17 травня 2019

Правам працівників торгівлі – надійний захист профспілок

 

А

 

17 травня відбулось засідання Центральної Ради Всеукраїнської профспілки працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг. Головувала на засіданні Голова Профспілки Тетяна Ясько.

 

А1

 

Вона проінформувала присутніх про свою участь у засідання Ради ФПУ 16 травня ц.р., питаннях, які було обговорено його учасниками та завдання, що стоять зараз перед галузевою Профспілкою у зв’язку з новими викликами та вимогами.

 

А3

 

Під час засідання було також обговорено питання щодо проведення чергових звітів і виборів у Профспілці. Вирішено звітно-виборну кампанію провести у наступні терміни:

- первинні, міські, об’єднанні, інші організації профспілки -  до 1 лютого  2020 року;  

- обласні організації профспілки – до 1 травня  2020 року.

- VII з’їзд Всеукраїнської профспілки торгівлі – 15 липня 2020 року.

 

А5

             

Було також розглянуто низку інших важливих питань – «Про нову редакцію Інструкції про проведення звітів і виборів у Всеукраїнській профспілці працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг», «Про нову редакцію Положення про профспілкового представника Всеукраїнської профспілки працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг», «Про затвердження звіту про виконання кошторису ЦР  ВПТ за 2018 рік та затвердження кошторису ЦР ВПТ на 2019 рік»,    «Про звіт Всеукраїнської профспілки торгівлі з укладення та виконання колективних договорів за 2018 рік» та інші.

 

Прес-центр ФПУ

 

А4

 

[ Детальніше... ]

Збережемо людський капітал!

Изображение 1504

 

17 травня 2019 року у засіданні Координаційної ради Платформи Національної стратегії охорони здоров’я України взяли участь Голова ФПУ Григорій Осовий, інші члени Координаційної ради та запрошені, серед яких Юрій Андрієвський, керівник департаменту охорони праці Федерації профспілок України.

 

Засідання відбулося у штаб-квартирі Українського союзу промисловців і підприємців (УСПП) на Хрещатику.

Відкрив його член Ради, Президент УСПП Анатолій Кінах, який наголосив на актуальності питань, що розглядаються Платформою, а саме – необхідності розробки та прийняття Національної стратегії охорони здоров’я України  та підготовки Щорічної   Національної   доповіді   "Про   стан   здоров'я   населення   та ефективність   функціонування   системи   охорони   здоров'я   України".

 

Изображение 1508

 

- Йдеться про напрацювання механізмів збільшення тривалості здорового життя українців та підвищення людського потенціалу нації, - зазначив головуючий, - в Україні висока смертність та низька якість життя людей. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, ми – у топ-10 країн за темпами фізичного скорочення населення. Для зміни ситуації необхідно здійснити величезну роботу – аналіз стану у галузі, його постійний моніторинг, заходи не тільки виключно в медичній сфері,  але й в екологічній, економічній, соціальній сферах , – сказав він.

На засіданні було заслухано звіт про роботу Координаційної ради за період з 14 листопада 2018 року до сьогодні, визначено першочергові заходи з подальшої її діяльності. Зокрема, з організації підготовки Щорічної   Національної   доповіді   про   стан   здоров'я   населення, з оприлюднення та висвітлення Засад Національної стратегії охорони здоров’я України та ін.

 

Изображение 1536

 

В цій роботі разом з медичною спільнотою візьмуть активну участь і профспілки, як запропонував Григорій Осовий, у складі робочої групи із забезпечення прав і гарантій працюючих. У своєму виступі на засіданні Платформи лідер українських профспілок наголосив, що наші зусилля мають бути зосереджені на збереженні людського капіталу і розвитку трудового потенціалу країни. Він додав, що напрацювання і пропозиції робочих груп мають носити інноваційний характер, тоді вони будуть з увагою сприйняті урядовою командою, адже, без участі органів влади, здійснення необхідних зміни у сфері охорони здоров’я неможливо.

Учасники наради визнали, що урядовці і парламентарі також мають долучитись до роботи Платформи та разом із соціальними партнерами розробити Національну стратегію охорони здоров’я. Вирішено направити відповідні звернення до КМУ та інших владних структур.

 

 Изображение 1522

 

Нагадуємо, що Платформа Національної стратегії охорони здоров’я України є відкритою до співпраці із професійними спільнотами в сфері охорони здоров’я, владою, громадянським суспільством та міжнародними організаціями. До участі у її роботи долучились ФПУ та Профспілка працівників охорони здоров’я України.

Учасники Платформи наполягають на комплексному програмному підході до реформування системи охорони здоров’я та чіткому визначенні досяжних і вимірюваних цілей змін. Цей громадський майданчик має  координувати дії представників роботодавців та медичної, експертної, громадської  сфери  із владними  інституціями  щодо прийняття, а надалі – і реалізації загальнодержавної стратегії охорони здоров’я.

До ініціаторів її створення входять - Об’єднання організацій роботодавців України, Українська федерації роботодавців охорони здоров’я, Ліга страхових організацій, Національна академія медичних наук, Профспілки сфери охорони здоров’я,  представники Української асоціації сприяння охорони здоров’я населення,  Української медичної експертної спільноти, Асоціації захисту прав пацієнтів, представники іншої медичної, наукової  та експертної спільноти.

 

Изображение 1525

 

Изображение 1498

 

Прес-центр ФПУ

 

[ Детальніше... ]

ЗВЕРНЕННЯ до Президента України Володимира Зеленського

IMG 4314

 

 

 

Вельмишановний пане Президенте України!

 

На цьогорічних виборах народ України довірив Вам свою долю на наступні 5 років. Серед Ваших виборців були і представники 5-мільйонної родини Федерації професійних спілок України. Нашими членами є люди, які офіційно працюють в усіх галузях економіки і сферах суспільного життя. Вони своєю щоденною сумлінною працею будують добробут нашої держави, сплачують податки і внески на соціальне забезпечення, плекають мир, злагоду і спокій у суспільстві.

Рада Федерації від імені своїх членів звертається до Вас із надією на те, що під Вашим керівництвом на нашу країну очікує гідне її народу майбутнє у великій європейській сім’ї.

Присяга Президента України покладає на Главу держави обов’язок всіма своїми діями боронити суверенітет і незалежність України, дбати про благо Вітчизни і добробут українського народу, обстоювати права і свободи громадян.

На жаль, сьогодні мільйони наших співвітчизників виїхали за межі України. Вони зневірились знайти в Україні гідну заробітну плату для забезпечення власного життя і життя своїх родин. Вони не бачать можливостей знайти тут належну безпеку і освіту для своїх дітей, охорону здоров’я і соціальний захист для своїх батьків, не вірять у справедливість і обов’язковість законів, не впевнені у завтрашньому дні.

Всім нам у наступні 5 років належить змінити цю ситуацію.

Основою незалежності і добробуту країни є її економічний розвиток. Необхідно зберегти існуючі та створити нові робочі місця. Ми маємо залучити до економіки інвестиції. Оновлена правова держава, вільна від корупції та свавілля чиновників, є однією з головних передумов для залучення в Україну додаткових ресурсів. Нам належить сформувати та реалізувати стратегію інноваційного розвитку вітчизняної промисловості, створити передумови для сталого, соціально відповідального підприємництва. Це завдання потребує ухвалення на рівні держави комплексу законодавчих та організаційних рішень, які не можуть бути реалізовані без належного патронату Глави держави.

Сьогодні в Україні існує величезний розрив між громадянами за рівнем статків і доходів. Близько чверті працюючого населення перебуває за межею бідності, середній клас майже знищено. Це не притаманно державі, яка свідомо прагне європейського майбутнього. Людина, яка сумлінно працює, повинна забезпечувати гідним життям себе і свою родину, вона не має отримувати принизливу допомогу від будь-кого іншого, включаючи державу. Ми не можемо далі вводити в оману себе і наших міжнародних партнерів, затверджуючи занижені прожиткові мінімуми, державні соціальні стандарти і гарантії, які не дозволяють не тільки жити, а й існувати.

Економічний ефект від зростання реальної економіки має бути спрямовано на підвищення рівня життя громадян, побудову ефективної системи охорони здоров’я, освіти, соціальне забезпечення для тих, хто його дійсно потребує, з різних причин не маючи змоги заробити на життя своєю працею. Іншими словами, ми повинні сформувати новий підхід до побудови держави, держави соціальної, держави сталого розвитку. Головне завдання – сформувати міцний середній прошарок, який зможе сам потурбуватись про себе і своїх рідних.

Безумовно, європейське майбутнє України є неможливим без чіткого дотримання прав і свобод громадян, зокрема свободи слова, волевиявлення, права на об’єднання, мирний протест, зокрема страйк, недоторканість власності, чесний та прозорий судовий захист тощо. Дотримання цих стандартів буде іншим ключовим тестом для Глави держави, за результатами складання якого суспільство даватиме оцінку його діям.

Успішність впровадження будь-якої реформи залежить від рівня її розуміння тими, на кого вона розрахована, та потребує консолідації зусиль громадян. Це досягається за рахунок постійного забезпечення ефективного діалогу між всіма учасниками цього комплексного процесу. За європейськими стандартами, соціально-економічна сфера потребує дотримання норм соціального діалогу – постійної взаємодії між державними інституціями, представниками роботодавців та найманих працівників. На жаль, протягом останніх років успішність та ефективність соціального діалогу на багатьох рівнях залишала бажати кращого. Зокрема, термінового перезавантаження та підвищення ефективності потребує діяльність Національної тристоронньої соціально-економічної ради, керівник якої з числа соціальних партнерів призначається, відповідно до чинного Закону, Президентом України. Лише ефективний соціальний діалог дозволяє швидко та ефективно реалізувати реформи у соціально-економічних сферах, а головне, об’єднати зусилля суспільства в справі їх впровадження у життя.

Вельмишановний пане Президенте, Рада Федерації професійних спілок України вітає Вас із обранням на найвищу посаду в Україні, бажає Вам міцного здоров’я та наснаги у реалізації Вашої високої місії, та запевняє Вас у підтримці Ваших ініціатив, метою яких буде покращення життя громадян нашої країни. Користуючись нагодою, вносимо пропозицію ближчим часом провести Вашу зустріч з профспілковою громадою, на якій ми готові презентувати Вам наші детальні пропозиції щодо реформування сфер, які стосуються забезпечення прав і інтересів людей праці.

 

Рада Федерації професійних спілок України

 

16 травня 2019 року

 

[ Детальніше... ]

На Волині відбулася презентація книги «Захисники працюючого люду: профспілки у волинському воєводстві в 1921-1939 рр.»

0003

 

 

В час інформаційних комунікацій вихід в люди великої книги на 600 сторінок – це вже неабияке диво. Ще більш незвичним є те, що ця монографія про історію профспілок на західних теренах в міжвоєнний період 1921-1939 років.

По-перше, книга захоплює фактами, які були досі невідомі навіть тим, хто вважає себе фаховим профспілковим працівником. По-друге, способом викладу, що десь посередині між науковим академізмом та майже репортерським стилем.

Двоє науковців зі Східноєвропейського університету – професор Микола Кучерепа і кандидат історичних наук Станіслав Щеблюк протягом багатьох років працювали над дослідженням теми «Профспілки у волинському воєводстві у 1921-1939 рр.»

Величезна дослідницька робота у польських та українських архівах розкриває процес зародження робітничого руху на Волині, декларовані ними цінності, успіхи і невдачі, послідовність і характер лідерів профспілок в захисті найманих працівників.

В додатках – списки тогочасних профспілок, їх чисельність, динаміка її розвитку, копії звітів про діяльність профспілок.

Словом, для людей, що знаходяться всередині сучасного профспілкового руху – це клондайк досвіду, адже майже все, що прописано в сучасних законах «Про профспілки, їх права та гарантії діяльності», «Про колективні договори і угоди», «Про колективні трудові конфлікти» в тій чи іншій мірі задекларовано в документах того часу.

Книга є розкішною наочністю всім, хто викладає в системі профспілкової освіти. Цікаві документи, ілюстрації, фото, копії плакатів – це історія боротьби організації найманих працівників Волині за трудові та соціальні права.

 

0001

 

0002

 

 

 

0004

 

 

 

 

Г.П. Даниленко,

Директор Науково-методичного центру  

профспілок Волинської області

[ Детальніше... ]

ВИЙШОВ У СВІТ ЧЕРГОВИЙ НОМЕР ЖУРНАЛУ «ОХОРОНА ПРАЦІ» (№ 5/2019)

Обл.  5 укр

 

У номері – найактуальніші теми та найважливіші події очима наших кореспондентів і провідних українських експертів у різних галузях охорони праці. Пропонуємо вашій увазі статті:

 

Дмитро Матвійчук. Ефективним може бути тільки безпечний бізнес. Досвід з оцінки ризиків на шахті «Степова» ДТЕК Павлоградвугілля

 

Ігор Ященко. Рівні культури безпеки в ПЕК. Як на підприємствах паливно-енергетичного комплексу впроваджують ризикоорієнтовані підходи у сфері ОП

 

Тетяна Касьяненко. Кому довірити свою безпеку? Вирішення проблем стосовно використання газу в побуті

 

Наталя Ємельянова. Довгоочікуваний документ. Кабмін затвердив новий Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві

 

Олександр Фандєєв. Шампаністи також ризикують. Практичні заняття з оцінки ризиків ФПУ проводить на заводі шампанських вин

 

Сергій Колесник. У «Молодій гвардії» ризики оцінюють навіть діти. Як в Україні забезпечують безпеку літнього відпочинку дітей

 

Олександр Фандєєв. У свої 100 років МОП спрямовує погляд у майбутнє! Актуальне інтерв’ю з Національним координатором Міжнародної організації праці в Україні Сергієм Савчуком

 

Олександр Фандєєв. Дитячі малюнки про охорону праці побачив увесь світ. Україна взяла участь у Всесвітньому телемарафоні з нагоди 100-річчя МОП

 

Влад Мокієнко. За безпечне майбутнє. Завершився Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей – 2019»

 

Микола Федоренко. Уроки державної мови: уведення в експлуатацію і введення в роботу, приєднання та підключення. Про вживання цих термінів у нормативних актах, пов’язаних з експлуатацією виробничого обладнання

 

Олександр Фандєєв. Погано озброєний і дуже небезпечний. Травмонебезпечний період в АПК починається зі стартом весняних польових робіт

 

Сергій Колесник. Свій трактор – помічник. Усім, хто використовує трактор в особистому господарстві: як уникнути травм під час його експлуатації

 

Сергій Колесник. На тракторі у безпеці. Відповідальність за технічний стан тракторів несуть роботодавці, власники сільгосптехніки і трактористи

 

Марія Алієва. У кабіні – як удома. Умови праці тракториста

 

Михайло Голядинець. Ініціатива… карається? Чому працівник, який потерпів унаслідок нещасного випадку, коли діяв в інтересах роботодавця, може залишитися незахищеним

 

У ДОДАТКУ «НА ДОПОМОГУ СПЕЦІАЛІСТУ З ОХОРОНИ ПРАЦІ» (№ 5/2019)

 

Моніторинг законодавства

 

Про електронний реєстр лікарняних. КМУ затвердив Порядок організації ведення Електронного реєстру листків непрацездатності

 

Критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства у сферах охорони праці, промислової безпеки, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, зайнятості населення, зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю, заходів державного гірничого нагляду Державною службою з питань праці. Зручний для використання текст нормативно-правового акта, затвердженого постановою КМУ від 06.02.2019 № 223

 

Володимир Потебешко. Про Критерії оцінки ступеня ризику від провадження. господарської діяльності в системі Держпраці. Роз’яснення фахівця щодо базових понять, які використано в Критеріях, і проблемних питань, пов’язаних із застосуванням цього документа

 

Микола Федоренко. Поглиблюємо знання нових Правил охорони праці у сільськогосподарському виробництві стосовно безпечної експлуатації тракторів і сільгосптехніки. Уточнення фахівця до окремих частин документа, які, зокрема, регламентують вимоги безпеки до експлуатації колісних ТЗ сільськогосподарського призначення

 

Система самоконтролю безпеки та охорони праці для фермерів і одноосібних підприємців, які не використовують найману працю. Рекомендовано Мінагрополітики як допоміжний посібник з організації самоконтролю безпеки праці для фермерських господарств та сільськогосподарських підприємств

 

Запитували – відповідаємо. Читайте роз’яснення щодо нещасних випадків невиробничого характеру, комісії із страхування, термінів випробування посудин під тиском та ін.

 

 

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Травень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31