22 травня 2019

Конгрес ЄКП закликає Єврокомісію дотримуватися положень Договору ЄС щодо соціального діалогу

a0f66182

 

Висловлюючи категоричну підтримку працівників, державних службовців та їхніх профспілок у секторі центральних органів влади, Конгрес Європейської конфедерації профспілок назвав неприпустимими спроби Комісії відхилити угоду, укладену між соціальними партнерами.

 

Такий прояв підтримки – у вигляді надзвичайної резолюції, прийнятої на Конгресі ЄКП у Відні – було продемонстровано напередодні відкритих слухань у Європейському суді 23 травня. Суд розглядатиме справу ЄФПГО проти Європейської комісії (T-310/18: позов подано 15 травня 2018 року). Це перший випадок, коли європейська профспілкова організація подала до суду на Європейську комісію з приводу соціальної політики.

Угоду між соціальними партнерами було укладено в грудні 2015 року Європейською федерацією профспілок громадського обслуговування (ЄФПГО), що входить до ЄКП, і EUPAE, організацією роботодавців в сфері державного управління. Вона спрямована на заповнення давнього пробілу у законодавстві ЄС щодо прав на інформацію та консультації, яких позбавлені працівники центральних органів влади та державні службовці. Комісія заблокувала і відхилила цю угоду і не внесла в Раду пропозицію імплементувати її через Директиву, як це передбачає Договір ЄС. ЄФПГО оскаржує це рішення і просить скасувати його.

Конфедеративний секретар ЄКП Естер Лінч заявила: «Ми закликаємо Комісію припинити блокувати цю угоду і сісти за стіл переговорів з ЄКП та європейськими галузевими об’єднаннями профспілок, щоб обговорити її підхід до угод між соціальними партнерами. Неприпустимим є те, що Комісія говорить про підтримку соціального діалогу, а потім робить протилежне. Сьогодні Конгрес ЄКП продемонстрував свою підтримку спільній вимозі профспілок і роботодавців, щоб Комісія внесла пропозицію в Раду ЄС щодо імплементації угоди між соціальними партнерами через Директиву».

«Якщо рішення Комісії залишиться в силі, 9,8 млн. державних службовців залишаться без загальновизнаних в ЄС прав на висловлення своєї позиції щодо суттєвих змін, які впливають на них і їхні робочі місця. ЄКП виступає за більшу демократію на робочих місцях, право на інформацію та консультації для всіх працівників, незалежно від того, роботодавцем є держава, приватний сектор чи онлайн платформа. Демократія на робочих місцях є опорою демократії в нашому суспільстві і заслуговує на широку підтримку».

Рішення суду очікується до кінця року.

Надзвичайна резолюція розміщена тут: https://www.etuc.org/en

Як повідомлялось, у роботі Конгресу бере участь віце-президент МКП, Голова ФПУ Григорій Осовий.

ФПУ надіслала привітання учасникам і гостям Конгресу, в якому, зокрема, побажала успішної роботи його учасникам та прийняття рішень, спрямованих на побудову соціальної Європи.

 

Департамент міжнародних зв’язків апарату ФПУ

 

 

 

[ Детальніше... ]

До 15-річчя Профспілки працівників соціальної сфери України

60220319 2726033374087189 8438567544918376448


14-15 травня 2019 року на базі територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Турійського району, Волинської області відбулися заходи по відзначенню 15-річчя створення Профспілки працівників соціальної сфери України та засідання «круглого столу» на тему: «Проблемні питання оплати праці працівників соціальної сфери, шляхи їх розв’язання та організація системи надання соціальних послуг в умовах децентралізації» за участю голів обласних організацій Профспілки працівників соціальної сфери України.

 

У засіданні круглого столу взяли участь - голова Центральної Ради Профспілки працівників соціальної сфери України Володимир Тьоткін, голова Волинської обласної організації Профспілки Галина Микитюк, голови обласних організацій Профспілки, члени Президії Ради обласної Профспілки, директор департаменту соціального захисту населення Волинської облдержадміністрації Оксана Гобод, директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк, начальник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області Сергій Ющак, голова Турійської райдержадміністрації Орест Василишин, голова Турійської районної ради Ольга Черен та Турійський селищний голова Олексій Безсмертний. У роботі заходу також брали участь члени Президії Ради обласної ради Профспілки, Микола Пруд - директор Голобського психоневрологічного інтернату, Любов Столярчук - директор територіального центру соціального обслуговування Володимир-Волинського району, Софія Сагаль - начальник управління соціального захисту населення виконавчого комітету Ковельської міської ради, а також очільники Турійського району Ольга Черен і Орест Василишин, Турійський селищний голова Олексій Безсмертний, начальник управління соціального захисту населення Турійської РДА Тетяна Костюк, директор територіального центру соціального обслуговування Турійського району Віктор Мазурак та його працівники.

Голова Волинської обласної ради Профспілки працівників соціальної сфери України Галина Микитюк відкрила засідання круглого столу та відмітила, що цей захід співпав в часі відзначення першого 15-річчя – створення Професійної спілки працівників соціальної сфери України. Попри всі негаразди і труднощі найголовнішим завданням профспілок всіх рівнів було і залишається - захист законних прав та інтересів членів Профспілки, збереження робочих місць, забезпечення працівників гідною заробітною платою і безпечними умовами праці.

- За ці півтора десятка років, відколи заснована Профспілка працівників соціальної сфери, її Центральна та обласні ради вважали найголовнішим завданням об’єднання в єдиний блок усіх працівників нашої сфери, - наголосила Галина Пилипівна. Попри всі негаразди та труднощі, цей час був насичений життєво важливими   подіями, пов’язаними із   захистом прав та професійних інтересів спілчан. Усі разом ми зуміли не лише гідно продовжити й примножити кращі традиції професійних спілок, а й на тлі вимог сьогодення започаткували нові, досягнувши в цьому певних здобутків.

         Голова Центральної Ради Профспілки Володимир Тьоткін доповів про стан справ оплати праці працівників соціальної сфери та дії Профспілки щодо забезпечення їх гідною оплатою праці.

              Про роль місцевих органів виконавчої влади в забезпеченні фінансування видатків на оплату праці працівникам установ і закладів соціального захисту населення в повному обсязі говорили директор Департаменту соціального захисту населення Волинської ОДА Оксана Гобод, голова Турійської районної державної адміністрації Орест Василишин та голова Турійської районної ради Черен Ольга. Говорилося, що в нинішній ситуації реформи по децентралізації в забезпеченні фінансування видатків на оплату праці працівникам установ і закладів соціального захисту населення зростає роль місцевих органів виконавчої влади. Про те, як проходить цей процес на Волині, більш детально розповіла Оксана Гобод.

   За її словами, надважливим завданням нині є збереження професійно підготовлених кадрів, того   потенціалу людей, які вміють і можуть надавати соціальні послуги, які забезпечують соціальну політику в державі.

-          В області ми максимально намагаємось робити все для того, щоб були збережені робочі місця й професійні кадри, - наголошувала Оксана Михайлівна. Минулі два роки 2017 та 2018 вона назвала порівняно стабільними в цьому плані, а от нинішній 2019 обіцяє бути складнішим у зв’язку із процесами децентралізації.   Тож потрібно тісно співпрацювати із територіальними громадами.

Оксана Гобод наводила приклади різних моделей співфінансування соціальних служб та закладів, що практикуються в області. В цьому плані проводиться планомірна робота по передачі установ на утримання за рахунок місцевих бюджетів. Проблемою є те, що не вистачає видатків на оплату праці працівників соціальної сфери та на надання соціальних послуг усім категоріям пільговиків.

 

Про вплив трудової міграції на якість професійного потенціалу України розповів присутнім директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк.

У своєму виступі начальник управління виконавчої дирекції Фонду Сергій Ющак відмітив, що управлінням та його відділеннями здійснювалися усі необхідні заходи, спрямовані на своєчасне та повне надходження страхових коштів, здійснення матеріального забезпечення застрахованим особам, страхових виплат і надання медико-соціальних послуг потерпілим на виробництві та членам їх сімей.

З питань організації системи надання соціальних послуг в умовах децентралізації, проблеми і шляхи їх вирішення обмінювались досвідом Турійський селищний голова Олексій Безсмертний , Людмила Столярчук – директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Володимир-Волинського району, Віктор Мазурак – директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Турійського району та інші.

 На завершення засідання «круглого столу» учасники підвели підсумки роботи та прийняли рекомендації круглого столу.

Для гостей Волині провели екскурс селом Радовичі, місцевим будинком культури, бібліотекою, Коморою Діда Пилипа а також туристичними шляхами еко-парку «Аміла».

Для учасників була організувана екскурсія оленячою фермою – єдиною на Волині, подорож кінними екіпажами та екскурсія по музею ретроавтомобілів і реплікарів. Також було організовано екскурсію у Святогорський Успенський Зимненський монастир в с.Зимно (Володимир-Волинського району) та перегляд 3D-фільму «Вихід. Боги та царі».

           

На завершення учасники відвідали м.Брест (Біловезьку пущу).

 

IMG 2088


DSC 0052

 

За інформацією

Центральної Ради Профспілки працівників соціальної сфери України

[ Детальніше... ]

Григорій Осовий до 100-річчя МОП

157728

 

Коментар Голови ФПУ Григорія Осового телеканалу ZIK 16 травня 2019 року під час Національної конференції «Майбутнє сфери праці», присвяченій 100-річчю Міжнародної організації праці (МОП).

 

Відеозапис можна переглянути тут.

 

 IMG 4457


Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Конгрес ЄКП розпочався словами вдячності Юнкеру і виступом Кошти

db37e630


21 травня 2019 року, у день відкриття Конгресу Європейської конфедерації профспілок – наймасштабнішого європейського зібрання лідерів національних профспілок за чотирирічний період – Генеральний секретар ЄКП Лука Вісентіні подякував президенту Європейської комісії Жан-Клоду Юнкеру за порятунок «соціальної Європи», термін повноважень якого закінчується, і обговорив з Прем'єр-міністром Португалії Антоніу Коштою необхідність оновлення соціального договору для Європи.

 

У своєму вступному слові Лука Вісентіні, звертаючись до Жан-Клода Юнкера, зазначив, що його перебування на посаді президента «показало, що Європа може бути рушієм соціального прогресу» і «врятувало соціальну Європу, яка була майже втрачена після кризи, втрачених років жорсткої економії, в руках неоліберальної комісії Баррозу».

Він додав, що це відбулося завдяки ініціативі комісії Юнкера, але було б неможливим без зобов'язань і підтримки профспілкового руху.

Вісентіні заявив, що нові Директиви про баланс трудового і сімейного життя, про прозорі і передбачувані умови праці, а також перегляд Директиви про відряджених працівників, мають стати «тільки початком повномасштабної реалізації Європейської опори соціальних прав» і що ще багато чого потрібно зробити, зокрема з метою створення якісних робочих місць, досягнення справедливої частки заробітної плати та забезпечення справедливого переходу. Вісентіні наголосив, що «усі демократичні партії повинні активізувати зусилля для побудови більш справедливої та соціальної Європи» під час терміну повноважень наступного складу Європейського парламенту та Комісії.

Вісентіні привітав на Конгресі ЄКП Прем'єр-міністра Португалії Антоніу Кошта - архітектора прогресивної альтернативи політиці жорсткої економії, яка базується на зростанні, робочих місцях та рівності. Антоніу Кошта взяв участь в обговоренні оновленого соціального договору для Європи, який, зокрема, обіцяють Європейська народна партія та соціал-демократи.

У документі, що буде обговорюватися на Конгресі, ЄКП пропонує оновлений соціальний договір для Європи, який передбачав би повну реалізацію Соціальної опори разом з іншими заходами, такими як посилення колективних переговорів у всіх державах-членах ЄС, збільшення державних і приватних інвестицій, активізація зусиль з подолання гендерного розриву та розриву між сходом та заходом у оплаті праці, невідкладні кліматичні дії, а також нові ініціативи щодо ґендерної рівності та боротьби з дискримінацією.

Конгрес ЄКП проходить у Відні 21-24 травня, в його роботі беруть участь понад 600 делегатів з правом голосу. Це перший конгрес ЄКП, серед делегатів якого порівну жінок і чоловіків. У роботі Конгресу також бере участь віце-президент Міжнародної конфедерації профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий. Сьогодні він провів низку зустрічей, зокрема, з Головою ВЕРСу, Головою Об’єднання профспілок Грузії Іраклієм Петріашвілі, виконавчим секретарем Пан'європейської ради профспілок Антоном Лєпіком, керівниками профспілок Азербайджану, Латвії, Литви та Чехії. Під час зустрічей йшлося про поглиблення двосторонніх відносин, отримання консультативного статусу в ЄКП тощо. Також відбулася зустріч з Генеральним секретарем ЄКП Лукою Вісентіні, який буде обиратися на другий строк.

Для отримання додаткової інформації див. https://www.etuc.org/en/european-trade-union-confederation-14th-congress-etuc19

Трансляція в режимі реального часу: https://www.etuc.org/en або https://www.conference-streaming.at/etuc2019/

Відслідковуйте події в Твіттері #ETUC2019 або @etuc_ces

 

 Департамент міжнародних

зв’язків апарату ФПУ

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Травень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 23 24 25 26
27 28 29 30 31