04 липня 2019

В Дніпрі відбулася виїздна колегія Держпраці України

DSCN0367

 

3 липня голова Дніпропетровського облпрофоб’єднання В.Дубіль взяв участь у засіданні колегії Державної служби з питань праці України, яке відбулось в обласній державній адміністрації.

Крім заступника голови ОДА І.Грицай, департаментів центрального органу Держпраці, на ньому були присутні очільники її територіальних підрозділів з областей України, начальники відділів Головного управління в Дніпропетровській області, голова Федерації об’єднань роботодавців Віктор Сергєєв, представники преси.

Запрошені були також керівники ряду підприємств, на яких допущена значна заборгованість із заробітній платі та зростання виробничого травматизму. Саме ці питання й були головною темою колегії. Вів засідання голова Держпраці України Роман Чернега, який підкреслив важливість посилення співпраці служби з профспілками та роботодавцями як в питаннях охорони праці, так і додержання трудового законодавства щодо оформлення працівників, своєчасної оплати їхньої праці та ін.

В своєму виступі на колегії керівник облпрофцентру Віталій Дубіль відзначив взаємокорисні стосунки між профспілками області та Головним управлінням Держпраці в нашому регіоні. Між цими двома обласними органами укладено угоду про взаємодію та співпрацю, що дає можливість їх керівникам та спеціалістам оперативно обмінюватися необхідною інформацією та матеріалами. Разом готуються і проводяться наради з актуальних питань виробничого травматизму, атестації робочих місць, медичних оглядів і т.і.

Зокрема, відзначалось, що за результатами аналізу виробничого травматизму на підприємствах області за 8 місяців 2018 року було виявлене значне зростання нещасних випадків зі смертельними наслідками. Це питання вирішено було розглянути на черговому засіданні обласної тристоронньої соціально-економічної ради, одною зі сторін якої є профспілки області, та колегії Головного управління Держпраці в області.

Така нарада відбулася на початку 2019 року і на неї були запрошені керівники окремих підприємств області, де в 2018 році було допущене значне зростання травматизму та професійної захвоорюваності. За його підсумками були опрацьовані та доведені до підприємств та профспілкових організацій заходи з усунення виявлених недоліків та удосконалення профілактичної роботи в сфері охорони праці.

І така взаємодія дала свої позитивні результати: за оперативними даними в першій половині 2019 р. смертельний травматизм на підприємствах, в установах і організаціях області у порівнянні з аналогічним періодом минулого знизився більш ніж на 25 відсотків.

Перед головою Держпраці України В. Дубіль поставив кілька питань з охорони праці, які неможливо вирішити на рівні області. В першу чергу, це проходження медичних оглядів працівниками певних категорій. Проблема виникла тому, що після ліквідації органів санітарно-епідеміологічної служби, яка свого погоджувала списки працівників, що підлягають медичним оглядам, - ці повноваження перейшли до відділу з питань гігієни праці Головного управління. Однак, якщо підрозділи санепідемстанції дислокувались в кожному районі міста та сільському райцентрі, то відділ з гігієни праці – тільки в Дніпрі. Це змушує сьгодні представників підприємств з найвіддаленіших куточків області по декілька разів їздити до обласного центру з необхідними паперами для узгодження. Питання полягає в тому, щоб створити відповідні підрозділи відділу з питань гігієни праці, які б вирішували питання медоглядів, ще бодай в трьох містах області: Кривому Розі, Павлограді та Нікополі. Керівник Держпраці пообіцяв розглянути це питання.

В. Дубіль також звернув увагу Держпраці на те, що останніми роками в області, як і в Україні в цілому, значно зросла кількість випадків смерті працівників на роботі з так званих природніх причин. Статистика свідчить, що їх щорічно в 2-3 рази більше ніж випадків смертельного травмування. Однією з причин такої ситуації, на думку профспілок, є ліквідація на підприємствах, з метою так званої оптимізації витрат, промислової медицини, а також формальне проведення медичних оглядів закладами охорони здоров’я. Для виправлення такої ситуації керівник обласного профоргану запропонував внести до законодавчих та нормативних документів, що регулюють проведення медоглядів, відповідні доповнення. Враховуючи значне погіршення здоров’я працюючих, соціальні партнери – профспілки і роботодавці вимагають також повернення механізму фінансування санаторно-курортного лікування трудящих за рахунок коштів Фонду соціального страхування.

Крім того, на стан здоров’я та настрій працівника впливає й проблема зарплатних боргів, котрі, на жаль, продовжують зростати як в області (тут складають зараз 210 млн. грн.), так і в цілому по Україні, а також те, що за цим тягнеться й несвоєчасна виплата Єдиного соціального внеску, втрата працівниками страхового пенсійного стажу. Найближчим часом профспілкова сторона внесе свої пропозиції з метою вирішення цієї проблеми президії обласної тристоронньої соціально-економічної ради.

 

DSCN0369 

 

DSCN0373

 

DSCN0376

 

 

Прес-центр Дніпропетровського облпрофобєднання

[ Детальніше... ]

Профспілка медиків Закарпаття: реформування закладів охорони здоров’я

DSC 0542

 

У зв’язку з реформуванням закладів охорони здоров’я вторинної і третинної ланок Закарпатською обласною організацією профспілки працівників охорони здоров’я (голова Володимир Турок) проведено семінар-навчання на тему «Особливості колективно-договірної роботи при перетворенні медичних закладів в комунальні некомерційні підприємства». До участі в ньому були запрошені представники ЦК профспілки працівників охорони здоров’я України, керівники Департаменту охорони здоров’я ОДА, головні лікарі та голови профспілкових комітетів медичних закладів нашого краю.

Заступник голови ЦК профспілки працівників охорони здоров’я Ірина Швець зупинилася на особливостях фінансування комунальних некомерційних підприємств та формуванні оплати праці персоналу. Завідувач відділу правової роботи виконавчого апарату профспілки працівників охорони здоров’я Мансур Шахід акцентував увагу на особливостях реорганізації закладів охорони здоров’я та колективно-договірного регулювання у КНП.

Під час семінару відбулася гостра фахова дискусія, активну участь в якій взяли головні лікарі: ЦПМСД Мукачівського району – Вікторія Лані, Обласного клінічного онкологічного диспансеру – Андрій Русин, КЗ «Виноградівська районна лікарня» - Ганна Онисько, голови профспілкових організацій – Обласної клінічної інфекційної лікарні – Маріан Мальчицький, голова В.-Березнянської районної профорганізації – Володимир Доробан, онкодиспансеру – Наталія Дячун та інші. Йшлося, зокрема, про налагодження співпраці з вторинними і третинними ланками, фінансове забезпечення в ході реформування медичних закладів і, зокрема, оплату за медикаменти і процедури, роль профспілки у здійсненні соціально-економічного захисту працюючих, недопущення звільнень медиків під час реформи тощо.

Голова Закарпатської облпрофради Володимир Фленько, виступаючи перед профспілковим активом охорони здоров’я, зупинився на питаннях діяльності Обласної ради профспілок, здійсненні соціального діалогу на всіх рівнях, проведення протестних акцій профспілок, окремо наголосивши на активній участі в ній медиків нашого краю.

Підсумки семінару-навчання підвів голова обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я Володимир Турок. У ході семінару представники ЦК галузевої профспілки ознайомилися із структурою медичних закладів, станом колективно-договірної роботи в трудових колективах, зустрілися з профактивом Перечинського та Берегівського районів.

 

 

На фото:

Учасники семінару-навчання

В президії зібрання

 

DSC 0558

 

Слово взяв головний лікар Обласного клінічного онкодиспансеру Андрій Русин

 

DSC 0557

 

Сергій Баранчиков,

завідувач відділу організаційно-гуманітарної роботи

Закарпатської обласної

ради профспілок

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Липень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
1 2 3 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31