01 липня 2019

Про нараду щодо нової редакції Закону «Про охорону праці»

333

 

З метою гармонізації національного законодавства з охорони праці до рамкової Директиви Ради ЄС розроблено проект нової редакції Закону «Про охорону праці» . Робоча назва законопроекту «Про безпеку праці та здоров’я працівників», який за планами Уряду має бути прийнятий у 2020 році. Законопроект розроблено на виконання заходів, визначенних Урядом на виконання Концепції реформування системи управління охороною праці в Україні щодо підготовки законопроекту "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження ризикоорієнтовного підходу у сфері безпеки та гігєни праці".
Проект розроблено Мінсоцполітики  за участю  Держпраці та менеджерів проекту ЄС-МОП «Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці і подолання незадекларованої праці".
Для опрацювання законопроекту Мінсоцполітики створило робочу групу, до якої за пропозицією СПО обєднань профспілок увійшли 6 представників членських організацій ФПУ та 2 представника від СПО об'єднань профспілок
За інформацією Мінсоцполітики даний законопроект після опрацювання робочою групою буде опублікований на офіційному сайті Мінсоцполітики для громадського обговорення. Однак на сайті ФПУ цей проект вже розміщено і всі зацікавлені фахівці наших членських організацій можуть ознайомитися з ним і надавати свої пропозиції і зауваження до департаменту охорони праці апарату ФПУ.
04.07.2019 відбудеться перше засідання робочої групи щодо розгляду і опрацювання редакції зазначеного законопроекту,  На сайті ФПУ буде постійно висвітлюватися інормація щодо результатів роботи зазначеної робочої групи. Слідкуйте за подіями!  Сподіваємося на Вашу підтримку і плідну співпрацю у цій дуже важливій для життя і здоровя працівників сфері.

ДОРОЖНЯ КАРТА

ПРЕЗЕНТАЦІЯ

 

Департамент охорони праці ФПУ

[ Детальніше... ]

«Політика.UA» за участі Голови ФПУ Григорія Осового

hqdefault

 

Телеканал «Рада», 27 червня 2019 року, програма «Політика. UA» за участі Голови ФПУ Григорія Осового.

Тема: Трудовий кодекс. День Конституції України.

 

Відеозапис програми можна переглянути тут.

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Григорій Осовий: «Не можуть бути ціни вільні та захмарні, а зарплати регульованими і заниженими».

Б11

 

26 червня відбулося засідання Уряду в роботі якого взяв участь представник профспілок у КМУ, голова СПО Григорій Осовий.

Серед питань порядку денного, які обговорювалися, одним з найбільш важливих для людей було формування тарифів на електроенергію, опалення та гарячу воду, зокрема на місцевому рівні, а саме введення  граничної межі щодо їх зростання (вартості гігакалорії). Тема функціонування енергоринку напередодні обговорювалася також і серед профспілковців, які представляли практично всі регіони України за участю експертів і народних депутатів. Ці питання хвилюють практично 90% українських сімей, які є споживачами комунальних послуг.

І якщо через масові протестні дії профспілок, пікетування НКРЕКП  ФПУ, постійну роботу з Урядом і парламентом нам все ж вдалося вплинути на НАК «Нафтогаз України», який почав знижувати ціну на газ для населення. Зараз вона майже однакова для всіх регіонів, то ціна на тепло та гарячу воду різна. І подекуди різниця становить 2 рази і більше – в залежності від регіону і оновлення комунальних мереж господарства. (Див. Інфографіка).

При цьому голова СПО Гриигорій Осовий підкреслив, що ситуація ускладнюється ще й тому, що теплокомуненерго є фактичним монополістом і споживачу нема кому скаржитися за необґрунтовані нарахування. Більш того ми всі за інерцією вважаємо, що кінцевим бенефіціаром, який отримує прибуток є комунальні підприємства, а це далеко не так, все більше власників, - це приватники, які самостійно формують тарифну політику на місцях, і тому обмеження апетитів власників і є головним соціальним завданням держави, що піклується про своїх громадян. Серед приватних компаній на засіданні Уряду називалися такі, як ТОВ «Сміла-ТЕПЛО-2017», засноване компанією «Фортюр кепітел лімітед» з регістра цією на Кіпрі, ТОВ «Рівнетеплоенерго», засноване ТОВ «ОПЕРА ГІДРО» з регістрацією в Угорщині, Будапешт, ТОВ «Фірма «ТЕХНОВА» (Чернігівська ТЕЦ), засноване ТОВ «АНДРАТ ХОЛДІНГ ЛІМІТЕД» та «ГРІВА ДІДЖЕНІ ПАНАЙЕДІС ЛІМІТЕД» з регістра цією на Кіпрі.   

У цій ситуації, перше,  виростає вага громадського контролю на місцях, і перш за все, через об’єднанні територіальні громади спільно з  профспілковим активом.  Під їх пильне око має потрапити не лише процес формування тарифів, а й технічне оновлення теплопунктів, перекладка труб, та інші ремонтні роботи щодо оновлення місцевої інфраструктури в інтересах населення.

Друге, держава ставиться нечесно до громадян, коли значно занижує розміри не лише прожиткового мінімуму, а й рівня мінімальної заробітної плати, пенсій. Чим вони об’єктивно визначені? 

Виступаючи на засіданні Уряду представник профспілок, голова СПО Григорій Осовий абсолютно чітко висловив свою позицію відносно ринкових підходів  в економіці. Зокрема, він сказав: «Давайте  тоді чесно скажемо, якою є ринкова ціна праці в Україні і скільки ми платимо з Державного бюджету  нашим бюджетникам  - 1990 грн.. А за таку ж саму працю  в Польщі  та інших країнах платять 15-20 тис. грн. – І закликав, - давайте не спекулювати  щодо того, що ринок  усе врегулює, давайте тоді об’єктивно і справедливо встановлювати прожитковий мінімум, а він сьогодні має становити  7.5 тис. грн. і тоді ми збалансуємо ціни і доходи населення».

Виступаючи перед профспілковим активом він неодноразово наголошував, що «не можуть бути ціни вільні та захмарні, а зарплати регульованими і заниженими».

Третє, якщо люди не можуть платити за комірне, то держава може втрутитися і регулювати ці процеси. Держава повинна використати всі існуючі у неї інструменти і не допустити тотального зубожіння населення, щоб люди отримували своєчасні та якісні, правильно обліковані послуги. 

Такою спробою Кабінету Міністрів України є запровадження програми «Чесна платіжка», яка передбачає впровадження механізмів установлення справедливих цін на тепло і гарячу воду, а відтак сприятиме викоріненню будь-яких схем з обрахуванням тарифів і спонукатиме місцеву владу відповідально вкладати кошти місцевих бюджетів у модернізацію ЖКГ.

Успіх її реалізації можливий лише тоді, коли буде задіяно весь потенціал громадського контролю. Зазначу, як позитив, що ціна на електроенергію для населення не буде підвищуватися. Таким чином по всій лінійці:  газ – електроенергія - тарифи на ЖКП досягнуто позитивних зрушень, як того вимагала ФПУ.

Прес-центр ФПУ

 

Б

 

Б1

 

Б2

 

Б4

 

Б5

 

Б8

 

Б7 

 

Б9

 

[ Детальніше... ]

ПРОФСПІЛКОВІ ЮРИСТИ ПІДВИЩИЛИ КВАЛІФІКАЦІЮ

 

А 

 

Напередодні святкування Дня Конституції України в Києві в Будинку профспілок в рамках реалізації Заходів щодо забезпечення виконання Меморандуму про співпрацю між Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини та Федерацією професійних спілок України проводився інформаційний семінар для юристів членських організацій ФПУ. На семінарі розглядалися актуальні питання реалізації права на доступ до публічної інформації, захист персональних даних, а також питання захисту соціально-економічних і трудових прав людини у судах України, Конституційному Суді України і Європейському суді з прав людини.

Організатори та учасники заходу вдячні представникам Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Кабанову Олексію Миколайовичу, заступнику директора департаменту моніторингу інформаційних прав та Боровській Юлії Олександрівні, головному спеціалісту сектору упровадження міжнародних стандартів у сфері захисту персональних даних департаменту у сфері захисту персональних даних за високий професійний рівень та готовність ділитися досвідом з питань, що розглядалися.

Особливу подяку висловлюємо Дідурик Людмилі Іванівні, знаному професійному адвокату, керівнику стажування Ради адвокатів м. Києва, дійсному члену Академії педагогічних наук ГО «ДПА», учаснику Міжнародної академії безперервного навчання за цінні практичні поради з питань судового захисту членів профспілок та профспілкових організацій.

Федерація профспілок України і надалі приділятиме особливу увагу підвищенню рівня кваліфікації юристів, які працюють в профспілках, з усіх актуальних питань діяльності профспілок. Зокрема, 25.06.2019 року відповідним рішенням Президії ФПУ внесені зміни до Типової  програми навчання правових інспекторів праці профспілок щодо включення до змісту питань захисту профспілкових прав та запровадження медіації в практиці роботи профспілковців. Наступний семінар для профспілкових юристів планується провести в жовтні поточного року.

 

Департамент правового захисту

 

А1

 

А2

 

 

 

А4

 

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Липень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31