11 червня 2019

Профспілка працівників АПК Закарпаття: мотивація профспілкового членства і стратегія дій

 

А12 

Відбулося розширене засідання президії Закарпатської обласної профспілкової  організації працівників агропромислового комплексу, на якому розглянуто питання  про завдання обласної профорганізації щодо збереження профспілкового членства,  його мотивації і стратегію дій галузевої профспілки   в умовах реформування АПК.

Як зазначила голова обласної профорганізації Ганна Кулик,  протягом  2015-2018 років  загальна чисельність спілчан та кількість первинних профорганізацій в області суттєво зменшилась. З питань організаційного та фінансового зміцнення, збереження та мотивації профспілкового членства президією обласної профспілкової організації неодноразово приймалися відповідні рішення  щодо необхідності посилення цього напрямку роботи. Особлива увага зверталася на активізацію роботи з так  званим «внутрішнім резервом», а саме, молоддю, студентами навчальних закладів, які не охоплені членством у первинних профспілкових організаціях.

Як підкреслювалося, сьогодні, як ніколи, в результативності дій профспілок  важливе значення належить веденню соціального діалогу на всіх рівнях. Ефективною формою соціального діалогу є укладання колективних договорів. В галузі АПК діють 5 галузевих угод та 47 колективних договорів. Колективно-договірним регулюванням трудових відносин стовідсотково охоплені всі працівники галузі.

Як наголосила Ганна Кулик, незважаючи на значну нормативну базу і гарантії прав і повноважень професійних спілок, законодавство, яке визначає правові основи їх діяльності,  потребує подальшого доопрацювання. Нині,  в ході  реформування АПК та процесів децентралізації, варто сконцентрувати увагу  спілчан на питаннях соціально-економічного, правового захисту,  щоденній  роботі з соціальними партнерами у районах, з об’єднаними територіальними  громадами.  

Конкретні пропозиції з обговореного  питання внесли члени президії обласної профспілкової організації Михайло Гардей, Василь Хмельницький, члени обласної ради профспілки працівників АПК Інна Добоній, Аліна Давиденко, Наталія Темерьова, Лариса Вальо, Віктор Коломієць, заступник голови облпрофради Василь Захарець.

У роботі президії взяв участь і виступив голова Закарпатської обласної ради профспілок Володимир Фленько.

У прийнятій постанові президії визначено  основні завдання обласної профспілкової  організації щодо збереження і мотивації профспілкового членства,   стратегію дій галузевої профспілки в умовах реформування АПК та в ході наступних  звітів і виборів в галузевій  профспілці.  

 

На фото:

- учасники розширеного  засідання президії Закарпатської обласної профспілкової організації працівників АПК;

 

 

Сергій Баранчиков,

завідувач відділу організаційно

гуманітарної роботи

Закарпатської облпрофради

Фото автора 

[ Детальніше... ]

Світові лідери виступають на столітній Міжнародної конференції праці

IMG-46eb5b458fb838c0f9a0dfd5c40583d2-V

 

ЖЕНЕВА (Новини МОП) - Світові лідери зібралися на столітню Міжнародну конференцію праці (МКТ), щоб підтвердити свою прихильність принципу соціальної справедливості, відповідно до якого 100 років тому була заснована МОП. Міжнародна конференція проходить з 10 по 21 червня.

 

Десятки світових лідерів беруть участь в столітньої Міжнародної конференції праці, присвяченій 100-річчю МОП.

У перший день на пленарному засіданні сесії виступили глави держав, урядів і інші високопоставлені чиновники.

 

Президент Італії Серджо Маттарелла сказав: «Багато сучасних прав кореняться в незмінної прихильності МОП гідності всіх людей, де б вони не працювали, і незалежно від того, чим вони займаються».

 

Президент Гани Нана Акуфо-Аддо сказав: «Країнам-членам слід використовувати численні можливості для поліпшення якості трудового життя, ліквідації гендерного розриву, усунення шкоди, викликаної глобальною нерівністю і зміною клімату, і, що більш важливо, також поділом відповідальності за більш стале майбутнє, яке гарантувало б, що ми нікого не залишимо позаду».

 

Прем'єр-міністр Норвегії Ерна Солберг заявила: «Протягом 100 років МОП була лідером тристороннього співробітництва, що забезпечує міжнародне регулювання, права і рівність працівників, умови для конкуренції і соціальної справедливості. Термін «гідну працю для всіх» був введений МОП».

 

Прем'єр-міністр Непалу К.П. Шарма Олі сказав: «Сьогодні настав час підтримати основні ідеали МОП і продемонструвати, що вони продовжують грати важливу роль у просуванні цінності гідної праці, рівності, соціальної справедливості та сталого майбутнього».

 

Також на сесії виступили президент Південної Африки Сірілл Рамафоса і прем'єр-міністр Швеції Стефан Левен, які були співголовами Глобальної комісії з майбутнього праці. Доповідь Комісії «Працювати заради кращого майбутнього» буде обговорюватися протягом усієї роботи Конференції.

 

«Для мене велика честь стояти тут сьогодні, майже 25 років до того дня, коли Нельсон Мандела стояв перед цією величною установою - це було за чотири роки до того, як він став демократично обраним президентом Південної Африки. МОП, як він і просив вас, підтримувала нашу боротьбу протягом довгих чотирьох років ... Сьогодні я знову стою тут 25 років потому, щоб ще раз подякувати МОП за підтримку нашої боротьби », - сказав Рамафоса.

 

«Те, що ми святкуємо сьогодні, насправді це не організація, не конвенція і не дата. Те, що ми відзначаємо, є рухом. Рух уперед, вгору від страждань в окопах Першої світової війни, на фабриках і полях, від голоду і злиднів ... Це рух символізується трьома буквами: «МОП». Це рух, який веде в майбутнє », - сказав Льовен.

 

Віце-президент Туреччини Фуат Октай сказав: «Досягнення МОП в лікуванні ран двох світових воєн, усунення соціальної напруженості, викликаної економічними і соціальними труднощами разом із зацікавленими сторонами, і підтримці кращих умов праці з ключовими принципами досягнення консенсусу шляхом переговорів є важливими віхами в її успішній історії».

 

Прем'єр-міністр Марокко Саад-ад-Дін аль-Отмані сказав: «Марокко, як і інші країни, дуже стурбоване стрімкими змінами і можливими наслідками їх для сфери праці, а також появою нових форм роботи ... саме з цієї причини ми вітаємо ту увагу, яку МОП приділяє цій темі».

 

Віце-президент Кот-д'Івуару Даніель Каблан Дункан сказав: «Хоча є багато підстав для задоволення, які дозволили нам надати людське обличчя світу праці, тут не все ідеально, як і в будь-якому випадку. Ми повинні зберігати пильність, щоб підтримувати те, що було досягнуто. Ось чому ми закликаємо МОП активізувати свої зусилля по зміцненню громадського договору і заохочувати гідну і стабільну зайнятість».

 

Десятки високопоставлених осіб планують узяти участь у столітньої сесії МКТ. Близько 6000 делегатів, що представляють уряди, працівників і роботодавців, розглянуть шляхи реагування на зміни в сфері праці, а також питання про прийняття знаменної 100-річної Декларації МОП, присвяченій майбутньому праці. Вони також обговорять проблеми насильства і домагань на робочих місцях з метою прийняття нового міжнародного документа.

 

Як ми вже повідомляли, у Конференції у складі тристоронньої делегації України бере участь група профспілкових працівників на чолі з делегатом від трудящих України, віце-президентом Міжнародної конфедерації профспілок делегація України, Головою ФПУ Григорієм Осовим. Очікується, що він виступить на пленарній сесії на 13 червня цього року.

 

IMG-6724dd93a40918870996421dcdc615dc-V

 

IMG-faa156b8455a5f50624a6ef42d657c4d-V

 

 Голова ФПУ Григорій Осовий на полях конференції провів робочу зустріч з Миколою Белановським, головою Мінського обєднання організацій профспілок, яке підтримує дружні звязки з профспілковими організаціями мм. Києва і Дніпра.

 

IMG-cd6911f45af9069ec54fa8f858f2ff8b-V

 

Департамент міжнародних звязків ФПУ

Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4

 Голова ФПУ Григорій Осовий на полях конференції
   провів робочу зустріч з головою Мінського обєднання
   організацій профспілок , яке підтримує дружні звязки
   з профспілковими організаціями Києва і Дніпра.

[ Детальніше... ]

Підвищення пенсій: кому і на скільки в липні збільшать виплати

А10

 

З 1 липня українці матимуть новий прожитковий мінімум. В звязку з цим мінімальну пенсію підвищать до 1564 грн, максимальна становитиме 15,6 тис. грн. Люди з мінімальними виплатами отримають надбавку в 67 грн.

Також, якщо українці з мінімальною пенсією мають повний стаж: для жінок – 30 років , для чоловіків – 35, вони мають право і на надбавку в розмірі не менше 1% прожиткового мінімуму. Наприклад, якщо жінка з 40 роками стажу й мінімальною пенсією може отримувати надбавку 149,7 грн, то після 1 липня отримуватиме 156,4 грн.

Українці з максимальними пенсіями отримають надбавку в 670 грн. Зараз такі виплати отримують не більше 1,9% пенсіонерів. Якщо досі це становило 14,9 тис. грн, то після 1 липня буде 15,6 тис. грн. Такі пенсії найчастіше мають ті, хто вийшов на заслужений відпочинок зі спеціальними правами – народні депутати, судді.

Із 1 січня 2019 року значно підвищили виплати майже 500 тис. військових пенсіонерів. Ще приблизно 2 млн українців отримають надбавку через зростання мінімалки.

 

Прес-центр ФПУ – за матеріалами інформагентств 

[ Детальніше... ]

Обговорено актуальні питання скорочення працівників райдержадміністрацій Херсонщини

А2

 

10 червня у Будинку профспілок Херсонщини відбулась нарада представників територіальних, первинних профспілкових організацій районних державних адміністрацій Херсонщини та їх структурних підрозділів з питань координації та єдності дій первинних організацій та виборних органів Профспілки працівників державних установ України, у зв’язку з прийняттям розпорядження голови Херсонської обласної державної адміністрації від 23.05.2019 року №395 «Про затвердження граничної чисельності працівників районних державних адміністрацій».

Нараду проведено за ініціативи виборних органів організаційних ланок Херсонської обласної організації Профспілки працівників державних установ України територіального та первинного рівня, на виконання рішення президії обласної організації Профспілки. В засіданні взяли участь соціальні партнері: керівництво облдержадміністрації, голови райдержадміністрацій, відділень Національної служби посередництва та примирення у Херсонській області, а також Херсонської обласної міжгалузевої ради профспілок.

Головувала на нараді голова Херсонської обласної організації Профспілки працівників державних установ України, яка виступила з вступним та заключним словом Людмила Татаринова.

За дорученням т.в.о голови облдержадміністрації Дмитрія Бутрія участь у нараді взяли соціальні партнери Володимир Клюцевський, керівник апарату Херсонської обласної державної адміністрації та Наталія Вітренко, директор Департаменту фінансів Херсонської обласної державної адміністрації, які донесли до присутніх позицію сторони роботодавців щодо зміни чисельності апаратів райдержадміністрацій області та їх структурних підрозділів.

Анатолій Добровольський, голова Херсонської обласної міжгалузевої ради профспілок, висловив позицію про всебічну солідарну підтримку дій виборних органів Херсонської обласної організації Профспілки працівників державних установ України щодо здійснення представництва та захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів Профспілки, зокрема щодо права кожного члена Профспілки на працю, належні умови праці та гідну її оплату.

Вікторія Бойко, начальник відділення Національної служби посередництва та примирення у Херсонській області ознайомила присутніх з порядком вирішення колективних трудових спорів (конфліктів).

У ході 3-х годинної наради, учасники зібрання обмінялися інформацією та висловили позиції щодо поточної ситуації, яка склалася у зв’язку з  виданням зазначеного розпорядження голови облдержадміністрації.

Зокрема, Профспілкова сторона зауважила, що в цілому погоджується з позицією Сторони роботодавців щодо необхідності проведення оптимізації чисельності працівників, проте зазначила, що у даному локальному нормативно-правовому акті облдержадміністрації не вказано економічне обґрунтування та конкретні причини, мотиви щодо необхідності внесення змін у структуру і штатний розпис апаратів райдержадміністрацій та їх структурних підрозділів.

Учасники наради – голови районних, первинних профспілкових організацій райдержадміністрацій та їх структурних підрозділів внесли пропозицію діяти стороні соціального діалогу у відповідності до ПЛАНУ ЗАХОДІВ з реалізації нового етапу реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні на 2019—2021 роки, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23 січня 2019 року №77-р.

За результатами констурктивного обговорення питання порядку денного профспілкові активісти прийняли ряд виважених рішень, в т.ч. щодо внесення стороні роботодавців пропозиції розпочати консультації з профспілками та проводити їх у відповідності до чинного трудового законодавства.

Наприкінці, профспілковий актив державних установ Херсонщини доручив президії облорганізації Профспілки працівників державних установ України спільно з ЦК Профспілки та Херсонською обласною міжгалузевою радою Профспілок вивчити питання щодо правових підстав звернення профспілкової сторони до сторони роботодавців під час проведення спільних консультацій з вимогою відтермінувати введення в дію нових штатних розписів на термін, визначений у розпорядженні Кабінету Міністрів України №77-р. від 23 січня 2019 року, а також вивчити та опрацювати з керівництвом відділення НСПП у Херсонській області правові аспекти вступу у колективний трудовий спір, з подальшим інформуванням первинних профспілкових організацій щодо дій виборних органів Профспілки працівників державних установ України, направлених на захист прав членів Профспілки на працю.

 

Херсонська обласна міжгалузева рада профспілок

 

 

 

А4

 

А5

 

А6

 

А3

 

[ Детальніше... ]

Мінсоцполітики інформує про підготовку до оздоровчої компанії-2019

imgonline-com-ua-resize-sgg832l2mhk-094449-JMO3tCSU


На виконання доручення Віце-прем'єр-міністра України П. Розенка від 10.05.2019 № 15293/1/1-19 до листа Федерації професійних спілок України від 26.04.2019 № 02/01-15/388 щодо проблем з питань організації дитячого оздоровлення в 2019 році Мінсоцполітики надало інформацію щодо опрацювання спільно з центральними та місцевими органами виконавчої влади визначених питань та узагальнення пропозицій з метою належної підготовки до оздоровчої кампанії у 2019 році.

 

Лист Мінсоцполітиики до ФПУ додається.

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

ФПУ привертає увагу до Цілей сталого розвитку

Poster

 

У листі Голови ФПУ Григорія Осового до КМУ повідомляється, що у вересні 2019 року глави держав і урядів візьмуть участь у Саміті з Цілей сталого розвитку (ЦСР) з метою аналізу досягнутого прогресу у їх виконанні. Саміт відбудеться в Нью-Йорку у штаб-квартирі ООН.

 

Міжнародний профспілковий рух вважає прийняття Цілей сталого розвитку історичною подією у питанні просування порядку денного, що базується на правах і охоплює три аспекти сталого розвитку: економічний, соціальний та екологічний.

Профспілки рішуче закликають державн-члени ООН прийняти змістовну Політичну декларацію, яка підтвердить їхні зобов'язання, зміцнить довіру до усієї структури Цілей сталого розвитку і до багатосторонньої системи ООН у цілому. Профспілки вимагають включення низки пріоритетів в якості основи Політичної декларації, серед яких необхідність посилання соціального захисту, як одного з основних інструментів боротьби з бідністю та нерівністю, а також зміцнення соціального діалогу між роботодавцями, представницькими організаціями працівників та урядами, як інструменту забезпечення демократичних, репрезентативних та прозорих процесів прийняття рішень.

Федерація профспілок України закликала Уряд до активної їх підтримки зазначених прикриттів на переговорах щодо Політичної декларації.

 

Лист додається

 Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Міжнародна конференція праці з нагоди сторіччя – що побачимо

1434097158 0001

 

Столітня Міжнародна конференція праці (МКП), як ювілейна, має стати історичною подією. Щоб це відбулося, головний акцент буде зроблений на глибоких перетвореннях, що відбуваються у світі праці, включаючи підвищення ролі МОП у його розбудові.

 

Очікується, що близько 5700 делегатів уряду, роботодавців і працівників з 187 країн-членів МОП прибудуть, щоб узяти участь у «світовому парламенті праці». Міжнародна конференція традиційно проходитиме у Палаці Націй ООН у Женеві з 10 по 21 червня 2019 року.

У Конференції у складі тристоронньої делегації України бере участь група профспілкових працівників на чолі з делегатом від трудящих України, віце-президентом Міжнародної конфедерації профспілок делегація України, Головою ФПУ Григорієм Осовим. Очікується, що він виступить на пленарній сесії на 13 червня цього року.

 

Візити високого рівня

Передбачається, що більш ніж 50 високопоставлених високопосадовців, у тому числі близько 45 глав держав чи урядів, звернуться до делегатів у рамках двох конференцій високого рівня 10 - 12 червня та 19-20 червня. Чимало керівників міжнародних організацій візьмуть участь у дискусіях, як на пленарних засіданнях, так і на тематичних форумах. 21 червня Конференцію відвідає Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш.   Генеральний секретар був безпосереднім свідком страждань самих знедолених людей на нашій планеті в таборах біженців і зонах бойових дій. Як відомо, він сповнений рішучості зробити центральним елементом своєї діяльності захист гідності людини, наведення мостів і заохочення реформ і інновацій. 

Майбутнє праці, якого ми прагнемо

Рекомендації Глобальної комісії щодо майбутнього праці, опубліковані на початку цього року, багато в чому будуть визначати як роботу Конференції, так і роботу МОП у подальшому. Протягом останніх кількох місяців країни-члени МОП провели десятки діалогів на національному рівні, обговорюючи доповідь Комісії «Працювати заради кращого майбутнього», і безперечно, що делегати повернуться до питань, порушених під час цих обговорень.

Боротьба з насильством та переслідуванням на робочих місцях

Насильство та переслідування на роботі впливають на здоров'я, безпеку та добробут працюючих жінок і чоловіків. Після першого обговорення, проведеного минулого року, Столітня конференція розгляне питання про прийняття Конвенції, що супроводжуватиметься Рекомендацією з цього важливого питання.

 

Декларація сторіччя

У Комітеті повного складу делегати розглянуть Декларацію сторіччя, яку, як очікується, прийме Конференція. Обговорення буде зосереджено на рушійних силах, що трансформують світ праці та на місії МОП у розбудові майбутнього спільного процвітання для всіх.

 Застосування стандартів

Як завжди, Комітет з питань застосування стандартів зробить огляд застосування ратифікованих конвенцій у ряді країн і вкаже, як їх можна краще застосовувати. Він також проекзаменує найкричущі випадки порушення окремими країнами-членами ратифікованих ними конвенцій МОП. Зокрема, цілком вірогідно, що буде розглянуте подання українських профспілок щодо порушення Конвенції 95 про захист заробітної плати у зв’язку масштабними хронічними затримками з її виплати.

Тематичні форуми та події

Для стимулювання дебатів у період з 13 по 18 червня відбудеться низка тематичних форумів та заходів. У них візьмуть участь видатні спікери та спеціальні гості, які дадуть поштовх для жвавих дискусій з широкого кола питань, що формують майбутнє праці; робочі місця та навички, технології та гідна праця, свобода асоціації та колективні переговори, бізнес для гідної праці, багатосторонність та майбутнє сфери праці, зміна праці та життя. Дебати про створення світлого майбутнього без дитячої праці будуть проведені з нагоди Всесвітнього дня боротьби проти дитячої праці.

І більше…

Можна стежити за всіма подіями через веб-сторінку МОП та соціальні медіа, з хештегами № ILO100 для англійської # та # OIT100 для французької та іспанської мов. Крім того, там же можна щоденно слухати виступи «вживу», а також знайомитися з  найпопулярнішими подіями дня, інтерв'ю та звітами.

 

Департамент міжнародних звязків ФПУ

[ Детальніше... ]

Міжнародна конференція праці з нагоди сторіччя – що побачимо

1434097158 0001

 

Столітня Міжнародна конференція праці (МКП), як ювілейна, має стати історичною подією. Щоб це відбулося, головний акцент буде зроблений на глибоких перетвореннях, що відбуваються у світі праці, включаючи підвищення ролі МОП у його розбудові.

 

Очікується, що близько 5700 делегатів уряду, роботодавців і працівників з 187 країн-членів МОП прибудуть, щоб узяти участь у «світовому парламенті праці». Міжнародна конференція традиційно проходитиме у Палаці Націй ООН у Женеві з 10 по 21 червня 2019 року.

У Конференції у складі тристоронньої делегації України бере участь група профспілкових працівників на чолі з делегатом від трудящих України, віце-президентом Міжнародної конфедерації профспілок делегація України, Головою ФПУ Григорієм Осовим. Очікується, що він виступить на пленарній сесії на 13 червня цього року.

 

Візити високого рівня

Передбачається, що більш ніж 50 високопоставлених високопосадовців, у тому числі близько 45 глав держав чи урядів, звернуться до делегатів у рамках двох конференцій високого рівня 10 - 12 червня та 19-20 червня. Чимало керівників міжнародних організацій візьмуть участь у дискусіях, як на пленарних засіданнях, так і на тематичних форумах. 21 червня Конференцію відвідає Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш.   Генеральний секретар був безпосереднім свідком страждань самих знедолених людей на нашій планеті в таборах біженців і зонах бойових дій. Як відомо, він сповнений рішучості зробити центральним елементом своєї діяльності захист гідності людини, наведення мостів і заохочення реформ і інновацій. 

Майбутнє праці, якого ми прагнемо

Рекомендації Глобальної комісії щодо майбутнього праці, опубліковані на початку цього року, багато в чому будуть визначати як роботу Конференції, так і роботу МОП у подальшому. Протягом останніх кількох місяців країни-члени МОП провели десятки діалогів на національному рівні, обговорюючи доповідь Комісії «Працювати заради кращого майбутнього», і безперечно, що делегати повернуться до питань, порушених під час цих обговорень.

Боротьба з насильством та переслідуванням на робочих місцях

Насильство та переслідування на роботі впливають на здоров'я, безпеку та добробут працюючих жінок і чоловіків. Після першого обговорення, проведеного минулого року, Столітня конференція розгляне питання про прийняття Конвенції, що супроводжуватиметься Рекомендацією з цього важливого питання.

 

Декларація сторіччя

У Комітеті повного складу делегати розглянуть Декларацію сторіччя, яку, як очікується, прийме Конференція. Обговорення буде зосереджено на рушійних силах, що трансформують світ праці та на місії МОП у розбудові майбутнього спільного процвітання для всіх.

 Застосування стандартів

Як завжди, Комітет з питань застосування стандартів зробить огляд застосування ратифікованих конвенцій у ряді країн і вкаже, як їх можна краще застосовувати. Він також проекзаменує найкричущі випадки порушення окремими країнами-членами ратифікованих ними конвенцій МОП. Зокрема, цілком вірогідно, що буде розглянуте подання українських профспілок щодо порушення Конвенції 95 про захист заробітної плати у зв’язку масштабними хронічними затримками з її виплати.

Тематичні форуми та події

Для стимулювання дебатів у період з 13 по 18 червня відбудеться низка тематичних форумів та заходів. У них візьмуть участь видатні спікери та спеціальні гості, які дадуть поштовх для жвавих дискусій з широкого кола питань, що формують майбутнє праці; робочі місця та навички, технології та гідна праця, свобода асоціації та колективні переговори, бізнес для гідної праці, багатосторонність та майбутнє сфери праці, зміна праці та життя. Дебати про створення світлого майбутнього без дитячої праці будуть проведені з нагоди Всесвітнього дня боротьби проти дитячої праці.

І більше…

Можна стежити за всіма подіями через веб-сторінку МОП та соціальні медіа, з хештегами № ILO100 для англійської # та # OIT100 для французької та іспанської мов. Крім того, там же можна щоденно слухати виступи «вживу», а також знайомитися з  найпопулярнішими подіями дня, інтерв'ю та звітами.

 

Департамент міжнародних звязків ФПУ

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Червень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30