22 лютого 2019

Засідання організаційної комісії Ради ФПУ

IMG 9581

 

20-21 лютого ц.р. на базі Навчально-методичного центру Федерації профспілкових організацій Чернігівської області відбулося засідання постійної комісії Ради ФПУ з питань організаційної роботи та розвитку профспілкового руху під головуванням Дудника В.О. – голови Профспілки працівників автомобільного та сільськогосподарського машинобудування України, голови комісії та Драп’ятого Є.М. – заступника Голови ФПУ.

 

Участь у засіданні комісії узяв також Москаленко І.І. – голова Федерації профспілкових організацій Чернігівської області.

На розгляд Комісії було внесено такі актуальні питання:

1. Про виклики та загрози профспілковому руху і завдання ФПУ, її членських організацій у сучасних умовах

2. Про внесення змін до Статуту Федерації профспілок України щодо нових принципів формування виборних органів ФПУ – Ради та Президії на виконання постанови VII З’їзду ФПУ від 24.03.2016 № 7з–7

 

IMG 9575

 

3. Про внесення змін до положень про нагороди і відзнаки ФПУ («Заслужений працівник профспілок України», «Профспілкова звитяга», «Профспілкова відзнака», «За розвиток соціального партнерства», Почесна грамота ФПУ, Подяка Голови ФПУ)

4. Про пропозиції щодо внесення змін до постанови Президії ФПУ від 13.12.2006 № П–8–8 «Про звітність членських організацій ФПУ»

5. Про досвід роботи Чернігівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки по створенню галузевої первинної профспілкової організації в об’єднаній територіальній громаді.

Найбільше дискусій розгорілося серед для членів Комісії стосовно завдань профспілкових організацій у сучасних умовах, враховуючи низку загроз і викликів профспілковому руху та щодо змін Статуту ФПУ з новим порядком формування виборних органів ФПУ – Ради та Президії.

 

IMG 9603

 

Врешті члени Комісії змогли виробити спільне бачення з вирішення більшості актуальних питань профспілкового життя.

Доопрацьовані проекти постанов Ради ФПУ щодо загроз і викликів профспілкового руху та щодо змін Статуту ФПУ будуть внесені на розгляд Президії та Ради ФПУ.

Члени Комісії також ознайомилися із досвідом роботи Чернігівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки (голова Матвєєва Т.А.) по створенню галузевої первинної профспілкової організації в об’єднаній територіальній громаді. Зустрілися із керівником та профспілковим активом Деснянської об’єднаної територіальної громади.

Комісія схвалила досвід роботи Чернігівської обласної організації освітян щодо реформування своїх профспілкових структур в умовах створення об’єднаних територіальних громад та рекомендувала його для розповсюдження.

 

 IMG 9571


Департамент профспілкового руху та

зв’язків з громадськими організаціями

[ Детальніше... ]

Обласний семінар з питання укладення колдоговорів на Херсонщині

IMG 9943

 

 

21 лютого ц.р. Херсонська обласна міжгалузева рада профспілок провела обласний семінар з питання укладання колективних договорів та угод.

Семінар проводився за участю соціальних партнерів: Департаменту соцзахисту населення, управління виконавчої дирекції Фонду соцстрахування України в Херсонській області, управління з питань праці головного управління Держпраці в Херсонській області, Національної служби посередництва і примирення, об’єднання організацій роботодавців Херсонщини.

Відкрив семінар голова Херсонської облміжпрофради Добровольський Анатолій Миколайович.

У семінарі взяли участь голови обласних галузевих та первинних профорганізацій, голови міських, районних координаційних рад профспілок.

З головною доповіддю виступила Приходько Валентина Іванівна, завідувач відділу управління соціального діалогу та колективно-договірного регулювання ФПУ.

В напрямках своєї діяльності і співпраці з профспілками на семінарі виступили:

-  Олійник Олександр Анатолійович, голова Об’єднання організацій роботодавців Херсонщини.

-  Главцька Світлана Анатоліївна, начальник управління виконавчої дирекції фонду соціальногострахування.

-  Бойко Вікторія Вікторівна, начальник відділення національної служби посередництва і примирення.

-  Олішевко Леся Миколаївна, заступник начальника управління з питань праці головного управління Держпраці в Херсонській області.

-  Пікуза Галія Хамзівна, заступник директора об’єднання організацій роботодавців Херсонщини..

-  Сімеоніді Галина Василівна, завідувач сектору Департаменту соціального захисту населення Херсонської ОДА.

Враховуючи те, що постійно змінюється законодавча та нормативна база трудових відносин тема питання укладання колективних договорів та угод не втрачає своєї актуальності, про що свідчить чисельна аудиторія семінару.

Учасники семінару мали змогу задавати питання та отримувати вичерпні відповіді та консультації.

Добровольський Анатолій Миколайович від імені профспілкового активу висловив вдячність соціальним партнерам за змістовне розкриття теми семінару та надання консультації.

 

IMG 0006

 

IMG 0008

 

IMG 9953

 

 

IMG 9983

 

 

Херсонська облміжпрофрада

 

 

[ Детальніше... ]

Запоріжжя за щотижневий моніторинг стану виплати заробітної плати

foto

 

Під головуванням голови Запорізької облдержадміністрації Бриля К. І. 13 лютого 2019 року пройшло засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості з заробітної плати та соціальних виплат, додержання мінімальних гарантій та легалізації заробітної плати за участю голови Запорізької облпрофради Сластьона В. М., заступника голови ради ЗОФР Крайнього В. Г., начальника головного управління Пенсійного фонду України Жмурко С. О., начальника управління праці та зайнятості Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Кравцова О. І., начальника відділу з питань банкрутства Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області Югаєва М. В., заступника начальника Головного управління Держпраці у Запорізькій області Ганненко О. О., та ін. на якому були розглянуті результати роботи комісії у 2018 році та завдання на 2019 рік.

         За результатами засідань тільки обласної комісії прийнято 88 рішень, з яких виконано 77, або 88%, 11 – не виконано, було заслухано 202 керівника підприємств, з них 72 керівника підприємств-боржників попереджено про відповідальність за несвоєчасну виплату заробітної плати.

         На підприємствах-боржниках із заробітної плати, керівники яких звітували комісії, виплачено у 2018 році заборговану заробітну плату в сумі 181 млн. грн.

         Не зважаючи на вжиті заходи, загальна сума заборгованості з заробітної плати по областях впродовж 2018 року зросла на 63,9 млн. грн., або на 51% у порівнянні з початком року, і станом на01.01.2019 склала 190,3 млн. грн.

         При цьому, найбільшими боржниками серед економічно активних підприємств залишаються субєкти господарювання державного сектору економіки, що підпорядковані:

         Фонду державного майна України – 22 структурні підрозділи ПАТ «Запоріжжяенерго» із сумою 122,2 млн. грн.;

         Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України – 2 підприємства із сумою 19,4 млн. грн. (ЗДП «Кремнійполімер» із сумою 15,1 млн. грн., ДП «ДПІ «Запоріжцивільпроект» із сумою 4,3 млн. грн.);

         Державному агентству автомобільних доріг України – 13 структурних підрозділів ДП «Запорізький облавтодор» із сумою 4,7 млн. грн.;

         ДК «Укроборонпром» - ЗДП «Радіоприлад» із сумою 8,4 млн. грн.;

         Міністерству економічного розвитку і торгівлі України – ДП «Мелітопольський завод «Гідромаш» із сумою 2,4 млн. грн., яке має невиплачений підтверджений ПДВ у сумі 5,4 млн. грн.

         На підприємства приватної форми власності припадало 30,1 млн. грн., або 15,8% від загальної суми боргів по області, комунальної власності – 340,1 тис. грн. (0,2%).

         На 3-х територіях області відсутні підприємства, які мають заборгованість із заробітної плати (м. Енергодар, Бердянський та Великобілозерський райони).

         Заборгованість із виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери за інформацією органів місцевої влади на 01.01.2019 відсутня.

         Комісією прийняті рішення :

Головам райдержадміністрацій, міським головам міст обласного значення особисто очолити та забезпечити системний характер роботи щодо забезпечення додержання суб’єктами господарської діяльності законодавства про оплату праці в частині: дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці, погашення існуючої та попередження виникнення нової заборгованості з заробітної плат; а також погашення боргів з обов’язкових платежів до Пенсійного фонду України та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;

-                     продовжити практику проведення особистих співбесід з керівниками підприємств-боржників із заробітної плати, що розташовані на відповідних територіях, із запрошенням до участі у цих співбесідах керівників територіальних органів Міністерства внутрішніх справ України, представників профспілок і територіальних організацій роботодавців;

-                     Продовжити проведення щотижневого моніторингу стану виплати заробітної плати (простроченої та поточної заборгованості) у бюджетній сфері, інформацію про результати якого надавати Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації.

-                     Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації підготувати проекти звернень облдержадміністрації до прокуратури Запорізької області та Головного управління Національної поліції України у Запорізькій області про вжиття відповідних заходів щодо забезпечення схоронності майна ЗДП «Кремнійполімер» у ході процедури приватизації цього підприємства.

 

Забезпечення своєчасності виплати заробітної плати та погашення заборгованості з неї, а також додержання мінімальних гарантій в оплаті праці та легалізації заробітної плати залишається пріоритетом діяльності комісії й у 2019 році.

                

За матеріалами Запорізької ОДА

[ Детальніше... ]

Лист-подяка українським профспілкам

2014008 123

 

До Голови ФПУ Григорія Осового надійшов лист від Генерального секретаря ЄКП, Генерального секретаря ПЄРР Лука Вісентіні, у якому він висловив глибокий жаль з приводу відміни його участі у візиті місії ЄКП/ПЄРР в Україну 12-14 лютого ц.р. через необхідність підготовки конгресу ЄКП.

 

Лука Вісентіні зазначив, що керівник місії Йозеф Стредула та виконавчий секретар ПЄРР Антон Леппік доповіли йому після повернення з Києва про результати візиту, і йому було приємно почути, що місія мала дуже цікаві та конструктивні дискусії з представниками української влади.

«Я хотів би дуже подякувати вам за гостинний прийом членів місії і за програму зустрічей з органами влади, яку ви підготували. Я був би дуже вдячний, якби ви передали мої слова вдячності братам і сестрам з профспілок, представникам органів влади та різноманітних інституцій, з якими зустрічалася місія. 

Будьте певні, що ЄКП/ПЄРР буде дуже уважно стежити за становищем українських працівників у своїй країні та за кордоном. Я планую разом з Йозефом доповісти на засіданні Керівного комітету ЄКП 26 лютого і запропоную організувати подальшу зустріч у Брюсселі між вами та представниками установ ЄС», - наголосив європейський профспілковий лідер у своєму листі.

 

Департамент міжнародних зв’язків ФПУ

[ Детальніше... ]

У День соціальної справедливості відбувся семінар з профспілковим активом

P12160486

 

20 лютого 2019 року в рамках Днів Федерації профспілок області в районах відбувся семінар з профспілковим активом Гайсинського та Теплицького районів.

 

В семінарі взяли участь: заступник Голови Федерації профспілок Вінницької області Володимир Слободянюк, фахівці Апарату ФПО: головний правовий інспектор праці Вадим Шевчук, головний спеціаліст з питань соціально-економічної роботи Ірина Степанець та головний спеціаліст відділу правильності призначення пенсій управління пенсійного забезпечення Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій обалсті Антоніна Швець, голови райкомів, первинних профспілкових організацій різних галузей Гайсинського та Теплицького районів.

На початку семінару присутні хвилиною мовчання вшанували память Героїв Небесної сотні.

У своєму виступі заступник Голови Федерації профспілок Вінницької області Володимир Слободянюк розповів про роботу Федерації профспілок області та завдання, які стоять перед профспілками в умовах проведення реформ. Прагнучи дотримання прав кожної людини, досягнення суспільної злагоди та суттєвого підвищення рівня життя громадян, профспілки наголошують на об’єднанні зусиль органів виконавчої влади, організацій роботодавців і профспілок у справі досягнення європейських гарантій щодо умов праці та своєчасній виплаті гідної заробітної плати кожному працюючому, належного рівня соціального захисту працівників, соціальної справедливості, дотримання встановлених державою соціальних стандартів та гарантій.

 

P1660488

 

З інформацією ”Про основні завдання колдоговірної роботи на 2019 рік” виступила Ірина Степанець - головний спеціаліст з питань соціально-економічної роботи Апарату ФПО.

Головний правовий інспектор праці Апарату ФПО Вадим Шевчук дав фахові роз’яснення присутнім щодо актуальних питань трудового законодавства. З’акцентував увагу присутніх на особливостях легалізації профспілкових організацій та внесенні змін до Державного Реєстру юридичних осіб. Відповів на багаточисельні запитання.

Про порядок перерахунку пенсій у 2019 році поінформувала головний спеціаліст відділу правильності призначення пенсій управління пенсійного забезпечення Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області Антоніна Швець, яка пояснила, що індексація пенсійних виплат з 1 березня 2019 р. торкнеться лише тих, пенсійні виплати яких розраховують, виходячи із заробітної плати. Надала вичерпну відповідь на питання, які цікавили профактив.

 

P1660479

 

Учасники семінару обмінялися думками та проблемними питаннями стосовно подальших дій профспілок в сучасних умовах.

Також зборами було обрано голів районних координаційних рад голів профспілкових комітетів:

в Гайсинському районі - Валентину Оріховську - голову райкому профспілки працівників освіти і науки;

в Теплицькому райні - Петра Шевченка - голову райкому профспілки працівників освіти і науки.

 

P1660473

 

P1660475

 

 Голова Федерації профспілок Вінницької області

 

 

[ Детальніше... ]

Не субсидії, субвенції, соціальні допомоги, а зарплати, пенсії, стипендії мають гарантувати якісне життя українців

P90220-121702

 

20 лютого у Всесвітній День соціальної справедливості відбулося засідання колегії Департаменту Соціального захисту населення Черкаської облдержадміністрації за участі представника Міністерства соціальної політики Музиченка В.В., голови облдержадміністрації Вельбівця О.І., керівників районних державних адміністрацій, об’єднаних територіальних громад, соціальних партнерів.

 

Голова Федерації профспілок Черкаської області Шевченко П.В. у своєму виступі подякував працівникам Департаменту та підпорядкованих установ системи соціального захисту за спільну роботу, ознайомив із заявою Федерації профспілок України з нагоди Дня соціальної справедливості.

У питаннях спільного напрямку роботи профспілок з органами державної влади та місцевого самоврядування щодо своєчасності виплати заробітної плати працівникам та погашення її заборгованості в області досягнуто суттєвого зниження боргів за 2018 рік на 52,4 млн. грн. Але станом на 1.01.2019 р. сума невиплати залишається суттєвою – 58,5 млн. грн., при цьому частка економічно активних підприємств становила 42,1 млн. грн..

Середньомісячна заробітна плата за рік зросла на 23,8% і становить 7478 грн. (по Україні 8865 грн.), область посідає 14 місце в державі за рівнем зарплат.

Тривожним є показник надання державної соціальної допомоги понад 309 тис. сімей, що становить 60 відсотків від загальної кількості сімей області. У структурі соціальної допомоги житлово-комунальні субсидії становлять 64,1%. Тому у своєму виступі звернув увагу учасників засідання на значну кількість категорій та чисельність населення, яке потребує соціальної допомоги. Адже динаміка таких процесів на фоні збільшення вартості життя, в т.ч. комунальних послуг, та в умовах обмеженості фінансового ресурсу місцевих бюджетів, трудової міграції населення, збільшення частки непрацездатного населення (пенсіонери, діти) в структурі жителів області свідчить про бідність населення, зниження купівельної спроможності. Це вже негативно впливає на обсяги придбання товарів, ринок послуг, економічну активність малого та середнього бізнесу. Про що у своїх виступах говорили і представники територій, закладів соціального захисту.

 

20190220 123334


Потребують аналізу процеси створення об’єднаних територіальних громад, їх фінансова спроможність та реорганізація закладів соціальної та медичної сфери, доступність послуг, кадрове забезпечення.

У своєму виступі Шевченко Петро Васильович привернув увагу до пріоритетного завдання створення робочих місць в галузях економіки, легалізація трудових відносин, наповнення місцевих бюджетів. Адже за інформацією Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області протягом січня-листопада 2018 року чисельність застрахованих осіб хоч і зросла на 18 тис. осіб, але становить тільки 270 тис. осіб – близько половини населення працездатного віку. При цьому значна частина працівників представляють бюджетну сферу.

 20190220 125729

 

 Федерація профспілок Черкаської області

[ Детальніше... ]

Запоріжці - до Всесвітнього Дня соціальної справедливості

DSC00006

 

         Запорізький профспілковий актив 20 лютого 2019 р. відзначив Всесвітній День соціальної справедливості в Запорізькому міському центрі зайнятості, де був проведений «круглий стіл».

 

Перед початком заходу заступник директора Запорізького міського центру зайнятості Ольга Сохач провела оглядову екскурсію центром, в ході якої ознайомила представників профспілок з функціональними секторами центру та особливостями технології надання послуг шукачам та роботодавцям.

         Під час проведення «круглого столу» директор центру Олександр Мотовиця розповів про результати роботи минулого року у напрямку працевлаштування безробітних та укомплектування вакансій підприємств. Особливої уваги набули питання законодавчих новацій служби зайнятості такі як:

-         впровадження посад кар’єрних радників,

-         профілювання безробітних,

-         зміни до Порядку надання роботодавцями державній службі зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

Ольга Сохач акцентувала увагу учасників заходу на електронних сервісах, за допомогою яких шукачі роботи та працедавці можуть швидко та якісно отримати послуги служби зайнятості. Доробками міського центру зайнятості з профспілковим активом поділилась начальник відділу рекрутинга Альона Іщенко.

         Начальник відділу соціально-економічного захисту прав та інтересів працівників Запорізької облпрофради Тамара Белескова окреслила коло питань, які сьогодні турбують членів профспілок, та звернула увагу присутніх на дії ФПУ, обласної ради профспілки щодо вирішення цих проблематичних питань. Зокрема – це заборгованість із заробітної плати, порушення роботодавцями законодавства про працю, низький рівень оплати праці кваліфікованих працівників, несправедлива диференціація оплати праці та розподілу доходів від господарської діяльності, «зрівнялівка» в оплаті праці в бюджетній сфері між кваліфікованими та некваліфікованими працівниками.

         Для консолідації зусиль щодо зміцнення виробничого потенціалу області, підвищення рівня оплати праці, рішення проблем зайнятості, соціального захисту працюючих в області укладена та діє Територіальна угода між Запорізькою обласною державною адміністрацією, Запорізькою обласною федерацією роботодавців та Запорізькою обласною радою профспілок на 2017- 2020 роки.

         Заступник голови профспілки ПрАТ «Укрграфіт» Сергій Кайдорін акцентував увагу присутніх на аспекти соціальної справедливості, та в першу чергу, на рівень заробітної плати.

На протязі 2018 року на металургійних підприємствах регіону відбулось зростання заробітної плати на деяких підприємствах на 20-40%, в тому числі реальна заробітна плата зросла десь більш як на 20%. На зростання заробітної плати вплинуло : наявність портфеля заказів та підвищення вартості металопродукції, а також відтік робочої сили за кордон, який змусив власників підприємств створювати конкурентну зарплату та безпечні умови праці. Роботу щодо мотивації трудового персоналу необхідно активно продовжувати, для цього необхідна більш суттєва роль держави в питаннях створення умов для розвитку бізнесу, організації підготовки кваліфікованих кадрів для підприємств, (в першу чергу робітничих професій), забезпечення соціальних гарантій, надаючих можливість реального захисту!

Профспілковий комітет ПрАТ «Укрграфіт» вже довготривалий час веде розрахунок мінімальної заробітної плати для працівника без кваліфікації, третьої групи інтенсивності праці, враховуючи: коефіцієнт сімейного навантаження, та моніторинг фактичних цін м. Запоріжжя. Згідно цих розрахунків зарплата для такого працівника має бути на сьогодні не менше 16 тис. грн.

Також представники профспілок та центру зайнятості обговорили питання змін у пенсійному законодавстві, актуальних проблем відтоку за кордон кваліфікованих фахівців, підготовки кадрів на замовлення роботодавців та збереження соціальних гарантій для працівників на підприємствах Запоріжжя.

На закінчення зустрічі профспілкові представники подякували приймаючій стороні за професійну, відверту розмову з порушених питань та домовились про наступні зустрічі.

 

DSC00004

 

 Запорізька обласна рада профспілок

[ Детальніше... ]

ВІТАЄМО З ЮВІЛЕЄМ!

Романюк

 

Федерація профспілок України вітає Олексія Івановича Романюкаголову Профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України, з ювілеєм!

Щиро бажаємо міцного здоровя, енергії, нових трудових здобутків та успіхів у всіх добрих починаннях! Щастя Вам, радості й родинного затишку!

ФПУ 

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Лютий 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 23 24
25 26 27 28