24 травня 2019

Засідання ради Київської міської ради профспілок

2

 

21 травня 2019 року відбулося V засідання Ради Київської міської ради профспілок, яке провів Голова Міськпрофради Валентин Петрович Мельник.

 

Участь у заході взяли керівники членських організацій, члени Комісій Міськпрофради, директора спортивних закладів.

Одним з головних питань, розглянутих на Раді, було «Про виклики і загрози профспілковому руху та завдання Київської міськпрофради, її членських організацій в сучасних умовах» (доповідач: Мельник В.П., Голови Міськпрофради).

Під час обговорення зазначеного питання відбувся відвертий та конструктивний діалог, висловлено низку пропозицій.

 

Також на порядку денному були розглянуті питання:

  • Інформація заступника Голови Статутної комісії Київської міськпрофради про зміни у складі членів Ради (доповідач:Рашкевич І.А., заступник Голови Статутної комісії Міськпрофради).
  • Про обрання заступника Голови Київської міськпрофради (доповідач: Рижих В.С., заступник Голови Міськпрофради).
  •  
  • 1
  •  
  • Про Положення щодо Порядку формування кількісного представництва членських організацій Київської міськпрофради в її виборних органах в залежності від чисельності членів профспілок та сплати членських внесків (доповідач:Рижих В.С., заступник Голови Міськпрофради).
  • Про прийняття до складу Київської міськпрофради Київської міської профспілки працівників комунального транспорту, транспортної інфраструктури та безпеки руху доповідач: Рашкевич І.А., заступник Голови Статутної комісії Міськпрофради).

 

За результатами обговорень вищезазначених питань порядку денного та пропозицій членів Ради, були прийняті відповідні постанови Ради Київської міськпрофради.

 

 3

 

Управління з соціально-економічних питань

та соціального діалогу

[ Детальніше... ]

Запоріжці обговорюють питання зайнятості населення

изображение viber 2019-05-23 16-43-32

 

В Запоріжжі 23 травня 2019 року відбулося засідання обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення. У засіданні взяли участь: голова Запорізької обласної ради професійних спілок Віктор Сластьон, члени обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення від профспілкової сторони, заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ірина Разуваєва, начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області Світлана Жмурко, заступник директора Запорізького обласного центру зайнятості Тетяна Кошечко, виконавчий директор ЗОСППР “Потенціал” Валерій Крайній, та ін.

На засіданні розглянуто хід виконання у 2018 році Програми зайнятості населення на 2018-2020 роки, зокрема в частині сприяння працевлаштуванню демобілізованих військовослужбовців – учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб та заходи, спрямовані на підвищення рівня оплати праці в частині мінімальної заробітної плати та легалізації відносин у сфері зайнятості населення.

У ході засідання заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ірина Разуваєва зазначила, що Програма зайнятості приймалася у досить складних економічних та політичних умовах.

Так, внаслідок скорочення виробництва протягом 2014-2017 років чисельність зайнятого населення області, яка визначається за методологією Міжнародної організації праці, зменшилась на 102,2 тис. осіб, середньооблікова чисельність штатних працівників – на 58,3 тис. осіб, а чисельність осіб, застрахованих у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування – на 80,8 тис. осіб.

У такій ситуації головним завданням органів влади та соціальних партнерів було визначено стабілізацію ринку праці через відновлення економіки області.

За результатами 2018 року порівняно з 2017 роком рівень безробіття серед населення у віці 15-70 років, визначений за методологією МОП, в області зменшився на 0,8 % і склав 9,9 % (а по Україні - 8,8 %). Рівень зайнятості населення у цій віковій категорії відповідно збільшився на 1,5 відсоткових пункти і становив 56,7 % (по Україні – 57,1 %).

Однак, проблема детінізації зайнятості та заробітної плати залишається нагальною. І хоча за останні три роки рівень «тіньової» зайнятості зменшився на 3 % і склав 36,7 % працюючих, такий рівень неформальних трудових відносин залишається загрозою для ефективного соціально-економічного розвитку області.

У своїй доповіді заступник директора Запорізького обласного центру зайнятості Тетяна Кошечко більш докладно розповіла про стан справ на фіксованому ринку праці та охоплення безробітних (у т.ч. внутрішньо переміщених осіб та демобілізованих військовослужбовців - учасників АТО) активними формами сприяння зайнятості.

Під час розгляду другого питання порядку денного начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області Світлана Жмурко та заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ірина Разуваєва розповіли про заходи, спрямовані на підвищення рівня оплати праці в частині мінімальної заробітної плати та легалізації відносин у сфері зайнятості населення.

Проведена робота дала певні позитивні результати у сфері оплати праці області.

За даними органів державної статистики середньомісячна заробітна плата в розрахунку на одного штатного працівника області протягом 2016-2018 років зросла в 1,7 раза від 5080 грн. до 8726 грн. За рівнем оплати праці область стабільно посідає 5 місце серед регіонів України. За січень-березень 2019 року середня заробітна плата в області зросла на 24,4 % і склала 9709 грн. При цьому, вона вперше за останні роки перевищила середній рівень по Україні (100,8 %).

Найвищі темпи зростання середньої заробітної плати як в області, так і в Україні спостерігалися у 2017 році, що обумовлено, насамперед, дворазовим збільшенням на законодавчому рівні мінімальної заробітної плати. Тоді заробітна плата в області за рік зросла на 35,1 %, а по Україні – на 37,1 %.

При цьому, у 2018 році заробітна плата в області зростала темпами вищими за середньо українські: 127,1 % проти 124,8 %. Ця тенденція збереглася і в І кварталі 2019 року (124,4 % проти 120,8 % по Україні).

Разом з інфляцією, це обумовило відповідну динаміку індексу реальної заробітної плати в області. Так, у 2018 році індекс реальної заробітної плати в області перевищив середній по Україні показник – 114,8 % проти 112,5 %, а за І квартал 2019 року склав 114,6 % проти 110,9 % по Україні. Наразі область за цим показником посідає перше місце серед регіонів України (за підсумками 2018 року – 4 місце, 2017 – 21 місце).

Голова облпрофради Віктор Сластьон сконцентрував увагу присутніх на проблему скорочення підприємств і робочих місць та основних заходах профспілок щодо їх збереження, а також забезпечення працюючій людині гідної оплати праці.

За результатами засідання обласним координаційним комітетом сприяння зайнятості населення прийняті напрямки , спрямовані на покращення ситуації на ринку праці та легалізацію трудових відносин.

 

 фото3

 

Запорізька обласна рада профспілок

[ Детальніше... ]

Професійні спілки Чернігівщини озвучили найгостріші проблеми працюючих громадян області

1 IMG 2474

 

23 травня 2019 року під головуванням очільника Федерації профспілкових організацій Ігоря Москаленка відбулося ІV засідання Ради Федерації профспілкових організацій Чернігівської області (далі ФПО).

 

На засіданні Ради були присутні в.о. голови Федерації професійних спілок України Володимир Саєнко, заступник голови Чернігівської державної обласної адміністрації Наталія Романова, перший заступник голови Чернігівської обласної ради Валентин Мельничук, та член правління Чернігівського обласного об’єднання організацій роботодавців Анатолій Якимець.

 

2 IMG 2476

 

Про діяльність ФПО про виклики та загрози профспілкового руху і завдання ФПО, її членських організацій в сучасних умовах доповів голова ФПО Ігор Москаленко. «Ми маємо дати сьогодні відповідь на важливе питання: як       профспілкам реалізувати свій унікальний потенціал правозахисної     організації, як ефективно протидіяти наступу на трудові і соціальні права спілчан у сучасних умовах.

Разом з тим в умовах непростої політичної і соціально-економічної ситуації в країні профспілки, зокрема Федерація профспілкових організацій Чернігівської області докладають усіх зусиль щодо захисту прав та інтересів людини праці.

Проте, незважаючи на цілий комплекс здійснених заходів, перед профспілками постає чимало питань, які потребують негайного вирішення. Серед них – низькі соціальні стандарти; тарифи на комунальні послуги, зокрема на газ; проблема зайнятості населення; трудова міграція; заборгованість з заробітної плати та одна з основних проблем – зменшення профспілкового членства» - зазначив голова ФПО.

 

5 IMG 2474

 

Заслухавши та обговоривши інформацію голови ФПО Москаленка І.І.   учасники засідання Ради відзначили, що профспілки провели значну роботу на захист прав та інтересів працюючих.

Окрім цього на засіданні було розглянуто низку проблемних питань.

У своєму виступі голова обласної організація Профспілки працівників АПК, голова Молодіжної ради в Федерація Профспілок України Володимир Ворох акцентував увагу на модернізації та розвитку профспілкового руху, приведенні його у відповідність до сучасних вимог та стандартів, розповів про завдання, які стоять перед профспілковою молоддю.

З емоційною промовою виступила Тетяна Левченко, голова профкому Гнідинцівського ГПЗ ПАТ «Укрнафта», яка вже тривалий час веде боротьбу за збереження заводу попри численні спроби припинення його діяльності. По закінченню виступу було ініційовано ідею направити звернення до Президента України Володимира Зеленського від імені Ради ФПО з метою вирішення цієї проблеми.

 

3 IMG 2548

 

Також до учасників зібрання звернулася голова первинної профспілкової організації УТОГ Наталія Іванченко, яка порушила питання щодо умов реалізації продукції Чернігівського учбово-виробничого підприємства Українського товариства глухих, яке є базою для професійного навчання та працевлаштування людей з інвалідністю. Наталія Іванченко поінформувала, що через високу конкуренцію існує проблема з реалізацією продукції власного виробництва, тому є потреба у залученні підприємства до виконання державних замовлень. Учасники засідання підтримали озвучену пропозицію щодо надання бюджетним організаціям можливості проводити пряму закупівлю продукції підприємства до 200 тис. грн. без участі в системі «Prozorro».

Підтримка соціального діалогу є надзвичайно важливою в сучасних умовах, — наголосила заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації Наталія Романова. — Тристороння угода між профспілками, роботодавцями та облдержадміністрацією діє у нашій області. І всі сторони цієї угоди прагнуть домогтися не лише успішної економічної складової діяльності, а й соціальної відповідальності бізнесу, підвищення податкової культури населення. Все це, зрештою, має призвести до поліпшення рівня життя людей – зазначила Наталія Андріївна.

 

4 IMG 2529

 

Неабиякий інтерес учасників засідання викликав виступ першого заступника голови обласної ради Валентина Мельничука, який зазначив, що сьогодення ставить перед всіма багато завдань, без вирішення яких неможливо говорити про сталий соціальний та економічний розвиток Чернігівщини і добробут наших громадян. Та, які б виклики не стояли, профспілки були і залишаються одним із бастіонів соціального і правового захисту сотень тисяч своїх членів. – «Ми всі творці свого щастя» - заявив Валентин Мельничук, відзначивши, що Рада Федерації профспілкових організацій робить чимало позитивного для людей у тісній співпраці з обласною радою та обласною держадміністрацією, іншими органами державної влади, роботодавцями та громадськими організаціями.

Член правління Чернігівського обласного об’єднання організацій роботодавців Анатолій Якимець відзначив, що «роботодавці» області завжди підтримують профспілки і роблять все можливе для ефективного ведення соціального діалогу та об’єднання зусиль задля вирішення спільних проблем.

В.о. голови Федерації профспілок України Володимир Саєнко доповів про рішення та звернення, які було прийнято на засіданнях Президії та Ради ФПУ. Приємною новиною є те, що 14 травня між профспілками, Урядом і роботодавцями підписано тристоронню Генеральну угоду про           регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2019 – 2021 роки. Уперше в Угоді містяться окремі зобов’язання безпосередньо роботодавців, що стосується забезпечення належного рівня охорони й умов праці, лікування та оздоровлення працівників.

 

6 IMG 2502

 

7 IMG 2520

 

Людмила Ніценко

головний технічний інспектор праці Федерації профспілкових організацій Чернігівської області

[ Детальніше... ]

Профспілки Закарпаття: єдність дій і підвищення ефективності роботи

 

 А10

Відбулося п’яте засідання Закарпатської обласної Ради профспілок. На ньому розглянуто питання «Організаційно - фінансове зміцнення профспілок і завдання профспілкових організацій області  щодо посилення соціально-економічного захисту прав та інтересів спілчан». З інформацією на засіданні виступив голова облпрофради Володимир Фленько.

Як  зазначалося,  профспілки в силу різних обставин недостатньо ефективно використовують свої можливості щодо соціально – економічного захисту  працюючих, інших верств населення.  Про    це,   зокрема,  йшлося  на недавньому засіданні Ради Федерації профспілок України,  на якому розглянуто питання «Про виклики і загрози профспілковому руху та завдання ФПУ, її членських організацій у сучасних умовах».

Однією з  вагомих причин, що послаблюють профспілки, є відсутність чіткої ідеологічної  основи в їх роботі, яка повинна базуватися на принципах солідарності, єдності дій і справедливості. За останні три роки чисельність членів профспілок Закарпатської області  зменшилась на 14,8 тисячі осіб або на 11,7 відсотка, а кількість первинних профспілкових організацій скоротилася на 106  одиниць. В структурі профспілкового членства 76 відсотків складають членські організації профспілок трьох галузей - освіти і науки, охорони здоров’я,  культури, решта 24 відсотки -  члени інших 14 галузевих профспілок.

Негативним прикладом занепаду  серед галузевих профспілок  краю  є профспілкова організація працівників будівництва і промбудматеріалів – колись одна з найпотужніших галузей області. Нині в профорганізаціях будівельних структур працює лише 50 членів профспілки, а решта спілчан нині однієї з найменших за чисельністю галузі краю – студенти та викладачі двох навчальних закладів.

В інформації було дано детальний аналіз організаційної та фінансової роботи профспілок Закарпаття,  внесено цілий ряд пропозицій щодо розвитку і зміцнення профспілкового руху, внутрішньоспілкової дисципліни, вдосконалення структури профспілок, в тому числі за рахунок об’єднання окремих їх ланок,  шляхів колективних дій на захист людини праці, які надіслано Федерації профспілок України.

Підтримали  профспілкового лідера області  у своїх конструктивних,  з урахуванням вимог часу і уболівання за долю профспілок виступах,  голови обласних організацій профспілок, члени  Ради ФПУ -  працівників освіти і науки – Тетяна Повханич, культури – Наталія Товтин, охорони здоров’я – Володимир Турок, голова Мукачівської районної профспілкової організації   працівників АПК  Михайло Гардей, заступник Директора департаменту соціального  захисту населення ОДА Віктор Мацола та інші. Йшлося, зокрема,  про проблеми профспілок, в тому числі майнові, життєдіяльність окремих галузей,  покращення мотивації   профспілкового членства, підвищення результативності  соціального діалогу на всіх рівнях, відновлення оздоровлення працюючих та їх дітей за кошти Фонду соціального страхування, єдність та ефективність дій профспілок, їх імідж у суспільному житті  тощо. З обговореного  питання ухвалено відповідну постанову.

На засіданні Ради затверджено бюджет облпрофради на 2019 рік,  внесено зміни до складу обласної Ради профспілок та контрольно – ревізійної комісії облпрофради.

 

 

На фото:

 - у президії зібрання;

- виступає голова Закарпатської облпрофради Володимир Фленько

- у залі засідань - члени обласної Ради профспілок Закарпаття.

  

 

 

 

Сергій Баранчиков,

завідувач відділу організаційно - 

гуманітарної роботи

Закарпатської облпрофради

Фото автора

 

А13

 

 

 

А12

 

 

[ Детальніше... ]

Намічено плани співробітництва

Изображение 1507

 

З 21 по 24 травня ц.р. Профспілка працівників лісового господарства України приймала делегацію Профспілки «Öz Orman-İş», яка об’єднує працівників сільського та лісового господарства Туреччини, на чолі з її Президентом Сеттаром Асланом.

 

Відбулись двосторонні переговори, в ході яких обговорені нагальні питання профспілкової роботи України та Туреччини.

У ході переговорів голова Профспілки «Укрпрофліс» Степан Кривов’язий та Президент Профспілки «Öz Orman-İş» пан Сеттар Аслан обмінялись думками щодо запровадження досвіду роботи в питаннях взаємозацікавлених аспектів. Намічені плани майбутнього співробітництва.

Турецька делегація ознайомилась з методами роботи обласних організацій та Центрального комітету профспілки, відвідала об’єкти лісового господарства.

 

Изображение 1519

 

 Изображение 1528

Изображение 1502

 

Профспілка працівників лісового

господарства України

[ Детальніше... ]

Фестиваль «Профспілки Харківщини мають таланти!».

А2

 

Турбуючись про забезпечення духовних, соціально-культурних прав та інтересів трудящих і членів їх сімей, профспілки Харківської області направляють свою діяльність на розвиток аматорської творчості, відродження й примноження надбань національної культури, художньої спадщини українського народу.

З цією метою Об’єднанням профспілок Харківської області був створений проект - Фестиваль майстрів народної творчості «Профспілки Харківщини мають таланти!». Цьогорічний фестиваль відбувся 22 травня 2019 року для студентської та учнівської профспілкової молоді.

            У фойє Центрального Будинку науки і техніки Південної залізниці  була обладнана виставка робіт майстрів образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва – переможців та дипломантів Фестивалю у жанрах «Образотворче мистецтво» та «Декоративно-прикладне мистецтво». А на сцені цього закладу відбувся конкурс творчих колективів та виконавців.

У привітальному слові до учасників та гостей Фестивалю Голова Об’єднання профспілок Харківської області  ТЕСЛЕНКО Сергій Анатолійович підкреслив, що основним завданням профспілок при проведенні Фестивалю – є виявлення та розвиток мистецьких надбань з різних видів народної творчості і надання можливості реалізувати творчий потенціал профспілкової молоді. Перші два заходи, які пройшли під гаслом «Профспілки Харківщини мають таланти», продемонстрували багатогранність творчого потенціалу трудящих та студентської молоді Харківщини. Втретє Фестиваль майстрів народної творчості «Профспілки Харківщини мають таланти!» розпочався у 2018 році і охоплював працюючих членів профспілок і їх сімей. Фестиваль 2019 року є другим етапом і проводиться для профспілкової студентської і учнівської молоді.

Сергій Анатолійович висловив впевненість, що цей захід об’єднає талановиту обдаровану молодь.

Оцінювало учасників Фестивалю авторитетне журі, яке складалось з відомих представників мистецтва і культури Харківської області: заслужені артисти і працівники культури України, керівники та викладачі Харківської державної академії культури,  вищого коледжу мистецтв, художнього училища та інших  закладів.

За результатами конкурсу у жанрах «Образотворче мистецтво» та «Декоративно-прикладне мистецтво» п’ятнадцять учасників фестивалю отримали Дипломи ІІ та ІІІ ступенів. Переможцями у цих жанрах визначені: Вельма Оксана (Харківське вище професійне училище сфери послуг), Савченко Юлія і Северінова Вероніка (Харківський коледж текстилю та дизайну) - нагороджені Дипломом І ступеню.

Диплом ГРАН-ПРІ Фестивалю у номінації  «Декоративно-прикладне мистецтво» отримали Шаладанова Катерина з Харківського коледжу текстилю та дизайну за роботу «Філософія життя» та Творча майстерня Харківського вищого професійного училища сфери послуг за колекцію одягу «Kupava».

Яскравими і неповторними були виступи творчих колективів і виконавців під час конкурсної програми. Вісім з них отримали Дипломи ІІ та ІІІ ступеню у різноманітних жанрах і номінаціях.

Переможцями Фестивалю визначені: Ансамбль народної пісні «Гердан» та ансамбль естрадного танцю «Парадіз» (худ. кер. Тетяна Шабалтас і Євгенія Калашник) Національного фармацевтичного університету в номінації «Народне музичне мистецтво»; Антоненко Лілія, студентка  Харківського Національного технічного університету сільського господарства ім. Петра Василенка – у номінації «Сучасне музичне мистецтво, вокал»; ансамбль танцю «Феєрія» (худ. кер. Маргарита Миронова) Харківського національного медичного університету – у жанрі «Хореографічне мистецтво» та Крохмаль Катерина – студентка Харківського державного автотранспортного коледжу в жанрі «Циркове  мистецтво».

Володарями «ГРАН-ПРІ» у Фестивалі майстрів народної творчості «Профспілки Харківщини мають таланти» 2019 року визначені кращі вокалісти  Васил’єва Ірина (Харківський кооперативний торгово-економічний коледж), Даньшов Микита та Зенова Анастасія (Харківський Національний технічний університет сільського господарства ім.. Петра Василенка) і танцювальний народний ансамбль «Радість» (худ.кер. М. Миронова) Харківського національного медичного університету із запальним танцем  «Козаки йдуть».

 Фестиваль майстрів народної творчості «Профспілки Харківщини мають таланти!» 2018\2019 років став справжнім святом краси, чарівності та натхнення, а його учасники вже з нетерпінням чекають зустрічі на майбутньому конкурсі.

 

Матвійчук С.О., провідний інспектор відділу організаційно-статутних питань та зв'язків з членськими організаціями ОПХО

 

А4

 

А5

 

А3

 

 

[ Детальніше... ]

Профспілки закликають проголосувати на європейських виборах - за більш справедливу Європу, за демократію і соціальну справедливість

ETUC Congress 2019 group

 

23 травня, в день початку виборів до Європарламенту (голосування проводиться у Нідерландах і Великобританії), профспілки нагадують усім громадянам, що вони повинні прийти на виборчі дільниці, і проголосувати за кандидатів і партії, які будуть працювати заради більш справедливої Європи, демократії та соціальної справедливості.

 

Свій заклик профспілкові лідери проголосили на 14-му Конгресі Європейської конфедерації профспілок, що проходить у Відні і зібрав близько 1000 профспілкових діячів з усіх країн Європейського Союзу, Європейського економічного простору та країн-кандидатів в ЄС. У роботі Конгресу бере участь віце-президент Міжнародної конфедерації профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий. 

ЄКП розмістить у соціальних мережах десятки фото- і відеоматеріалів, на яких профспілковці різними мовами закликають проголосувати за демократію і соціальну справедливість, а також групову фотографію усіх учасників Конгресу під банером «Голосуй» на п'яти мовах, що символічно закликають до високої явки.

Генеральний секретар ЄКП Лука Вісентіні заявив: «Сьогоднішні європейські вибори надзвичайно важливі для європейських трудящих. Підіть на дільниці і проголосуйте за тих кандидатів, які беруть на себе зобов'язання боротися за більшу демократію в Європі, за соціальну справедливість, за кращі умови праці, вищі зарплати, справедливу мобільність і відсутність соціального демпінгу. Зробимо голос європейських робітників на цих виборах гучним, щоб його почули усі політики».

У коротких відеороликах проголосувати на європейських виборах за рівність, кращі робочі місця і соціальні права закликають лідери національних профспілок, зокрема Райнер Хофманн (DGB, Німеччина), Лоран Берге (CFDT, Франція), Мауріціо Ландіні (CGIL, Італія), Унаї Сордо (CCOO, Іспанія), Пепе Альварез (UGT, Іспанія), Йоакін Перез Да Сільва (USO, Іспанія), Міранда Уленс (FGTB, Бельгія), Марія-Хелена Ска (CSC, Бельгія), Олівє Валентін (CGSLB, Бельгія), Джозеф Стредула (CMKOS, Чехія), Ева Нордмарк (TCO, Швеція), Горан Арріус (SACO, Швеція), Ласло Кордас, (MASZSZ, Угорщина), Вольфганг Каціян (OGB, Австрія), Інга Ружіньєне (LPSK, Литва), Андреас Мацас (SEK, Кіпр).

Коментарі керівників національних профспілок див. тут: https://www.youtube.com/user/etucces/videos

Програму ЄКП до виборів див. тут:

https://www.etuc.org/en/publication/etuc-programme-eu-elections-2019

ЄКП в твіттері: https://twitter.com/etuc_ces, Facebook https://www.facebook.com/ETUCCES і Instagram https://www.instagram.com/etucces/

 

Департамент міжнародних

зв’язків апарату ФПУ

 

[ Детальніше... ]

Інформація щодо рівня життя населення та рівня бідності

goal-1-350x350

 На виконання Генеральної угоди Міністерство соціальної політики України інформує про основні показники рівня життя населення та бідності у цілому по Україні та в розрізі регіонів.

 

За даними Держстату у 2018 році номінальні доходи населення склали 3 219,5 млрд грн, що на 21,4% більше порівняно з 2017 роком. Наявний дохід, який може бути використаний населенням на придбання товарів та послуг, збільшився на 21,9%, а реальний наявний, визначений з урахуванням цінового фактору, - на 9,9% .

Спостерігається збільшення питомої ваги заробітної плати у структурі доходів населення, яка у 2018 році становила 47,4% проти 45,6% у 2017 році.

Найбільшу питому вагу у структурі витрат населення мають витрати на придбання товарів та послуг, яка у 2018 році склала 89,2% проти 89,0% у 2017 році. Приріст заощаджень скоротився з 1,2% до 0,5%.

За даними Держстату середньомісячна заробітна плата штатних працівників за січень-березень 2019 року становила 9 629 грн, що на 20,8% більше, ніж у відповідному періоді 2018 року.

Індекс реальної заробітної плати за січень-березень 2019 року по відношенню до відповідного періоду 2018 року становив 110,9 відсотка.

За даними Пенсійного фонду України середній розмір пенсії разом з цільовою грошовою допомогою станом на 1 квітня 2019 року становив 2 899,04 грн, що на 15,1% перевищує розмір середньої пенсії станом на 1 квітня 2018 року.

Середньомісячні сукупні ресурси одного пересічного домогосподарства за 9 місяців 2018 року склали 9 702 грн, міського – 9 923 грн, сільського – 9 246 грн і зросли порівняно з січнем-вереснем 2017 року у цілому по Україні на 23,8%.

Середньомісячні сукупні витрати одного домогосподарства за 9 місяців 2018 року склали 8 154 грн, що на 18,1% більше ніж у відповідному періоді 2017 року.

Серед усіх витрат домогосподарств 91,9% становили споживчі сукупні витрати, що на 1,1 в.п. менше, ніж за 9 місяців 2017 року, з них на:

-         продовольчі товари – 51,3%;

-         непродовольчі товари – 24,7%;

-         послуги – 15,9%.

Також, спостерігалося зниження показників бідності за 9 місяців 2018 року порівняно з відповідним періодом 2017 року за абсолютними критеріями. Так, рівень бідності за витратами нижче фактичного прожиткового мінімуму зменшився з 49,8% до 45,0%, а за доходами нижче фактичного прожиткового мінімум – з 38,2% до 29,3%. Рівень бідності за міжнародним критерієм ООН (5,05 $ на день за паритетом купівельної спроможності) зменшився на 1,6 в.п. і склав 1,1 відсотка.

Рівень бідності серед працюючих за відносним критерієм зменшився за 9 місяців 2018 року на 0,5% і склав 19,0% (за 9 місяців 2017 року – 19,5%), а за абсолютним критерієм за доходами нижче фактичного прожиткового мінімуму зменшився на 5,9% і склав 19,4% (за 9 місяців 2017 року – 25,3%).

 

Департамент з питань бюджету

та оплати праці апарату ФПУ

[ Детальніше... ]

Григорій Осовий виступив на міжнародній конференції, присвяченій питанням демократії

IMG 3651

 

Віце-президент МКП, Голова ФПУ Григорій Осовий продовжує брати участь  у роботі 14-го Конгресу ЄКП, що відбувається цими днями у Відні.

 

23 травня пізно ввечері він виступив на міжнародній конференції, присвяченій питанням демократії.   

Профспілковий очільник мав робочі зустрічі з Головою Американської федерації праці-Конгресу виробничих профспілок Трамкою та Генеральним секретарем МКП Ш.Барроу. Під час зустрічей йшлося про надання солідарної підтримки українським профспілкам, більш тісну інтеграцію профспілок країн, які мають вільні економічні зони з ЄС до європейського руху, та надання їм відповідного статусу. 

 

IMG 3683

 

Делегати 14-го Конгресу ухвалили Маніфест ЄКП 2019-2023 (додається).

 

 Департамент міжнародних

зв’язків апарату ФПУ

 

 

 

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Травень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 25 26
27 28 29 30 31