02 липня 2019

ЗВИЧАЙНЕ РЕЙДЕРСТВО. Протиправні схеми – не пройдуть!

 

А 

 

Рейдерство, це ганебне явище, яке сьогодні процвітає в Україні. Ситуація, що склалася останнім часом навколо дочірнього підприємства ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» «Клінічний санаторій ім. Пирогова» в Одесі викликає обґрунтоване занепокоєння та обурення у людей, які проходять курс лікування і тих, які лише придбали путівки до цього профспілкового санаторію.

 

Тому  2 липня на прес-конференцію в інформагенції «Інтерфакс» у Києві, вийшли від ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» заступник голови Правління Олександр Троценко і начальник управління майнових питань Дмитро Довганенко, а від Федерації профспілок України керівник управління Петро Бернацький, провідний економіст Андрій Олійник, а також в.о. директора дочірнього підприємства «Клінічний санаторій Пирогова» Олександр Нагорнічевський переслідуючи мету, щоб представники ЗМІ, широка громадськість, як кажуть з перших рук, отримали правдиву інформацію про стан справ у санаторії.

 

Початком цієї історії стали численні скарги і звернення людей, які проходили лікування та реабілітацію у санаторію на неналежні умови проживання, харчування і лікування. Факти були перевірені спеціально створеною власником комісією, яка не лише  підтвердила факти, наведенні авторами звернень, а й виявили та документально зафіксували суттєві порушення фінансово-господарської діяльності підприємства.

 

А5

 

Це стало підставою та предметом розгляду на засіданні Президії Федерації профспілок України, що відбулось у березні 2019 року. Члени Президії були обуренні наведеними в акті комісії фактами. Про це йдеться у рішенні Президії ФПУ з цього питання: «У зв’язку з грубими порушеннями та зловживаннями, виявленими в результаті перевірки фінансово–господарської діяльності у ДП «Санаторій ім. Пирогова» вважати неможливим подальше перебування Погосяна А.Р. на посаді керівника підприємства. Зобов’язати представників ФПУ в Наглядовій раді ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» провести відкрите засідання Наглядової ради та прийняти рішення про звільнення з керівної посаді санаторія Погосяна А.Р.»

 

На виконання рішення Президії ФПУ та за невиконання умов контракту Наглядова рада прийняла рішення щодо звільнення Погосяна А.Р. із займаної посади. З цього приводу також видано наказ Головою Правління ПрАТ «Укрпрофоздоровниця».

 

Здавалося, все гранично зрозуміло, законно, у правовому полі. Якщо не справляєшся - звільни місце тому, хто зможе виконувати ці обов’язки.

 

Але директор А.Р. Погосян йде на лікарняний, який продовжується біля 4-х місяців. З огляду на це, Наглядовою радою та Правлінням ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» прийнято рішення щодо призначення тимчасово виконуючим обов’язки директора досвідченого керівника Олександра Нагорничевського.

 

 

І ось тут починається саме цікаве. Як розповів  начальник управління майнових питань ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» Дмитро Довганенко, навколо санаторію фактично запрацювали рейдерські схеми. Фактично здійснена спроба виступити проти рішень законних власників санаторію – Федерації профспілок України та ПрАТ «Укрпрофоздоровниця».

 

А3

 

«Чому ми так гучно заявляємо саме про спробу рейдерського захвату підприємства? – говорить він. – За допомогою судових рішень, зокрема рішень Печерського райсуду, заблоковано діяльність санаторію як юридичного суб’єкта. Суд рішенням від 4 квітня заборонив вносити будь-які відомості щодо керівника санаторію. Ми безумовно оскаржимо це рішення. Але наступне засідання суду аж у вересні. Фактично до цього часу підприємство заблоковано, оскільки тільки керівник, якого внесено в реєстр, має право підпису бухгалтерських документів. Вважаю, що вищевказане рішення суду є незаконним, оскільки воно винесено з порушенням норм трудового, цивільно-процесуального законодавства і в цілому норм судової практики.

На даний час рішення Печерського райсуду Києва оскаржено в апеляційній інстанції. Слухання призначено на 31 липня. А зараз відбувається ось що. Для того, щоб забезпечити нормальну діяльність санаторію, ми внесли в реєстр тимчасово в. о. директора Олександра Нагорничевського. Але немає гарантії, що реєстратори не здійснять спробу це відмінити. І такі спроби вже були».

 

Учасники прес-конференції звернулися за підтримкою до ЗМІ та громадськості. При цьому вони висловили повну впевненість у тому, що Олександр Нагорничевський на посту легітимного директора санаторію зможе зробити все для того, щоб перетворити його в ефективно діюче  підприємство. А інвестиційний проект, що зараз розробляється у ПрАТ «Укрпрофоздоровниця», допоможе створити в Одесі справжній курорт світового рівня, який би не поступався рівню кращих курортів Мертвого моря в Ізраїлі.

 

Відеозвіт про прес-конференцію дивіться тут:

 

https://www.youtube.com/watch?v=n8WpPc-BTOA&fbclid=IwAR0N2blWTa5YNnei4At1oCcKfaCMbenVKy7hxyPcQ-VmdMFQc3uVZVcxr4M

 

Прес-центр ФПУ  

 

[ Детальніше... ]

Семінар-нарада в Полтаві

DSC 0009

 

26 червня 2019 р. облпрофрада провела семінар–нараду голів координаційних рад первинних профспілкових організацій міст та районів області, членів Молодіжної ради облпрофради, керівників обласних галузевих профоб'єднань. На порядок денний були винесені актуальні питання посилення мотивації профспілкового членства та збереження структури галузевих профспілок в об'єднаних територіальних громадах.

В роботі семінару-наради взяли участь голова облпрофради Л.М. Вернигора, голова регіонального відділення Всеукраїнської Асоціації міст України, голова міської ради м. Миргород С.П. Соломаха, радник з питань децентралізації Полтавського Центру розвитку місцевого самоврядування О.М. Ісип, голова Молодіжної ради, правовий інспектор облпрофради Т.В. Жалій. Окремі аспекти заявленої теми семінару-наради висвітлили у доповідях та виступах голова обласної організації профспілки працівників державних установ України І.В. Богуш, заступник голови обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Н.В. Скиба, заступник голови облпрофради Г.Н. Таргаєва, голова обласної організації профспілки «Машметал» В.І. Пухай, член Молодіжної ради ФПУ, завідувачка відділу з правових питань обласної організації профспілки працівників державних установ України А.О. Бутенко.

Подаємо основні меседжі, висловлені учасниками семінару-наради:

-       співпраця з органами державного управління та місцевого самоврядування в умовах реформи децентралізації потребує чіткого виокремлення функцій громадського (профспілкового) контролю у сфері зайнятості, оплати праці, забезпечення гідних умов і охорони праці, соціального захисту працюючих спілчан. Особливої уваги і практичних зусиль потребує діалог у форматі «профспілка – об'єднана територіальна громада», зокрема, визнання обов'язковості колдоговірних стосунків роботодавців з працівниками;

 

 DSC 0005

 

-       враховуючи недостатній кваліфікаційний рівень певної частини кадрів новостворених ОТГ, хибне уявлення деяких керівників громад про роль і місце профспілок у суспільстві, слід активізувати і поглибити правову роз'яснювальну роботу з питань трудового законодавства, соціального діалогу, прав профспілок;

 

-       в області накопичений позитивний досвід співпраці профспілок з об'єднаними територіальними громадами. Низка ОТГ і профспілок досягли консенсусу у збереженні галузевого принципу профспілкової структури про здійснення децентралізації, проведенні спільних соціальних, інформаційних та культурних заходів тощо. Слід активізувати поширення і впровадження цього досвіду;

 

-       суттєво вдосконалить взаємодію профспілок і новостворених громад укладення Угоди про співпрацю між Полтавським регіональним відділенням Всеукраїнської Асоціації міст України, Центром розвитку місцевого самоврядування в Полтавській області і Полтавською обласною радою профспілок. Практична реалізація передбачених Угодою зобов'язань пожвавить діалог, підвищить ефективність спільних заходів, сприятиме усуненню непорозумінь у розмежуванні функцій, прав та обов'язків представницьких органів громадян і працівників. Голови координаційних рад первинних профорганізацій міст та районів області з укладенням Угоди отримають можливість розширити участь профспілок у житті регіону;

 

 DSC 0012

-       профспілкові органи усіх рівнів повинні набагато ефективніше пропагувати переваги проекту «Соціальний профспілковий квиток», як практичного механізму посилення мотивації профчленства. Нова і перспективна інформаційно-телекомунікаційна система профспілкової соціальної картки надає шанс реально підвищити рівень соціального захисту членів профспілок;

 

-       активізувала роботу Молодіжна рада облпрофради, яка має чимало важелів впливу на вдосконалення профспілкової роботи. Керівникам профспілкових організацій усіх рівнів слід подбати про усунення формалізму у роботі з молоддю, не обмежуватися створенням комісій, рад тощо, а навантажувати профспілкову молодь конкретними дорученнями щодо посилення мотивації профчленства, готувати лідерів;

 

-       профспілки області фактично втратили зв'язок зі сторонами-партнерами за регіональною угодою між облдержадміністрацією, обласною радою, об'єднанням роботодавців та облпрофрадою, не працює обласна тристороння соціально-економічна рада. Обласне керівництво зайняло позицію стороннього спостерігача у справі рейдерського захоплення майна профспілок державою. Відновлення діалогу і практичної взаємодії – пріоритетне завдання моменту;

 

-       у певної частини спілчан все ще побутує споживацьке ставлення до свого професійного об'єднання, яке, на їх думку, повинне забезпечувати членів профспілки матеріальною допомогою, путівками на відпочинок і новорічними подарунками. Проблему зміни викривлених уявлень про організацію самозахисту працівників потрібно вирішувати результативною роботою профорганів і їх керівників у сфері зайнятості, заробітної плати і охорони праці. Діяльність профспілок Полтавщини слід спрямувати на реалізацію актуального лозунгу колег-рівнян: «Профспілка не працюватиме замість тебе і для тебе, вона працюватиме разом з тобою!».  

Сучасний працівник будь-якої сфери є надзвичайно вимогливий як до роботодавця, та і до представників органів громадського самоврядування, первинних профспілкових організацій, на які покладається складне в сучасних умовах завдання захисту соціально-економічних, трудових прав в свобод особи.

Незважаючи на потужну діяльність професійних спілок у цьому напрямку, недостатньо врегульованими залишаються відносини на рівні «працівник-роботодавець-профспілка». Варто таку діяльність здійснювати з використанням відомого в сфері публічного управління принципу «противаг і стримувань», який передбачає взаємний контроль та підзвітність усіх суб’єктів правовідносин. Законодавчо закріплений вплив первинних профспілкових організацій на роботодавців з метою неухильного дотримання норм трудового права, умов колективного договору на практиці не завжди дієвий. Факторами, які визначають такий стан справ є належність роботодавців до бюджетної чи приватної сфер, кожна з яких має свої особливості в цьому руслі. Однак ключовим фактором у сучасних умовах є процес децентралізації та створення об’єднаних територіальних громад, внаслідок чого порушується традиційна територіальна структура галузевих профспілок.

Тому пріоритетним напрямком діяльності спілчан видається мотивація профспілкового членства в нових умовах. Безумовно, що закономірне реформування нашої країни буде продовжуватися, внаслідок чого створюються нові трудові колективи, які знаходяться на фінансуванні громад. Попри задекларовану економію, розширюються штати органів місцевого самоврядування та структурних підрозділів, створених на рівні громади.

Безумовним чинником для врегулювання цього питання й налагодження діалогу, конструктиву та співпраці має бути переговорний процес, висунення умов кожною зі сторін для досягнення спільної мети: належні умови для роботи й відпочинку пересічного працівника. Досвід колективів багатьох громад переконує в результативності такої співпраці.

Переконливою мотивацією для участі в профспілковому русі є власний приклад та популяризація діяльності профспілок з наданням аргументації преференцій та переваг для спілчан. Не останню роль в цьому напрямку відіграють заходи акції щодо популяризації профспілкового членства, оздоровчі, фізкультурно-спортивні, культурно-мистецькі заходи.

 

DSC 0015

 

У результаті проведеного соціологічного опитування серед молоді встановлено, що для студентів належність до профспілки дає можливість більш активного дозвілля та рекреаційної діяльності, відпочинку та екскурсійних поїздок, на другому плані – надання матеріальної допомоги, можливість захисту соціально-економічних прав. Однак для спілчан, котрі вже завершили навчання та працевлаштовані, останні позиції видаються більш важливими для створення комфортних умов для роботи.

Формула успішного залучення всіх працівників полягає в активності та небайдужості профспілкового лідера, в налагодженні співпраці тріади «працівник-роботодавець-профспілка», популяризації своєї роботи, максимальної відкритості та прозорості діяльності, визначення переваг для спілчан, об’єднання зусиль для створення безпечних робочих місць з належною оплатою праці та комфортного середовища для дозвілля, відпочинку та оздоровлення спілчан та їхніх сімей.

 

Полтавська облпрофрада

 

 

[ Детальніше... ]

Прожитковий мінімум, динаміка середньої заробітної плати та стан виплати зарплати у травні 2019 року

im578x383-10


За розрахунками Мінсоцполітики фактичний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з урахуванням суми обов’язкових платежів відповідно до чинного законодавства у цінах травня 2019 року становив 4745 грн. (графік 1 додається).

Таким чином, законодавчо встановлений на травень 2019 року прожитковий мінімум для працездатних осіб (1921 грн.) занижено порівняно з його фактичним розміром майже у 2,5 рази або на 2824 грн. Мінімальна заробітна плата була нижчою від фактичного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 572 грн.

Середня заробітна плата в Україні у травні 2019 року склала 10239 грн. (графік 2 додається).

Мінімальна заробітна плата (4173 грн.) у травні 2019 року склала 40,8% від середньої при рекомендованому Міжнародною організацією праці і Світовим банком співвідношенні на рівні 50–60%.

Заробітна плата працівників окремих галузей бюджетної сфери залишається нижчою ніж середня по економіці: в освіті – 8035 грн. (або 78,5% від середньої по економіці), охороні здоров’я та надання соціальної допомоги – 6915 грн. (або 67,5% від середньої по економіці).

Найбільшою середня зарплата є в Донецькій (11391 грн.) області та м. Києві (15157 грн.), найнижчою – у Чернівецькій області (7819 грн.).

Індекс реальної заробітної плати у травні 2019р. порівняно з квітнем 2019р. становив 99,0%, а відносно травня 2018р. – 107,0%.

 На 2,8 % відносно 1 січня 2019 року зросла заборгованість з виплати заробітної плати та станом на 1 червня 2019 року склала 2718,3  млн. грн. (графік 3 додається).

97,3 тисячам працівників економічно активних підприємств не виплачено 1540,8 млн. грн., з яких 339,0 млн. грн. – борги державних підприємств.

Працівникам промисловості заборговано 2158,1 млн. грн. або 79,4% від загальної заборгованості.

 

Департамент з питань бюджету

та оплати праці апарату ФПУ

 

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Липень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
1 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31