14 червня 2019

Профспілкам повернуто право впливати на процес державного регулювання цін і тарифів у сферах енергетики та комунальних послуг

 

А8

 

 

Федерацією профспілок України упродовж останніх 5 років постійно наголошувалось на необґрунтованому підвищенні цін на енергоносії і тарифів на житлово-комунальні послуги, введення плати за абонентське обслуговування без урахування розміру доходів більшості населення.

 

Профспілки наполегливо вимагали зупинити підвищення цін на природний газ, а також тарифів на електроенергію та житлово-комунальні послуги для населення. Свою позицію було проголошено під час численних акцій протесту, проведених ФПУ та її членськими організаціями (у пікетуваннях ВРУ, КМУ, НКРЕКП), надсилалися звернення до народних депутатів, органів державної влади та державних колегіальних органів, висвітлювалася позиція профспілок з цього питання у соцмережах та ЗМІ, у аналітичних публікаціях тощо.

 

Проте такі рішучі дії та надані пропозиції постійно блокувалися органами державної влади.

 

За повідомленням ЗМІ, сьогодні Конституційний суд визнав неконституційними низку положень Закону «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг». У справі, яка розглядалася за поданням 46 народних депутатів, Конституційний суд вирішив, що НКРЕКП була створена у неконституційний спосіб, її статус і спосіб формування не відповідають Конституції.

 

Зокрема, цим рішенням Конституційного суду, профспілкам повернута можливість впливати на процес державного регулювання цін і тарифів у сферах енергетики та комунальних послуг.

 

Звідси випливає, що рішення НКРЕКП щодо встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги можуть бути оскаржені у судовому порядку. Чи повернуть українцям незаконно стягнуті з них кошти за цими тарифами? Чи може вже нарешті в Україні будуть покарані ті, хто має відношення до неконституційного Указу Президента? Федерацією профспілок України будуть відстежуватися подальші дії влади в даному напрямку.

 

Профспілки вимагають перегляду ціни на природний газ, а також тарифів на електроенергію та житлово-комунальні послуги для населення відповідно до рішення Конституційного суду! Надра і ресурси є власністю українського народу!

 

Посилання на Рішення Конституційного суду України: http://ccu.gov.ua/sites/default/files/docs/5p.pdf

 

 

 

 

 

Департамент з питань економічного

 

розвитку та ціноутворення

 

[ Детальніше... ]

16 червня – День медичного працівника

МЕД

 

 

Шановні спілчани !

Прийміть найщиріші вітання зі словами вдячності за вашу благородну працю, важливу для суспільства.

Споконвіку більше за скарби та всілякі надбання цінувалося здоров’я людини. А тому професія лікаря завжди була однією з найнеобхідніших і найшановніших.

Саме для неї завжди були, є і будуть актуальними такі поняття, як доброта, гуманність, благородність і професіоналізм. Ви даруєте людям найдорожче – здоров’я, віру та надію.

З нагоди свята дякуємо усім працівникам охорони здоров’я за сумлінну та невтомну працю. Нехай сторицею повертається до вас добро, дароване людям.

Нехай у ваших домівках завжди панують щастя і мир.

Міцного здоров’я, благополуччя і добра вам та вашим родинам!

 

 

Голова ФПУ

Григорій Осовий

[ Детальніше... ]

Привітання Голови Професійної спілки працівників охорони здоров’я України Вікторії Коваль з Днем медичного працівника

МЕД1

 

                                                     Шановні колеги!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди Дня медичного працівника!

Саме  Ви даруєте світу милосердя, доброту, віру у перемогу добра! Ніколи не зупиняєтесь на досягнутому, постійно демонструєте високий професіоналізм, вміння швидко приймати рішення в екстремальних ситуаціях задля порятунку здоров’я і життя людей!  

Низький уклін військовим медичним працівникам, якіне лише надають медичну допомогу, а й повсякчас  ризикують власним життям!      

Бажаю Вам  міцного здоров’я, невичерпного оптимізму, наснаги, достатку, родинного затишку та мирного неба!

Нехай Ваша невтомна праця буде належно оцінена державою та суспільством, а серця сповнюються радістю від професійних перемог і нових досягнень!

Пам’ятайте, що Профспілка завжди стоїть на захисті  Ваших інтересів!

 

 

                       З повагою                                                                              Вікторія Коваль

 

[ Детальніше... ]

Виступ представника трудящих України, Голови ФПУ Григорія Осового на Міжнародній конференції праці. (Ранкове засідання 13 червня 2019 року)

 

А6 

 

Шановні делегати!

 

Сторіччя МОП безсумнівно стане важливою віхою в сучасній історії.

Участь у нинішній Конференції такої кількості глав держав і урядів свідчить про величезну роль, яку МОП грає в світі праці. Це єдина міжнародна організація, де представлені трудящі, які безпосередньо беруть участь у виробленні і прийнятті трудових стандартів.

 

Не менш важливо і те, що трипартизм і соціальний діалог, що є серцевиною МОП, дозволяють консолідувати зусилля урядів, роботодавців і профспілок у досягненні спільних головних цілей - забезпеченні гідної праці та соціальної справедливості для всіх.

 

Варто було б нагадати, що на камені, закладеному в фундамент МОП у 1926 році, було вибито латинський вислів: «Сі віс пацем, коле юстиціам»: «хочеш миру - добивайся справедливості».

 

Сьогодні, коли розрив між багатими і бідними все більше зростає, постійно погрожуючи новими соціальними заворушеннями, досягнення соціальної справедливості стає як ніколи важливим. Саме тому Генеральний директор МБП заявив, що досягнення соціальної справедливості буде залишатися основним завданням МОП і протягом наступного століття.

 

Однак без вирішення завдання забезпечення гідної праці соціальна справедливість неможлива. Не випадково серед основних Цілей сталого розвитку Організації Об'єднаних Націй на період до 2030 року гідна праця займає важливе місце.

 

Безперечною заслугою МОП є те, що вона активно просуває концепцію сталого розвитку в усі країни і на всі континенти.

 

Хочу подякувати МОП за допомогу, яку вона надає Україні, що стала на шлях Незалежності. За участю експертів МОП прийняті законодавчі акти про прожитковий мінімум, про оплату праці, соціальний захист, створені інститути інспекції праці, соціального діалогу та вирішення трудових спорів.

 

У зв'язку з цим варто згадати, що зачатки цих трудових інститутів можна знайти в історії Української народної республіки, яка, як і МОП, недавно відзначила столітній ювілей. Згодом багато було перекреслено комуністичним тоталітарним режимом.

 

Сьогодні Україна, обравши європейський вектор розвитку, послідовно імплементує в національне законодавство норми директив ЄС.

Верховенство право, рівень життя в ЄС, розвинена демократія - це те, що найбільш приваблює наших співгромадян. Люди справедливо вимагають від влади і роботодавців кардинальних змін: викорінення бідності, забезпечення гендерної рівності, гідних зарплат і соціального забезпечення.

 

У зв'язку з невиконанням узятих на себе урядом міжнародних зобов'язань профспілки змушені звертатися до МОП за захистом прав трудящих.

 

Погодьтесь, що вкрай неприйнятним у XXI віці є те, що для виплати заборгованоі зарплати українським шахтарям доводиться перекривати міжнародні магістралі або вдаватися до голодування.

 

Світ праці, що стрімко змінюється, вимагає підвищення регулюючої ролі МОП у всіх процесах на ринку праці. У зв'язку з цим ми вважаємо, що потрібно посилити контрольні механізми МОП і відповідальність за порушення прав працівників.

 

Поширення нових моделей ведення бізнесу, процес автоматизації і цифровізації праці ведуть до зміни самих рамок трудових правовідносин, на основі яких історично будувався соціальний діалог.

 

І сьогодні тільки через соціальний діалог ми зможемо втілити в життя 10 пунктів рекомендацій, вироблених Глобальною комісією. Разом узяті вони складають орієнтований на людину порядок денний, який ставить людей і роботу, яку вони виконують, у центр економічної політики.

 

Капіталізм в його нинішніх формах і неоліберальна ідеологія, як стверджують авторитетні дослідники, повністю вичерпали себе.

 

 Тому соціальний договір і самі основи Міжнародної організації праці вимагають оновлення.

 

Ухвалення на Конференції Столітньої декларації про майбутнє праці, яка покликана втілити в життя ці рекомендації - це лише перший, хоча і важливий крок.

 

Вона, як колись Філадельфійська декларація, повинна стати сучасним еталоном прав, справедливості, солідарності й миру, який належить просувати нам усім разом.

 

Закликаю сторони соціального діалогу об'єднати зусилля заради досягнення цієї високої мети.

 

Дякую за увагу.

 

 

*                             *                      *

 

 

 

Високу оцінку отримала на Конференції діяльність Федерації профспілок України щодо соціально-економічного захисту законних прав та інтересів людини праці. Завідувач сектором Європи та Центральної Азії Бюро Трудящих МОП Сегіюс Гловацкас вручив Голові ФПУ Григорію Осовому Почесну відзнаку АКТРАВ МОП, якою Федерація профспілок України нагороджена за внесок в активне співробітництво, розвиток принципів гідної праці та з нагоди 100 – ї річниці утворення Міжнародної Організації Праці.  

 

 

 

Департамент міжнародних зв’язків ФПУ

 

А

 

А1

 

 

А2

 

А4

 

[ Детальніше... ]

Запорізька обласна рада профспілок проводить навчання

А5

 

В Будинку профспілок 13 червня відбувся семінар-нарада. Провідний інспектор з охорони праці Федерації профспілок України Діана Козакова ретельно пояснила зміни внесені до нового «Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, профзахворювань та аварій на виробництві» та особливості його використання з 1 липня 2019 року.

В семінарі-нараді прийняли участь голови комісій з охорони праці профспілкових організацій, фахівці служб охорони праці ведучих підприємств області, представники сторін соціального партнерства, Фонду соціального страхування – всього 112 осіб.

Всі отримали роздатковий матеріал із означеного питання.

Наприкінці зустрічі Діана Козакова відповіла на численні запитання.

 

Запорізька обласна рада профспілок

 

А6

[ Детальніше... ]

У таборі «Ромашка» відкрили літній сезон

А43

 

Свято з нагоди відкриття літнього сезону пройшов в дитячому закладі оздоровлення та відпочинку «Ромашка» комунального підприємства «Харківводоканал».

 

У ньому взяли участь перший заступник генерального директора КП «Харківводоканал» Олександр Коваленко, заступник генерального директора із загальних питань КП «Харківводоканал» Євген Дегтяр, головний бухгалтер первинної профспілкової організації Олександра Лисих, а також співробітники табору, діти та їхні батьки.

У своєму привітанні Олександр Коваленко підкреслив, що колектив підприємства зробив все можливе, для забезпечення дітям комфортних умови для літнього відпочинку і оздоровлення.

«Щиро вітаю вас зі святом - відкриттям табірної зміни. Упевнений, що ви прекрасно проведете час, навчитеся чогось нового, а вихователі обов'язково допоможуть вам розкрити ваші таланти. Бажаю вам як слід оздоровитися, відпочити і знайти нових друзів», - сказав Олександр Коваленко. У свою чергу Євген Дегтяр зазначив, що керівництво підприємства приділяє пріоритетне значення питанню оздоровлення та відпочинку дітей.

«Важливо і те, що діти, які тут відпочивають, згодом повертаються в «Ромашку» вихователями. Це свідчить про те, що заклад оздоровлення та відпочинку живе повноцінним життям, і дитячий сміх буде завжди супроводжувати відпочинок юних харків'ян», - підкреслив Дегтяр. Свято завершилося прекрасним концертом, який підготували вихованці табору.

 

Олесь Леміщенко, редактор газети «Солідарність»

 

А44

 

А45

[ Детальніше... ]

Ювілейна конференція МОП: світові лідери, працівники та роботодавці - за соціальну справедливість

А1

 

Женева, 14 червня. Світові лідери висловлюють рішучу підтримку МОП, чиє сторіччя відзначається на ювілейній Міжнародній конференції праці. У центрі уваги 108-й сесії МКП знаходяться майбутнє сфери праці, а також проблеми насильства і утиски на робочих місцях.

 

У третій день роботи сесії МКП перед її учасниками виступили глави держав і урядів Ямайки, Буркіна-Фасо і Сербії, а також прем'єр-міністр Палестинської національної адміністрації і представники роботодавців і працівників.

 

Світові лідери один за іншим висловлюють підтримку боротьбі МОП за соціальну справедливість. У заключні дні Конференції, що проходить з 10 по 21 червня, очікуються і інші високі гості.
«У міру того як в трудових витратах все більшу роль відіграє автоматизація виробництва, значення людського фактора в сфері праці знижується, - зазначив прем'єр-міністр Ямайки Майкл Холнесс (Michael Holness). У своєму виступі він торкнувся «основоположною зв'язку між минулим і майбутнім», яка «накладає на уряди зобов'язання морального і філософського характеру в справі забезпечення всім громадянам їхніх країн доступ до благ прогресу і процвітання».

 

«Лідери країн Карибського басейну, - сказав він, - усвідомлюють, що борг перед майбутніми поколіннями вимагає від нас не упустити момент і спертися на творчу уяву, здавна закладене в карибської традиції, згідно з якою на першому місці повинні знаходитися інтереси людини».


      «Розглядаючи майбутнє сфери праці, ми розглядаємо майбутнє людства, більшість якого живе в південній півкулі, а половина - на Африканському континенті», - зазначив прем'єр-міністр Буркіна-Фасо Крістоф Жозеф Марі дабіров (Christophe Joseph Marie Dabire).
«Невідкладна завдання - розширити сферу дії суспільного договору з тим, щоб зробити предметом державної політики нормативно-правову базу, що регламентує всі види праці - як формальні, так і неформальні, як явні, так і приховані», - підкреслив він.

 

«Щоб у всеозброєнні зустріти майбутнє, яке вже наступило, нам необхідно спрямувати зусилля на дві найважливіші сфери - освіту і розвиток творчого потенціалу, - сказала прем'єр-міністр Республіки Сербія Ана Брнабіч (Ana Brnabic). - Творчий потенціал буде грати центральну роль в нових світових реаліях, що склалися в результаті четвертої промислової революції, - з тієї простої причини, що творчість неможливо нічим замінити, його неможливо автоматизувати, і воно не має відношення до гонки за виживання».

 

Виступаючи від імені групи працівників, генеральний секретар Міжнародної конфедерації профспілок Шаран Барроу (Sharon Burrow) підкреслила «нагальну необхідність забезпечити мінімальні гідні умови всім працівникам», назвавши це «нашою спільною справою».

 

«Боюся, ми стоїмо на порозі епохи гніву, - сказала вона. - Його породжують відчай, відсутність надії, і якщо руйнування суспільного договору триватиме, наша задача в тому, щоб його зберегти, розвинути і оновити».

 

А

 

Від імені групи роботодавців перед делегатами виступив генеральний секретар Міжнародної організації роботодавців Роберто Суарес Сантос (Roberto Suarez Santos). «Майбутнє відкриває перед нами небачені можливості, - підкреслив він. - Мільйони працівників, приватних осіб і компаній отримають безпрецедентно широкий доступ до освіти, кадрів, діловим зв'язкам. Якщо ми зуміємо скористатися цими можливостями по максимуму, ще більше людей зможуть вирватися з убогості. Ми не повинні боятися майбутнього і гальмувати його наступ. Давайте пам'ятати про те, що будь-які обмеження підприємницької діяльності йдуть на шкоду не тільки створення нових робочих місць, а й розвитку творчого потенціалу, впровадження інновацій та загальному процвітанню».

 

Прем'єр-міністр Палестинської національної адміністрації Мухаммед Штай (Mohamed Shtayyeh) дав високу оцінку роботі Глобальної комісії з питань майбутнього сфери праці, що представила в січні свій історичний доповідь. «Рекомендації, що стосуються майбутнього сфери праці, мають для нас велике значення, - сказав він. - Інвестиції в розвиток як людських здібностей, так і інститутів важливі для палестинців, які домагаються створення незалежної Держави Палестина, яке зможе подбати про своїх громадян і забезпечити їх потреби».

 

Нинішня сесія МКП присвячена проблемам, пов'язаним з глибокими перетвореннями в сфері праці. Передбачається, що за її підсумками буде прийнята історична Декларація століття МОП, лейтмотивом якої стане заснований на інтересах людини підхід до питань майбутнього сфери праці. Крім того, делегати Конференції - більше 5700 представників урядів, працівників та роботодавців - розглянуть проект нормативно-правового акту, спрямованого на недопущення насильства та утисків в сфері праці.


Департамент міжнародних зв'язків ФПУ

 

[ Детальніше... ]

Ювілейна конференція МОП: світові лідери, працівники та роботодавці - за соціальну справедливість

А1

 

Женева, 14 червня. Світові лідери висловлюють рішучу підтримку МОП, чиє сторіччя відзначається на ювілейній Міжнародній конференції праці. У центрі уваги 108-й сесії МКП знаходяться майбутнє сфери праці, а також проблеми насильства і утиски на робочих місцях.

 

У третій день роботи сесії МКП перед її учасниками виступили глави держав і урядів Ямайки, Буркіна-Фасо і Сербії, а також прем'єр-міністр Палестинської національної адміністрації і представники роботодавців і працівників.

 

Світові лідери один за іншим висловлюють підтримку боротьбі МОП за соціальну справедливість. У заключні дні Конференції, що проходить з 10 по 21 червня, очікуються і інші високі гості.
«У міру того як в трудових витратах все більшу роль відіграє автоматизація виробництва, значення людського фактора в сфері праці знижується, - зазначив прем'єр-міністр Ямайки Майкл Холнесс (Michael Holness). У своєму виступі він торкнувся «основоположною зв'язку між минулим і майбутнім», яка «накладає на уряди зобов'язання морального і філософського характеру в справі забезпечення всім громадянам їхніх країн доступ до благ прогресу і процвітання».

 

«Лідери країн Карибського басейну, - сказав він, - усвідомлюють, що борг перед майбутніми поколіннями вимагає від нас не упустити момент і спертися на творчу уяву, здавна закладене в карибської традиції, згідно з якою на першому місці повинні знаходитися інтереси людини».


      «Розглядаючи майбутнє сфери праці, ми розглядаємо майбутнє людства, більшість якого живе в південній півкулі, а половина - на Африканському континенті», - зазначив прем'єр-міністр Буркіна-Фасо Крістоф Жозеф Марі дабіров (Christophe Joseph Marie Dabire).
«Невідкладна завдання - розширити сферу дії суспільного договору з тим, щоб зробити предметом державної політики нормативно-правову базу, що регламентує всі види праці - як формальні, так і неформальні, як явні, так і приховані», - підкреслив він.

 

«Щоб у всеозброєнні зустріти майбутнє, яке вже наступило, нам необхідно спрямувати зусилля на дві найважливіші сфери - освіту і розвиток творчого потенціалу, - сказала прем'єр-міністр Республіки Сербія Ана Брнабіч (Ana Brnabic). - Творчий потенціал буде грати центральну роль в нових світових реаліях, що склалися в результаті четвертої промислової революції, - з тієї простої причини, що творчість неможливо нічим замінити, його неможливо автоматизувати, і воно не має відношення до гонки за виживання».

 

Виступаючи від імені групи працівників, генеральний секретар Міжнародної конфедерації профспілок Шаран Барроу (Sharon Burrow) підкреслила «нагальну необхідність забезпечити мінімальні гідні умови всім працівникам», назвавши це «нашою спільною справою».

 

«Боюся, ми стоїмо на порозі епохи гніву, - сказала вона. - Його породжують відчай, відсутність надії, і якщо руйнування суспільного договору триватиме, наша задача в тому, щоб його зберегти, розвинути і оновити».

 

А

 

Від імені групи роботодавців перед делегатами виступив генеральний секретар Міжнародної організації роботодавців Роберто Суарес Сантос (Roberto Suarez Santos). «Майбутнє відкриває перед нами небачені можливості, - підкреслив він. - Мільйони працівників, приватних осіб і компаній отримають безпрецедентно широкий доступ до освіти, кадрів, діловим зв'язкам. Якщо ми зуміємо скористатися цими можливостями по максимуму, ще більше людей зможуть вирватися з убогості. Ми не повинні боятися майбутнього і гальмувати його наступ. Давайте пам'ятати про те, що будь-які обмеження підприємницької діяльності йдуть на шкоду не тільки створення нових робочих місць, а й розвитку творчого потенціалу, впровадження інновацій та загальному процвітанню».

 

Прем'єр-міністр Палестинської національної адміністрації Мухаммед Штай (Mohamed Shtayyeh) дав високу оцінку роботі Глобальної комісії з питань майбутнього сфери праці, що представила в січні свій історичний доповідь. «Рекомендації, що стосуються майбутнього сфери праці, мають для нас велике значення, - сказав він. - Інвестиції в розвиток як людських здібностей, так і інститутів важливі для палестинців, які домагаються створення незалежної Держави Палестина, яке зможе подбати про своїх громадян і забезпечити їх потреби».

 

Нинішня сесія МКП присвячена проблемам, пов'язаним з глибокими перетвореннями в сфері праці. Передбачається, що за її підсумками буде прийнята історична Декларація століття МОП, лейтмотивом якої стане заснований на інтересах людини підхід до питань майбутнього сфери праці. Крім того, делегати Конференції - більше 5700 представників урядів, працівників та роботодавців - розглянуть проект нормативно-правового акту, спрямованого на недопущення насильства та утисків в сфері праці.


Департамент міжнародних зв'язків ФПУ

 

[ Детальніше... ]

Ювілейна конференція МОП: світові лідери, працівники та роботодавці - за соціальну справедливість

А1

 

Женева, 14 червня. Світові лідери висловлюють рішучу підтримку МОП, чиє сторіччя відзначається на ювілейній Міжнародній конференції праці. У центрі уваги 108-й сесії МКП знаходяться майбутнє сфери праці, а також проблеми насильства і утиски на робочих місцях.

 

У третій день роботи сесії МКП перед її учасниками виступили глави держав і урядів Ямайки, Буркіна-Фасо і Сербії, а також прем'єр-міністр Палестинської національної адміністрації і представники роботодавців і працівників.

 

Світові лідери один за іншим висловлюють підтримку боротьбі МОП за соціальну справедливість. У заключні дні Конференції, що проходить з 10 по 21 червня, очікуються і інші високі гості.
«У міру того як в трудових витратах все більшу роль відіграє автоматизація виробництва, значення людського фактора в сфері праці знижується, - зазначив прем'єр-міністр Ямайки Майкл Холнесс (Michael Holness). У своєму виступі він торкнувся «основоположною зв'язку між минулим і майбутнім», яка «накладає на уряди зобов'язання морального і філософського характеру в справі забезпечення всім громадянам їхніх країн доступ до благ прогресу і процвітання».

 

«Лідери країн Карибського басейну, - сказав він, - усвідомлюють, що борг перед майбутніми поколіннями вимагає від нас не упустити момент і спертися на творчу уяву, здавна закладене в карибської традиції, згідно з якою на першому місці повинні знаходитися інтереси людини».


      «Розглядаючи майбутнє сфери праці, ми розглядаємо майбутнє людства, більшість якого живе в південній півкулі, а половина - на Африканському континенті», - зазначив прем'єр-міністр Буркіна-Фасо Крістоф Жозеф Марі дабіров (Christophe Joseph Marie Dabire).
«Невідкладна завдання - розширити сферу дії суспільного договору з тим, щоб зробити предметом державної політики нормативно-правову базу, що регламентує всі види праці - як формальні, так і неформальні, як явні, так і приховані», - підкреслив він.

 

«Щоб у всеозброєнні зустріти майбутнє, яке вже наступило, нам необхідно спрямувати зусилля на дві найважливіші сфери - освіту і розвиток творчого потенціалу, - сказала прем'єр-міністр Республіки Сербія Ана Брнабіч (Ana Brnabic). - Творчий потенціал буде грати центральну роль в нових світових реаліях, що склалися в результаті четвертої промислової революції, - з тієї простої причини, що творчість неможливо нічим замінити, його неможливо автоматизувати, і воно не має відношення до гонки за виживання».

 

Виступаючи від імені групи працівників, генеральний секретар Міжнародної конфедерації профспілок Шаран Барроу (Sharon Burrow) підкреслила «нагальну необхідність забезпечити мінімальні гідні умови всім працівникам», назвавши це «нашою спільною справою».

 

«Боюся, ми стоїмо на порозі епохи гніву, - сказала вона. - Його породжують відчай, відсутність надії, і якщо руйнування суспільного договору триватиме, наша задача в тому, щоб його зберегти, розвинути і оновити».

 

А

 

Від імені групи роботодавців перед делегатами виступив генеральний секретар Міжнародної організації роботодавців Роберто Суарес Сантос (Roberto Suarez Santos). «Майбутнє відкриває перед нами небачені можливості, - підкреслив він. - Мільйони працівників, приватних осіб і компаній отримають безпрецедентно широкий доступ до освіти, кадрів, діловим зв'язкам. Якщо ми зуміємо скористатися цими можливостями по максимуму, ще більше людей зможуть вирватися з убогості. Ми не повинні боятися майбутнього і гальмувати його наступ. Давайте пам'ятати про те, що будь-які обмеження підприємницької діяльності йдуть на шкоду не тільки створення нових робочих місць, а й розвитку творчого потенціалу, впровадження інновацій та загальному процвітанню».

 

Прем'єр-міністр Палестинської національної адміністрації Мухаммед Штай (Mohamed Shtayyeh) дав високу оцінку роботі Глобальної комісії з питань майбутнього сфери праці, що представила в січні свій історичний доповідь. «Рекомендації, що стосуються майбутнього сфери праці, мають для нас велике значення, - сказав він. - Інвестиції в розвиток як людських здібностей, так і інститутів важливі для палестинців, які домагаються створення незалежної Держави Палестина, яке зможе подбати про своїх громадян і забезпечити їх потреби».

 

Нинішня сесія МКП присвячена проблемам, пов'язаним з глибокими перетвореннями в сфері праці. Передбачається, що за її підсумками буде прийнята історична Декларація століття МОП, лейтмотивом якої стане заснований на інтересах людини підхід до питань майбутнього сфери праці. Крім того, делегати Конференції - більше 5700 представників урядів, працівників та роботодавців - розглянуть проект нормативно-правового акту, спрямованого на недопущення насильства та утисків в сфері праці.


Департамент міжнародних зв'язків ФПУ

 

[ Детальніше... ]

Виступ представника трудящих України, Голови ФПУ Григорія Осового на Міжнародній конференції праці. (Ранкове засідання 13 червня 2019 року)

 

А6 

 

Шановні делегати!

 

Сторіччя МОП безсумнівно стане важливою віхою в сучасній історії.

Участь у нинішній Конференції такої кількості глав держав і урядів свідчить про величезну роль, яку МОП грає в світі праці. Це єдина міжнародна організація, де представлені трудящі, які безпосередньо беруть участь у виробленні і прийнятті трудових стандартів.

 

Не менш важливо і те, що трипартизм і соціальний діалог, що є серцевиною МОП, дозволяють консолідувати зусилля урядів, роботодавців і профспілок у досягненні спільних головних цілей - забезпеченні гідної праці та соціальної справедливості для всіх.

 

Варто було б нагадати, що на камені, закладеному в фундамент МОП у 1926 році, було вибито латинський вислів: «Сі віс пацем, коле юстиціам»: «хочеш миру - добивайся справедливості».

 

Сьогодні, коли розрив між багатими і бідними все більше зростає, постійно погрожуючи новими соціальними заворушеннями, досягнення соціальної справедливості стає як ніколи важливим. Саме тому Генеральний директор МБП заявив, що досягнення соціальної справедливості буде залишатися основним завданням МОП і протягом наступного століття.

 

Однак без вирішення завдання забезпечення гідної праці соціальна справедливість неможлива. Не випадково серед основних Цілей сталого розвитку Організації Об'єднаних Націй на період до 2030 року гідна праця займає важливе місце.

 

Безперечною заслугою МОП є те, що вона активно просуває концепцію сталого розвитку в усі країни і на всі континенти.

 

Хочу подякувати МОП за допомогу, яку вона надає Україні, що стала на шлях Незалежності. За участю експертів МОП прийняті законодавчі акти про прожитковий мінімум, про оплату праці, соціальний захист, створені інститути інспекції праці, соціального діалогу та вирішення трудових спорів.

 

У зв'язку з цим варто згадати, що зачатки цих трудових інститутів можна знайти в історії Української народної республіки, яка, як і МОП, недавно відзначила столітній ювілей. Згодом багато було перекреслено комуністичним тоталітарним режимом.

 

Сьогодні Україна, обравши європейський вектор розвитку, послідовно імплементує в національне законодавство норми директив ЄС.

Верховенство право, рівень життя в ЄС, розвинена демократія - це те, що найбільш приваблює наших співгромадян. Люди справедливо вимагають від влади і роботодавців кардинальних змін: викорінення бідності, забезпечення гендерної рівності, гідних зарплат і соціального забезпечення.

 

У зв'язку з невиконанням узятих на себе урядом міжнародних зобов'язань профспілки змушені звертатися до МОП за захистом прав трудящих.

 

Погодьтесь, що вкрай неприйнятним у XXI віці є те, що для виплати заборгованоі зарплати українським шахтарям доводиться перекривати міжнародні магістралі або вдаватися до голодування.

 

Світ праці, що стрімко змінюється, вимагає підвищення регулюючої ролі МОП у всіх процесах на ринку праці. У зв'язку з цим ми вважаємо, що потрібно посилити контрольні механізми МОП і відповідальність за порушення прав працівників.

 

Поширення нових моделей ведення бізнесу, процес автоматизації і цифровізації праці ведуть до зміни самих рамок трудових правовідносин, на основі яких історично будувався соціальний діалог.

 

І сьогодні тільки через соціальний діалог ми зможемо втілити в життя 10 пунктів рекомендацій, вироблених Глобальною комісією. Разом узяті вони складають орієнтований на людину порядок денний, який ставить людей і роботу, яку вони виконують, у центр економічної політики.

 

Капіталізм в його нинішніх формах і неоліберальна ідеологія, як стверджують авторитетні дослідники, повністю вичерпали себе.

 

 Тому соціальний договір і самі основи Міжнародної організації праці вимагають оновлення.

 

Ухвалення на Конференції Столітньої декларації про майбутнє праці, яка покликана втілити в життя ці рекомендації - це лише перший, хоча і важливий крок.

 

Вона, як колись Філадельфійська декларація, повинна стати сучасним еталоном прав, справедливості, солідарності й миру, який належить просувати нам усім разом.

 

Закликаю сторони соціального діалогу об'єднати зусилля заради досягнення цієї високої мети.

 

Дякую за увагу.

 

 

*                             *                      *

 

 

 

Високу оцінку отримала на Конференції діяльність Федерації профспілок України щодо соціально-економічного захисту законних прав та інтересів людини праці. Завідувач сектором Європи та Центральної Азії Бюро Трудящих МОП Сегіюс Гловацкас вручив Голові ФПУ Григорію Осовому Почесну відзнаку АКТРАВ МОП, якою Федерація профспілок України нагороджена за внесок в активне співробітництво, розвиток принципів гідної праці та з нагоди 100 – ї річниці утворення Міжнародної Організації Праці.  

 

 

 

Департамент міжнародних зв’язків ФПУ

 

А

 

А1

 

 

А2

 

А4

 

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Червень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30