12 червня 2019

Спартакіада працівників закладів та установ культури Закарпаття – спортивне свято з культурною родзинкою

 

 А22

 

         Спартакіада працівників закладів та установ культури Закарпаття за організацією та рівнем проведення відрізняється від інших галузевих спартакіад у нашому краї, оскільки завжди має унікальну культурну родзинку. В  урочистій церемонії відкриття VІI-ої галузевої спартакіади, яка відбулася у спортивному комплексі «Юність»  міста Ужгорода, взяла участь  21 команда, у складі яких було близько  300 спортсменів, що представляли районні та міські відділи й управління культури, обласні заклади й установи, навчальні заклади  культури. Команди  були  у різнокольоровій спортивній формі, з оригінально оформленими табличками з назвами команд, що підкреслювало неповторність галузі.

Учасників спартакіади та численних уболівальників, які підтримували свої команди, привітали голова Закарпатської обласної профспілкової організації працівників культури, член Ради ФПУ  Наталія Товтин, заступник директора департаменту культури облдержадміністрації  Вікторія Гойдош,  начальник управління молоді та спорту ОДА Віталій Ерфан, голова  Закарпатської облпрофради Володимир Фленько.  

За результатами спартакіади у легкій атлетиці - у бігу  та стрибках - подвійну перемогу здобули  Наталія Лендєл (Ужгородська ДШМ) та Денис Науменко (м. Хуст). У дартсі найкращий результат показала  Оксана Мильо (Ужгородська ДМШ №1 ім. П.І. Чайковського). В сімейних стартах, як і торік, не було рівних  родині Логін  (м. Хуст).

Чемпіонами  в настільному тенісі  стали Світлана Аванесова (Мукачівський район) та Олександр Анталовці  (Ужгородський район), в шахах -  Василь Данашевський (Мукачівський район), в шашках  - Анатолій Беца  (Воловецький район). Великий інтерес уболівальників викликали змагання з перетягування канату. Тут перемогу здобула команда міста Хуста, яка перемогла у фіналі спортсменів Виноградівського району.

         За підсумками всіх видів спартакіади перше загальнокомандне місце зайняла команда управління культури, молоді і спорту Хустської міської ради  (начальник Володимир Власюк, голова райкому профспілки Зореслава Грицько). На другому місці – спортсмени  Виноградівського районного   відділу культури  (начальник Василь Югас, голова райкому профспілки Тетяна Гудачок), на третьому – Мукачівського районного відділу культури   (начальник Оксана Кречковська, голова райкому профспілки Лілія Немеш).

         Призери змагань в загальнокомандному заліку нагороджені кубками та грамотами організаторів, а призери в індивідуальному заліку та   окремих видах  - пам’ятними медалями та грамотами. Усі діти – учасники змагань із сімейних стартів отримали пам’ятні подарунки від обласної галузевої профорганізації. 

 

Нагороди вручили голова оргкомітету, голова  обласної профспілкової організації працівників культури Наталія Товтин,  член президії обкому профспілки Вікторія Гойс – Шайбакова та головний суддя спартакіади Анатолій  Плєханов. 

        

 

 

На фото:

- команда Хустського району – переможець галузевої спартакіади  разом з організаторами. 

- за шашковою  дошкою;

- кращі у перетягуванні канату;

- нагородження проводить голова оргкомітету спартакіади Наталія Товтин;

- на п’єдесталі пошани;

.        

   

 

 

        

Сергій Баранчиков,

завідувач відділу організаційно-

гуманітарної роботи

Закарпатської облпрофради

         Фото автора

 

А18

 

А19

 

А20

 

А21

 

 

 

 

[ Детальніше... ]

Приголомшлива активність світових лідерів на столітній Міжнародної конференції праці

А9

 

На 108-й сесії Міжнародної конференції праці, присвяченій 100-річчю МОП, у якої бере участь українська профспілкова делегація на чолі з Головою Федерації профспілок України Григорієм Осовим,  присутні десятки світових лідерів. Двотижнева конференція приділяє велику увагу майбутньому праці, а також насильству і притисненню на робочих місцях.

 Близько двох десятків глав держав і урядів вже виступили на Міжнародній конференції праці (МКТ) в перші два дні. Приблизно стільком же ще належить виступити перед пленарним засіданням.

Виступаючи у вівторок на пленарному засіданні Конференції, які будуть проходити з 10 по 21 червня, лідери 10 держав підтвердили свою прихильність принципам соціальної справедливості МОП і наголосили на важливості вирішення проблем швидко мінливого світу праці.

Президент Грузії Саломе Зурабішвілі сказала: «Сто років тому, в розпал хаосу, але на зорі швидких технологічних і соціальних змін, світ став свідком створення МОП. Цей інститут повинен був допомогти світу оговтатися від розрухи і відчаю, викликаних війною, і перетворити людську гідність і соціальну справедливість у рушійну силу примирення і розвитку. І це було зроблено».

Президент Республіки Кіпр Нікос Анастасіадіс заявив на конференції, що «завдання, які МОП повинна вирішувати сьогодні, набагато більш різноманітні і складні, ніж проблеми, з якими їй довелося зіткнутися 100, 50 або навіть 10 років тому ... нова цифрова епоха, нові види бізнесу і зміна клімату. Ці проблеми вимагають від МОП постійного розвитку і вдосконалення її діяльності і політики». Висловлюючи свою підтримку орієнтованого на людину порядку денного, запропонованого Глобальною комісією щодо майбутнього праці, він сказав: «Я твердо і глибоко переконаний в тому, що тільки колективно дотримуючись цих принципів, ми можемо досягти зростання, соціальної справедливості і процвітання для нинішніх і майбутніх поколінь» .

Король Мсваті III з Королівства Есватіні сказав: «Коли ми відзначаємо цей столітній ювілей, ми живемо в реаліях і викликах швидко мінливого світу праці в результаті технологічних досягнень». Він висловив вдячність Глобальній комісії з майбутнього праці «за підготовку доповіді про майбутнє праці з чіткими пропозиціями для держав-членів про те, як вирішувати складні проблеми, що виникають у світі праці, що розвивається. Ми особливо вражені акцентом доповіді на розвиток, орієнтований на людину».

Назвавши МОП однією з найбільш «впливових глобальних структур», прем'єр-міністр Російської Федерації Дмитро Медведєв сказав делегатам, що «ми поділяємо місію і цілі МОП і висловлюємо солідарність з тим, що наше спільне завдання полягає в тому, щоб зробити працю в XXI столітті засобом, що дозволяє людям розкрити свій потенціал». Він сказав: «Росія знає, зі свого власного досвіду, що необхідно професійно і своєчасно реагувати на соціальні зміни, нові вимоги суспільства і потреби працівників, тому що ігнорування цих проблем завжди призводить до плачевних наслідків».

Канцлер Німеччини Ангела Меркель сказала учасникам конференції: «Нам потрібен соціальний мир, нам потрібні справедливі умови праці, нам потрібно зберігати і шанувати людську гідність. МОП домоглася багато чого - щирі вітання з цього приводу, - але багато що ще належить зробити. І тому, я сподіваюся і вірю, що те, що вже досягнуто, спонукатиме вас продовжувати працювати динамічніше і більш енергійно, по-справжньому зануритися в ці завдання і в цю роботу». Посилаючись на Всесвітній день боротьби з дитячою працею, що відзначається 12 червня, і роль МОП у боротьбі з цим злом, вона сказала, «у всьому світі 152 мільйони дітей змушені працювати, приблизно половина з яких у віці до п'яти років ... це, безумовно, неприпустимо, і ми повинні вирішувати цю проблему спільно».

Президент Франції Еммануель Макрон рішуче підтримав тристоронню методологію МОП. «Це може бути складно, це може зажадати зусиль, іноді нам доводиться погоджуватися з тим, що прийняття рішень може зайняти багато часу, але це дозволяє отримати надійні результати», - додав він, - «відмовляючись здаватися, діяти відповідально, будувати міжнародну солідарність крок за кроком, через закон і діалог, це дух вашої організації .... Подвійні спадщина і відповідальність це те, що ми повинні продовжувати».

Президент Мадагаскару Андрі Раджоєліна вітав тих, кого він назвав «благодійниками людства». Мадагаскар, за його словами, «віддає данину поваги чоловікам і жінкам ... які всіма силами, переконано боролися за створення світу праці, який справедливо, гідно оцінюватиме людей і сприяти особистісному зростанню кожного і благополуччя всіх поколінь з 1919 року».

Прем'єр-міністр Туніської Республіки Юсеф Шахед високо оцінив історію боротьби з бідністю, сприяння соціальній справедливості і допомогу країнам у розвитку їх економік. «Ми доб'ємося сталого розвитку тільки в тому випадку, якщо будемо поважати людську гідність, якщо забезпечимо створення основи, що підтримує соціальну справедливість», - сказав він. «Туніс прагне впроваджувати принципи гідної праці в кожній галузі економіки, забезпечуючи соціальний діалог і соціальний захист ... Країна добивається прогресу. Повільно, але вірно вона йде по вірному шляху соціального розвитку і соціальної справедливості».

Президент Мальти Джордж Велла назвав МОП яскравим прикладом ефективної багатосторонності. «У нинішньому міжнародному контексті, де багатосторонність ставиться під сумнів, ця організація виділяється - не тільки як успіх сам по собі, але і як підтвердження тієї вирішальної ролі, яку Організація Об'єднаних Націй як і раніше грає, не тільки на міжнародній арені, але також безпосередньо в поліпшенні добробуту наших громадян через забезпечення соціальної справедливості та егалітаризму».

Віце-президент Перу Мерседес Росальба Араос Фернандес розповіла про трансформації, що відбуваються в сфері праці. Вона сказала: «Ми повинні використовувати можливості, що з'явилися ... щоб створити більш багатообіцяюче майбутнє, яке дозволить нам пожвавити суспільний договір. Вона додала: «Сьогоднішні навички не будуть відповідати завтрашнім завданням. Нові навички можуть швидко застарівати ... Це вимагає революції в нашій системі освіти, в тому числі в світі праці як джерелі поновлення трудових навичок».

Прем'єр-міністр Словенії Мар'ян Шарец наголосив на необхідності забезпечити, щоб технічний прогрес приносив користь усім. «Спільними зусиллями ми повинні не допустити, щоб плодами технічного прогресу ... користувалися лише деякі, а більшість було залишено з недоїдками. Нам потрібен комплексний підхід для досягнення цієї головної мети, підхід, у центрі якого знаходиться людина».

Прем'єр-міністр Люксембургу Ксав'є Бетель звернувся до проблем, з якими стикається світ праці. «Зміна клімату, демографічна еволюція, міграція та зміни в організації праці торкнуться всіх наших суспільств, усіх організацій, усіх працівників і всіх підприємств ... Я повністю підтримую те, що сказав Генеральний директор Гай Райдер, що соціальний діалог був, є і залишиться ключем до створення майбутнього праці. Тому ми повинні зміцнювати його і покращувати, щоб пристосуватися до мінливого світу праці».

Два капітани-регенти Сан-Марино, Нікола Сельва і Мікеле Муратори по черзі представили своє спільне звернення. Муратори сказав, що майбутнє праці «має включати відновлення і зміцнення діалогу та обміну думками, націлених на встановлення загальних принципів». Сельва назвав МОП «одним з найбільш яскравих вогнів у світі в пошуках миру і процвітання».

Прем'єр-міністр Сполученого Королівства Великобританії і Північної Ірландії Тереза ​​Мей заявила делегатам, що у них є «моральний обов'язок» «покінчити з пережитком минулого, сучасним рабством». Вона описала це як глобальну епідемію, яка «проникає в кожен куточок нашого життя - в одяг, який ми носимо, їжу, яку ми їмо, послуги, за які ми платимо ... Жоден лідер, гідний цього імені, не може виглядати інакше , в той час коли чоловіків, жінок і дітей тримають проти їх волі, примушують працювати взагалі за безцінь, їх б'ють, ґвалтують і піддають тортурам». На закінчення вона сказала: «Майбутнє, в якому сучасне рабство піде в минуле, - це майбутнє праці, яке ми можемо і повинні забезпечити».

Плануються виступи ще близько двох десятків високопоставлених осіб на щорічному зібранні МОП, яку часто називають Світовим парламентом праці. Більше 5700 делегатів, що представляють уряди, працівників і роботодавців, обговорюють, як створити майбутнє праці, що забезпечить соціальну справедливість і гідну роботу. Вони також мають обговорити можливий новий стандарт, покликаний усунути насильство і домагання на робочих місцях.

 

Департамент міжнародних зв’язків ФПУ

 

[ Детальніше... ]

Правозахисна діяльність профспілок – постійно стояти на захисті трудових прав спілчан

 

А 

 

Засідання виконавчого комітету Об’єднання профспілок Харківської області відбулося 11 червня під головуванням голови ОПХО Сергія Тесленко.

Ще до початку засідання, члени виконкому жваво обговорювали порядок денний, в особливості його головне перше питанням: «Про проведення ОПХО та членськими організаціями правозахисної роботи щодо забезпечення трудових прав членів профспілок». Дійсно, захист соціально-економічних прав людини праці - є одним з найважливішим напрямом діяльності профспілок, до того ми сьогодні дуже чітко бачимо масштабний наступ на трудові права трудящих. Криза виробництва та різке скорочення зайнятості, зростання боргів по заробітній платі і цін на товари повсякденного споживання, величезний стрибок цін на послуги ЖКГ.

В такій ситуації трудящі вимагають від профспілок ефективного захисту їхніх прав на працю, на її гідну оплату та безпечні умови праці. Проте складність соціально-економічної ситуації в Україні вимагає оновлення форм і методів роботи, внесення коректив до стратегії і тактики боротьби за соціально-трудові права та інтереси спілчан.

Таке питання сьогодні висвітлювала правовий інспектор Об’єднання Аляб’єва Л.Ф. Вона відзначила, що правозахисна робота профспілок регламентується ст. 36 Конституції України, ст. 259 КЗпП України, ст. 21 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», Конвенціями міжнародної організації праці, які було ратифіковані Україною. Об’єднання профспілок Харківської області та його членські організації здійснюють правозахисну роботу відповідно до постанов Президії ФПУ від 24.04.2017 року № П-8-10 «Про посилення громадського контролю за додержанням законодавства про працю в сучасних умовах» та від 18.12.2018 року № П-17-2 «Про стан правозахисної роботи ФПУ, її членських організацій в сучасних умовах», а також постанови Ради ФПУ від 29.03.2018 року №8-4-4 «Про наступ на права профспілок, в тому числі майнові», якими визначено завдання щодо посилення правозахисного потенціалу профспілок на всіх рівнях.

 За період з січня 2019 проводилася робота із захисту прав і гарантій членів профспілок, було проведено близько відповідних 200 перевірок, якими виявлено 459 порушень трудового законодавства при звільненні працівників, змін істотних умов праці. Більшість порушень стосується оплати праці. Заборгованість по заробітній платі залишається найболючішою проблемою і зараз. За даними статистики станом на 01.05.2019 року борги по заробітній платі в області склали 289,9 млн. грн., тобто за період з 01.01.2019 року зросли на 18,5 млн. грн., або на 6,8%. На підприємствах, по яким розглядаються справи по банкрутству, борги по заробітній платі складають суму 222,8 млн. грн. Це – Харківське державне авіаційне виробниче підприємство, державне підприємство «Харківський завод шампанських вин», Харківський державний приладобудівний завод ім. Т.Г. Шевченка, ДП ХЕМЗ та інші. Членам профспілок, які працюють або звільнились з підприємств-боржників, було надано допомогу у складанні позовних заяв до судових органів про стягнення заборгованості по заробітній платі. Всього за цей період фахівцями ОПХО, членських організацій було складено близько ста позовних заяв про стягнення заборгованості по заробітній платі, середнього заробітку за час затримки остаточного розрахунку, поновлення на роботі, незаконного переводу на неповний робочий час.

Доповідь викликала зацікавленість присутніх. Голова ОПХО Сергій Тесленко підкреслив, що правовий захист трудових і соціально-економічних прав працюючих є одним із пріоритетних напрямів діяльності профспілок. І в сучасних умовах посиленого наступу бізнесу на трудові права громадян, підвищується роль профспілок у здійсненні громадського контролю за додержанням роботодавцями законодавства про працю.

- Крім того, для нас найголовніше, щоб наші члени профспілок отримували гідну заробітну плату та той соціальний пакет, який дозволив би їм та їхнім родинам жити, а не виживати. – наголосив лідер профспілок області. - А що ми сьогодні маємо? Як працювали заводи та підприємства один-два дні на тиждень, так і працюють, як отримували робітники мінімум так і отримують. Наше головне завдання – захист людей праці. Не слід це забувати. Захист скрізь та завжди. У стінах бюрократичних судів, на підприємствах і закладах, адміністраціях та інших державних установах тощо. Якщо ми припинимо це робити, відбудеться найстрашніше – люди перестануть нам довіряти. Тому тут величезний обсяг роботи на усіх рівнях, починаючи від первинки, закінчуючи Федерацією профспілок України, - наголосив Сергій Анатолійович.

Доповідач довела до присутніх, що в 2019 році до обласного комітету Профспілки працівників культури звернулись члени профспілки артистів філармонії, театру російської драми, театру ляльок, викладачі мистецьких шкіл з проханням надати правову допомогу щодо звернення до суду за захистом порушених прав та скасувань рішень Пенсійного Фонду щодо відмови у призначенні пенсії за вислугу років та виплату грошової допомоги. Їм було надано допомогу у складанні позовних заяв та досудовій підготовці. На рахунку обласної профспілкової організації - сім судових рішень про задоволення вимог спілчан, в тому числі і рішення Верховного суду України щодо призначення пенсії за вислугу років викладачу ДШМ №2. Проте, слід відмітити, що ці судові рішення не виконуються. Члени профспілки, маючи на руках рішення суду про стягнення на їх користь заборгованості з пенсійних виплат, не отримали присуджені їм кошти. Пенсійний Фонд України посилається на Порядок погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду, який затверджено Постановою КМУ №649 від 22.08.2018 року в порушення ст. 124 Конституції України та ст. 6 Європейської Конвенції з Прав Людини.

         Фахівці ОПХО, членських організацій додають всіх зусиль щодо захисту трудових та соціально-економічних прав працюючих, спрямовують свої дії на попередження порушень трудового законодавства роботодавцями. З цією метою  проводиться системне навчання громадських інспекторів праці з числа профспілкових активістів. Відповідно до інформації членських організацій на цей час налічується понад 170 громадських інспекторів з відповідними повноваженнями, а більшість з них налічується на підприємствах та установах в таких членських організаціях як: обласна організація Профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України; обласна організація Профспілки працівників охорони здоров’я, обласна організація Профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості, обласна організація Профспілки працівників соціальної сфери. Активна робота громадських інспекторів праці сприяє попередженню порушень трудових прав працюючих.

За звітний період, метою усунення порушень трудових прав працівників за цей період на адресу роботодавців направлено 36 подань та 57 письмових повідомлень органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування.

Багато зусиль спрямовано також на попередження та недопущення порушень трудового законодавства шляхом надання консультацій та роз’яснень, складань методичних матеріалів.

         З початку 2019 року обласною організацією Профспілки працівників культури (голова Ігнатенко З.В.) проведено 9 семінарів, тренінгів, навчань профспілкового активу та керівних кадрів закладів культури. 23.05.2019 р. та 30.05.2019 р. в приміщенні Палацу Праці відбулися семінари-наради з головами первинних профспілкових організацій, скарбниками та головами ревізійних комісій, на яких були розглянуті актуальні питання з трудових правовідносин та охорони праці. Харківська обласна організація профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості України (голова Кригін М.І.) проводить системне навчання громадських інспекторів праці згідно з планом роботи обкому профспілки. Обласна профспілка працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг (голова Приседська А.А.) представлена в різних консультативних та дорадчих органах при державних та муніципальних органах влади, що дозволяє залучати кваліфікованих спеціалістів Держслужб до участі в проведенні семінарів, круглих столів з питань легалізації трудових відносин та заробітної плати в підприємствах галузі, правових підстав для проведення фактичних перевірок тощо. В Обласній організації профспілки працівників соціальної сфери (голова Пластун Л.В.) допоміжним матеріалом для забезпечення посиленням правової компетентності кожного профспілкового активіста продовжують залишатися методичні розробки з правових питань, які готуються із залученням науковців. З початку року розроблено 3 методичних матеріали, найбільшим попитом, з яких користується Порядок застосування класифікатора професій.

Системний характер носить також навчання з правових питань в членських організаціях охорони здоров’я (голова Благовещенська А.В.); житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення (голова Успенська Л.Г.); металургійної і гірничодобувної промисловості (голова Подать Л.І.).

В обговоренні цього болючого питання активно взяли участь більшість присутніх.

Виконком Об’єднання профспілок Харківської області постановив вважати одним з головних завдань профспілкових організацій всіх рівнів правозахисну роботу щодо забезпечення трудових прав членів профспілок та продовжити виконувати намічений комплекс заходів в цьому напрямку, удосконалюючи форми і методи правового захисту трудових та соціально-економічних прав спілчан, залучаючи до цієї роботи громадських інспекторів праці, а також посилити громадський контроль за додержанням роботодавцями чинного законодавства про працю. Вести постійний моніторинг порушень роботодавцями трудового законодавства.

Також на засіданні виконкому розглядалися питання «Про план роботи ОПХО на ІІ-е півріччя 2019 р.», «Про підтвердження почесного звання «Народний аматорський колектив профспілок України»., та питання щодо клопотання про нагородження спілчан відзнаками ОПХО.

 

Олесь Леміщенко,

редактор

 

А1

 

А2

 

А3

 

А4

 

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Червень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30