05 червня 2019

НОВІ МОЖЛИВОСТІ ЗАХИСТУ ПРАВ ЧЛЕНІВ ПРОФСПІЛОК

 

IMG 5338 

 

Питанням реалізації та захисту прав і свобод людини та громадянина, зокрема права на працю, соціальний захист, об’єднання у профспілки та безоплатну правову допомогу, запобіганню порушенням цих прав у ФПУ приділяється постійна увага. Саме тому 5 червня 2019 року було проведено  зустріч з представниками Координаційного центру з надання правової допомоги, в якій взяли участь радник Голови ФПУ Павло Кондик, керівник департаменту правового захисту Дмитро Лях, заступник керівника департаменту правового захисту Ірина Сидоряк.

Координаційний центр з надання правової допомоги представляли заступники директора Олена Сінчук та Олександр Баранов, а також начальник відділу забезпечення взаємодії із суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги управління координації системи надання безоплатної правової допомоги Марина Лугиня.

Метою діяльності зазначеного Центру, створеного відповідно до Указу Президента України від 01.06.2012 №374/2012 «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких указів Президента України», є формування в Україні ефективної системи безоплатної правової допомоги, забезпечення її доступності та якості.

Учасники зустрічі підвели підсумки попередньої роботи з узгодження проекту Меморандуму про співпрацю між Федерацією професійних спілок України та Координаційним центром з надання правової допомоги, який планується підписати на найближчому засіданні Президії ФПУ.

                     Департамент правового захисту апарату ФПУ

 

IMG 5341

 

IMG 5342

[ Детальніше... ]

Відбулось засідання ЦР Профспілки «Машприлад»

IMG 0152

 

4-6 червня 2019 року у м. Луцьк на базі Навчально-методичного центру профспілок Федерації профспілок Волинської області відбулося засідання Центральної Ради Профспілки машинобудівників та приладобудівників України, у роботі якого узяв участь заступник Голови Федерації профспілок України Євген Драп’ятий.

 

         З вітальним словом до учасників звернулася голова Федерації профспілок Волинської області Іванна Дубинка-Філозоф.

      Голова Центральної Ради профспілки машинобудівників та приладобудівників України Анатолій Кубраченко у своєму виступі підбив підсумки роботи Центральної Ради профспілки та виконання бюджету у 2018 році, окреслив основні напрямки роботи на найближчий період.

Члени Центральної Ради розглянули питання про проведення звітів та виборів в організаціях профспілки «Машприладу» України та прийняли рішення про скликання VIII З’їзду профспілки.

Найкращим профспілковим активістам галузі були вручені високі профспілкові нагороди та Почесні грамоти ФПУ, Центральної Ради профспілки.

 

 IMG 0159

IMG 0170

 

IMG 0151

 

IMG 0168

 

IMG 0162

 

Профспілка машинобудівників

та приладобудівників України

[ Детальніше... ]

Голова найбільшої галузевої профспілки Закарпаття Тетяна Повханич отримала високу нагороду профспілок

P1180152

 

Профспілка освітян Закарпаття – найбільша серед 17 галузевих профспілок нашого краю. Вона об’єднує понад 55 тисяч спілчан, що становить майже половину усіх членів профспілок області.


Завдяки об’єднанню зусиль профспілкових працівників і активу галузі в команду однодумців, організаторським здібностям голови обласної організації профспілки, члена Ради Федерації профспілок України Тетяни Федорівни Повханич освітянська профспілка є лідером серед галузевих профспілок. Йдеться про дієвість соціально – економічного захисту спілчан, соціальне партнерство, мотивацію профспілкового членства, авторитет профспілки у суспільному житті нашого краю.

Щороку в галузі проводяться огляди-конкурси на кращу первинну профспілкову організацію та з охорони праці. Торік на реалізацію галузевої профспілкової програми оздоровлення працюючих та їх дітей було використано близько 3,8 млн. грн. В області проведено семінар – навчання профспілкових працівників і активу України і Словаччини. Досвід роботи профспілки освітян з питань навчання профактиву, формування іміджу профспілки, застосування інформаційних технологій схвалено президією Закарпатської обласної ради профспілок. Видання газети облорганізації профспілки «Профспілкове щодення», яке нагороджено Почесною Грамотою Федерації профспілок України у зв’язку з 10-річчям виходу першого номера, є єдиним друкованим виданням в профспілках Закарпаття. Освітяни нашого краю займають перше місце в області з передплати на видання ФПУ – газети «Профспілкові вісті» та «Бібліотечки голови профспілкового комітету». В цій багатогранній профспілковій діяльності значна роль належить лідеру обласної галузевої профспілки Тетяні Повханич.  

За особливі заслуги перед профспілковим рухом у складі ФПУ, значний особистий внесок у захист трудових, соціально – економічних прав та інтересів членів профспілок, вирішення соціальних питань Тетяну Федорівну Повханич нагороджено нагрудним знаком ФПУ «Заслужений працівник профспілок України». Цю високу нагороду на засіданні Закарпатської обласної Ради профспілок їй вручив голова облпрофради Володимир Фленько.      

 

На фото:

- вручення високої нагороди профспілок;

- голова обласної організації профспілки працівників освіти і науки Тетяна Повханич (в центрі) разом з профспілковим активом галузі.  

 

DSCN0239

 

Сергій Баранчиков,

завідувач відділу організаційно -

гуманітарної роботи

Закарпатської облпрофради

[ Детальніше... ]

Запоріжці знайомились з грейдинговою системою оплати праці

15

 

 

Запорізька обласна рада профспілок спільно з Запорізьким обласним союзом промисловців і підприємців (роботодавців) 4 червня п.р. провела навчальний семінар-нараду «Особливості застосування грейдингової системи оплати праці на підприємствах.

 

Позитиви та ризики впровадження». У семінарі взяли участь голова Запорізької обласної ради професійних спілок Віктор Сластьон, президент ЗОСППР «Потенціал» Олександр Головко, виконавчий директор ЗОСППР «Потенціал» Валерій Крайній та його заступниця Ірина Стрельбицька, фахівці профспілок. Учасниками заходу також були керівники кадрових служб та оплати праці, представники профспілок підприємств та організацій міста Запоріжжя, зокрема: ПАТ «Мотор Січ», «ПрАТ «Запорізький автомобілебудівний завод», представники профспілки ПМГУ та інші.

         Спікером виступив Олег Мороз - кандидат економічних наук, доцент, професор (Інженерний інститут ЗНУ, факультет економіки та менеджменту, кафедра менеджменту організації та управління проектами).

           У ході семінару учасники обговорили питання формування взаємовідносин між роботодавцем та найманими працівниками, законодавче та договірне регулювання трудових відносин в Україні, організації оплати праці найманих працівників, сутність та структуру заробітної плати, форми та системи оплати праці, та більш детально ознайомились з грейдинговою системою оплати праці, яка почала застосовуватися як система вартості робочого місця.

         Учасники семінару активно подискутували та обмінялися досвідом щодо впровадження грейдингової системи оплати праці на підприємствах запорізького регіону.


11

 

                                                                         Запорізька обласна рада профспілок

[ Детальніше... ]

Подарували дітям свято

IMG 6704

 

З нагоди 1 червня - Міжнародного дня захисту дітей Харківською обласною радою Профспілки працівників соціальної сфери (голова Пластун Л.В.), первинними профспілковими організаціями організовано проведення низки культурно-масових заходів.

 

Особливо хвилюючим було відзначення дитячого свята у Комунальному закладі «Харківський міський центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «ПРОМІНЬ» (директор Чаплигіна Наталія Іванівна, голова профкому – Ягнюк Валентина Іванівна), де перебувають діти з особливими потребами.

Водночас це – свято тих, хто завжди поруч з дітьми, хто піклується про них і допомагає нездібним до навчання дітям інтегруватися в громадянське суспільство.

Традиційно присутні ознайомилися з дитячими виробами прикладного мистецтва, які вражали своєю змістовністю, при тому що їх автори не підлягають   навчанню.

Спортивні вправи, танцювальні номери, виконання фрагментів пісень, які їм близькі по розумінню і легше опановуються, декламація поетичних рядків ще раз продемонстрували досягнення педагогічного колективу у вихованні дітей, що радісно сприйняли батьки.

 

IMG 6599

 

     Свято відвідали та подарували своє вітання заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення, заслужений працівник соціальної сфери України Горбунова-Рубан Світлана Олександрівна, представники органів місцевого самоврядування, голова обласної організації профспілки працівників соціальної сфери Пластун Людмила Володимирівна, які тепло привітали педагогічний колектив Центру, відзначивши їх високу кваліфікацію, небайдужість, віру в доцільність і корисність справи, якою вони займаються, любов і гордість за свій заклад.

Трудовий колектив, вихованці Центру, їх батьки були раді незмінним учасникам урочистостей, що опікуються подальшим розвитком закладу, членам Ротарі клубу «Харьков», які завжди поряд протягом багатьох років.

Гості побажали фахівцям Центру, їх батькам сил, терпіння, ентузіазму та успіхів на шляху до нових кроків у поліпшенні життя вихованців,  вручили дітям солодощі, фрукти та надали іншу допомогу.

 

IMG 6606

 

 20190530 114755


                                                        Центральна Рада

Профспілки працівників соціальної сфери України

 

 

[ Детальніше... ]

На футбольному майданчику – журналісти Закарпаття

DSC 1336

 

 

Закінчився 18 –й турнір, заснований профспілкою працівників культури.

 

            На спортивних майданчиках СК «Юність» в місті Ужгороді відбувся 18-й турнір з міні-футболу серед команд засобів масової інформації, який його засновник – Закарпатська обласна профспілкова організація працівників культури проводила спільно з обласною організацією Національної спілки журналістів України, Федерацією футболу Закарпаття та обласним відділенням НОК України.

На урочистій церемонії відкриття турніру журналістів привітали голова оргкомітету, голова обласної профспілкової організації працівників культури Наталія Товтин, заступник голови обласної організації Національної спілки журналістів України Володимир Тарасюк, заступник голови облпрофради Василь Захарець, член виконкому Федерації футболу Закарпаття Степан Селменський.

Після проведення поєдинків у двох підгрупах право виборювати почесний трофей завоювали минулорічні фіналісти турніру – команди газети «Спорт тайм» та спортивного сайту «Лобда». До речі, ці команди зустрічалися у фіналі турніру вже третій рік поспіль. Видовищний поєдинок завершився з рахунком   2:1 на користь минулорічних переможців – команди футбольного сайту «Лобда». На два голи граючого тренера переможців Яромира Лободи голом відповів Максим Селменський.

Поєдинок за третє місце між командами   журналістів Берегівського району та 21- го телеканалу приніс перемогу берегівчанам з рахунком 3:0.

На урочистій церемонії закриття турніру голова обласної профспілкової організації працівників культури Наталія Товтин вручила перехідний красень-кубок команді спортивного сайту «Лобда». Усі команди-учасниці нагороджені грамотами, матеріальною винагородою та пам’ятними призами організаторів, а гравці команд-призерів – медалями і дипломами організаторів.

Заступник голови Федерації футболу Закарпаття Віктор Качур нагородив грамотами наймолодшого   учасника турніру – 14- річного Євгена Запрягаєва з Берегова та найстаршого – 69-річного Саболча Нігріні з команди «Хунгарія» (збірної команди угорськомовних журналістів Закарпаття).

 

На фото:

- голова обласної профспілкової організації працівників культури Наталія Товтин (праворуч) з перехідним кубком.

- момент змагань

 

 

DSC 1087

 

- колективне фото на згадку

 

DSC 1351

- переможець футбольного турніру – команда спортивного сайту «Лобда» разом із організаторами

 

DSC 1361

 

Сергій Баранчиков,

завідувач відділу організаційно-

гуманітарної роботи

Закарпатської облпрофради

 

[ Детальніше... ]

Президент Ірландії на відкритті Конгресу ЕФПОО закликав профспілки до активних дій

71f9aa49

 

Президент Ірландії Майкл Д. Хіггінс закликав працівників громадського обслуговування та їх профспілки взяти на себе ініціативу в питаннях зміни клімату, гендерної рівності та більш справедливої економіки в своїй основній промові на відкритті Конгресу Європейської федерації профспілок громадського обслуговування (EPSU ) в Дубліні, який завершить свою роботу 7 червня.

 

Поет і в минулому профспілковий діяч, президент Хіггінс зазначив недавній підйом ірландського робітничого руху, згадуючи багату історію профспілкового руху в країні.

Виступаючи перед президентом, Кевін Каллінан з ірландського профспілки Fórsa і лорд-мер Дубліна Найл Ринг також згадали про історичну боротьбу в Ірландії. Вони нагадали про Дублінський локаут 1913 року, який став, за словами президента, своєрідним «вододілом в історії Ірландії», після чого міцно утвердився принцип єдності профспілкових дій і солідарності трудящих.

Однак були й інші події, іноді менш відомі, але настільки ж значимі. У своєму виступі президент розповів про Мері Меннінг, співробітницю магазину ірландської мережі магазинів Dunnes Stores, яка в 1984 році відмовилася займатися продажом фруктів з Південної Африки на знак протесту проти режиму апартеїду. Робітниць, які зробили вагомий внесок у робітничий рух, як в минулому, так і сьогодні, не можна забувати.

В основі діяльності ЕФПО лежить гендерна рівність. Високо оцінивши роль, яку ЕФПОО грає в боротьбі за його досягнення, президент Хіггінс разом з тим закликав зробити ще більше, особливо за рахунок поліпшення представництва жінок у профспілкових структурах.

У своєму виступі президент Хіггінс звернувся до ще однієї важливої ​​проблеми нашого часу: кліматичної кризи. «Профспілки, - сказав він, - можуть скористатися можливістю і зіграти провідну роль у розробці стратегії справедливого переходу» для працівників та громад, що дозволить гарантувати, що ми всі станемо частиною стійкою, низьковуглецевої економіки і винесемо вигоду з створення гідних зелених робочих місць. Він навів приклад Ірландії, в якій перехід від виробництва електроенергії з високим рівнем викидів вуглецю супроводжувався перепідготовкою працівників, щоб вони могли знайти роботу в екологічно чистих галузях.

Профспілки повинні боротися за подібного роду реагування на кліматичні зміни, яке ставить створення якісних зелених робочих місць у центр перехідного періоду, і в той же час, за словами Хіггінса, «діяти як поборники прийняття кліматичних заходів».

Нарешті, президент вказав на більш широкі проблеми, що виникають перед профспілками громадських служб у результаті цифрової трансформації економіки, що призводить до виникнення більш нестабільною і тимчасової зайнятості. Нові технології, за його словами, не повинні використовуватися в якості прикриття повернення до ретроградної практики працевлаштування. Профспілкам необхідно «припинити систематичне нехтування і девальвацію життя робітничого класу», до якої веде небезпечна праця.

Президент Ірландії побажав делегатам успіхів у роботі з'їзду і висловив думку, що профспілки повинні створюватися як на національному, так і на європейському рівнях. На закінчення він закликав учасників узяти на себе ініціативу, щоб «відновити розуміння праці як основи забезпечення інших прав людини і міцного фундаменту для гідного, повноцінного і щасливого життя».

У роботі Конгресу беруть участь членські організації Європейської федерації профспілок громадського обслуговування, зокрема керівники членських організацій Профспілки працівників атомної енергетики та промисловості України, Профспілки працівників державних установ України, Профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України, Профспілки працівників нафтової і газової промисловості України, Профспілки працівників охорони здоров’я України.


 IMG-b2192daaa480858a2bdf20530717775b-V

 

Департамент міжнародних звязків ФПУ

 

 

[ Детальніше... ]

Президент Ірландії на відкритті Конгресу ЕФПОО закликав профспілки до активних дій

71f9aa49

 

Президент Ірландії Майкл Д. Хіггінс закликав працівників громадського обслуговування та їх профспілки взяти на себе ініціативу в питаннях зміни клімату, гендерної рівності та більш справедливої економіки в своїй основній промові на відкритті Конгресу Європейської федерації профспілок громадського обслуговування (EPSU ) в Дубліні, який завершить свою роботу 7 червня.

 

Поет і в минулому профспілковий діяч, президент Хіггінс зазначив недавній підйом ірландського робітничого руху, згадуючи багату історію профспілкового руху в країні.

Виступаючи перед президентом, Кевін Каллінан з ірландського профспілки Fórsa і лорд-мер Дубліна Найл Ринг також згадали про історичну боротьбу в Ірландії. Вони нагадали про Дублінський локаут 1913 року, який став, за словами президента, своєрідним «вододілом в історії Ірландії», після чого міцно утвердився принцип єдності профспілкових дій і солідарності трудящих.

Однак були й інші події, іноді менш відомі, але настільки ж значимі. У своєму виступі президент розповів про Мері Меннінг, співробітницю магазину ірландської мережі магазинів Dunnes Stores, яка в 1984 році відмовилася займатися продажом фруктів з Південної Африки на знак протесту проти режиму апартеїду. Робітниць, які зробили вагомий внесок у робітничий рух, як в минулому, так і сьогодні, не можна забувати.

В основі діяльності ЕФПО лежить гендерна рівність. Високо оцінивши роль, яку ЕФПОО грає в боротьбі за його досягнення, президент Хіггінс разом з тим закликав зробити ще більше, особливо за рахунок поліпшення представництва жінок у профспілкових структурах.

У своєму виступі президент Хіггінс звернувся до ще однієї важливої ​​проблеми нашого часу: кліматичної кризи. «Профспілки, - сказав він, - можуть скористатися можливістю і зіграти провідну роль у розробці стратегії справедливого переходу» для працівників та громад, що дозволить гарантувати, що ми всі станемо частиною стійкою, низьковуглецевої економіки і винесемо вигоду з створення гідних зелених робочих місць. Він навів приклад Ірландії, в якій перехід від виробництва електроенергії з високим рівнем викидів вуглецю супроводжувався перепідготовкою працівників, щоб вони могли знайти роботу в екологічно чистих галузях.

Профспілки повинні боротися за подібного роду реагування на кліматичні зміни, яке ставить створення якісних зелених робочих місць у центр перехідного періоду, і в той же час, за словами Хіггінса, «діяти як поборники прийняття кліматичних заходів».

Нарешті, президент вказав на більш широкі проблеми, що виникають перед профспілками громадських служб у результаті цифрової трансформації економіки, що призводить до виникнення більш нестабільною і тимчасової зайнятості. Нові технології, за його словами, не повинні використовуватися в якості прикриття повернення до ретроградної практики працевлаштування. Профспілкам необхідно «припинити систематичне нехтування і девальвацію життя робітничого класу», до якої веде небезпечна праця.

Президент Ірландії побажав делегатам успіхів у роботі з'їзду і висловив думку, що профспілки повинні створюватися як на національному, так і на європейському рівнях. На закінчення він закликав учасників узяти на себе ініціативу, щоб «відновити розуміння праці як основи забезпечення інших прав людини і міцного фундаменту для гідного, повноцінного і щасливого життя».

У роботі Конгресу беруть участь членські організації Європейської федерації профспілок громадського обслуговування, зокрема керівники членських організацій Профспілки працівників атомної енергетики та промисловості України, Профспілки працівників державних установ України, Профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України, Профспілки працівників нафтової і газової промисловості України, Профспілки працівників охорони здоров’я України.

 

 IMG-b2192daaa480858a2bdf20530717775b-V

 

Департамент міжнародних звязків ФПУ

 

 

[ Детальніше... ]

Делегати ЄФПГО борються за справедливе майбутнє для всіх

476b488d


(Дублін, 4 червня 2019 г. - прес-реліз). Дублін відчинив двері для понад 550 профспілкових активістів з усієї Європи, які приїхали для участі в 10-му Конгресі Європейської федерації профспілок працівників громадського обслуговування (ЕФПОО), який стартував 4 червня.

 

В ході чотириденних засідань у концертному залі РДС делегати сформулюють, обговорять і приймуть програму дій з побудови справедливого майбутнього.

 

Цьогорічний Конгрес, який проходить через кожні п’ять років, зосередить свою увагу на необхідності прийняття профспілками на озброєння цифровізації, продовженні боротьби з приватизацією та роботі на основі більш тісної взаємодії зі зміцнення солідарності і посилення впливу профспілок.

 

Президент Ірландії Майкл Д. Хіггінс і новий заступник Генерального секретаря Європейської конфедерації профспілок (ETUC) Естер Лінч виступили на Конгресі в цей вівторок.

 

Виступаючи напередодні конференції в Дубліні, співробітник відділу комунікацій та кампаній ЕФПОО Пабло Санчес Центеллас сказав: «Цифровизація несе в собі певний потенціал для позитивного перетворення громадського обслуговування та робочих місць його працівників. Надання більш швидкого і легкого доступу до послуг та розширення участі громадян можна поєднувати з більш якісними робочими місцями, оскільки монотонна праця замінюється виконанням поставлених завдань».

«Нові технології повинні бути під демократичним контролем. Ми бачили вплив на суспільство приватизації та державно-приватного партнерства. Суспільству необхідно контролювати наступ свого майбутнього».

«Ще одна важлива проблема - боротьба за збереження державної власності», - додав він.

 

Генеральний секретар ЕФПОО Ян Віллем Гаудріан заявив: «Ми боремося за майбутнє для всіх. Профспілки громадського обслуговування знаходяться на передньому краї з тим, щоб забезпечити перехід до більш демократичного суспільства, суспільства, яке піклується про всіх. Попередньою умовою є розширення демократії на робочих місцях, результативні колективні переговори, кваліфіковані і гідно оплачувані працівники громадського обслуговування".

 

«На Конгресі ми обговоримо, яким чином нарощувати силу профспілок, щоб надати право голосу всім працівникам в Європі при прийнятті рішень, які важливі для нас, наших сімей і наших спільнот».

 

Департамент міжнародних зв'язків ФПУ

[ Детальніше... ]

Черкащина пам’ятає і шанує

5

 

Спілчани області на чолі з головою Федерації профспілок Черкаської області Петром Шевченком взяли участь в урочистостях з нагоди 100-річчя від дня народження одного з перших керівників Черкаської області – Івана Кіндратовича Лутака.

 

І.К. Лутак двічі обіймав керівні посади на Черкащині – перший раз як голова виконкому Черкаської обласної ради (1961-1967 рр., з невеликою перервою), а другий раз як перший секретар Черкаського обкому КПУ (1976-1988 рр.). Також був кандидатом і членом ЦК КПРС, членом політбюро ЦК КПУ, депутатом Верховних Рад СРСР і УРСР. Герой Соціалістичної Праці, Почесний громадянин Черкас.

В Філармонії зібралися ті, хто безпосередньо працював з Іваном Кіндратовичем, і ті, для кого він став учителем та наставником. Прийшли вони для того, щоб вшанувати пам’ять відомого керівника Черкащини. Саме в цей день йому мало б виповнитись 100 років. І хоч за час, доки його не має з нами, в Україні багато чого змінилося, проте черкащани продовжують пам’ятати про одного із найпотужніших творців області. Адже він був і справді легендарною людиною. І фундамент економічної і соціальної успішності нашого регіону заклав саме він.

Також у той час, як Іван Кіндратович очолював область, було збудовано сотні дитячих садків, шкіл та декілька профтехучилищ. Темпи спорудження житла зросли до мільйона квадратних метрів на рік. Справжньою окрасою обласного центру став палац культури «Дружба народів». У ті роки зведено нові корпуси нинішніх університетів – Національного імені Богдана Хмельницького і Державного технологічного, обласної, першої та третьої міських лікарень.

Також на захід завітали донька та внучка Івана Кіндратовича – Тетяна Лутак та Катерина Вишневська.

Голова Черкаської облдержадміністрації Олександр Вельбівець у своєму вітальному слові відзначив, що надзвичайно відповідально говорити про людину великого організаторського та керівного таланту – мудру, сувору, вимогливу і в той же час людину щирої душі, доброго серця, у якої на першому місці завжди були інтереси держави та громадянина.

– Протягом двох десятків років Іван Лутак очолював Черкащину. На його плечі ліг непідйомний тягар становлення новонародженої області, якій потрібно було надати цілісності і самоідентичності, – зазначив голова облдержадміністрації. – Саме його заслуга в створенні та розвитку сотень промислових підприємств на Черкащині. Завдяки йому Черкаси стали одним із найбільших в країні центрів високотехнологічної хімічної галузі. Більшість хімічних гігантів, таких як «Азот», і сьогодні залишаються флагманами. Іван Кіндратович доклав максимум зусиль, щоб перетворити наш регіон із суто аграрного ще і у промисловий. Тоді ж було розбудовано і серйозну базу підприємств оборонного комплексу, які працюють і сьогодні на військову потужність вже незалежної України. Він приділяв велику увагу також і розвитку  тваринництва, птахівництва, садівництва. У цих галузях Черкащина і нині займає передові позиції не тільки в Україні, а і в Європі.

Саме завдяки Лутаку розквітли ансамблі «Вербена», «Росава», «Славутич», та безліч інших творчих колективів. Тоді ж був створений Черкаський народний хор, який згодом отримав звання «Заслужений» та «Академічний» і прославив Черкащину на міжнародному рівні, як співочий край.

 

DSC 0112


Федерація профспілок Черкаської області

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Червень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
          1 2
3 4 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30