04 червня 2019

ПОЗИЦІЯ ПРОФСПІЛОК. Трансформації України – новий соціальний імпульс

 

АК 

 

Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий 4 червня в Києві взяв участь у засіданні Національного форуму «Трансформація України». Участь у заході також взяли предстоятелі українських церков, лідери громадянського суспільства, волонтери та добровольці, представники законодавчої та виконавчої влади, дипломатичних установ та міжнародних організацій в Україні, об'єднань бізнесу, вітчизняні та зарубіжні експерти.

 

      Серед спікерів - спеціально запрошений гість, американський дипломат, відомий експерт Євразійського центру Атлантичної ради Деніел Фрід. Також виступили Патріарх Філарет, старший епіскоп Української Церкві Християн Віри Євангельської Михайло Паночко, член Наглядової ради НФТУ, президент УСПП Анатолій Кінах, координатор НФТУ Михайло Харій, лідери політичних сил Юлія Тимошенко, Анатолій Гриценко та інші.

 

Представники НФТУ звернулися до новообраного Президента України із закликом створити всі умови для розробки і впровадження Стратегії трансформації України.

 

Григорія Осового як профспілкового лідера, Голову СПО об’єднань профспілок, Голову Федерації профспілок України та представника Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна –ЄС, звичайно, перш за все, цікавили актуальні питання розвитку країни, збереження трудового потенціалу та підвищення ефективності соціально-економічного захисту людей праці, підходи та пропозиції у цих сферах з боку учасників засідання.

 

Він вважає, що у центрі перезавантаження відносин  з новою демократичною коаліцією, яка зараз формується в Європарламенті, і яка буде формуватися після парламентських виборів в Україні,  має бути підписання оновленої  Соціальної угоди як  в Європі, так і в Україні.

 

«Ми маємо бачити, як і наші європейські партнери,  перспективу створення  стійкої економічної моделі, яка має грунтуватися на соціальній справедливості та відповідних діях, - зазначає він. - Побудова ж такої моделі, забезпечення соціальної справедливості неможливі без подальшого розвитку соціального діалогу та зміцнення системи колективно договірних відносин, підняття їх на більш високій щабель.

 

Перезавантаження відносин має перш за все слугувати взаємному підтриманню демократії як в ЄС, так і в Україні, для чого потрібно  позбутися корінних причин розчарування людей у політиці та у політиках, здійснити кроки, які відновлять надію на майбутнє та приведуть до позитивних змін у житті людей.

 

Питання полягає у тому, чи буде поновлена віра в демократичну співпрацю шляхом відходу Європи та України від політики жорсткої економії, наданню працюючим людям справедливої долі росту та захисту соціальних і екологічних прав, або ж виборці знову будуть розчаровані нездатністю здійснити рішучі дії.

 

«Ми не можемо більше гаяти часу, лише у співпраці з європейськими соціальними партнерами і громадянським суспільством можна повернути ЄС та Україну на правильний шлях, - наголошує профспілковий лідер. -  Українські профспілки хочуть бачити конкретні програми, відкриті списки політичних партій, які ідуть на вибори, а не їх віртуальні, які підсовують виборцям, і ми будемо підтримувати на парламентських виборах лише ті політичні партії, програми яких близькі до програмних цілей профспілок.

 

Під час засідання його учасники конструктивно обговорили шляхи перезавантаження відносин між Україною і Заходом на основі вироблення спільної стратегії, посилення координації національних і міжнародних дій задля подолання кризових явищ в Україні, загроз, які постали перед державою: агресія Росії, ослаблення економіки, посилення трудової міграції тощо.

 

Представники НФТУ звернулися до новообраного Президента України із закликом створити всі умови для розробки і впровадження Стратегії трансформації України.

 

Було також схвалено текст спільної заяви учасників засідання.

 

 

 

Прес-центр ФПУ

 

А2

 

А6

 

 

 

А3

 

[ Детальніше... ]

Профспілки вимагають термінового повернення боргів застрахованим особам

fss-sa

30 травня 2019 року представниками держави було зірвано засідання правління Фонду соціального страхування України, на якому планувалось віднайти шляхи вирішення проблеми заборгованості Фонду перед застрахованими особами.

 У зв’язку із цим профспілкова сторона у складі правління Фонду соціального страхування України поширила Заяву, в якій висловила обурення діями представників держави та вимагає терміново розпочати виправлення фінансової ситуації Фонду і своєчасного забезпечення матеріальних прав застрахованих осіб.

 У заяві зазначено, що Фінансове становище Фонду доведено до небезпечної межі, а реальна перспектива його фінансової дестабілізації загрожує дискредитацією та втратою довіри громадян до всієї системи соціального страхування і держави, як гаранта її діяльності. Тому, покинувши засідання правління 30 травня 2019 року державна сторона вкотре засвідчила своє небажання вирішувати проблему фінансової стабілізації Фонду соціального страхування.

 

Текст Заяви додається.

 

Управління соціального страхування

і пенсійного забезпечення

 

 

[ Детальніше... ]

Змагання весни, краси, здоров’я

DSC 0185


Відбулася XI –а Спартакіада працівників соціальної сфери Житомирщини.

 

   Житомирська обласна рада Профспілки працівників соціальної сфери України спільно з Департаментом праці, соціальної та сімейної політики облдержадміністрації та  ФСТ « СПАРТАК» провели 31 травня 2019 року ХI обласні спортивні ігри серед працівників соціальної сфери області.

   В спортивних змаганнях взяли участь більше 200 спілчан з 19 установ соціальної сфери / 6 райміськуправлінь праці та соціального захисту населення, 3 територіальних центра соціального обслуговування / надання соціальних послуг/, 7 інтернатних установ, департамент праці ,соціальної та сімейної політики облдержадміністрації, обласний центр по нарахуванню та виплаті соціальних виплат, управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування в Житомирській області.

   Урочисте відкриття спортивних ігор відбулося на водно – веслувальній базі ФСТ « Спартак» в гідропарку м. Житомира

   На урочистому відкритті та проведенні ХI обласних спортивних ігор були присутні голова обласної ради Профспілки працівників соціальної сфери України Шушпан Василь Петрович, директор Департаменту праці , соціальної та сімейної політики облдержадміністрації Прокопець Юрій Васильович, перший заступник голови обласної ради Профспілки , заступник начальника управління соціального захисту населення департаменту праці, соціальної та сімейної політики облдержадміністрації Д’яченко Анатолій Петрович, голова обласної ради ФСТ «СПАРТАК» Шевчик Борис Володимирович , керівники окремих установ та голови первинних профспілкових організацій.

 

DSC 0918

 

   Змагання проводилися з шести видів спорту: бомбаскету, гирьового спорту, дартсу , легкої атлетики, шашок та швидких шахів, що культивуються в трудових колективах соціальної і які мають відповідні умови для їх розвитку.

     Спортивна боротьба була напруженою, бо кожна команда боролася за право бути призером у змаганнях.

     Призові місця в загальнокомандному, командному та особистому заліках з вищезазначених видів спорту розподілилися наступним чином:

 

В загальнокомандному заліку:

 

 1. 1.КУ «Коростенський геріатричний пансіонат для ветеранів війни та праці».

2. УПСЗН Баранівської РДА;

           3. КСРУ «Житомирське вище професійне училище інтернат»

 

 

З видів спорту призерами стали команди:

 

Бомбаскет

1. УПСЗН Баранівської РДА

2. УПСЗН Брусилівської РДА

3. УПСЗН Попільнянської РДА

 

 

Дартс

 1. 1.Житомирський обласний центр по нарахуванню та здійсненню

соціальних виплат.

2. УПСЗН Брусилівської РДА

3. Бердичівський геріатричний пансіонат

 

Гирьовий спорт

1. УПСЗН Баранівської РДА

2. УПСЗН Брусилівської РДА

3. Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України

     в Житомирській області.

 

Легка атлетика

1. КУ « Любарський психоневрологічний інтернат»

2. УПСЗН Баранівської РДА

3. УПСЗН Коростишівської РДА

 

Шашки

 1. 1.КУ «Коростенський геріатричний пансіонат для ветеранів війни та праці».

2. КСРУ «Житомирське вище професійне училище інтернат»

3. Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних

   послуг) Новоград-Волинського району

 

 

Швидкі шахи

 1. 1.КУ «Коростенський геріатричний пансіонат для ветеранів війни та праці».

2. УПСЗН Баранівської РДА

         3. Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України

             в Житомирській області

 

     Переможцями особистих змагань з видів спорту стали:

 

Бомбаскет

чоловіки

1. Мицик Тетяна - УПСЗН Баранівської РДА

2. Колос Микола - Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Житомирській області

3. Власюк Костянтин - КУ «Пугачівський психоневрологічний інтернат»

жінки

1. Тюрина Наталія - УПСЗН Баранівської РДА

2. Халімовська Катерина - Департамент праці, соціальної та сімейної політики ОДА

3. Ольшевська Валентина - територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Новоград-Волинської міської ради

 

 DSC 0238

 

Дартс

чоловіки

 1. 1.Мовчан Роман - Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Житомирській області

2. Майструк Андрій - УПСЗН Брусилівської РДА

3. Савейко Сергій – Житомирський обласний центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат.

жінки

 1. 1.Гаврилюк Людмила - КУ «Коростенський геріатричний пансіонат для ветеранів війни та праці».

2. Грибовська Марина – КУ «Пугачівський психоневрологічний інтернат»

3. Поліщук Ліна - Бердичівський геріатричний пансіонат

Гирьовий спорт

 

До 70 кг.

 1. 1.Шевчук Володимир – Романівський дитячий будинок-інтернат.

 

До 90 кг.

 1. 1.Павленко Сергій – КУ «Коростенський геріатричний пансіонат для

ветеранів війни та праці».

         2.Савейко Сергій – Житомирський обласний центр по нарахуванню та

здійсненню соціальних виплат.

3. Катальний Володимир – УПСЗН Попільнянської РДА

 

понад 90 кг.

1. Майструк Андрій – УПСЗН Брусилівської РДА

2. Опанчук Денис – КСРУ «Житомирське вище професійне училище

   Інтернат»

         3.Терещенко Сергій – Територіальний центр соціального обслуговування

(надання соціальних послуг) Новоград-Волинського району

 

DSC 0229

 

 

Легка атлетика

чоловіки

 1. 1.Карпуленко Дмитро – КУ «Коростенський геріатричний пансіонат для

ветеранів війни та праці».

           2.Ничипорук Олександр – Житомирський обласний центр по нарахуванню

та здійсненню соціальних виплат.

3. Пронь Ігор – КСРУ «Житомирське вище професійне училище інтернат»

жінки

1. Осипенко Івана – Любарський психоневрологічний інтернат

2. Стасюк Наталія – КУ «Територіальний центр соціального обслуговування

   (надання соціальних послуг) м.Коростень»

3. Парфенюк Оксана - УПСЗН Баранівської РДА

 

Шашки

чоловіки

1. Бондар Анатолій – Житомирський геріатричний пансіонат

2. Бондарчук Віталій - КСРУ «Житомирське вище професійне училище

   інтернат»

3. Федоренко Анатолій - КУ «Коростенський геріатричний пансіонат для

   ветеранів війни та праці».

 

жінки

 1. 1.Процюк Леся - територіальний центр соціального обслуговування

(надання соціальних послуг) Новоград-Волинського району

         2.Матвійчук Анжела - КУ «Коростенський геріатричний пансіонат для

ветеранів війни та праці».

         3.Понамаренко Світлана - КУ «Територіальний центр соціального

обслуговування (надання соціальних послуг) м. Коростень»

 

Швидкі шахи

чоловіки

1. Ковбан Микола - УПСЗН Баранівської РДА

2.Таранов Михайло - КСРУ «Житомирське вище професійне училище

   Інтернат»

           3.Колос Микола - Управління виконавчої дирекції Фонду соціального

страхування України в Житомирській області

жінки

 1. 1.Горушко Галина - Житомирський обласний центр по нарахуванню та

здійсненню соціальних виплат.

           2.Чумак Ніна - КУ «Коростенський геріатричний пансіонат для ветеранів

війни та праці».

3. Піонткевич Ірина - Бердичівський геріатричний пансіонат

 

 DSC 0130

                                                                                                                            

Профспілка працівників соціальної сфери України

[ Детальніше... ]

ФПУ ЗАХИЩАЄ ПРАВА СПІЛЧАН НА НАЛЕЖНЕ ЇМ МАЙНО

366396113

 

Федерація профспілок України рішуче виступає за припинення подань і звернень до господарських судів щодо позбавлення профспілок права власності на належне їм майно.

 

Нажаль, очікування того, що після проведеної робочої зустрічі керівництва ФПУ і Генеральної прокуратури, за підсумками якої були надані рекомендації прокурорам нижчого рівня стане зупинення судових проваджень або ініціювання (за зверненням Фонду держмайна) нових позовів органів прокуратури до господарських судів про позбавлення профспілок права власності на належне їм майно не справдилися.

Практика звернень до господарських судів продовжується.

Ілюстрацією цього є звернення 15.05.2019 р. до Господарського суду Полтавської області заступника прокурора Кременчуцької місцевої прокуратури з відповідним позовом щодо позбавлення права власності профспілок на будівлю туристичного готелю «Кремінь» в м. Кременчук.

У цьому зв’язку Голова ФПУ Григорій Осовий у своєму зверненні до заступника Генерального прокурора України Стрижевської А.А. закликав Генпрокуратуру України зупинити такі неправомірні дії в подальшому і вимагав відкликати зазначену вище позовну заяву.

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

ФПУ ЗАХИЩАЄ ПРАВА СПІЛЧАН НА НАЛЕЖНЕ ЇМ МАЙНО

366396113

 

Федерація профспілок України рішуче виступає за припинення подань і звернень до господарських судів щодо позбавлення профспілок права власності на належне їм майно.

 

Нажаль, очікування того, що після проведеної робочої зустрічі керівництва ФПУ і Генеральної прокуратури, за підсумками якої були надані рекомендації прокурорам нижчого рівня стане зупинення судових проваджень або ініціювання (за зверненням Фонду держмайна) нових позовів органів прокуратури до господарських судів про позбавлення профспілок права власності на належне їм майно не справдилися.

Практика звернень до господарських судів продовжується.

Ілюстрацією цього є звернення 15.05.2019 р. до Господарського суду Полтавської області заступника прокурора Кременчуцької місцевої прокуратури з відповідним позовом щодо позбавлення права власності профспілок на будівлю туристичного готелю «Кремінь» в м. Кременчук.

У цьому зв’язку Голова ФПУ Григорій Осовий у своєму зверненні до заступника Генерального прокурора України Стрижевської А.А. закликав Генпрокуратуру України зупинити такі неправомірні дії в подальшому і вимагав відкликати зазначену вище позовну заяву.

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Прожитковий мінімум, динаміка середньої заробітної плати та стан виплати зарплати у квітні 2019 року

filestoragetemp-21

За розрахунками Мінсоцполітики фактичний розмір прожиткового мінімуму для праце здатних осіб
з урахуванням суми обов’язкових платежів відповідно до чинного законодавст
ва
у цінах квітня 2019 року
 становив 4678 грн. (графік 1 додається).

Таким чином, законодавчо встановлений на квітень 2019 року прожитковий мінімум для працездатних осіб (1921 грн.) занижено порівняно з його фактичним розміром у 2,4 рази або на 2757 грн. Мінімальна заробітна плата була нижчою від фактичного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 505 грн.

 

Середня заробітна плата в Україні у квітні 2019 року склала 10269 грн. (графік 2 додається), що на 21,1% більше ніж у квітні 2018 року.

Мінімальна заробітна плата (4173 грн.) у квітні 2019 року склала 40,6% від середньої при рекомендованому Міжнародною організацією праці і Світовим банком співвідношенні на рівні 50–60%.

Заробітна плата працівників окремих галузей бюджетної сфери залишається нижчою ніж середня по економіці: в освіті – 7570 грн. (або 73,7% від середньої по економіці), охороні здоров’я та надання соціальної допомоги – 6742 грн. (або 65,7% від середньої по економіці).

Найбільшою середня зарплата є в Донецькій (12134 грн.) області та м. Києві (15876 грн.), найнижчою – у Херсонській області (7695 грн.).

Індекс реальної заробітної плати у квітні 2019р. порівняно з березнем 2019р. становив 99,2%, а відносно квітня 2018р. – 111,2%.

 На 1,1 % відносно 1 січня 2019 року знизилася заборгованість з виплати заробітної плати та станом на 1 травня 2019 року склала 2615,4  млн. грн. (графік 3 додається).

97,4 тисячам працівників економічно активних підприємств не виплачено 1415,9 млн. грн., з яких 276,1 млн. грн. – борги державних підприємств.

Працівникам промисловості заборговано 2054,8 млн. грн. або 78,5% від загальної заборгованості.

 

 

Департамент з питань бюджету

та оплати праці апарату ФПУ

[ Детальніше... ]

Державна реєстрація професійних спілок

24054-1381493

 

Інформаційний буклет: «Державна реєстрація професійних спілок»

 

Переглянути буклет у Word

 

Головне територіальне управління юстиції у Київській області

[ Детальніше... ]

ВАША ДУМКА ВАЖЛИВА!

08a908713fb91fc3ea0ca3aa2e07400c

 

Шановні колеги, профспілкові активісти!

 

Задля визначення та розробки нових дієвих механізмів захисту та відстоювання прав членів профспілок просимо Вас взяти участь у короткому (тільки 3 питання) онлайн-опитуванні в соціальній мережі Фейсбук.

 

Швидко здійснити опитування можна за посиланням:

https://apps.facebook.com/my-polls/vote-for-trade-union-political-party


Пройдіть опитування та поділіться з друзями по соцмережі!

 

Заздалегідь вдячні за участь!

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Профспілки міста Києва з турботою про дітей

 

А3 

Одним із стратегічних завдань профспілок міста у вирішенні соціальних питань працюючих визначено організацію якісного, повноцінного, оздоровлення та відпочинку дітей та підлітків під час шкільних канікул. Першого червня 2019 року, в Міжнародний день захисту дітей, Київською міською радою профспілок дано старт дитячому відпочинку та направлено перші організовані групи дітей до дитячих оздоровчих закладів.

 

         Влітку поточного року профспілками міста планується оздоровити близько 25 тисяч  дітей на Київщині та інших регіонах України.  Для вирішення цих завдань  Міськпрофрада та її членські організації акумулюють кошти міського та профспілкового бюджетів, господарників та спонсорів для того, щоб максимально зменшити витрати для батьків, пов’язані з оздоровленням та відпочинком дітей

         На кошти, які передбачені із міського бюджету згідно з Територіальною угодою, Міськпрофрадою проведено тендер на закупівлю дитячих путівок, у відповідності до законодавства України. Дитячі оздоровчі заклади :«Лідер » та «Дніпро» на Київщині,  та «Патрія» на Одещині  визнано переможцями, з якими укладені договори на оздоровлення дітей влітку 2019року.

         Традиційно відчують піклування профспілок міста діти із сімей, які опинились в скрутних життєвих обставинах та потребують фінансової підтримки: діти із особливими потребами, юні спортсмени, переможці творчих конкурсів, багатодітні та малозабезпечені родини та інші пільгові категорії. Понад тисяча дітей отримають пільгові путівки через Київську міську раду профспілок.

         Перебуваючи в дитячій оздоровниці діти не лише відпочивають та оздоровлюються а і набувають перший досвід самостійності, відповідальності, мають можливості проявити та розвивати творчі таланти. Саме в дитячому оздоровчому закладі діти знаходять надійних нових друзів на довгі роки. Постійний пошук шляхів вдосконалення культурно – масової, виховної та фізкультурно-спортивної роботи з дітьми надихає адміністрацію та педагогічні колективи дитячих оздоровниць на створення власних цікавих програм, тематичних змін, різноманітних конкурсів, організацію цікавої гурткової роботи.

Протягом оздоровчого сезону планується здійснення систематичного контролю  профспілок за дотриманням техніки безпеки перебування дітей на відпочинку, батьки можуть бути впевнені в тому, що для дітей, які відпочивають в дитячих оздоровницях за фінансової та організаційної участі профспілок будуть створені всі необхідні умови для повноцінного відпочинку, оздоровлення влітку 2019 року.

 

Управління з гуманітарних питань Київської міськпрофради

 

А4

[ Детальніше... ]

Основні питання державної реєстрації профспілкових організацій

P90530-100629

 

30 травня 2019 року за ініціативою Київської облпрофради фахівці Головного територіального управління юстиції у Київській області для керівників обласних галузевих організацій профспілок та профспілкового активу Київщини провели семінар-навчання на тему: « Законодавчі вимоги до переліку та оформлення документів, що подаються для державної реєстрації професійних спілок ».

     В роботі семінару-навчанні взяли участь керівники п’ятнадцяти обласних галузевих профспілок , голова Київської облпрофради Кононенко Валентин Федорович, керівник Департаменту профспілкового руху та зв’язків з громадськими організаціями Федерації профспілок України Ровчак Лариса Володимирівна, керівники Головного територіального управління юстиції у Київській області.

     З інформацією, повідомленнями та відповідями на запитання перед учасниками семінару виступили : Шевченко Олексій Валерійович – начальник Головного територіального управління юстиції у Київській області; Кужелєв Олег Миколайович – заступник Головного територіального управління юстиції з питань державної реєстрації – начальник Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Київській області; Чубара Валентин Володимирович – начальник відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Київській області; Іллічов Сергій Олександрович – заступник начальника відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Київській області.

     Учасники семінарських занять жваво та зацікавлено обговорили нагальні питання державної реєстрації профспілкових організацій, серед яких, зокрема :

-        проведення державної реєстрації новоствореної юридичної особи;

-        вимоги до оформлення документів, які подаються для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі ;

-        перелік документів, що подаються до державної реєстрації при зміні місцезнаходження юридичної особи;

-        строк розгляду документів, поданих організацією професійної спілки та термін отримання виписки з Єдиного державного реєстру в паперовій формі;

-        перелік документів , що подаються для державної реєстрації при створенні чи ліквідації профспілкової організації, зміні голови профкому;

-        вимоги до оформлення документів, які подаються для державної реєстрації при створенні профспілкових організацій в обєднаних територіальних громадах ;

-        чи потрібно змінювати і реєструвати нову назву профспілкової організації при зміні назви підприємства;

-        новели законодавства України щодо проведення реєстраційних дій тощо.

Для учасників семінару Головним територіальним управлінням юстиції в Київській області був підготовлений інформаційний буклет « Державна реєстрація професійних спілок».

     За підсумками навчання ухвалено рішення про щоквартальне проведення подібних заходів для узгодження позицій.

 

Київська обласна рада професійних спілок

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Червень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
          1 2
3 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30