27 травня 2019

Представники профспілок - активні учасники "Пробігу під каштанами"!

А3

    26 травня 2019 року у рамках святкування Дня Києва на Майдані Незалежності відбувся 27 Пробіг під каштанами. Активну участь у ньому взяли представники Федерації профспілок України, її членських організацій, ПрАТ "Укрпрофтур", столичного профспілкового готельно-ресторанного комплексу "Турист". Серед тих, хто взяв участь у цьому благодійному марафоні - заступник Голови ФПУ Володимир Саєнко, голова Федарації профспілок Черкаської області Петро Шевченко, директор профспілкового готелю "Турист" Віталій Драган та інші..

Зазначимо, що на кошти, зібрані під час 25, 26 та 27 Пробігів, буде закуплено обладнання для Центру дитячої кардіології і кардіохірургії МОЗ України. Вартість Системи становить 6,2 млн гривень.

 

Прес-центр ФПУ

А2

 

А1 

 

А

 

 

 

 

 

 

[ Детальніше... ]

Представники профспілок - активні учасники "Пробігу під каштанами"!

А3

    26 травня 2019 року у рамках святкування Дня Києва на Майдані Незалежності відбувся 27 Пробіг під каштанами. Активну участь у ньому взяли представники Федерації профспілок України, її членських організацій, ПрАТ "Укрпрофтур", столичного профспілкового готельно-ресторанного комплексу "Турист". Серед тих, хто взяв участь у цьому благодійному марафоні - заступник Голови ФПУ Володимир Саєнко, голова Федарації профспілок Черкаської області Петро Шевченко, директор профспілкового готелю "Турист" Віталій Драган та інші..

Ззанчимо, що на кошти, зібрані під час 25, 26 та 27 Пробігів, буде закуплено обладнання для Центру дитячої кардіології і кардіохірургії МОЗ України. Вартість Системи становить 6,2 млн гривень.

 

Прес-центр ФПУ

 

А2

 

А1

 

А

 

 

[ Детальніше... ]

Підготовка робітничих кадрів: німецький досвід на українському ґрунті

DSCN0272

 

В ході європейської інтеграції профспілки Дніпропетровщини спільно з Федерацією організацій роботодавців області залучилися до реалізації українсько-німецького проекту «Розвинений соціальний діалог в Дніпропетровському регіоні» (він також діє в Києві та Київській області).

 

Минулого тижня в його рамках в Дніпрі відбувся міжнародний форум з питань розвитку соціального партнерства в професійній освіті, в якому, крім представницької німецької делегації, також взяли участь представники організацій роботодавців Грузії та Вірменії.

Зокрема, було підбито проміжні підсумки реалізації спільного проекту роботодавців області з німецькою організацією роботодавців NORDMETALL - «Exam Dnipro» щодо зовнішнього управління підготовкою кадрів з елементами дуальної системи навчання на підприємствах.

Не секрет, що наші підприємства відчувають зараз значну нестачу кваліфікованих кадрів. Крім нинішньої масової міграції їх за кордон в пошуках гідного заробітку та падіння останніми десятиріччями престижу робітничих професій, причиною дефіциту стало й зменшення уваги держави та роботодавців до підготовки кадрів. В минулі роки в державі була розвинена і збалансована з потребами економіки система профтехосвіти і майже кожне велике підприємство мало своє власне ПТУ (яскравий приклад: ПТУ № 15 і металургійний завод ім. Петровського, зараз - ДМЗ, що дозволяло з врахуванням перспективи готувати добре підготовлених теоретично та практично робітників провідних професій). Діяла також дуже ефективна система наставництва, коли молодого робітника оточували повсякденною увагою і піклуванням.

 

DSCN0259

 

Але на початку 90-х в Україні, з передачею ПТУ до відома Міносвіти, цей дуже важливий ланцюжок безпосереднього і добре відпрацьованого зв’язку навчання і виробництва було, на жаль, бездумно розірвано.

В той же час в Німеччині, як відзначалось на форумі, цю започатковану ще на початку минулого сторіччя систему продовжували розвивати і вдосконалювати, паралельно з цим проповідуючи і матеріально стимулюючи в суспільстві культ кваліфікованого робітника. Німецькі учні поєднують навчання в профшколі з практичною роботою на підприємстві, де відповідно до укладеного договору отримують певну оплату і гарантовано бронюють собі місце майбутньої роботи (таким чином, скорочується період адаптації, немає витрат на додаткове навчання на робочому місці та рекрутингові послуги з боку постачальників кадрів). Крім того, роботодавцям дозволено (на відміну від України) відносити оплату учням на собівартість до витратної частини, а також вони мають певний бонус від банків при встановленні відсотка в ході кредитування.

Дуже важливим напрямком є й запроваджений там принцип професійної універсалізації підготовки кадрів – тоді як у нас зареєстровано більше 4 тис. професій , у Німеччині їх лише 342.

Німецький досвід викликав зацікавлення у багатьох наших підприємців і, як підкреслював на форумі голова Федерації роботодавців області Віктор Сергєєв, до реалізації цього проекту в регіоні вже залучилось понад 150 підприємств багатьох провідних галузей економіки.

Наразі дніпропетровські роботодавці особливо зацікавлені у кваліфікованих верстатниках, зварювальниках, слюсарях-ремонтниках та інструментальниках, операторах верстатів з ЧПУ, машиністах кранів, механіках, наладчиках та ін.. Сподіваються вони й на вдосконалення законодавчої та нормативної бази, як це робиться в Німеччині, зокрема, це стосується податкових та банківських пільг; статусу інструктора та наставника; обов’язкового відпрацювання 2-3 років робітникам, який за кошти підприємства навчався за дуальною системою.

 

DSCN0261

 

Виступають роботодавці і за поліпшення профорієнтаційної роботи, перепрофілювання ПТУ та коледжів у відповідності до потреб виробництва. Щодо останнього, то зараз,за словами учасника форуму – гендиректора Верхньодніпровського ТОВ «Астра» Володимира Тарабана, його підприємство ініціює перед керівництвом місцевої об’єднаної територіальної громади вирішення питання щодо збільшення у місцевому коледжі переліку технічних спеціальностей, впровадження системи дуального навчання.

Усі ці та інші питання підготовки кадрів знайшли відображення в підписаній між Федерацією організацій роботодавців Дніпропетровщини та обласним об’єднанням профспілок Резолюції.

Значну роботу в цьому напрямку, як відзначив на форумі голова облпрофоб’єднання Віталій Дубіль, проводять й профспілки. Тільки останнім часом за ініціативою профцентру з цих питань було проведено цілий ряд заходів за участі соціальних партнерів та керівників системи профтехосвіти, що дозволяє «навести мости» між ПТУ та виробничниками, вирішити окремі питання фінансування цих закладів.

Певні позитивні результати в цій сфері вже досягнуті в будівельній галузі та в агропромисловому комплексі, на підприємствах космічного машинобудування та ін. Надсилались також спільні звернення до центральних органів влади щодо необхідності збереження державної системи профтехосвіти та забезпечення її гідного фінансування і матеріального забезпечення з метою наближення до реальних потреб економіки.

«Спільні напрацювання учасників цього важливого заходу з вдосконалення підготовки кадрів, - прокоментував його підсумки В.Дубіль, - президія облпрофцентру буде втілювати в життя, залучаючи до цього всі наші профорганізації».

 

DSCN0287


                                                                                           В.Коврига

 

[ Детальніше... ]

Пріоритет – життя і здоров’я людей

Изображение 1519

 

Технічна інспекція праці департаменту охорони праці ФПУ 27 травня у Будинку профспілок провела семінар-нараду, на якій підбито підсумки роботи технічних інспекторів праці членських організацій ФПУ за минулий рік, а також проаналізовано сучасні виклики та визначено пріоритетні завдання на 2019-2020 роки.

 

До учасників семінару - технічних (головних технічних) інспекторів праці, фахівців з питань охорони праці галузевих та територіальних об'єднань профспілок - звернувся Голова ФПУ Григорій Осовий.

Він наголосив на важливості роботи із забезпечення безпеки і охорони праці та назвав це «пунктом номер один» соціально-трудових відносин, адже людина має бути здоровою та неушкодженою у процесі виконання своїх службових обов’язків.

 

Изображение 1530

 

Проведення подібних семінарів профспілковий лідер назвав славною традицією ФПУ. Їх важливість полягає у необхідності крок за кроком докапіталізовувати знання, вміння і навички технічних інспекторів, які проводять дуже важливу роботу, контролюючи та забезпечуючи створення належних умов праці, збереження життя і здоров’я працівників. Було наголошено на необхідності засвоєння фахівцями новітніх практик, що застосовуються у країнах ЄС, та перенесення їх на наше підґрунтя. Григорій Осовий побажав учасникам семінару успішного навчання та належного виконання своїх функцій.  

 

Изображение 1518

 

Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега сказав, що ми стоїмо на початку реформування системи охорони праці. І головним у цій роботі є створення безпечних умов праці та зменшення рівня травматизму і смертельних випадків на виробництві. Керівник розповів про спільну з профспілками і зарубіжними колегами роботу над імплементацією європейського законодавства до українських реалій. Він поінформував про розробку нового законопроекту про охорону праці, який повинен стати основою реформованої системи охорони праці та закликав соціальних партнерів до спільного опрацювання зазначеного законопроекту, прийняття якого, на переконання голови Держпраці, сприятиме підвищенню міжнародного авторитету нашої держави.

 

Изображение 1573

 

Під час семінару обговорено актуальні питання проведення громадського контролю у сфері охорони праці. Йшлося про необхідність розробки Порядку здійснення громадського контролю профспілок у сфері охорони праці, як практичного інструменту для технічних та громадських інспекторів з охорони праці, та визначення пілотних підприємств і первинок для його реалізації, про необхідність внесення змін до Положення про технічну інспекцію праці профспілок, форми звітності та подання, про сучасний стан державного нагляду за проведенням медоглядів працівників та атестації робочих місць за умовами праці на підприємствах гірничо-металургійного комплексу України, авіабудівної промисловості, атомної промисловості, про рівень якості цієї роботи та вжиття заходів щодо їх покращення, про статистику та попередження профзахворювань в Україні, про новий Порядок розслідування   та   облік   нещасних   випадків,   професійних захворювань та аварій на виробництві, затверджений Постановою КМУ, врахування у новій редакції Порядку пропозицій профспілок, а також про алгоритм дій профспілок під час участі у комісіях з розслідування нещасних випадків та аварій на виробництві відповідно до вимог нової редакції Порядку.

 

Изображение 1608

 

Учасниками семінару-наради обговорено Доповідь   МОП   щодо   майбутнього   праці, розглянуто пропозицію щодо оголошення 2020 року - роком боротьби профспілок за належний захист здоров'я працівників під гаслом: «Здорові працівники - здорова нація». Обговорено пріоритетні завдання технічної інспекції прані профспілок на 2019-2020 роки.

 

Изображение 1509

 

Изображение 1613

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Співчуття рідним, близьким, друзям і колегам лідера Всепольського порозуміння профспілок Яна Гуза

Nie-zyje-Jan-Guz.-Przez-15-lat-byl-przewodniczacym-OPZZ 1


З глибоким жалем члени Федерації профспілок України дізналися про непоправну втрату, смерть нашого давнього колеги і друга Яна Гуза.

 

З життя пішов справжній інтернаціоналіст, який вніс неоціненний вклад у розвиток і зміцнення Всепольського порозуміння профспілок, всього міжнародного профспілкового руху.

Людина великої душі і невичерпної енергії, Ян був відомий в Україні не лише як Голова Всепольського порозуміння профспілок, який стояв біля витоків становлення дружніх зв'язків між Всепольським порозумінням профспілок і Федерацією профспілок України, а перш за все, як людина, яка присвятила своє життя захисту прав та інтересів польських трудящих, у тому числі українців, які працюють у Польщі.

«Люди можуть вийти на вулиці в будь-який момент, а ми станемо на чолі, такий наш обов'язок», - говорив він. І це були не просто слова. Ян Гуз помер, захищаючи права робітників до останньої миті свого життя. Люди завжди будуть вдячні йому. Внесок Яна Гуза у діяльність профспілок на європейському та міжнародну рівні важко переоцінити. Нам не вистачатиме його досвіду та знань.

Смерть Яна Гуза - незмірна втрата, як для його рідних, так і для всіх, кому пощастило його знати.

У ці гіркі для Вас дні ми поділяємо ваше горе і біль тяжкої втрати. Просимо членів сім'ї, рідних, близьких, друзів і колег Яна Гуза прийняти наші щирі співчуття та побажання мужності, здоров'я і віри.

Світла йому пам'ять і вічний спокій!

 

Віце-президент Міжнародної конфедерації профспілок,

Голова Федерації профспілок України

 

 

Григорій Осовий

[ Детальніше... ]

Лука Вісентіні переобраний Генеральним секретарем ЄКП, а Лоран Бергер обраний Президентом ЄКП

0877c18a

 

Лідери національних профспілок Європи переобрали Луку Вісентіні на посаду Генерального секретаря та обрали Лорана Бергера президентом Європейської конфедерації профспілок.

 

Вони також схвалили новий маніфест та програму дій на 2019-2013 роки «Більш справедлива Європа для працівників».

Конгрес ЄКП, що відбувся у Відні, також обрав:

  • двох заступників Генерального секретаря - Естер Лінч і Пер Хільмерссон;
  • трьох конфедеративних секретарів - Лііну Карр, Ізабель Шьоманн і Людовіка Вота;
  • чотирьох віце-президентів - Хосе Марія (Пепе) Альвареса, Міранду Уленс, Бенте Соргенфрея і Джозефа Стредулу.

Лука Вісентіні був обраний Генеральним секретарем на попередньому конгресі ЄКП у Парижі в 2015 році. До цього він був конфедеративним секретарем ЄКП з 2011 року, та членом італійської профспілки UIL з 1989 року.

Лоран Бергер - генеральний секретар Конфедерації демократичних профспілок Франції з 2012 року.

Політичні стратегії, прийняті сьогодні Конгресом ЄКП, що увійшли до Маніфесту ЄКП та Програми дій на 2019-23 рр., які ЄКП просуватиме в новому Європейському парламенту та Комісії, включають:

  • Реформування економічного управління ЄС, бюджетування та валютного союзу з метою просування соціальної справедливості, інвестицій, що сприяють створенню робочих місць, сталому розвитку та справедливому, прогресивному оподаткуванню як цілям економічної політики ЄС.
  • Реалізацію в повному обсязі 20 принципів Європейської опори соціальних прав, прийнятих ЄС у 2017 році, в тому забезпечення ґендерної рівності, рівних можливостей, права на справедливу заробітну плату та права на освіту та навчання протягом усього життя.
  • Дії ЄС на підтримку колективних переговорів між роботодавцями та профспілками щодо оплати праці та умов праці в усіх країнах ЄС.

• Соціально справедливий перехід до низьковуглецевої, цифрової, автоматизованої та глобальної економіки - з законодавством, політикою та фінансування ЄС, щоб гарантувати, що ніхто не залишиться покинутим напризволяще.

• Формування майбутнього праці за допомогою законодавства ЄС з метою зменшення незахищеної зайнятості, захисту прав працівників у нових формах зайнятості, припинення демпінгу зарплат та соціального демпінгу та забезпечення справедливої мобільності працівників та рівного ставлення;

• Реформування законодавства ЄС з метою посилення прав працівників на інформування та консультацій, представництва працівників в правліннях компаній та європейських радах підприємств.

«Завданням на наступний термін буде боротьба з нападками на демократію і толерантність», - заявив Лука Вісентіні, «і рухатися дальше, ніж комісія Юнкера, у просуванні соціальної справедливості, якісних робочих місць і підвищення зарплат в ЄС».

«Ми також будемо наполягати, щоб ЄС з невідкладною рішучістю взявся за вирішень проблеми зміни клімату і робив більше для проактивного управління кліматичними діями, цифровізацією та автоматизацією, щоб ніхто не залишився кинутим напризволяще».

Резюме нової керівної команди див. за посиланням: https://www.flickr.com/photos/etuc-ces/albums

 

 Департамент міжнародних

зв’язків апарату ФПУ

 

[ Детальніше... ]

Коли в Україні буде День профспілок?

ФПУ     

Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий:  "В Казахстані встановили День професійних спілок , який буде відзначатися щорічно 10 жовтня.
        Проект Указу Президента України про встановлення Дня професійних спілок України в першій декаді жовтня ( історично доведений факт 200- річчя з дати створення профспілок на теренах західних земель України ) знаходиться без розгляду в адміністрації глави держави більше року! Чому така неповага до понад 5-и мільйонної спільноти членів профспілок ?! Як відреагує на це новообраний Президент В. Зеленський ?"

[ Детальніше... ]

Що ховається за гендерними розривами в оплаті праці?

IMG 5622

 

 

         В рамках реалізації Програми Гідної праці МОП для України на 2016-2019 роки та Проекту МОП «Оплата праці в Україні: технічна допомога задля подолання заборгованості із заробітної плати, встановлення мінімальної заробітної плати та рівного винагородження» 23 травня 2019 року відбулася презентація Глобальної доповіді МОП «Заробітна плата у світі в 2018-2019 роках. Що ховається за гендерними розривами в оплаті праці?», яку провели Маріко Оучі, спеціаліст з питань умов праці та гендерної рівності МОП (Будапешт), Дінг Ксу, спеціаліст з питань заробітної плати/економіст МОП (Женева).

         У заході взяли участь Національний координатор МОП в Україні Сергій Савчук, Урядовий уповноважений з питань гендерної політики Катерина Левченко, представники Мінсоцполітики, Державної служби статистики, представники Федерації профспілок України, роботодавців, громадські організації.

 

IMG 5585

 

         На початку заходу з вітальним словом від Федерації профспілок України виступив заступник Голови ФПУ Олександр Шубін, який висловив вдячність представникам МОП за відкриття в Україні такого важливого для людей праці проекту МОП «Оплата праці в Україні: технічна допомога задля подолання заборгованості із заробітної плати, встановлення мінімальної зарплати та рівного винагородження», в якому знайшли відображення профспілкові аргументи стосовно наявності цілого ряду проблем в оплаті праці, а також поінформував учасників заходу про профспілкову позицію та конкретні дії профспілок щодо вирішення питання гендерного розриву, зокрема в оплаті праці.

         За результатами презентації відбулась жвава дискусія щодо нерівності в оплаті праці, взаємозв’язку динаміки середньої заробітної плати та продуктивності праці, а також причин гендерного розриву в оплаті праці у таких аспектах, як освіта і підготовка; досвід роботи; професійна категорія; тривалість робочого часу; рівень охоплення підприємств і галузей профспілковою діяльністю.    

         Разом з тим, учасники заходу обговорили можливості та готовність України приєднатися до Міжнародної коаліції за рівну оплату праці (ЕРІС).

 

P90523-095523

 

         EPIC – це ініціатива, заснована зацікавленими сторонами з метою зменшити гендерний розрив у оплаті праці та втілити принцип рівної оплати за рівноцінну працю в реальність у всіх країнах і галузях. Коаліцією передбачається чіткий розподіл відповідальності щодо забезпечення виконання зобов’язань з питань рівності в оплаті праці Урядом, профспілками, приватним сектором, науковими колами та громадянським суспільством.       При цьому, Уряд країни-учасника повинен відповідати щонайменше шістьом чітко визначеним критеріям.

         Результатом обговорення, за участі представників ФПУ, стало підтвердження відповідності національного законодавства, політики та практики України 7 критеріям, що дають право на приєднання до Міжнародної коаліції за рівну оплату праці (ЕРІС).

 

 апррЯрлык.lnk

 

Департамент з питань бюджету та оплати праці

[ Детальніше... ]

Що ховається за гендерними розривами в оплаті праці?

IMG 5622

 

 

         В рамках реалізації Програми Гідної праці МОП для України на 2016-2019 роки та Проекту МОП «Оплата праці в Україні: технічна допомога задля подолання заборгованості із заробітної плати, встановлення мінімальної заробітної плати та рівного винагородження» 23 травня 2019 року відбулася презентація Глобальної доповіді МОП «Заробітна плата у світі в 2018-2019 роках. Що ховається за гендерними розривами в оплаті праці?», яку провели Маріко Оучі, спеціаліст з питань умов праці та гендерної рівності МОП (Будапешт), Дінг Ксу, спеціаліст з питань заробітної плати/економіст МОП (Женева).

         У заході взяли участь Національний координатор МОП в Україні Сергій Савчук, Урядовий уповноважений з питань гендерної політики Катерина Левченко, представники Мінсоцполітики, Державної служби статистики, представники Федерації профспілок України, роботодавців, громадські організації.

 

IMG 5585

 

         На початку заходу з вітальним словом від Федерації профспілок України виступив заступник Голови ФПУ Олександр Шубін, який висловив вдячність представникам МОП за відкриття в Україні такого важливого для людей праці проекту МОП «Оплата праці в Україні: технічна допомога задля подолання заборгованості із заробітної плати, встановлення мінімальної зарплати та рівного винагородження», в якому знайшли відображення профспілкові аргументи стосовно наявності цілого ряду проблем в оплаті праці, а також поінформував учасників заходу про профспілкову позицію та конкретні дії профспілок щодо вирішення питання гендерного розриву, зокрема в оплаті праці.

         За результатами презентації відбулась жвава дискусія щодо нерівності в оплаті праці, взаємозв’язку динаміки середньої заробітної плати та продуктивності праці, а також причин гендерного розриву в оплаті праці у таких аспектах, як освіта і підготовка; досвід роботи; професійна категорія; тривалість робочого часу; рівень охоплення підприємств і галузей профспілковою діяльністю.    

         Разом з тим, учасники заходу обговорили можливості та готовність України приєднатися до Міжнародної коаліції за рівну оплату праці (ЕРІС).

 

P90523-095523

 

         EPIC – це ініціатива, заснована зацікавленими сторонами з метою зменшити гендерний розрив у оплаті праці та втілити принцип рівної оплати за рівноцінну працю в реальність у всіх країнах і галузях. Коаліцією передбачається чіткий розподіл відповідальності щодо забезпечення виконання зобов’язань з питань рівності в оплаті праці Урядом, профспілками, приватним сектором, науковими колами та громадянським суспільством.       При цьому, Уряд країни-учасника повинен відповідати щонайменше шістьом чітко визначеним критеріям.

         Результатом обговорення, за участі представників ФПУ, стало підтвердження відповідності національного законодавства, політики та практики України 7 критеріям, що дають право на приєднання до Міжнародної коаліції за рівну оплату праці (ЕРІС).

 

 апррЯрлык.lnk

 

Департамент з питань бюджету та оплати праці

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Травень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
28 29 30 31