16 липня 2019

Які партії обіцяють привести Україну в ЄС?

А4

 

Партії «Голос», «Європейська солідарність» та «Слуга народу» мають найбільш проєвропейські передвиборчі програми, зорієнтовані на реформи в рамках Угоди про асоціацію. Аутсайдерами євроінтеграційного рейтингу стали «Радикальна партія Олега Ляшка» та «Опозиційна платформа ­– За Життя». Про це говориться в дослідженні передвиборчих програм, яке 16 липня в Українському кризовому медіа-центрі презентували експерти Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства за підтримки проекту «Громадська синергія». У дослідженні було проаналізовано програми десяти найбільш рейтингових політичних партій.

 

Експерти констатують, що євроінтеграційний курс та/або членство в ЄС підтримує більшість політичних сил, шість з десяти. Та чітку позицію щодо членства в ЄС мають три прохідні до парламенту партії – «Голос», «Європейська солідарність» та «Батьківщина». Лідер перегонів «Слуга народу» не згадує про європейську інтеграцію. Разом із тим тільки «Слуга народу», «Батьківщина» та «Європейська солідарність» говорять у свої програмах про необхідність виконання Угоди про асоціацію.

 

А7

«Експерти Платформ громадянського суспільства погоджуються, що європейська інтеграція неможлива без успішного виконання Угоди про асоціацію. Цікаво, що в програмі Слуги народу хоч і відсутня чітка згадка про євроінтеграцію, але в багатьох напрямках прописані секторальні реформи, що відповідають Угоді про асоціацію. Це може свідчити про більш обережний підхід команди чинного президента до питання розвитку відносин з ЄС та бажання загравати з усіма аудиторіями виборців» зауважила Юлія Солоха, координаторка з питань адвокації проекту «Громадська синергія».

Більшість партій готові проводити необхідні для євроінтеграції реформи у сферах боротьби з корупцією, судочинства, питаннях, що стосуються безпеки і стабільності. Та експерти зазначають, що здебільшого партії обмежуються загальними фразами й не демонструють бачення конкретних шляхів реалізації обіцяних реформ. Наприклад, більш детальні плани щодо боротьби з корупцією можна побачити тільки у програмах «Слуги народу», «Голосу», «Сили і честі».

 

А6

А в питаннях, що стосуються безпеки і стабільності про реальні кроки говорять «Голос» та «Європейська солідарність».

«Проте у більшості політичних партій, в тому числі й у партії «Слуга народу», не прописана чітка російська складова – що ми боремося з Росією та мусимо посилити цей блок. Партія «Опозиційний блок»  у цьому секторі отримав від експертів червону картку, бо пропонує законодавчо закріпити нейтралітет країни. Ми вважаємо, що це не сприятиме безпеці і стабільності, а навпаки – це є загрозою. Тому ми говоримо, що це неприпустима з нашої точки зору позиція, і ми говоримо про це відкрито» – зазначив Геннадій Максак, голова Ради зовнішньої політики «Українська призма»

 «Незважаючи на те, що дослідження виявило трьох явних фаворитів у рейтингу євроінтеграційної налаштованості партій і всі вони гарантовано потрапляють до парламенту, потрібно пам’ятати, що виборчі програми говорять лише про декларовані наміри політичних сил проводити реформи. Від гасел до справжніх реформ – довгий шлях інтенсивної роботи всіх гілок влади та суспільства в цілому. Важливо, аби партії дотримувались своїх обіцянок після виборів та впроваджували їх через закони. Громадянське суспільство пильно стежитиме за цим процесом і готове долучатися зі своїми експертними напрацюваннями в сфері євроінтеграції, щоб прискорити реформи» підсумувала Зоряна Міщук, ключовий експерт проекту «Громадська синергія».

А5

Аналіз програм свідчить, що партії найменше зацікавлені проводити реформи у сфері державного управління та в питаннях, що стосуються співпраці з громадянським суспільством.

Найбільше протиріч з європейським курсом України у програмах політичних партій стосуються зони вільної торгівлі. Експерти дали червону картку партіям «Батьківщина», яка пропонує скасувати ПДВ, та «Радикальній партії» за пропозицію продовжити мораторій на експорт лісу-кругляку, що суперечить положенням Повної та всеосяжної зони вільної торгівлі між Україною та ЄС.

Це дослідження було підготовлено експертами Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках грантового компоненту проекту «Громадська синергія». Зміст цього дослідження є виключною відповідальністю її авторів і необов’язково відображає точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».

 

АША ДОВІДКА:

6 червня 2019 р. понад 350 громадських організацій, об’єднаних Платформою громадянського суспільства Україна-ЄС та Українською національною платформою Форуму громадянського суспільства Східного партнерства оприлюднили звернення до політичних партій, в якому визначили першочергові євроінтеграційні пріоритети для України та закликали партії внести їх до своїх програм. Експерти платформ проаналізували програми 10 політичних партій на відповідність євроінтеграційному курсу загалом та до 12 раніше визначених пріоритетів – торгівля з ЄС, енергетика, судова реформа, безпека, боротьба з корупцією, децентралізація, соціальна політика, охорона довкілля та ін. Також при аналізі до уваги бралися основні програми партій «Голос» та «Європейська солідарність», оскільки вони ухвалювалися безпосередньо перед початком виборчої кампанії та політичні партії попередньо запропонували експертам ці програми, як свої передвиборчі.

Оцінюючи загальний євроінтеграційний курс в політичних програмах (інфографіка «Які партії ведуть Україну в ЄС?»), експерти визначали наявність/відсутність згадок про наміри членства в ЄС або ж щодо євроінтеграції загалом. Оцінювались також положення, які пропонували альтернативний зовнішньополітичний курс для країни.

Оцінюючи секторальні євроінтеграційні пріоритети, експерти звертали увагу на наявність згадки про сферу, яка має бути реформована відповідно до Угоди про асоціацію, чіткі пропозиції по реформуванню та протиріччя положенням Угоди. За ці згадки партії отримували «+» або «–»

А1

«– –» (червоний): положення програми в даній сфері суперечать зобов’язанням, взятим Україною в рамках Угоди про асоціацію

«–»  (помаранчевий): в програмі відсутня інформація щодо реформування даної сфери відповідно до Угоди і пріоритетів, заданих Платформами громадянського суспільства.

«+ –»(жовтий): в програмі є згадка щодо реформування даної сфери, але деякі пункти не відповідають повністю Угоді і пріоритетам, заданим Платформами

«+» (салатовий): в програмі є згадка щодо реформування даної сфери

«+ +» (зелений): в програмі наводиться перелік конкретних кроків з реформування даної галузі, що відповідають положенням Угоди про асоціацію

Сумарна оцінка всіх секторальних пріоритетів була зображена на своєрідному євроінтеграційному спідометрі, що демонструє, які партії найбільш всесторонньо заявили про свою готовність впроваджувати євроінтеграційні реформи.

Про розробників дослідження:

Українська сторона Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС є національною частиною Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС – одного з офіційних двосторонніх органів Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Відповідно до ст. 469-470 Угоди про асоціацію, Платформа офіційно представляє інтереси громадянського суспільства України та ЄС у процесі виконання Угоди, здійснює моніторинг та громадський контроль за її виконанням. Від Української сторони до Платформи входить 15 членів – представників громадських об’єднань, профспілок та організацій роботодавців. Під їх егідою УС ПГС об’єднує 282 організації.

А2

Українська національна платформа Форуму громадянського суспільства Східного партнерства – це мережа з близько 140 громадських організацій України, що відстоює українські інтереси в рамках Східного партнерства. Платформа є частиною Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (ФГС СхП) – об’єднання представників громадських організацій України, Грузії, Молдови, Білорусі, Вірменії, Азербайджану, а також ЄС. Форум допомагає громадським організаціям регіону Східного партнерства адвокатувати важливі для їх країн питання на рівні ЄС, сприяє аналітично-адвокаційній діяльності та обміну досвідом між організаціями громадянського суспільства регіону, здійснює громадський моніторинг виконання цілей Східного партнерства. Рекомендації ФГС СхП враховуються ЄС і країнами-членами СхП у процесі формування політики Східного партнерства.

А3

Проект «Громадська синергія» – проект, спрямований посилити участь громадськості у впровадженні євроінтеграційних реформ в Україні через активізацію двох громадських платформ – Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства. Разом вони об’єднують біля 350 неурядових українських організацій. Проект надає Платформам та їх організаціям-учасницям фінансову та організаційну підтримку у проведенні аналітично-адвокаційної та інформаційно-просвітницької діяльності. Проект фінансується Європейським Союзом, співфінансується і виконується Міжнародним фондом «Відродження».

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

На контролі – виконання міської тристоронньої угоди

99

 

15 липня ц.р. відбулося засідання Чернівецької міської тристоронньої соціально-економічної ради, на якому розглянуто хід реалізації Угоди між виконавчим комітетом Чернівецької міської ради, президією Чернівецької обласної ради профспілок та Чернівецькою міською організацією роботодавців на 2019-2020 роки. Йшлося, зокрема, про спільні зусилля щодо розвитку виробництва та регулювання виробничих відносин у місті Чернівці.

У доповіді, зробленій заступником директора, начальником управління економіки та інвестицій Департаменту розвитку міської ради Галиною Войтович, наголошено на конкретні досягнення останнього часу щодо створення в місті сприятливих умов для розвитку багатогалузевого, високотехнологічного, конкурентноздатного, високоефективного промислового виробництва, збереження та підтримання місцевих товаровиробників у галузях і виробництвах, які забезпечують інтереси та потреби територіальної громади. За січень-травень п.р. промисловими підприємствами м.Чернівців реалізовано товарної продукції (в діючих цінах) на 187 млн.грн. більше, ніж за відповідний період минулого року.

Виступаючи на засіданні, голова Чернівецької обласної ради профспілок Володимир Шкварковський підкреслив, що профспілкова Сторона загалом позитивно оцінює спільні кроки щодо збереження, підтримки і розвитку пріоритетних галузей економіки, сприяння залученню інвестицій, популяризації та просування на внутрішньому та зовнішніх ринках продукції місцевих товаровиробників. Важливо, на його думку, що у місті вживаються заходи з розвитку виробництва, виходу неплатоспроможних підприємств з кризи, зміцнення трудової та виробничої дисципліни, зростання продуктивності праці.

Однак, за словами голови облпрофради, будь-які добрі і масштабні наміри та зобов’язання не матимуть успіху, якщо не буде вирішено ключового завдання – забезпечення працюючих гідною заробітною платою. На жаль, ми ніяк не подолаємо негативну тенденцію хронічного відставання регіону, та й міста Чернівці зокрема, за цим показником від інших областей України. У зв’язку з цим В.Шкварковський вніс низку пропозицій щодо покрокової програми зростання як в області, так і в місті, розміру середньої заробітної плати, яка б передбачала скорочення її розриву з середньоукраїнським показником, зокрема через колективні договори та угоди.

Голова обласної ради профспілок вже вкотре порушив перед соціальними партнерами і, передусім, перед роботодавцями, питання щодо використання, з метою вирішення проблеми підвищення рівня оплати праці, такого ефективного важеля, як збільшення долі заробітної плати у структурі вартості зреалізованої продукції, наголосив на дотримання положень Генеральної угоди про неприпустимість без проведення попередніх переговорів (консультацій) із сторонами соціального діалогу, перегляду у бік зменшення розмірів доплат, надбавок, винагород, інших заохочувальних та компенсаційних виплат, опрацювання проектів місцевого бюджету у частині фінансового забезпечення працівників бюджетної сфери соціальними гарантіями, визначеними законами та іншими нормативно-правовими актами.

Актуальною, з точки зору профспілкових організацій краю, залишається проблема укладання цивільно-правових договорів та виплати зарплати нижче за встановлений мінімум, хоча це явище, як правило, має місце там, де поки-що не створені профспілкові організації та не укладається колективний договір. Це не може не турбувати профспілки та соціальних партнерів – владу і міське об"єднання роботодавців. Щоправда, за останніх три роки, завдяки спільним зусиллям сторін соціального партнерства, у місті майже на чверть зменшилась кількість роботодавців, які укладали такі договори з працівниками.

З обговорених питань міська тристороння соціально-економічна рада прийняла відповідне рішення.

Засідання ради завершилося урочистим моментом – присутні тепло привітали з нагоди дня народження голову Чернівецької міської організації роботодавців, генерального директора ТДВ “Трембіта” Стеллу Станкевич.

 

100

 

 

Михайло Лєньков,

завідувач відділом з питань

захисту соціально-економічних

та духовних інтересів працюючих

Чернівецької облпрофради

[ Детальніше... ]

СПО ПРОФСПІЛОК. Гідно відповідати на виклики часу

Изображение 1484

 

Актуальним питанням сьогодення, серед яких - зміни на ринку енергоресурсів і надання житлово-комунальних послуг, забезпечення реалізації положень нещодавно підписаної Генеральної угоди на 2019-2021 роки, було присвячене засідання Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні, що відбулось 15 липня ц.р.

 

Робота почалась з презентації ситуації, що склалась у зв’язку з лібералізацією з 1 липня ц.р. ринку електроенергії та природного газу, і яким чином це вплине на ціни і тарифи для населення. З тематичною доповіддю виступив представник Департаменту з питань економічного розвитку та ціноутворення апарату ФПУ Олександр Асадчев (у додатку).

 

Изображение 1492

 

Про стан галузі надання житлово-комунальних послуг розповіла директор Департаменту економіки і систем життєзабезпечення Мінрегіонбуду України Наталія Хоцянівська. Після обговорення наданої інформації та у рамках розгляду проекту урядової постанови щодо удосконалення механізму надання субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі, яка надійшла на розгляд СПО об’єднань профспілок від Мінсоцполітики, було ухвалене рішення про його погодження, але з низкою застережень.

Зокрема, профспілки погодять зазначену постанову КМУ за умови унормування порядку компенсації громадянам втрати частини доходів у випадку порушення строків виплати пільг та субсидій, як це передбачено Законом України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків їх виплати» та ін.

 

Изображение 1500

 

Іншим Рішенням затверджено План заходів профспілкової Сторони щодо реалізації положень Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2019-2021 роки.

Всеукраїнським об’єднанням профспілок – суб’єктам Генеральної угоди та їх членським організаціям доручається забезпечити його виконання, для чого, зокрема:

- ініціювати у II кварталі п.р. проведення переговорів з підвищення розміру мінімальної заробітної плати у 2019 році;

- запропонувати Сторонам соціального діалогу провести переговори з метою приведення положень галузевих (міжгалузевих), територіальних угод, колективних догорів до тарифної ставки робітника І розряду (як це передбачено Генеральною угодою);

- брати активну участь у бюджетному процесі: надавати пропозицій до проектів Прогнозів економічного і соціального розвитку та основних макропоказників економічного і соціального розвитку України, до Бюджетної декларації та проекту Державного бюджету України на відповідний рік тощо.

 

Изображение 1498

 

Члени СПО об’єднань профспілок внесли доповнення до Положення та Регламенту СПО об’єднань профспілок, Порядку роботи з проектами актів законодавства, які надійшли на розгляд СПО об’єднань профспілок, затвердили склади робочих органів СПО об’єднань профспілок.

 

 Изображение 1491

 

- Інформація про вплив на державну політику ціноутворення у сфері житлово-комунальних послуг, що надаються населенню, запровадження ринку електричної енергії і природного газу та встановлення Урядом на опалювальний сезон 2019/20 року граничного рівня цін/тарифів на послуги з постачання теплової енергії, постачання гарячої води населенню (додається).

 

 Изображение 1503

  Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

СПО ПРОФСПІЛОК. Гідно відповідати на виклики часу

Изображение 1484

 

Актуальним питанням сьогодення, серед яких - зміни на ринку енергоресурсів і надання житлово-комунальних послуг, забезпечення реалізації положень нещодавно підписаної Генеральної угоди на 2019-2021 роки, було присвячене засідання Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні, що відбулось 15 липня ц.р.

 

Робота почалась з презентації ситуації, що склалась у зв’язку з лібералізацією з 1 липня ц.р. ринку електроенергії та природного газу, і яким чином це вплине на ціни і тарифи для населення. З тематичною доповіддю виступив представник Департаменту з питань економічного розвитку та ціноутворення апарату ФПУ Олександр Асадчев (у додатку).

 

Изображение 1492

 

Про стан галузі надання житлово-комунальних послуг розповіла директор Департаменту економіки і систем життєзабезпечення Мінрегіонбуду України Наталія Хоцянівська. Після обговорення наданої інформації та у рамках розгляду проекту урядової постанови щодо удосконалення механізму надання субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі, яка надійшла на розгляд СПО об’єднань профспілок від Мінсоцполітики, було ухвалене рішення про його погодження, але з низкою застережень.

Зокрема, профспілки погодять зазначену постанову КМУ за умови унормування порядку компенсації громадянам втрати частини доходів у випадку порушення строків виплати пільг та субсидій, як це передбачено Законом України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків їх виплати» та ін.

 

Изображение 1500

 

Іншим Рішенням затверджено План заходів профспілкової Сторони щодо реалізації положень Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2019-2021 роки.

Всеукраїнським об’єднанням профспілок – суб’єктам Генеральної угоди та їх членським організаціям доручається забезпечити його виконання, для чого, зокрема:

- ініціювати у II кварталі п.р. проведення переговорів з підвищення розміру мінімальної заробітної плати у 2019 році;

- запропонувати Сторонам соціального діалогу провести переговори з метою приведення положень галузевих (міжгалузевих), територіальних угод, колективних догорів до тарифної ставки робітника І розряду (як це передбачено Генеральною угодою);

- брати активну участь у бюджетному процесі: надавати пропозицій до проектів Прогнозів економічного і соціального розвитку та основних макропоказників економічного і соціального розвитку України, до Бюджетної декларації та проекту Державного бюджету України на відповідний рік тощо.

 

Изображение 1498

 

Члени СПО об’єднань профспілок внесли доповнення до Положення та Регламенту СПО об’єднань профспілок, Порядку роботи з проектами актів законодавства, які надійшли на розгляд СПО об’єднань профспілок, затвердили склади робочих органів СПО об’єднань профспілок.

 

 Изображение 1491

 

- Інформація про вплив на державну політику ціноутворення у сфері житлово-комунальних послуг, що надаються населенню, запровадження ринку електричної енергії і природного газу та встановлення Урядом на опалювальний сезон 2019/20 року граничного рівня цін/тарифів на послуги з постачання теплової енергії, постачання гарячої води населенню (додається).

 

 Изображение 1503

  Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

16 липня - День бухгалтера

den-buhgaltera-listivka

 

 

Шановні працівники фінансових служб!

 

 Щиро вітаю вас із професійним святом – Днем бухгалтера!

Це свято підкреслює надзвичайну важливість обраної вами професії у сучасному суспільстві. Ваша сумлінність і професійні знання допомагають керівникам усіх рівнів приймати важливі управлінські рішення.

Особлива подяка у цей день – бухгалтерам, які працюють у профспілках, за відповідальне ставлення до своїх обовязків і вагомий внесок у розвиток профспілкового руху.

Сердечно бажаю вам нових досягнень у професійній діяльності, міцного здоровя, родинного благополуччя та достатку.

  

З повагою

 

 Голова Федерації профспілок України             Г.В. Осовий 

 

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Липень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31