01 лютого 2019

Спартакіада працівників закладів культури Сумщини

50422633 744008105986034 6970288676488085504 n

Холодною та сніжною видалася зима цього року на Сумщині. Замети та крига вкрили землю, прикрасивши ліси та поля чарівними, мальовничими пейзажами.

 

Але гарячі та повні любові серця профспілковців - працівників закладів культури Сумської області не жахаються не малих не великих труднощів. Ми вистояли під Верховною Радою України, пікетували Кабінет Міністрів України, вимагаючи справедливої мінімальної заробітної плати, вдало провели колективно – договірну компанію та вибороли додаткові соціальні гарантії для своїх членів. Солідарність наших спілчан – це показник кропіткої щоденної роботи профспілкової організації працівників культури України.

Та не тільки своїми акціями та боротьбою славна наша організація. Приділяючи увагу фізичному здоров’ю спілчан, вже котрий рік Сумська обласна профспілкова організація працівників культури спільно з обласним управлінням культури та при підтримці фізкультурно – спортивного товариства «Спартак» проводить спартакіади серед працівників закладів культури. Такі змагання стали традиційними, але цього року президія обласної профспілкової організації вирішила відійти від звичайного формату і запропонувала спілчанам проведення лижних змагань. Так народилася ідея проведення 1 зимової спартакіади серед працівників закладів культури, яка відбулась 24 січня 2019 року на базі підготовки олімпійського резерву «Динамо» в урочищі Токарі. На заклик профспілки відгукнулися 16 команд обласних, районних закладів культури та представників культурних закладів територіальних громад.

 

P1020255

 

Відкриваючи змагання до учасників звернулися начальник обласного управління культури ОДА Мельник Олена Петрівна та голова обласної профспілкової організації працівників культури Даниленко Олександр Григорович та побажали всім учасникам легких стартів та перемог, а на лижню учасників змагань вивів не будь хто, а сам Дід Мороз, якій в той час проходив мимо і завітав на свято спорту.

Змагання складалися з трьох видів спорту - спринтерської лижної гонки серед жінок та чоловіків, комбінованої лижної естафети, та міні біатлону. Загострення пристрастей в де який момент доводило до того, що на морозі не витримував інвентар, та кмітливі проспілковці все одно знаходили вихід та фінішували хто на одній лижі, хто з однією палицею, але все одно приносячи перемогу своїм командам. В запеклій боротьбі визначилися переможці в різних категоріях змагань, якими стали команди дитячої музичної школи №4, Тростянецького району, Вищого училища культури ім. Бортнянського, дитячої музичної школи № 1, Білопільського району, Сумського району, обласної універсальної наукової бібліотеки, обласної бібліотеки для дітей, обласного краєзнавчого музею, науково – методичного центру культури і мистецтв Сумської області, обласного театру для дітей та юнацтва.   В загальному підсумку змагань перше місце і кубок переможців відправився до відділу культури Миколаївської об’єднаної територіальної громади Білопільського району, команда якого стала дебютантом і переможцем змагань.    

 

P1020264

 

До речі про переможців – серед учасників 1 зимової спартакіади працівників культури Сумської області переможених не було, бо в кінці всіх учасників змагань ждав запашний куліш та гарячий чай із польової кухні, який приготували для членів профспілки культури наші захисники – воїни 27 –ї окремої артилерійської бригади. Окрему велику подяку учасники змагань приносять директору обласного академічного театру ім. Щепкіна - Юдіну Миколі Михайловичу та голові Сумської обласної фізкультурно – спортивної організації товариства «Спартак» - Павловській Тетяні Володимирівні за організаційну підтримку в організації проведення змагань.

Закінчились змагання, роз’їхались з нагородами учасники, але теплі спогади про проведений серед однодумців час, серед чудового казкового лісу залишився в душі кожного спілчанина. Тож побажаємо всім членам профспілки культури невичерпного здоров’я, нових перемог на трудовому фронті та віримо, що разом ми зможемо домогтися поставлених цілей, і жодна крига та мороз не стануть нам на заваді.


50943447 744008022652709 4349414751030214656 n

 

О.Г. Даниленко,

                                                                                                                              Голова обласної профспілкової організації

[ Детальніше... ]

ЗАЯВА ПРОФСПІЛКИ БУДІВЕЛЬНИКІВ

budivnytstvo-770x616

 

Січень 2019 року розпочався не з росту виробництва, а із вибухового зростання кількості смертельних нещасних випадків в будівельній галузі, - зазначається у Заяві Профспілка працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України.

 

Робота на будівельних майданчиках завжди мала характер підвищеної небезпеки. Тому саме суворе виконання правил безпечної роботи роботодавцем і робітниками має стати ознакою будівельної галузі. Наразі, біля 60 будівельників щороку гине на будовах України, ще біля 200 отримують тяжкі травми на робочому місці. Чотири із п’яти робітників не мають офіційного трудового договору із своїм роботодавцем, тому більшість нещасних випадків називають невиробничими, люди залишаються поза захистом трудового законодавства, - наголошує Профспілка і звертається до правоохоронних органів із вимогою взяти розслідування смертей працівників під особливий контроль з метою визначення причин та винуватців нещасних випадків.

Профспілка звертається до Держпраці про справедливе розслідування і недопущення звинувачення робітників в їх смертях на роботі.

 

Текст Заяви додається

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

ДАЙДЖЕСТ НОВИН ФПУ. Випуск № 17

daizhdzhest-1

 

(25 січня – 1 лютого 2019 р.)       I. ПРОФСПІЛКОВІ НОВИНИ     «МАСКИ-ШОУ» ПІД ПОКРОВОМ НОЧІ

 

25 січня, ще до світанку о 5-й годині, стався кричущий випадок у санаторії «Лермонтовський» в Одесі. Люди в балаклавах із залученням військових зрізали замки й вдерлися до найстарішої одеської оздоровниці. Директора та працівників санаторію із застосуванням сили виставили за межі території, заклад знеструмили.

 

На цей час у санаторії перебували 50 осіб на реабілітаційному та санаторно-курортному лікуванні за профілями: кардіопульмонарна реабілітація, нейрореабілітація, м’язово-скелетна реабілітація, реабілітація при порушенні перебігу вагітності, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи тощо.

Свої дії військові пояснили тим, що, мовляв, існує наказ про те, що Міністерство юстиції має передати санаторій Міноборони. Одесити ж кажуть: справжньою метою усіх цих подій є не турбота про військових, а банальне захоплення земельної ділянки з подальшою забудовою.

Варто зазначити, що події минулого тижня – далеко не перша спроба захоплення санаторію, про що у вересні 2015 р. писали «Профспілкові вісті» (читайте на офіційному сайті «ПВ» psv.org.ua, № 37–38 від 24 вересня 2015 року).

 

До теми:

28 січня ц.р. Комітетом Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення проведено засідання робочої групи задля вивчення ситуації, що виникла в Клінічному санаторії «Лермонтовський».

У заході взяли участь народні депутати України, депутати Одеської обласної ради, представники центральних органів виконавчої влади, органів місцевої влади, ПрАТ «Укрпрофоздоровниця», Клінічного санаторію «Лермонтовський», громадськості та ЗМІ. У ході зустрічі було заслухано представників Міноборони, Нацполіції та санаторію з приводу подій, що відбулися 25 січня 2019 року, – повідомляє прес-служба комітету.

Перший заступник голови комітету Сергій Каплін повідомив, що депутатами підготовлено проект постанови ВР України про невідкладні заходи щодо стабілізації діяльності ДП «Клінічний санаторій «Лермонтовський», який планується найближчим часом внести на розгляд Верховної Ради України.

 

Докладніше:

http://www.fpsu.org.ua/napryamki-diyalnosti/pravovij-zakhist/15298-rezonans-maski-shou-pid-pokrovom-nochi-2

 

 

             МІНАГРОПОЛІТИКИ УКРАЇНИ ІНФОРМУЄ ФПУ

 

Міністерство аграрної політики та продовольства України на лист ФПУ про надання інформації щодо стану виконання доручень КМУ на звернення ФПУ та її членських організацій повідомило стосовно проведення наради з питання обговорення актуальних проблем фінансування лісового господарства та шляхів їх вирішення, а також щодо обсягів бюджетного фінансування за програмою «Ведення лісового і мисливського господарства, охорона і захист лісів в лісовому фонді».

Копія листа Мінагрополітики додається

 

Докладніше:

http://www.fpsu.org.ua/napryamki-diyalnosti/sotsialnij-dialog/15273-vimogi-fpu-na-gromadskij-kontrol

 

ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РОЗГЛЯДУ ПРОФСПІЛКОВИХ ПРОПОЗИЦІЙ СТОСОВНО ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНИ

 

На виконання доручення Віце-прем’єр-міністра України П. Розенка від29.12.2018 № 47625/4/1-18 до листа Мінсоцполітики від 27.12.2018 № 25494/0/2-18/53 Мінсоцполітики розглянуло звернення Федерації професійних спілок України від 21.12.2018 № 03/01-16/1129 щодо профспілкових пропозицій стосовно вирішення проблем соціально-економічного розвитку України та в межах компетенції надало інформацію з порушених профспілками питань (додається).

 

Докладніше:

http://www.fpsu.org.ua/napryamki-diyalnosti/sotsialnij-dialog/15286-informatsiya-shchodo-rozglyadu-profspilkovikh-propozitsij-stosovno-virishennya-problem-sotsialno-ekonomichnogo-rozvitku-ukrajini

 

ЗНИЖЕНО НОРМУ СПОЖИВАННЯ ГАЗУ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ

 

Останнім часом соціальну напругу у суспільстві викликав існуючий правовий вакуум у сфері нормування споживання природного газу побутовими споживачами, які не мають приладів обліку, що був спричинений рішеннями Окружного адміністративного суду м. Києва від 30.05.2018 (справа №826/2507/18) та постановою Верховного суду України від 27.11.2018 щодо скасування постанови Кабінету Міністрів України від 23.03.2016 № 203 «Про норми споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників».

Це призвело до застосування газопостачальними організаціями-монополістами завищених норм споживання 1996 року, які почали виставляти рахунки споживачам, у яких відсутні лічильники, із «боргом», що нібито сформувався за період з жовтня 2014 року по жовтень 2018 року.

Федерація профспілок України взяла активну участь у виправленні зазначеної ситуації, зокрема, висловила категоричну незгоду з рішеннями, якими впроваджувались завищені норми споживання, а також спробами перекласти на населення витрати на погашення заборгованості, яка ніби то сформувалась перед операторами ринку природного газу.

30 січня 2019 року на засіданні Уряду прийнято довгоочікуване рішення щодо затвердження норм споживання природного газу побутовими споживачами у разі відсутності лічильників газу, яким знижено норму споживання газу на одну людину.

 

Докладніше:

http://www.fpsu.org.ua/nasha-borotba/15280-normi-spozhivannya-prirodnogo-gazu-znizheno

 

 

ПРЕДСТАВНИКИ ФПУ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У ПРЕЗЕНТАЦІЇ ПРОЕКТУ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ ХІМІЧНОЇ ГАЛУЗІ ДО 2030 РОКУ

 

          У зустрічі взяли участь керівники підприємств хімічної промисловості: «Украгрохімхолдинг», «Сухімпром», «Рівнеазот», «Хімпласт», Одеський припортовий завод, ПАТ «Азот», «УКРПЛАСТИК», «Дніпроазот», «НІОХІМ», «Черкаський НДІТЕХІМ», експерти, фахівці, вчені НАН України.

 

Докладніше:

http://www.fpsu.org.ua/nasha-borotba/zagalni-novini/15271-predstavniki-fpu-vzyali-uchast-u-prezentatsiji-proektu-strategiji-rozvitku-khimichnoji-galuzi 

 

ПРОЖИТКОВИЙ МІНІМУМ, ДИНАМІКА СЕРЕДНЬОЇ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ ТА СТАН ВИПЛАТИ ЗАРПЛАТИ У ГРУДНІ 2018 РОКУ

 

За розрахунками Мінсоцполітики фактичний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з урахуванням суми обов’язкових платежів відповідно до чинного законодавства у цінах грудня 2018 року становив 4349 грн. (графік 1 додається).

Таким чином, законодавчо встановлений на грудень 2018 року прожитковий мінімум для працездатних осіб (1921 грн.) занижено порівняно з його фактичним розміром у 2,3 рази або на 2428 грн. Мінімальна заробітна плата була нижчою від фактичного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 626 грн.

 

Докладніше на сайті ФПУ: http://www.fpsu.org.ua/napryamki-diyalnosti/sotsialnij-zakhist/15283-prozhitkovij-minimum-dinamika-serednoji-zarobitnoji-plati-ta-stan-viplati-zarplati-u-grudni-2018-roku

 

 

II. ДІЯЛЬНСТЬ ЧЛЕНСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ФПУ

 

НАРАДА З КЕРІВНИКАМИ ЧЛЕНСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ПРОФСПІЛОК

 

Нараду з керівниками членських організацій Київської міської ради профспілок провів Голова Міськпрофради Валентин Мельник.

 

 На порядку денному були розглянуті питання:

- інформування щодо питань, розглянутих на засіданні СПО об’єднань профспілок, що відбулося 21 січня ц.р. в Федерації профспілок України;

- про участь у робочих поїздках з відвідуванням Управлінь соціального захисту населення, організованих Комітетом Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного;

- про порядок та сприяння в отриманні нових електронних пенсійних посвідчень, картки киянина нового формату та ін..

Голова Міськпрофради В.П. Мельник нагадав, що у березні ц.р. відбудеться засідання Ради Федерації профспілок України, на якому буде розглянуто питання щодо викликів і загроз профспілковому руху та завдань ФПУ, її членських організацій в сучасних умовах.

 

Докладніше:

http://kyiv.fpsu.org.ua/index.php/novyny/novyny-obiednannia/493-narada-z-kerivnikami-chlenskikh-organizatsij-miskprofradi-4

 

Указом Президента України №14/2019 від 22.01.2019 р. «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Соборності України» за значний особистий внесок у державне будівництво, зміцнення національної безпеки, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення та багаторічну сумлінну працю Валентину Петровичу МЕЛЬНИКУ - голові Об’єднання профспілок, організацій профспілок у м.Києві "Київська міська рада профспілок" присвоєне почесне звання: "ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ УКРАЇНИ".

 

З нагоди Дня Соборності України, значний особистий внесок у державне будівництво, зміцнення національної безпеки, соціально-економічний, науково-технічний і культурно-освітній розвиток Української держави, а також вагомі трудові досягнення та багаторічну сумлінну працю Орденом "За заслуги" ІІІ ступеня нагороджено Сергія Анатолійовича Тесленка - голову Об’єднання профспілок Харківської області.

 Указ №14/2019 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Соборності України» підписано Президентом України П.Порошенком 22 cічня 2019 р. Від щирого серця вітаємо та бажаємо подальших досягнень!

 

Указом Президента України №14/2019 від 22.01.2019 р. «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Соборності України» Людмилі Василівні РУДЬ - члену Профспілки машинобудівників та приладобудівників України (м.Київ) присвоєне почесне звання "ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ".

 Вітаємо колегу!

 

КЕРІВНІ ОРГАНИ УКРЕЛЕКТРОПРОФСПІЛКИ ПРОВОДЯТЬ СВОЇ ЗАХОДИ В ЧЕРНІГІВСЬКОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЦЕНТРІ

 

На семінар 23-25 січня в “столиці” Сіверського краю зібралися лідери структурних ланок організації усієї країни. Розпочався захід із засідання президії Центрального комітету Профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості України під керівництвом голови організації Сергія Шишова.

 

Далі лідери Укрелектропрофспілки попрацювали в режимі міні-тренінгу, де розмова була побудована навколо налагодження правильних міжособистісних комунікацій в організації.

 У рамках заходу профспілкові лідери попрацювали над розвитком критичного інформаційного мислення та навичок медіаграмотності. На конкретних прикладах слухачі розібрали маркери маніпуляцій та фейків, які зустрічаються в засобах масової інформації та соціальних мережах. В цьому блоці учасникам допомагав Віталій Копиш — керівник Центру освіти дорослих “Перспектива” НМЦ профспілок.

 

ЧЕРНІГІВСЬКІ ОСВІТЯНИ РОЗВИВАЮТЬ СПІВПРАЦЮ ЗІ СВОЇМИ КОЛЕГАМИ З БІЛОРУСЬКОЇ ПРОФСПІЛКИ

 

Ще декілька років тому Чернігівська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України та Гомельська обласна організація Білоруської профспілки працівників освіти і науки підписали Угоду про співпрацю. Днями в рамках цієї співпраці колеги зустрілися в Чернігові.

 

За ініціативи української сторони на базі Навчально-методичного центру профспілок було проведено спільний семінар-нараду «Соціальне партнерство: ефективність колективно-договірного регулювання в галузі освіти». На початку заходу привітав білоруських колег на Чернігівській землі голова Федерації профспілкових організацій області Ігор Москаленко.

 Змістовна частина семінару розпочалася з презентації досвіду соціального діалогу в галузі освіти в Чернігівській області. Із результатами роботи освітянської профспілки гостей із Гомелю познайомила Тетяна Матвєєва — голова Чернігівської обласної організації Профспілки. Щодо правових нюансів роботи доповнення зробив Олексій Лугина — юрисконсульт Чернігівської обласної організації Профспілки.

 

Докладніше:

http://www.fpsu.org.ua/nasha-borotba/novini-chlenskikh-organizatsij/15285-chernigivski-osvityani-rozvivayut-spivpratsyu-zi-svojimi-kolegami-z-biloruskoji-profspilki

 

КОРИСНИЙ ДІАЛОГ

 

Наприкінці минулого року, як ми вже повідомляли, в рамках обласної тристоронньої соціально-економічної ради за участі профспілок в облраді відбулася нарада за темою «Вимоги інспекції – європейські підходи», де йшла мова про необхідність активізації боротьби з тіньовими схемами працевлаштування та оплати праці, а також взаємодії роботодавців зі службою Держпраці в Дніпропетровській області.

 Згідно з рекомендаціями тієї наради 30 січня в Будинку профспілок у тому ж форматі за участю представників галузевих профспілок, роботодавців та органів влади продовжився діалог з актуальних питань дотримання вимог трудового законодавства на підприємствах Дніпропетровщини.

 

Докладніше:

http://www.fpsu.org.ua/nasha-borotba/novini-chlenskikh-organizatsij/15284-korisnij-dialog

 

У ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛПРОФРАДІ ВІДБУЛАСЯ ЗУСТРІЧ ПРОФСПІЛКОВИХ ЛІДЕРІВ З ГОЛОВОЮ НАЦІОНАЛЬНОЇ СЛУЖБИ ПОСЕРЕДНИЦТВА І ПРИМИРЕННЯ УКРАЇНИ ОЛЕКСАНДРОМ ЯРОСЛАВОВИЧЕМ ОКІСОМ

 

Плідна і, як зазначили сторони, взаємно корисна у підсумку дискусія щодо необхідності внесення суттєвих змін до Закону України «Про соціальний діалог» окреслила чимало ділянок спільної роботи, котрі потребують більшої уваги, солідарних зусиль, а подекуди – і переформатування стосунків.

Голова облпрофради Леонід Вернигора, виходячи з особливої актуальності майнового конфлікту профспілок Полтавщини з Фондом Держмайна України та Генпрокуратурою, звернувся до Окіса О.Я. з проханням виступити посередником у залагодженні суперечки та реально підтримати позицію профспілок.

НСПП як соціальний арбітр має для цього всі можливості. 

 

Докладніше:

http://www.fpsu.org.ua/nasha-borotba/novini-chlenskikh-organizatsij/15295-dialog-potrebue-pogliblennya

 

 

СЕМІНАР-НАВЧАННЯ З ПИТАНЬ ДОТРИМАННЯ НОРМ ЧИННОГО ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ПРАЦЮ

 

25 січня п.р. Миколаївська облорганізація профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення згідно Плану основних заходів на 2019 рік провела для профактиву та спеціалістів галузі семінар-навчання з питань дотримання норм чинного законодавства про працю на підприємствах всіх форм власності.

 Перед початком семінару відбулось розширене засідання президії з головним питанням порядку денного - про основні завдання колективно-договірної роботи на 2019 рік. Президією були визначені напрямки роботи галузевої профспілки та затверджені графіки проведення зборів та конференцій з підведення підсумків виконання зобов’язань колективних договорів на підприємствах галузі.

Після обговорення по всіх питаннях були прийняті відповідні постанови.

 

Докладніше:

http://www.fpsu.org.ua/nasha-borotba/novini-chlenskikh-organizatsij/15278-seminar-navchannya-z-pitan-zakonodavstva-pro-pratsyu

 

ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ТРУДОВИХ ДОХОДІВ ТА БЕЗПЕКА ПРАЦІ

 

Ці дві тези стали основними у спільній роботі профспілок Черкащини та територіального Управління Держпраці.

 

Як член колегії Управління Держпраці у Черкаській області голова Федерації профспілок Черкаської області Шевченко Петро Васильович долучився до обговорення підсумків роботи Управління в 2018 році.

В обговоренні виступаючі привернули увагу до необхідності підвищення відповідальності перед працівником не тільки роботодавця, але й органів виконавчої влади, на території яких функціонує суб’єкт господарювання, ролі комісій безпеки життєдіяльності при органах влади, удосконалення системи періодичних медичних оглядів.

Особливого значення ці питання набувають під час формування нових об’єднаних територіальних громад. Важливо на старті їх діяльності забезпечити нагляд за легалізацією праці, умовами виробничого середовища. У своєму виступі Шевченко П. В. поінформував учасників колегії про роботу профспілок області щодо попередження порушень прав працівників у сфері парці, виробничого травматизму, участі технічного інспектора парці Федерації профспілок області у 85 спеціальних розслідуваннях, судових засіданнях.

 

Докладніше:

http://www.fpsu.org.ua/nasha-borotba/novini-chlenskikh-organizatsij/15297-legalizatsiya-trudovikh-dokhodiv-ta-bezpeka-pratsi

 

 

                                                   III. ФПУ У МІЖНАРОДНОМУ ПРОФСПІЛКОВОМУ РУСІ

 

У КИЄВІ ПЕРЕБУВАТИМЕ МІСІЯ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ КОНФЕДЕРАЦІЇ ПРОФСПІЛОК (ЄКП) НА ЧОЛІ З ГЕНЕРАЛЬНИМ СЕКРЕТАРЕМ ЄКП ЛУКОЮ ВІСЕНТІНІ

 

Виходячи з пріоритетів, які стоять перед Європейським Союзом, у Києві 13–14 лютого 2019 року перебуватиме місія Європейської конфедерації профспілок (ЄКП) на чолі з Генеральним секретарем ЄКП Лукою Вісентіні. Серед членів місії – керівники національних профоб’єднань сусідніх держав: Польщі та Чеської Республіки, а також представники профспілок інших країн, де працюють українські мігранти.

Метою приїзду місії ЄКП є ознайомлення зі становищем українських працівників, зокрема факторами, які зумовлюють їх масову міграцію до країн ЄС, ходом реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, у першу чергу щодо створення гідних робочих місць, забезпечення гідної оплати праці, якісного громадського обслуговування, дотримання прав профспілок та трудящих тощо.

За підсумками роботи місії 14 лютого з 12.00 до 13.00 в агенції «Укрінформ» буде проведено прес-конференцію.

Запрошуємо представників засобів масової інформації взяти участь у висвітленні цього заходу. Вхід за журналістськими посвідченнями.

 

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Федерація профспілок Рівненщини у співпраці з ОТГ

IMG 9576

 

Соціальний діалог : влада, роботодавці ,профспілки продовжує свій розвиток на Рівненщині.

 

До нього долучаються все більше місцевих громад. У багатьох випадках ініціює цей непростий процес на організаційному рівні Федерація профспілок області. Так було і в Олександрійській об’єднаній громаді, де наприкінці минулого року пройшли попередні перемовини щодо створення координаційної ради профспілкових організацій, в яких взяли участь голова Олександрійської ОТГ Микола Шустов, голова ФПО Микола Шершун, профактивісти та представники роботодавців.

Перше, що зробили, провели попередні консультації,  обрали голову координаційної ради профспілкових організацій. Нею стала Світлана Яковець, голова первинної профспілкової організації Заборольської ЗОШ І –ІІІ ст. ЇЇ як ініціативну і активну спілчанку рекомендували освітяни шкіл громади.


IMG 9588

 

А днями в Олександрійській ОТГ утворено координаційну раду роботодавців, головою якої обрано дирктора ДП «Рівненське лісове господарство» Володимира Білого. Це дало можливість утворити в цій громаді   тристоронню соціально–економічну раду, куди на паритетних засадах увійшли представники від влади, роботодавців і профспілок, та укласти Тристоронню угоду.

Оскільки сам формат ведення соціального діалогу в ОТГ – справа нова, то вже найближчим часом члени президії   Федерації профспілок області планують разом з Рівненським регіональним віділенням Асоціації міст України, Центром розвитку місцевого самоврядування узгодити та рзробити графік виїздіів профспілкових працівників в об’єднані територіальні громади для надання методичних рекомендацій членам громад щодо проведення соціального діалогу на рівні ОТГ.

 

IMG 9594

 

                                                                                        Тамара Стецюк,

                                                                                 На фото: члени Олександрійської громади і профспілчани

                                                                                  обговорють шляхи удосконалення співпраці.

                    

[ Детальніше... ]

ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ТРУДОВИХ ДОХОДІВ ТА БЕЗПЕКА ПРАЦІ

50822386 2505857049442728 6498293846789586944 n

 

Ці дві тези стали основними у спільній роботі профспілок Черкащини та територіального Управління Держпраці.

Як член колегії Управління Держпраці у Черкаській області голова Федерації профспілок Черкаської області Шевченко Петро Васильович долучився до обговорення підсумків роботи Управління в 2018 році.

Незважаючи на продовження структурної реорганізації служби, певні встановлені чинним законодавством обмеження в частині інспекторської роботи, працівниками Управління проведена значна робота щодо реалізації державної політики у сфері промислової безпеки, охорони праці, нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість, розслідування нещасних випадків на виробництві. Це позитивно відобразилось на стані легалізації трудових відносин, строків виплати заробітної плати працівникам з дотриманням розмірів соціальних стандартів, показниках виробничого травматизму та професійних захворювань. А головне підвищився рівень соціального захисту працівників, поліпшились умови праці та забезпеченість індивідуальними засобами захисту, своєчасно виплачені матеріальні компенсації постраждалим на виробництві.

В обговоренні виступаючі привернули увагу до необхідності підвищення відповідальності перед працівником не тільки роботодавця, але й органів виконавчої влади, на території яких функціонує суб’єкт господарювання, ролі комісій безпеки життєдіяльності при органах влади, удосконалення системи періодичних медичних оглядів.

Особливого значення ці питання набувають під час формування нових обєднаних територіальних громад. Важливо на старті їх діяльності забезпечити нагляд за легалізацією праці, умовами виробничого середовища.

Адже аналіз виробничого травматизму в установах соціально-культурної сфери свідчить про організаційні причини травматизму та збільшення смертельних випадків природного характеру.

Як голова Федерації профспілок області пообіцяв державним службовцям підняти питання врегулювання оплати їх праці, фінансування відряджень тощо. Відповідні звернення будуть направлені до Уряду та Парламенту України.

У своєму виступі Шевченко П. В. поінформував учасників колегії про роботу профспілок області щодо попередження порушень прав працівників у сфері парці, виробничого травматизму, участі технічного інспектора парці Федерації профспілок області у 85 спеціальних розслідуваннях, судових засіданнях.

Також акцентував увагу учасників колегії на необхідності впровадження ризикоорієнтованого підходу у сфері безпеки та гігієни праці, ліквідацію причин травматизму на робочих місцях. Від профспілок області подякував за співпрацю, проведення інформаційно-розяснювальних заходів для працівників.

 

Федерація профспілок Черкаської області

 

[ Детальніше... ]

РЕЗОНАНС. «Маски-шоу» під покровом ночі

3b026ebc2bf8e3eeb840609907d1de07

 

25 січня, ще до світанку о 5-й годині, стався кричущий випадок у санаторії «Лермонтовський» в Одесі. За словами очевидців, люди в балаклавах із залученням військових зрізали замки й вдерлися до найстарішої одеської оздоровниці. Директора санаторію та інших працівників із застосуванням сили виставили за межі території, заклад знеструмили, пацієнтам ставало зле...

 

«Найжахливіше страхіття звичайного працівника незвичайного медичного закладу, такого як Клінічний санаторій «Лермонтовський», стало реальністю, – писав про події того буремного ранку в соціальній мережі працівник санаторію «Лермонтовський» Михайло Михайлович. – «Доблесні» співробітники Міноборони, поліції Мін’юсту і виконавчої служби на мирній території здійснили силове захоплення санаторію на виконання рішення суду трирічної давнини.

Нас, як бродячих собак, силою викинули із санаторію разом з пацієнтами. Нічого не дали забрати, все описує Міноборони і збирається ставити собі на баланс.

Співробітники, які живуть на території санаторію, залишилися на вулиці, пацієнтів після інфарктів, інсультів, травм і вагітних жінок теж нахабно розігнали по домівках (але ж далеко не всі з Одеси й області).

Корпуси розкрито, замки зірвано, цілий автобус виконавців нишпорить у кабінетах і палатах. Описують все, що бачать: і санаторне, й особисте майно...».

Свої дії військові пояснювали тим, що, мовляв, існує наказ про те, що Міністерство юстиції має передати санаторій Міноборони. Одесити ж казали: справжньою метою усіх цих подій є не турбота про військових, а банальне захоплення земельної ділянки з подальшою забудовою.

Варто зазначити, що події минулого тижня – далеко не перша спроба захоплення санаторію. Про це ще у вересні 2015 року Олексій Петруня спеціально для «ПВ» писав у своєму журналістському розслідуванні «Надзвичайно ненаситні. Хто і чому хоче відібрати в народу санаторій «Лермонтовський»?» (читайте на офіційному сайті «ПВ» psv.org.ua, № 37–38 від 24 вересня 2015 року).

Наразі директор – головний лікар Клінічного санаторію «Лермонтовський» Дмитро Антіпов не має наміру здаватися і дякує одеситам за підтримку: «Вас не злякали ні озброєні люди в балаклавах, ні безкарне свавілля військових. І у відповідь я хочу запевнити, що ми не припинимо боротьбу за «Лермонтовський» і разом здобудемо перемогу. Ні київські чинуші, ні продажні силовики, ні підкилимні інтриги міністрів нас не зупинять. У загарбників були погони, автомати і кулемети. Але за нами стоїть дещо серйозніше – правда й Одеса».

 

74bb4fe6650edbfa3f7d049c0116c778

 

ДО ТЕМИ:

Новітня історія рейдерства в Україні

Клінічний санаторій «Лермонтовський» було створено в 1914 році групою видатних лікарів Одеси в курортній частині міста поряд з морським узбережжям у зв’язку з клінічно доведеною унікальністю мікроклімату.

Понад 100 років у «Лермонтовському» лікуються люди після інсультів та інфарктів. Міністерство юстиції України, без будь-яких причин, у січні 2015 року оголошує себе власником санаторію, який за законом належить Федерації профспілок України. Головний лікар профспілкової оздоровниці Дмитро Антіпов не погоджується полишити свій колектив та пацієнтів, і разом з ними веде боротьбу проти рейдерів.

На думку колективу санаторію «Лермонтовський», мета чиновників – захопити, розграбувати і довести до банкрутства оздоровницю, а на її місці, на 10 га біля самісінького Чорного моря, побудувати елітні багатоповерхівки.

 

ПРЯМА МОВА

 Дмитро Антіпов, директор – головний лікар Клінічного санаторію «Лермонтовський»:

«Я продовжую боротьбу, і скоро ми повернемо санаторій одеситам і колективу. Загарбники приходять і йдуть.

Хочу вас запевнити: це не кінець «Лермонтовського»! За свою 100-річну історію санаторій зазнав багато лиха, але зміг вистояти. І ці темні часи теж не триватимуть довго. Я знаю, незабаром ми знову відкриємо двері санаторію для одеситів, пацієнтів з різних країн і всіх куточків України! Разом ми обов’язково вистоїмо!».

 

Сергій Каплін, народний депутат України, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, представник Федерації профспілок України у парламенті:

«Глава Мін’юсту Петренко вкотре показав безпрецедентне свавілля влади. Користуючись своїм становищем, перевищуючи повноваження, посеред ночі влаштував «маски-шоу» та збройне захоплення однієї з найвідоміших українських оздоровниць. Військові в масках позрізали замки, захопили приміщення і поставили охорону, лікарів та пацієнтів виставили на вулицю.

З колегами-депутатами підготували проект постанови про створення робочої групи та ТСК щодо цього кричущого випадку та звернулися до всіх правоохоронних органів з вимогою припинити «віджим» чиновниками народного санаторію і дати належну правову оцінку їхнім діям».

 

1548686735 DSC 1799

 

РЕАКЦІЯ

 

Ситуацію вивчали на комітеті

 28 січня Комітетом Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення проведено засідання робочої групи задля вивчення ситуації, що виникла в Клінічному санаторії «Лермонтовський».

 

У заході взяли участь народні депутати України, депутати Одеської обласної ради, представники центральних органів виконавчої влади, органів місцевої влади, ПрАТ «Укрпрофоздоровниця», Клінічного санаторію «Лермонтовський», громадськості та ЗМІ. У ході зустрічі було обговорено питання щодо передачі майна санаторію «Лермонтовський» до сфери управління Міністерства оборони України, а також заслухано представників Міноборони, Нацполіції та санаторію з приводу подій, що відбулися 25 січня 2019 року, – повідомляє прес-служба комітету.

Директор – головний лікар Клінічного санаторію «Лермонтовський» Дмитро Антіпов поінформував членів робочої групи про те, що представники Міністерства оборони разом з державними виконавцями та співробітниками військової служби правопорядку о 5-й ранку 25 січня зайняли санаторій «Лермонтовський», лікарів і персонал вигнали, а у деяких хворих погіршився стан здоров’я.

Станом на 25 січня п.р. у санаторії перебували 50 осіб на реабілітаційному та санаторно-курортному лікуванні за профілями: кардіопульмонарна реабілітація, нейрореабілітація, м’язово-скелетна реабілітація, реабілітація при порушенні перебігу вагітності, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи тощо.

Народні депутати України та депутати Одеської обласної ради, які взяли участь у засіданні робочої групи, вважають, що відбулося захоплення санаторію.

Перший заступник голови комітету Сергій Каплін зазначив, що конфлікти навколо санаторію, і зокрема із застосуванням сили, відбуваються вже протягом декількох років. Він повідомив про те, що депутатами підготовлено проект постанови Верховної Ради України про невідкладні заходи щодо стабілізації діяльності ДП «Клінічний санаторій «Лермонтовський», який планується найближчим часом внести на розгляд Верховної Ради України.

 

ЗАСЛУХАВШИ ПОЗИЦІЮ СТОРІН КОНФЛІКТУ, ГОЛОВА РОБОЧОЇ ГРУПИ, НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ УКРАЇНИ НАТАЛІЯ КОРОЛЕВСЬКА ЗАПРОПОНУВАЛА ПРОВЕСТИ ЧЕРГОВЕ РОЗШИРЕНЕ ЗАСІДАННЯ РОБОЧОЇ ГРУПИ З ПОРУШЕНОГО ПИТАННЯ 5 ЛЮТОГО 2019 РОКУ.

 

"Профспілкові вісті",

№ 5, 31.01.2019 р.

[ Детальніше... ]

Діалог потребує поглиблення

IMG-083bc3dd8ba99f4fab87930344066e09-V

 

 

У Полтавській облпрофраді відбулася зустріч профспілкових лідерів з Головою Національної служби посередництва і примирення України Олександром Ярославовичем Окісом.

Плідна і, як зазначили сторони, взаємно корисна у підсумку дискусія щодо необхідності внесення суттєвих змін до Закону України «Про соціальний діалог» окреслила чимало ділянок спільної роботи, котрі потребують більшої уваги, солідарних зусиль, а подекуди – і переформатування стосунків.

Зокрема, на Полтавщині залишаються проблемними питання погашення заборгованості із виплатою заробітної плати, трудові спори за участю профспілок і роботодавців інколи набувають вигляду «тліючих» конфліктів, що відчутно шкодить інтересам працівників. Очільник НСПП України покартав профспілкові органи за несерйозне ставлення до процедури отримання статусу репрезентативності: інколи у гонитві за іміджем профорганізації маніпулюють чисельністю, подаючи недостовірні дані. Щоправда, претензії до об'єктивності адресувались так званим «вільним» профспілкам. Одна з них нарахувала у своїх лавах мільйон членів, у той час як реальна чисельність спілчан у тих «надто вільних» шеренгах уп'ятеро менша.

На проблемних вузлах соціально-економічної політики на місцевому та всеукраїнському рівнях акцентували увагу голова облпрофради Леонід Вернигора , керівники обласних організацій профспілок Валерій Пухай (профспілка «Машметал»), Петро Латиш (працівників житлово-комунального господарства місцевої промисловості, побутового обслуговування населення), Григорій Шумейко (працівників освіти і науки), Олександр Кувічка (працівників охорони здоров'я), Ірина Богуш ( працівників державних установ ) , Галина Харченко ( працівників агропромислового комплексу ).

Голова облпрофради Леонід Вернигора, виходячи з особливої актуальності майнового конфлікту профспілок Полтавщини з Фондом Держмайна України та Генпрокуратурою, звернувся до Окіса О.Я. з проханням виступити посередником у залагодженні суперечки та реально підтримати позицію профспілок. НСПП як соціальний арбітр має для цього всі можливості. 

Власним баченням полтавських соціальних векторів та шляхів удосконалення співпраці з учасниками зустрічі поділилася начальник обласного відділення НСПП України Оксана Атаманюк.

Зійшлися на необхідності розширення і поглиблення діалогу структур, від ефективної взаємодії яких залежить партнерство у надто важливій для суспільства сфері соціальних відносин.

 

IMG-584fd836908d5ca3f1dddbfa2b7ace3a-V

 

IMG-15287b4427f6603bacc5c85850f7acb2-V

 

IMG-582495cbcbce738dc7d56f5b599d9d3e-V

 

IMG-b4a7a8df817a34bdfa8b71d5e78e1ab1-V 

 

IMG-f3f7ddc3dcda8a361fa4ae1d7cf51df0-V

 

Ганна Таргаєва,

заступник голови Полтавської облпрофради

[ Детальніше... ]

Київ відвідає Місія Європейської конфедерації профспілок

 

9902 1


Виходячи з пріоритетів, які стоять перед Європейським Союзом, у Києві 13–14 лютого 2019 року перебуватиме місія Європейської конфедерації профспілок (ЄКП) на чолі з Генеральним секретарем ЄКП Лукою Вісентіні. Серед членів місії – керівники національних профоб’єднань сусідніх держав: Польщі та Чеської Республіки, а також представники профспілок інших країн, де працюють українські мігранти.

Метою приїзду місії ЄКП є ознайомлення зі становищем українських працівників, зокрема факторами, які зумовлюють їх масову міграцію до країн ЄС, ходом реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, у першу чергу щодо створення гідних робочих місць, забезпечення гідної оплати праці, якісного громадського обслуговування, дотримання прав профспілок та трудящих тощо.

За підсумками роботи місії 14 лютого з 12.00 до 13.00 в агенції «Укрінформ» буде проведено прес-конференцію.

Запрошуємо представників засобів масової інформації взяти участь у висвітленні цього заходу. Вхід за журналістськими посвідченнями.

 

Прес-центр ФПУ

 

Shins

[ Детальніше... ]

Київ відвідає Місія Європейської конфедерації профспілок

 

9902 1

 

Виходячи з пріоритетів, які стоять перед Європейським Союзом, у Києві 13–14 лютого 2019 року перебуватиме місія Європейської конфедерації профспілок (ЄКП) на чолі з Генеральним секретарем ЄКП Лукою Вісентіні. Серед членів місії – керівники національних профоб’єднань сусідніх держав: Польщі та Чеської Республіки, а також представники профспілок інших країн, де працюють українські мігранти.

Метою приїзду місії ЄКП є ознайомлення зі становищем українських працівників, зокрема факторами, які зумовлюють їх масову міграцію до країн ЄС, ходом реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, у першу чергу щодо створення гідних робочих місць, забезпечення гідної оплати праці, якісного громадського обслуговування, дотримання прав профспілок та трудящих тощо.

За підсумками роботи місії 14 лютого з 12.00 до 13.00 в агенції «Укрінформ» буде проведено прес-конференцію.

Запрошуємо представників засобів масової інформації взяти участь у висвітленні цього заходу. Вхід за журналістськими посвідченнями.

 

Прес-центр ФПУ

 

Shins

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Лютий 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
        2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28