу кокса и продолжают держать настрой на дальнейшую эффективную работу. С особой радостью и гордостью выступающий отметил, что в доменном цехе наконец-то начат долгожданный ремонт административно-бытового корпуса.

Председатель профсоюзного комитета ЦГПТЛ Александр Калашник рассказал о трудовых достижениях своего подразделения и обозначил, что прокатчики понимают, что производственные результаты и экономические показатели являются основой социальной политики комбината.

Также он отметил важную роль профсоюзный комитет комбината и лично председателя профкома Леонида Анисимова в борьбе за восстановление прав металлургов на льготное пенсионное обеспечение, а также выразил уверенность, что до победного конца будет продолжена работа по восстановлению этих же прав для мастеров основных производственных участков, которых в ЦГПТЛ 10 человек, а на комбинате 176.

Вопросы актуальные для женской части коллектива комбината в своем выступлении обозначила слесарь-ремонтник ЦХП-1 Оксана Миненко. Она рассказала о том, что на комбинате работает более двух тысяч женщин, труд которых по достоинству оценивается, в коллективе они пользуются уважением и поддержкой, с их мнением считаются на различных уровнях.

От имени женщин она поблагодарила администрацию и профсоюзный комитет за улучшение социальной защиты женщин и детей путем введения социального пакета «Мой выбор», в котором много опций ориентировано именно на них.

Подготовитель составов ЦПС Григорий ЦЮКАН рассказал о работе молодежной организации комбината, которая насчитывает около 4800 человек и активном участии молодежи в более чем 100 разнообразных социальных социально-культурных проектах.

Председатель профкома организации ветеранов войны и труда ПАО «Запорожсталь» Петр Стефаненко поблагодарил менеджмент предприятия и профсоюзный комитет за заботу о ветеранах. Он отметил, что ветераны искренне радуются трудовым победам и производственным успехам родного предприятия, а также приветствуют экологическую модернизацию и реконструкцию комбината, расширение пакета социальных программ для металлургов и ветеранов.

Председатель Запорожского областного комитета профсоюза металлургов и горняков Украины Валерий Седов отметил, что малая конституция «Запорожстали» (колдоговор), по которой живут металлурги является сегодня ориентиром для всех предприятий промплощадки региона и выразил уверенность, что производственные достижения комбината будут только увеличиваться, а социальная политика – совершенствоваться.

Генеральный директор ПАО «Запорожсталь» Ростислав Шурма отметил, что за минувший год были достигнуты рекордные показатели в производстве чугуна, а также получены очень хорошие финансовые результаты. Это позволило дважды повысить заработную плату, которая в конце года составила почти 20 тысяч гривен, активно реализовывать программу «Рабочий быт», создать принципиально новые, комфортные условия для занятия запорожсталевцами спортом и самое важное, наконец, начать масштабные работы по подготовке к строительству конверторного цеха.

Поэтому в текущем году металлургам необходимо работать так же хорошо, уделять внимание вопросам охраны труда и соблюдению технологических процессов.

Итоги работы конференции подвел председатель профкома Леонид Анисимов.

От имени трудового коллектива он поблагодарил Ростислава Шурму и всю команду менеджеров предприятия за конструктивный социальный диалог, результатом которого стали высокие производственные результаты и достойный социальный пакет и пожелал делегатам и гостям конференции успехов в труде.

 

03 02 Образец

 

Глеб Гончаров,

профком ПАО «Запорожсталь»

[ Детальніше... ]

Індексація пенсій відбудеться у встановлені терміни, вчасно і без затримок

пенсии-в-украине-640x394


Доповідаючи на засіданні Уряду, Міністр соціальної політики України Андрій Рева заявив, що індексація пенсійних виплат відбудеться у встановлені терміни, вчасно і без затримок.

За його словами, пенсії будуть автоматично перераховані для 10,2 мільйона пенсіонерів, а середній розмір підвищення складе 255 гривень – для кожного пенсіонера ця цифра буде диференційованою у відповідності до формули. Разом із тим, за словами Міністра, мінімальне підвищення пенсій внаслідок індексації складе 100 гривень.

«Підвищення від індексації отримають 8,1 мільйона пенсіонерів. Ще 2 мільйони людей мають базову пенсію нижчу від прожиткового мінімуму, з них близько 1,9 мільйона мають повний страховий стаж. Саме для цих людей, які мають повний стаж (жінки 30 років, чоловіки 35, а до 2011 року 20 для жінок і 25 для чоловіків), але отримують мінімальну пенсію, буде здійснена спеціальна доплата в розмірі 2410 гривень, яка буде виплачена їм двома частинами по 1205 гривень – в березні і в квітні», - заявив Андрій Рева.

Міністр зазначив, що ці доплати є елементом відновлення соціальної справедливості, оскільки йдеться про людей, які довго і важко працювали, але мали дуже низьку заробітну плату – це колгоспники, працівники дошкільних навчальних закладів, медсестри і санітарки в лікарнях і багато інших людей, які чесно працювали протягом всього життя за низьку зарплату.

«Відповідно до законодавства виплати розпочнуться з 4 березня і завершаться 25 березня 2019 року. Тобто всі перераховані пенсії наші пенсіонери отримають вчасно і без затримок. Таким чином, завдання, які стояли перед Міністерством соціальної політики, перед Пенсійним фондом та всіма іншими установами, будуть в повному обсязі виконані», – резюмував Міністр соціальної політики.

За інформацією Урядового порталу

 

[ Детальніше... ]

Профспілки Закарпаття: підсумки передплати видань Федерації профспілок України

А3

 

На засіданні Президії Закарпатської облпрофради розглянуто підсумки передплати на профспілкові видання Федерації профспілок  України на 2019 рік. За даними обласної дирекції ПАТ  «Укрпошта» станом на 15 лютого  в області передплачено 787 примірників  газети «Профспілкові вісті» та 246 примірників «Бібліотечки голови профспілкового комітету».

Згідно Постанов Президії ФПУ та облпрофради обласним організаціям галузевих профспілок було рекомендовано провести передплату газети  «Профспілкові вісті» відповідно до кількості профспілкових комітетів у галузях.

Аналіз інформацій, отриманих від обласних організацій галузевих профспілок, свідчить, що найбільше профспілкових видань передплатили профорганізації  працівників освіти і науки (Тетяна Повханич ), охорони здоров’я (Володимир Турок), культури (Наталія Товтин ), державних установ    (Діана Гондорчин ),  «Укрелектропрофспілки» (Володимир Бокотей).

Рекомендовані показники передплати – кожним профкомом галузі виконали обласні організації профспілок працівників торгівлі, громадського харчування та послуг (Галина Сваричевська), машино – і приладобудування (Василь Пазяк),  Закарпатської дирекції ПАТ «Укрпошта» (Василь Гецко), Закарпатської філії ПАТ «Укртелеком» (Євгенія Левицька), текстильної та легкої промисловості (Магдалина Глушеня), лісових галузей (Володимир Ільков). 

Президія облпрофради висловила подяку головам обласних організацій, райміськкомів  галузевих профспілок, профспілкових комітетів, керівникам та головам профкомів санаторіїв ПрАТ «Укрпрофоздоровниця», ТОВ «Закарпаттурист» за проведену роботу щодо організації і проведення передплати на профспілкові видання Федерації профспілок України.

Передплата на всеукраїнські профспілкові видання на нинішній рік у Закарпатті   продовжується.  Адже інформаційна робота – один з важливих напрямків діяльності профспілок нашого краю.

- У 2019 році  кожна десята  газета «Профспілкові вісті» передплачена у Закарпатті, - підсумовує голова Закарпатської облпрофради Володимир Фленько. – Спільними зусиллями нам потрібно підтримувати  імідж головного профспілкового видання України.

 

 

На фото:

- з інтересом читають газету «Профспілкові вісті» у Закарпатті.

 

 

Сергій Баранчиков,

завідувач відділу організаційно-

гуманітарної роботи

Закарпатської облпрофради

  Фото автора 

[ Детальніше... ]

Виплата допомоги студентам із числа дітей-сиріт при працевлаштуванні

     

А2

У листі Міністерства освіти і науки України від 31.08.2017 р. № 1/11-8671 «Щодо грошової допомоги випускникам навчальних закладів із числа дітей-сиріт» повідомляється, що статтями 25 та 399 Закону «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» визначено, що Кабінетом Міністрів України встановлюється порядок відшкодування витрат, пов’язаних, зокрема, із здійсненням грошових виплат випускникам навчальних закладів із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, при працевлаштуванні.

Нормативно-правовим актом, що регулює питання соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, є постанова Кабінету Міністрів України від 5 квітня 1994 року № 226 «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування» (далі – Постанова).

Відповідно до підпункту 4 пункту 13 постанови Кабінету Міністрів України від 05.04.94 № 226 «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування» учням, студентам з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, а також учням, студентам, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишились без батьків, що навчалися або виховувалися в навчально-виховних та вищих навчальних закладах і перебували на повному державному утриманні, при їх працевлаштуванні видається одяг, взуття, м’який інвентар і обладнання на суму, не менш як 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а також одноразова грошова допомога в розмірі шести прожиткових мінімумів. За бажанням випускникам навчальних закладів може бути виплачена грошова компенсація у розмірі, необхідному для придбання одягу і взуття.

Підпунктами 4 та 5 пункту 13 Постанови визначено, що одноразовою грошовою допомогою в розмірі шести прожиткових мінімумів забезпечуються випускники з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебували на повному державному утриманні та під опікою (піклуванням), за умови їх працевлаштування.

Враховуючи зазначене вище, одноразова грошова допомога в розмірі не менше шести прожиткових мінімумів виплачується випускникам з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебували на повному державному утриманні та під опікою (піклуванням), саме за умови їх працевлаштування.

Міністерство вважає, що місцеві органи виконавчої влади за наявності відповідних ресурсівможуть здійснювати інші додаткові виплати для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Водночас у листі Міністерства освіти і науки України від 8.07.2009 № 10/2-490 «Щодо виплати допомоги при працевлаштуванні дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування»повідомляється, що виплата допомоги здійснюється до кінця фінансового року вищим навчальним закладом на підставі заяви, паспорта та довідки про працевлаштування або довідки про перебування на обліку у центрі зайнятості, органів соціального захисту тощо.

Розмір допомоги студентам з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, при їх працевлаштуванні після закінчення закладів вищої освіти розраховується виходячи з розміру прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, що діє на момент дати працевлаштування випускника, вказаної у наказі про його працевлаштування.

У випадку реєстрації випускника у службі зайнятості, зазначена допомога розраховується, виходячи з розміру прожиткового мінімуму станом на дату реєстрації випускника як безробітного, що зазначено у його персональній картці безробітного.

 

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

 

[ Детальніше... ]

В профспілках Закарпаття 2019 рік оголошений Роком соціального діалогу

 

 А1

 

Нинішній рік в профспілкових організаціях Закарпаття став Роком соціального діалогу. Постанову про його проведення прийняла Президія Закарпатської обласної ради профспілок.

Як зазначалося, розпочався рік укладанням Меморандуму про співпрацю, який підписали на зустрічі з профспілковим активом  голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль і голова облпрофради Володимир Фленько.

В ході проведення Року соціального діалогу передбачається проведення спільних заходів на всіх рівнях: тристоронніх переговорів щодо укладання Територіальної угоди на 2019-2021 роки, Галузевих угод між відповідними Департаментами та управліннями ОДА і обласними організаціями галузевих профспілок, колективних договорів на місцях, проведення Днів обласної ради профспілок  в містах і районах області, тощо.

Особливу увагу приділено активізації діяльності координаційних рад профспілок в районах і містах. З цією метою на засіданні Президії затверджено нове Положення про районну, міську координаційну раду профспілок.

 

А

 

На фото:

- Меморандум про співпрацю підписали голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль (ліворуч) та голова облпрофради Володимир Фленько.

 

Сергій Баранчиков,

завідувач відділу організаційно-

гуманітарної роботи

Закарпатської облпрофради

Фото автора 

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Лютий 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28