20 червня 2019

Експерти розказали, як має змінитися політика ЄС щодо Східного партнерства, а також оцінили євроінтеграційні успіхи України

А

 

Європейський Союз має змінити свою тактику щодо країн Східного партнерства та cпрямувати головні зусилля на проведення демократичних реформ в Україні, Грузії, Молдові, Вірменії, Азербайджані та Білорусі. При цьому процес реформ має бути спільною відповідальністю багатьох гравців, залучених до процесу формування політики в країнах Східного партнерства, в тому числі поза сферами влади та громадянського суспільства. Про це говориться у дослідженні «Розвиток Східного партнерства: 23 ідеї громадянського суспільства щодо його політики після 2020 р.», яке 19 червня представили експерти Форуму громадянського суспільства Східного партнерства на міжнародній конференції у Києві «10 років Східного партнерства: від досягнень до майбутнього». Дослідження було проведено Форумом громадянського суспільства на основі опитування експертних фокус-груп в Україні, Грузії, Молдові, Вірменії, Азербайджані, Білорусі та ЄС.

В аналітичній публікації зазначається, що верховенство права має бути основою для стабільних реформ в усіх сферах. Без нього прогрес може бути загальмований у будь-який час, а інвестиції в таку політику – втрачені.

Для того, аби удосконалити політики Східного партнерства, експерти сформували рекомендації, які сприятимуть проведенню демократичних реформ.

 1. 1.Європейський Союз має замінити практику «батога та пряника» на користь ретельного визначення політичних цілей, встановлення збалансованих відносин з країнами-партнерами СхП та надання їм більшої відповідальності щодо реалізації політики. Це має бути ряд реальних кроків, наприклад, скасування плати за роумінг або зменшення плати за банківські перекази. Кредити мають замінити фінансові трансфери, оскільки уряди країн відносяться до них з більшою обережністю. Частина погашених кредитів може стати новою інвестицією в країни, щоб громадяни бачили прив’язку до результатів реформ і, таким чином, збільшення фінансування від ЄС.
 2. 2.Необхідно продовжувати підтримувати регіон Східного партнерства за допомогою фінансування конкретних цілей. При цьому до країн Східного партнерства варто застосовувати принцип «змінної геометрії», що передбачає різноманітні формати співпраці в залежності від поставлених цілей.
 3. 3.Громадянське суспільство, зокрема національні платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства, мають стати рівноправними учасниками у проведенні реформ. ЄС має надавати тверду та послідовну політичну підтримку громадянському суспільству та його заявам, які засуджують порушення прав людини та верховенства права.
 4. 4.Євроінтеграційна дорожня карта «20 ключових досягнень для країн Східного партнерства» діє до 2020 року. Наступні цілі Східного партнерства мають бути достатньо амбітними, а шляхи їх впровадження чіткими та зрозумілими.

«У 2018 році Українська національна платформа Форуму громадянського суспільства Східного партнерства презентувала дослідження, де експерти оцінили, наскільки успішно Україна просувається у досягненні цілей, які ЄС запропонував для країн Східного партнерства у документі «20 очікуваних досягнень Східного партнерства до 2020 р». Наш аналіз показав, що Україна активно просувалася у напрямку досягнення 17 цілей. Найактивніше –  у сферах боротьби з корупцією, реформах державного управління, безпеці, розвитку малого та середнього бізнесу, впровадженні Зони вільної торгівлі з ЄС, захисту довкілля, візовій лібералізації. Попри це, Україна демонструвала слабкий прогрес у 3 сферах – реформі судочинства, енергопостачанні та гармонізації цифрових ринків. В цілому ж цей звіт продемонстрував, що Україна готова проводити глибші реформи, ніж були попередньо запропоновані Європейським Союзом у вигляді 20 цілей Східного партнерства» зазначив Віталій Мартинюк, член Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.

Тим часом в іншому дослідженні, презентованому на міжнародній конференції – «Індекс Східного партнерства, 2017» – зазначається, що Україна, Грузія та Молдова третій рік поспіль залишаються лідерами європейської інтеграції завдяки виконанню Угод про асоціацію. Україна зайняла першість за показником впровадження європейських норм та міжнародних стандартів. Індекс України склав 0,73, Вірменії – 0,66, Молдови – 0,65, Грузії – 0,64, Азербайджану – 0,56, Білорусі – 0,52.

Україна продемонструвала лідерство у наближенні законодавства у таких сферах, як свобода слова та зібрань, рівні можливості та недискримінація, безпека та справедливість, навколишнє середовище, кліматична політика та транспорт. Разом з тим, зберігаються занепокоєння щодо виконання Україною зобов’язань у боротьбі з корупцією.

Якщо оцінювати рівень зв’язків між країнами Східного партнерства та ЄС на рівні бізнесу, громадян та урядів, то Україна знаходиться на третьому місці після Молдови та Грузії. Україна лідирує у поглибленні політичного діалогу з ЄС і разом з Молдовою має міцні торговельні відносини з Євросоюзом. Однак Київ відстає від Молдови та Грузії у питаннях культурного обміну, а також співпраці у сфері науки та освіти.

У дослідженні також проаналізовано виклики, з якими Україна ймовірно зіштовхнеться у 2019 році:

 • Популізм та передвиборчі обіцянки під час передвиборчої парламентської кампанії у 2019 році можуть загальмувати проведення реформ;
 • У разі істотних змін у складі Верховної Ради важливо, щоб у парламенті було достатньо депутатів, які прагнуть до більш тісної інтеграції з ЄС;
 • Необхідно прийняти максимальні запобіжні заходи, аби захиститися від політичної дестабілізації з боку Росії під час виборчого періоду;
 • Аби вийти за рамки неефективних Мінських угод та Норманського формату переговорів, необхідно більше політичної волі та дипломатичної залученості.

 

Прес-центр ФПУ – за матеріалами сайту Civic Synеrgy

 

А1

 

А2

 

А3

 

[ Детальніше... ]

Опрацювали питання стосовно розроблення концепції державної програми працевлаштування осіб з інвалідністю

155 

 

19 червня 2019 року у Міністерстві соціальної політики України відбулося установче засідання робочої групи щодо опрацювання питання стосовно розроблення концепції державної програми працевлаштування осіб з інвалідністю. У засіданні взяли участь представники сторін соціального діалогу, а також Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Українське товариство глухих», Громадської організації «Всеукраїнська Асоціація підприємців та працюючих людей з інвалідністю України» та ін.

Присутніми на заході було наголошено на необхідності комплексного підходу до питання розроблення відповідного нормативно-правового акту, адже процес працевлаштування осіб з інвалідністю передбачає механізм заходів, серед яких:

-   соціалізація таких осіб;

-   профорієнтація;

-   надання освітніх послуг;

-   подальше працевлаштування із визначенням сфер діяльності, які не потребують додаткового пристосування робочих місць.

За результатами засідання було прийнято рішення про:

 1. 1.вивчення законодавчих та нормативно-правових актів, їх аналіз в частині дієвості та необхідності внесення змін;
 2. 2.направлення Мінсоцполітики листа до Міжнародної організації праці з проханням визначення підходів до створення такого нормативно-правового акту із врахування досвіду європейських країн;
 3. 3.залучення до діяльності робочої групи представників Міністерства охорони здоров’я України.

 

 

Департамент з питань економічного

розвитку та ціноутворення

[ Детальніше... ]

Херсонщина привітала медичних працівників з професійним святом

 

Б1

 

Велика святкова програма до Дня медичного працівника відбулася в Херсонському обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М.Куліша .Своє професійне свято відзначали люди, які обрали для себе найповажнішу і найвідповідальнішу професію — медичний працівник. Саме від їх професіоналізму, відповідальності і гуманізму залежить життя людини. Щороку, в цей день,  вони чують на свою адресу  слова щирої подяки.

Актори театру доклали чимало зусиль, аби створити гарний настрій усім,  хто завітав на свято — гарні пісні та яскраві танцювальні композиції, які вони представили на розсуд глядачів не залишили байдужим нікого.

Присутніх зі святом  привітали : перший заступник Херсонської обласної державної адміністрації Бутрій Дмитро Стефанович, заступник голови Херсонської обласної ради Рукавішнікова Оксана Олександрівна, голова Херсонської міської ради Миколаєнко Володимир Васильович, директор Департаменту охорони здоров’я Херсонської обласної державної адміністрації Короленко Віктор Миколайович, голова Херсонської обласної міжгалузевої ради профспілок Добровольський Анатолій Миколайович, голова Херсонської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я України Гайдученко Микола Іванович.

Вони  побажали всім міцного здоров’я на довгі роки, родинного тепла, творчої наснаги та нових успіхів у благородній справі.

Традиційно, кращих представників медичної галузі вітали та нагороджували почесними грамотами і подяками, одноразовими стипендіями обласної державної адміністрації.

Організаторами  чудового концерту є дві організації на чолі зі своїми керівниками, а саме: директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Короленко  та голова Херсонської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я України Микола Гайдученко.

 

Херсонська обласна міжгалузева рада профспілок

 

Б2

 

 

Б

[ Детальніше... ]

Роза Паванелли выступает на пленарном заседании Международной конференции труда в Женеве

65

 

Выступление Розы Паванелли

14 июня Сайт PSI

 

В 1930 году Кейнс предсказал для 21-го века «возраст досуга и изобилия» с 15 часовой рабочей неделей благодаря новым технологиям. В 1980 году Андре Горз (французский социальный и экономический теоретик -ВШ) заявил, что «мир, где будет упразднена работа… уже создается… То, каким образом следует управлять…, будет главной политической проблемой в ближайшие десятилетия».

РЕАЛЬНОСТЬ СОСТОИТ В ТОМ, ЧТО ВСЕ ЕЩЕ НЕВОЗМОЖНО ВООБРАЗИТЬ ОБЩЕСТВО БЕЗ ТРУДА.

Более того, работа приобрела интенсивный характер, она стала более нестабильной и все в меньшей степени является источником дохода и средств к существованию.

ИОО приветствует доклад Комиссии за его последовательный, всеобъемлющий и сбалансированный подход в качестве стратегической основы для дискуссий трехсторонних участников МОТ о будущем сферы труда.

ИОО согласен с призывом ко всеобщей социальной защите для всех, принятием нового социального контракта, существованием острой необходимости справедливой налогово-бюджетной политики, обеспечением уважения равенства и разнообразия, устойчивого роста и развития во всех обществах.

Технологии и наука улучшили нашу жизнь, но творчество, инновации и прогресс - это не только достоинства частного сектора. Благодаря государственным учреждениям - университетам, больницам, научно-исследовательским институтам, военным и другим организациям мы можем пользоваться Интернетом, GPS, смартфонами, распознаванием речи, Google и многим другим. Они по-прежнему играют ключевую роль в инновациях и развитии.

 

Роза Паванелли сразу же после своего выступления с членами делегации ИОО Бернардом Аджей из профсоюза работников сферы услуг TUC (Гана); и Клэр Мидлмас из Союза Сообщества и общественного сектора, Ассоциации государственной службы (CPSU / CSA), Австралия

В эпоху алгоритмов нам необходимо больше прозрачности, ответственности и регулирования. Мощные компании основывают свои действия на секретных соглашениях, запретах на разглашение информации и заговорах молчания, в то время как наша собственная жизнь все чаще становится открытой книгой. Это угроза для работников и людей, но, что более важно для наших демократий. Будущее без труда, определяемое несколькими технологическими фирмами, не является ни желательным, ни неизбежным. Вместо этого требуется обеспечить руководство со стороны правительств и возложение на них ответственности за весь процесс регулирования роли ИТ-компаний, обеспечение эффективного, демократического управления и защиты данных как общественных благ.

Изменения не происходят одинаково во всех местах.

Почти половина населения мира по-прежнему живет в сельской местности и зависит от сельской экономики.

Большинство женщин продолжает работать в сельском хозяйстве.

ДЕСЯТЬ ЛЕТ ЖЕСТКОЙ ЭКОНОМИИ И НЕОЛИБЕРИАЛЬНОЙ ПОЛИТИКИ ДЛЯ БОЛЬШИНСТВ ЛЮДЕЙ ОЗНАЧАЕТ ОБРАТНУЮ ДОРОГУ К БЕДНОСТИ И ДАЖЕ ПОЛНУЮ МАРГИНАЛИЗАЦИЮ, И В ЭТОМ НЕЛЬЗЯ ОБВИНЯТЬ ТЕХНОЛОГИИ И НЕДОСТАТОК ИНВЕСТИЦИЙ, В ЭТОМ НАДО ОБВИНЯТЬ ИДЕОЛОГИЮ И ПОЛИТИКУ

Специальный докладчик ООН по вопросам крайней нищеты и прав человека подверг критике то, как финансовые институты, корпорации и даже ООН активно продвигали приватизацию государственных услуг, независимо от последствий для прав человека или последствий для бедных. Неспособность решить эти проблемы сейчас приведет не к светлому, а к темному, опасному будущему.

Тем не менее, по оценкам ОЭСР, на коммунальные услуги приходится 76% располагаемого дохода самых бедных.

Реализация ЦУР потребует найма 13 миллионов работников здравоохранения, 69 миллионов учителей, где женщины составляют 70% рабочей силы. И миллионы новых зеленых достойных рабочих мест могут быть созданы для предотвращения бедствий и создания устойчивых сообществ или для обеспечения всеобщей социальной защиты. Это требует сильных государственных инвестиций и нормативных актов, исправления нарушенной глобальной налоговой системы и снижения влияния корпораций на правительства и международные институты, в том числе на МОТ, с целью уменьшения несправедливости, восстановления справедливости в наших обществах, где общественные интересы обеспечиваются государством и частный сектор способствует экономическому росту наших населенных пунктов.

Миру угрожают конфликты, расизм, ксенофобия и фашизм. Как указано в Уставе МОТ, необходимо устранить коренные причины социальной несправедливости.

Уважение прав трудящихся, свободы объединений, коллективных переговоров и права на забастовку должно быть обеспечено всем работникам, независимо от того, заключены ли постоянные или временные контракты, работают ли они в реальной или цифровой экономике, являются ли они коренными жителями, мигрантами или беженцами.

В течение одного столетия МОТ способствовала улучшению жизни работников и людей. Чтобы в мирной обстановке идти верным курсом в XXI веке, МОТ должна укрепить свой мандат в решении вопросов, которые действительно важны для обеспечения достоинства и достойного труда для всех людей.

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Червень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30