05 лютого 2019

Нарада в Міненерговугілля за участі профспілок

16052913.062151.6066
 

В Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України наприкінці січня ц.р. відбулася нарада з таких питань:

- виплата заробітної плати на державних вугільних підприємствах за 2018 рік;

- обсяг видобутого вугілля за 2018 рік та за січень 2019 року, напрямки його реалізації та розрахунки за його постачання;

- про укладення договорів про розподіл електричної енергії та її постачання , заборгованість за спожиту електроенергію та шляхи вирішення можливості погашення заборгованості.

В нараді взяв участь голова Профспілки працівників вугільної промисловості України Віктор Турманов. В ході наради голова Профспілки порушив питання стосовно створення Державного підприємства «Національна вугільна компанія» і наголосив, що дане державне підприємство було створено з порушенням норм чинної Галузевої угоди.

Голова Профспілки вручив листа з приводу даного питання Міністру Ігорю Насалику.


( лист додається).

 

Профспілка працівників вугільної

промисловості України

[ Детальніше... ]

Об’єднавши зусилля, будемо мати результат

50013050 2273287276276375 853902866392285184 o

 

За ініціативи голови Громадської ради при обласній державній адміністрації (ОДА) та лідера Федерації профспілкових організацій Чернігівської області Ігоря Москаленка відбулася зустріч членів президії Громадської ради з головою Чернігівська ОДА – Олександром Мисником.

 

На початку зустрічі Ігор Москаленко доповів про результати роботи Громадської ради за два роки. Далі, у форматі відкритого діалогу, керівники комітетів Громадської ради інформували голову ОДА про проблеми, що чекають вирішення не один рік. Зокрема, мова йшла про включення культурної спадщини Чернігова та області до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО; функціонування РЛП «Ялівщина»; проблеми реформування охорони здоров’я; покращення системи захисту інформаційного простору прикордонних районів тощо.

 

49946670 2273288729609563 1311087076896145408 o

 

Ігор Москаленко звернув увагу керівництва області, що Громадська рада порушує важливі соціально-значущі питання, вирішення яких сприяють підвищенню рівня довіри до влади. Також він звернувся до нового очільника області з проханням більш чутливо і відповідально ставитись до питань, які порушуються представниками громади Чернігівщини.

Під час зустрічі Олександр Мисник зазначив, що думка членів президії, людей, які пропрацювали в нинішньому складі Громадської ради два роки і мають ряд конструктивних пропозицій щодо життєдіяльності Чернігівщини, є надзвичайно корисною та важливою для нього. Губернатор наголосив, що тільки об’єднавши зусилля можна мати результат.

За результатами обговорення буде надано відповідні доручення.

 

50035214 2273288722942897 5062741594067697664 o

 

Федерація профспілкових оргнанізацій

Чернігівської області

 

[ Детальніше... ]

Питання монетизацїї надання пільг і субсидій розглянуто Президією Київської міськпрофради

DSCN7592


Відбулося засідання Президії Київської міської ради профспілок, яку провів Голова Міськпрофради Валентин Мельник.
За запрошенням, участь у засіданні Президії Міськпрофради взяли представники Ощадбанку: заступник начальника Управління організації продажів Андрій Гутовський та начальник відділу продажів Інна Кобець.
На порядку денному були розглянуті питання:
1. Про надання пільг і субсидій на оплату комунальних послуг у грошовій формі (монетизації житлових субсидій), перший етап якої розпочався з 1 січня 2019 року (доповідач - Гутовський А.Є. – заступник начальника Управління організації продажів Ощадбанку).
2. Про нагородження Почесною Грамотою Київської міської ради профспілок Тищенка О.М. – Голову Київської міської професійної спілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості (доповідач - Мельник В.П. – голова Міськпрофради).
3. Про проведення тендеру на закупівлю послуг дитячих закладів оздоровлення та відпочинку (доповідач - Литвин Л.І. – начальник Управління з гуманітарних питань Київської міськпрофради).
4. Про організацію та проведення Спартакіади з різних видів спорту (доповідач - Любарець В.В. – начальник Управління майна Київської міськпрофради).
5. Про виконання бюджету Київської міської ради профспілок за 2018 рік (доповідач - Лінчевська І.А. – начальник фінансового Управління – головний бухгалтер Київської міськпрофради).
6. Про планування бюджету Київської міської ради профспілок на 2019 рік (доповідач - Лінчевська І.А. – начальник фінансового Управління – головний бухгалтер Київської міськпрофради).

З 1 питання порядку денного заступник начальника Управління організації продажів Ощадбанку Андрій Гутовський поінформував членів Президії щодо: схеми перерахунку коштів житлових субсидій через Ощадбанк; запровадження видачі Ощадбанком картки киянина нового формату (при розробці цієї картки за основу був взятий шаблон картки парижанина, картку киянина можуть отримати всі кияни, для соціальних верств вона видається безкоштовно, для всіх інших мешканців столиці її вартість складає 120 грн); електронного пенсійного посвідчення (Ощадбанком розпочато процедуру оформлення електронних пенсійних посвідчень – наразі вони видаються у разі звернення пенсіонерів до відділень Ощадбанку, через місяць оформлення таких електронних пенсійних посвідчень буде запроваджено для всіх пенсіонерів, згодом такі посвідчення будуть мати всі пенсіонери України).

За результатами обговорення наступних питань порядку денного прийнято відповідні Постанови.

 

Управління з соціально-економічних питань

та соціального діалогу

[ Детальніше... ]

В ЦЕНТРІ УВАГИ - СУБСИДІЇ

 

cms-image-000002525-880x528

Тема житлових субсидій сьогодні є однією найгарячіших. Саме про них йшла мова під час організованої Обласним об’єднанням профспілок наради в Будинку профспілок за участі представника облдержадміністрації, що відбулась в рамках реалізації діючої Територіальної угоди, якою передбачається взаємодія соціальних партнерів, зокрема, у питаннях соціального захисту населення.

 

Люди, зазначив, відкриваючи зустріч, заступник голови Дніпропетровського Облпрофоб’єднання Юрій Чернов, найчастіше звертаються до профспілок стосовно останніх новацій у цій сфері, анонсованої урядом монетизації субсидій, збільшення проблем з їх оформленням та суттєвого обмеження з цього року кількості їх отримувачів. Він також звернув увагу й на те, що днями на ці актуальні питання звернула увагу і Верховна Рада України, в особі її Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, який спільно з урядовцями, представниками влади, Ощадбанком та Федерацією профспілок України обговорили ситуацію з призначенням та наданням населенню житлових субсидій та перспективою їх монетизації.

Присутня на зустрічі в Будинку профспілок заступник начальника управління сім’ї та соцпідтримки населення-начальник відділу пільг та субсидій Департаменту соцзахисту облдержадміністрації Олександра Довидовська детально розповіла про новації в оформленні та призначенні субсидій, які вступили в силу з 1 січня цього року, а також про заплановані подальші зміни.

Право на отримання субсидій мають зараз громадяни, які сплачують за житлово-комунальні послуги більш ніж 15% доходів сім’ї. Важливою умовою є й наявність офіційного працевлаштування (в т.ч. – й за кордоном) з виплатою єдиного соціального внеску. Було звернуто увагу на необхідність уважного і відповідального заповнення декларації (особливо, що стосується доходів зареєстрованих в домоволодінні членів сім’ї, котрі з тих чи інших причин проживають у даний час окремо – це сьогодні найболючіше для багатьох питання). Подавати документи до служби соцзахисту можна особисто, через пошту або Інтернет.

Відносно обмежень на видачу субсидій, то вони стосуються індивідуальних будинків і квартир, опалювана площа яких складає відповідно 200 та 120 м2; осіб, що більше 3-х місяців не виплачують аліменти; зареєстрованих за певною адресою громадян, які перебувають і працюють за кордоном більше ніж 60 днів і не мають документів про офіційне там працевлаштування. Спірні питання виносяться на розгляд спеціальних комісій при органах влади і місцевого самоврядування, які, зокрема, мають право при розгляді скарг на відмову проводити обстеження даних домогосподарств.

Однак виявилися під час наради й проблемні питання. Особливо, що стосується ситуації з працівниками держпідприємств, які, підкреслимо, саме з вини держави працюють у режимі неповного робочого тижня, несвоєчасно отримують зарплату і тому затримують відрахування ЄСВ, що породжує проблеми як з пенсіями, так і з житловими субсидіями.

Було висловлено й чимало інших зауважень та пропозицій з цієї тематики, які потребують уваги насамперед Кабінету Міністрів України та Мінсоцполітики.

Представник Департаменту соціального захисту ОДА О.Довидовська відповіла також на численні запитання присутніх.

 

Прес-центр

Облпрофоб’єднання

[ Детальніше... ]

Спілчани підтримують Черкаське крайове товариство Українського козацтва

51165969 1022486474603801 1525726293692252160 n

 

Від профспілок Черкащини Шевченко Петро Васильович був запрошений на Звітну раду крайового козацтва, у роботі якого взяв участь Гетьман України Микола Пантелюк та представники крайових козацьких підрозділів.

 

У звітах крайового отамана Віталія Чепелухи та підрозділів області прозвучала інформація про виконану роботу, часто мало озвучену та неоцінену.

Але чи можливо оцінити вклад козацтва в національно-патріотичне виховання молодого покоління, виміряти допомогу війську чи духовному відродженню краю? Особливо голова профспілок області відзначає заходи козаків, спрямовані на роботу в навчальних закладах, де формуються майбутні патріоти України.

Дякуючи козакам за їх працю та вітаючи з обранням на високу посаду Віталія Чепелуху, від профспілок Черкаської області Петро Васильович побажав миру Україні та добробуту кожній родині.

 

51231858 390348528181891 2587355768751652864 n

 

За багаторічну діяльність, спрямовану на популяризацію Українського козацтва, підтримку збройних сил України, активну участь у національно-патріотичному вихованні молоді та плідну співпрацю з Черкаським крайовим товариством Українського козацтва голову Федерації профспілок Черкаської області П.В.Шевченка нагороджено Козацькою грамотою.

 

51669903 1981084515533316 8672728311492771840 n 


Федерація профспілок Черкаської області

 

[ Детальніше... ]

Українцям встановлять безкоштовні газові лічильники

20150623112853

До 1 січня 2021 року газові лічильники мають бути встановлені облгазами в кожному домогосподарстві. Для цього не потрібно буде подавати ніяких заявок.

Про це розповів експерт з енергетичних питань Геннадій Рябцев.

Він уточнив, що установка буде відбуватися відповідно до планів, які повинні бути затверджені облгазами.

“Так, якщо ви не хочете чекати своєї черги, то ви можете купити цей лічильник особисто і звернутися до відповідного облгазу із заявою про його встановлення. Але ні в якому разі не встановлюйте його самостійно або за допомогою будь-яких сторонніх організацій. Це дуже небезпечно”, – нагадав Рябцев.

При цьому, додав він, розмови про те, що лічильники встановлюватимуться за рахунок “Нафтогазу”, не відповідають дійсності. Вони не збігаються з чинним законодавством України.

“Я не знаю підстав, на яких би “Нафтогаз” встановлював лічильники за власні кошти. Тому що відповідно до статті 3 закону України про забезпечення комерційного обліку природного газу, фінансування робіт з оснащення лічильниками газу населення здійснюється за рахунок суб’єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідні території. Тобто лічильники встановлюються за рахунок облгазів”, – підбив підсумок експерт.

За повідомленням

https://news.finance.ua/ua/news/-/443283/bezkoshtovni-gazovi-lichylnyky-ukrayintsyam-vstanovyt-ne-naftogaz

[ Детальніше... ]

Профспілки Київщини плідно співпрацюють з Пенсійним фондом

1548077163 dsc 0543

 

Голова Київської обласної ради профспілок Кононенко В.Ф. взяв участь та виступив на нараді в головному управління Пенсійного фонду України у Київській області.

 

На нараді розглядалися підсумки роботи Пенсійного фонду України у Київській області за 2018 рік. Серед запрошених – представники Київської облдержадміністрації, обласної ради, громадських та ветеранських організацій, об’єднання роботодавців, профспілок, учасників операції об’єднаних сил.

Начальник управління Василь Фатхутдінов у своєму виступі доповів, що основна задача, яка стояла перед Пенсійним фондом області, а саме: своєчасне призначення, перерахунки та виплата пенсій - виконана. За 2018 рік профінансовано та вчасно виплачено пенсій на 17 млрд. 400 млн. грн., що в порівнянні з 2017 роком більше на 3 млрд. 400 млн.грн. В середньому в день виплачується більше 70 млн.грн., в місяць 1 млрд. 500 млн.грн.

З метою наближення послуг до громадян на території Київської області всього створено та функціонує 35 громадських приймалень Пенсійного фонду, 74 пункти прийому громадян (де прийом здійснюється безпосередньо працівниками пенсійного фонду Київщини) та 58 агентських пунктів (в яких окремі функції виконують агенти – працівники сільських та селищних рад). Аналізуючи кількість прийнятих осіб, можна зробити висновок, що такі пункти для людей є необхідними та зручними.

У своєму виступі Кононенко В.Ф. висловив вдячність працівникам пенсійного Фонду області за своєчасні виплати пенсій, наближення послуг до громадян, відкритої та прозорої діяльності, а також наголосив на плідній співпраці профспілок Київщини з Пенсійним фондом, подякував соціальним партнерам за внесок у цю спільну справу.
Кононенко В.Ф. висловив сподівання щодо подальшої злагодженої взаємодії.

 

Докладніше.

 

1548077228 dsc 0524

 

Київська обласна рада профспілок

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Лютий 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
        1 2 3
4 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28