09 квітня 2019

Колективні договори – дієвий механізм захисту працюючих

Изображение 1534

 

 Про це зазначено у постанові Центральної Ради Профспілки працівників оборонної промисловості України, ухвальній на її засіданні 9 квітня.

 

Основним питанням порядку денного зібрання було визначення подальших дій Профспілки у сфері соціально-економічного захисту її членів.

Голова Профспілки працівників оборонної промисловості України Олександр Черниш у своїй доповіді наголосив, що потужні профспілки, які здатні ефективно захищати інтереси працівників, – невід’ємний атрибут цивілізованої держави. На його переконання, в сучасних умовах питання підвищення ролі профспілок як важливого інструменту соціального діалогу набуває нового значення, що зумовлено не лише необхідністю обстоювати законні права та інтереси працівників-членів профспілок, але й забезпечення громадських прав і свобод широких верств населення.

 

Изображение 1537

 

Найбільш дієвими механізмами у подальшій роботі було названо розвиток соціального діалогу на усіх рівнях, удосконалення форм співпраці з органами виконавчої влади, консолідація дій профспілок у захисті прав працівників, а також колективні договори.

ЦР постановила при їх укладанні на підприємствах, визнати основними питання занятості та своєчасної оплати праці. При цьому було наголошено на необхідності підвищення державних соціальних стандартів, зокрема, рівня оплати праці та додаткових пільг і гарантій, закріплених у колдоговорах.

 

Изображение 1545

 

За статистичними даними, фахівці, які працюють на держаних підприємствах оборонної промисловості України, отримують зарплату значно нижчу, чим в оборонній сфері будь-якої іншої країни світу. Вартість української оборонки – недооцінена, хоча кваліфікація наших працівників дуже висока.

Право працівників на гідну оплату праці – наше основне завдання, - проголосили учасники засідання. Вони зазначили, що під час нової колдоговірної компанії потрібно взяти за мету недопущення встановлення зарплат, нижчих, ніж середня по промисловості. Вирішено звернутись з такою ініціативою до соціальних партнерів Профспілки - керівництва Державного Концерну «Укроборонпром».

 

Изображение 1556

 

Також перед усіма ланками Профспілки поставлено завдання проводити простійний аналіз економічної діяльності підприємств та ініціювати збільшення розміру заробітної плати темпами не нижчими, ніж зростання обсягів виробництва підприємства, реалізації його продукції, робіт або послуг.

Серед інших завдань:

- забезпечення постійного контролю стану виплати заробітної плати та щомісячне інформування ЦР Профспілки про наявну заборгованість для звернення у вищестоящі інстанції для її усунення;

- внесення в колективний договір додаткових соціально-економічних гарантій щодо оплати праці для молодих працівників;

- проведення моніторингу стосовно дискримінації на робочих місцях;

 

Изображение 1547

 

- інформування членів профспілки на інформаційному стенді в розділі «Колективний договір» про позитивні наслідки виконання колективного договору та ін.

Президії Центральної Ради Профспілки доручено: - брати участь у спільних заходах з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, ДК «Укроборонпром» з метою захисту інтересів членів Профспілки та ведення соціального діалогу, - ініціювати та вимагати від власників та роботодавців здійснення заходів щодо погашення заборгованості із заробітної плати, - надавати солідарну підтримку організаційним ланкам Профспілки у разі їх звернення за допомогою у проведенні акцій та інших заходів при порушенні законодавства про працю, законодавства про колективні договори і угоди тощо.

ЦР було розглянуто низку інших актуальних питань профспілкового життя.

 

Изображение 1565

 

 Изображение 1563

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

АКТУАЛЬНО. Ціни та зарплати: що нас чекає найближчого часу?

А20

 

Країна живе виборами. Дебати, аналізи, відеоролики. Але після 21 квітня – дня другого туру виборів Голови держави – все ми повернемося  з виборів в «нормальне життя». Зрозуміло, що людей зараз, а після 21 квітня ще більш буде цікавити довічне питання – як жити далі? А ще: що буде з цінами, курсом валют, зарплатами та пенсіями? Скажемо одразу: Федерація профспілок України, її членські організації постійно – незалежно від виборів, урядів, що змінюються, - опікуються цими питаннями, виступають з ініціативами, пропозиціями щодо підвищення ефективності та якості соціально-економічного захисту людини праці. Але профспілковим організаціям, всім членам профспілок, треба, як кажуть, тримати руку на пульсі, не тільки вивчати та аналізувати ситуацію в соціальної та економічної сфері, але й прогнозувати подальший розвиток подій. Так що ж нам прогнозують експерти?        .    

Перш за все, у квітні-червні економісти обіцяють стабільний долар і зростання зарплат. Как повідомляє газета «Сегодня», при цьому всі експерти прогнозують прискорення інфляції: за квітень-липень ціни виростуть в середньому на 2,5%. Основними факторами зростання цін стануть: збільшення тарифів на комунальні та транспортні послуги, індексація соціальних виплат, монетизація субсидій, подорожчання імпортних товарів. Взагалі, «комуналка», а також тютюн і алкоголь стануть ключовими драйверами.

«Середня зарплата в II кварталі складе близько 9350-9500 грн, – вважає експерт Забловський. – Її збільшення пов'язане з індексацією зарплат в корпоративному і державному секторі, а також з необхідністю утримувати персонал на тлі відтоку кадрів за кордон. При цьому темпи зростання реальної зарплати залишаться нижчими за темпи інфляції».

Що стосується курса гривні, то, за прогнозами експертів, він залишиться в межах 27-28 грн/$. Але якщо не втрутиться політичний фактор. «Залишаються високими ризики подальшої девальвації гривні в разі загострення політичної ситуації в країні після президентських виборів», – побоюється Забловський.

А експерт Шевчишин назвав такі головні чинники впливу на курс: результати виборів, ризик дестабілізації після них ситуації на Донбасі, світові ціни на ключові експортні товари України. Щодо цін експерт Землянський заперечує:

Щодо такого гострого питання, як безроботиця, експерти прогнозують сезонне зменшення кількості незайнятих рук. «Зниження рівня безробіття пов'язане зі збільшенням пропозиції сезонної роботи, а також зростанням вільних вакансій через тривалу трудову міграцію», – стверджує Забловський. Шевчишин і Землянський уточнили: нові робочі місця з'являться в агросекторі і будівництві.»Безробітних за три місяці стане на 0,8-1,5% менше, ніж в I кварталі, залишиться приблизно 1,5-1,6 млн осіб»..

Що ще можна сказати? І чи можна повністю довіряти прогнозам експертів? Все залежить від тих складних процесів як внутрі країни, так і зовні. Давайте подивимося. Реальні показники в I кварталі виявилися більш райдужними ніж прогнози. Долар вийшов дешевше на 4%, паливо – на 10%, газ – на 28%. Середні зарплати збільшилися, як і передбачали аналітики, – майже до 9500 грн при прогнозі 9560 грн. Вірними виявилися прогнози щодо рівня держборгу, безробіття і інфляції. За підсумком в I кварталі 2019 р. консенсус-прогноз експертів був менш точним, ніж в IV кварталі 2018 року – 64% проти 71%, тобто збіглися з урахуванням курсу долара чотири-п'ять пунктів з семи.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що платіжний баланс України різко пішов в «мінус». Експерти розходяться в думках щодо того, що стало причиною відтоку валюта з України.

В уряді і Національному банку України вважають, що впоратися з виплатами по державному боргу країні допоможуть нові – більш дешеві – кредити. Зокрема, очікується надходження ще двох траншів від Міжнародного валютного фонду.

Олексій Петруня,

Прес-центр ФПУ – за матеріалами газети «Сегодня»

[ Детальніше... ]

Чи реалізує молодь себе в профспілках?

А


       Відбулося засідання комісії Федерації профспілок Черкаської області з питань молодіжної політики.. 

 

Було обговорено проблемні питання трудових відносин, причини трудової міграції, мотивації профспілкового членства, пріоритетних напрямків роботи профспілок.

У роботі комісії взяли участь і представники обласного ресурсного центру (директор Кудрявцева О.М.), які розповіли про діяльність та майбутні заходи організації.

За результатами обговорення прийнято звернення до профспілок всіх рівнів про залучення молоді до профспілкової роботи та збільшення представництва у виборних органах, підвищення інформованості суспільства про діяльність профспілок, ролі колективних договорів, необхідності осучаснення національного трудового законодавства тощо.

 

Федерація профспілок Черкаської області

 

А1

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Квітень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
1 2 3 4 5 6 7
8 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30