24 липня 2019

У Закарпатті Профспілка працівників освіти і науки успішно реалізовує Програму «Оздоровлення і відпочинок 2019 року»

 

IMG 20190626 111444597

 

Літо – горяча пора оздоровлення працівників освіти і науки та їх дітей. Адже організація літнього оздоровлення та відпочинку має велике значення для відновлення сил,  поліпшення стану здоров’я працюючих у галузі та членів їхніх сімей.Як завжди, освітянська профспілка є лідером серед облорганізацій галузевих профспілок Закарпаття в оздоровчій роботі.


Президія комітету обласної організації Профспілки працівників освіти і науки (голова, член Ради ФПУ Тетяна Повханич) в квітні цього року своєю постановою  затвердила Програму «Оздоровлення і відпочинок 2019 року». Вона передбачає спільну роботу виборних органів обласної, членських організацій Профспілки зі здійснення оздоровлення та відпочинку членів профспілки, членів їх сімей, дітей,  підбір оздоровчих закладів з врахуванням пропозицій і побажань членів профспілки, залучення додаткових коштів на організацію оздоровлення з бюджетів профспілкових організацій, місцевих бюджетів, коштів на реалізацію ст. 44 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», від спонсорів тощо. 

На виконання цієї Програми  у поточному році виділено з профспілкового бюджету Закарпатської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки кошти у сумі   4132 тис. грн.

Своєчасно укладено договори щодо придбання путівок на оздоровлення та відпочинок працюючих членів профспілки та членів їх сімей з оздоровчими закладами згідно поданих заявок.  Зокрема, організацією Профспілки придбано для оздоровлення влітку цього року членам галузевої профспілки: 170 путівок - у ДП «Клінічний санаторій «Сонячне Закарпаття» (с. Поляна Свалявського району Закарпатської області),  50 путівок -  в ДП «Клінічний санаторій «Авангард» (м. Немирів Вінницької області) , 50 путівок - в ДП «Санаторій «Шаян» (с. Шаян Хустського району Закарпатської області) ,50 путівок - в  ТОВ  «Золота нива» санаторій «Золота нива» (с. Сергіївка Білгород-Дністровського району Одеської області).

Для відпочинку працюючих членів профспілки та членів їх сімей у смт. Затока Одеської області на базі відпочинку «Галчонок» замовлено 623 путівки.

Крім того, для літнього оздоровлення дітей членів профспілки на базі кращих заміських оздоровчих таборів області та за її межами зарезервовано 1300 тис. грн. Станом на 20 липня цього року вже придбано 283 путівки на суму 1091 тис. грн. в дитячі оздоровчі заклади області -  «Водограй», «Вогник», «Шаяни», «Гармонія», «Білочка», «Енергетик», тощо. Це найбільше дітей серед галузевих профспілок нашого краю.

Отже, Програма «Оздоровлення і відпочинок 2019 року» в обласній організації Профспілки працівників освіти і науки успішно реалізовується.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     Сергій Баранчиков,

                                                        завідувач відділу організаційно – гуманітарної 

роботи Закарпатської облпрофради

 

[ Детальніше... ]

ПРОЖИТКОВИЙ МІНІМУМ В ЦІНАХ ЧЕРВНЯ 2019 РОКУ

1558679409 dockalk105

 

Відповідно до статті 5 Закону України «Про прожитковий мінімум» Міністерство соціальної політики України повідомляє, що фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах червня 2019 року у розрахунку на місяць на одну особу становив:

-  з урахуванням суми податку на доходи фізичних осіб та військового збору 4 314,24 грн. (без урахування платежів – 3 760,65 грн.);

-      для дітей віком до 6 років – 3 507,57 грн.;

-      для дітей віком від 6 до 18 років – 4 289,39 грн.;

-   для працездатних осіб з урахуванням суми обов’язкових платежів відповідно до чинного законодавства – 4 852,86 грн. (без урахування платежів -3 906,55 грн.);

-     для осіб, які втратили працездатність – 3 180,69 гривень.

 

Таким чином, законодавчо встановлений на червень 2019 року (1853 грн.) прожитковий мінімум занижено у 2,3 рази порівняно з його фактичним розміром або на 2 461 грн., а для працездатної особи (1921 грн.) - у 2,5 рази або на 2 932 грн.

 

 

Департамент з питань бюджету

та оплати праці апарату ФПУ

[ Детальніше... ]

Чотириденний робочий тиждень чи 120 годин на тиждень. Як люди працюватимуть невдовзі

b46a12bead55ac00e71971246ee1edd4

 

Праця з дев'ятої ранку до шостої вечора відходить в минуле. Їй на зміну ідуть вільний графік та короткий робочий тиждень. Правда, не скрізь і не для всіх.

Світ змінюється, змінюється і робота. Якщо попереднє покоління прагнуло стабільності, працюючи з дев'ятої ранку до шостої вечора на одній роботі все життя, то зараз підхід людей до роботи змінився.

Раніше вся робота була п'ятиденною рутиною. У 21 столітті організації пропонують своїм працівникам різні опції співпраці. Вони ще не перестали наймати людей у штат, але вже почали користуватися аутсорсингом, незалежними підрядниками, краудсорсом і багатьма іншими опціями.

Армія вільних художників росте  

Це підтверджує компанія Deloitte у своєму дослідженні. За її даними, число альтернативних працівників зростає: більше третини зайнятих у США працюють на допоміжних, тимчасових, проектних або контрактних засадах.

У компанії відзначають, що кількість людей, які працюють поза штатом, зростає, а число штатних співробітників скорочується, і це світова тенденція.

За прогнозами, до 2020 року частка фрилансерів на американському ринку праці досягне 16%. Для порівняння: у 1995 році ця цифра становила 6,7%. Частка співробітників з повною і частковою зайнятістю буде зменшуватися.

Зростає фриланс і в Україні. За даними українського сервісу Freelancehunt, у 2018 році число зареєстрованих на платформі фахівців збільшилося на 100 тис або на 45% до 320 тис. Кількість замовників зросла на 35 тис, кількість проектів — на 30 тис, а сумарний бюджет — на 60 млн грн.

Крім того, багато фрилансерів працюють на зовнішні ринки на зарубіжних сервісах, наприклад, на UpWork. Найпопулярніші напрямки діяльності фрилансерів в Україні у 2018 році — дизайн, робота з текстами, програмування.

Детальніше

За повідомленнями

Інтернет-видань

[ Детальніше... ]

Запорізька облпрофрада провела навчання керівників галузевих профспілкових організацій

20190723 112557

 

Запорізька обласна рада профспілок, та головне управління Держпраці у Запорізькій області на базі профспілкових курсів провели навчання та атестацію голів обласних галузевих організацій профспілок, представників профспілок у комісіях з розслідування нещасних випадків. Навчання відбулось за 40-годинною програмою за курсом «Загальні питання охорони праці».

Керівники управлінь головного управління Держпраці, фахівці Фонду соціального страхування, гігієни праці, представники ДСНС опрацювали зі слухачами питання охорони праці, здоров'я, пожежної безпеки, вибухобезпеки, цивільного захисту населення, електробезпеки, реагування на надзвичайні ситуації, трудового законодавства, профілактики побутового  травматизму, надання першої невідкладної допомоги, охорони навколишнього середовища. Також на лекціях були розглянуті питання державного нагляду та громадського контролю за дотриманням законодавства про охорону праці.

Основна мета навчання: удосконалення знань нормативних актів з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності, надбання практичних навичок реагування в умовах загрози та дій при виникненні надзвичайних ситуацій.

Атестацію слухачів провели заступник начальника управління Держпраці Ірина Полякова, головний технічний інспектор праці Запорізької облпрофради Микола Чос, директор профкурсів Валерій Куковинець..

При складанні іспитів комісії слухачі виявили достатній рівень знань та отримали посвідчення встановленого зразку.

  

Запорізька обласна рада профспілок

 

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Липень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 25 26 27 28
29 30 31