31 липня 2019

31 липня 2019

В. Саєнко: «Профспілкові санаторії повинні розвиватися, а послуги стануть ще більш доступними та якісними»

ДЕНЬ НЕЗАВИСИМОСТИ 175

 

У Федерації профспілок України 31 липня ц.р. відбулося засідання прес-клубу. Перед журналістами провідних національних інформагенцій та друкованих ЗМІ виступив заступник голови ФПУ Володимир Саєнко, у сфері повноважень якого знаходяться майнові питання профспілок.

 

Говорячи про стан майнового оздоровчого комплексу профспілок він, зокрема, зазначив, що сьогодні Федерація профспілок України має у своєму розпорядженні понад 30 санаторіїв, які об’єднує ПрАТ «Укрпрофоздовниця», і які знаходяться в різному функціональному стані. Нажаль, найкращі профоздоровниці, які знаходились у Криму були втрачені внаслідок анексії півострова.  

Як найкращі в системі, де працює майже 10 тис. працівників, він охарактеризував санаторії Миргородкурорту, Моршинкурорту, «Синяк», «Хмільник» та інші.

Щоб більш детально познайомитися з станом справ на місцях журналісти відвідали санаторії у м. Миргороді, які знаходяться у складі майнового комплексу Миргородкурорту ПрАТ «Укрпрофоздоровниця». Тим що побачили і почули журналісти від відвідувачів вони були приємно вражені. Про це свідчать і позитивні фінансово-економічні показники оздоровниць Миргородкурорту, які навів заступник голови ФПУ Володимир Саєнко.

 

ДЕНЬ НЕЗАВИСИМОСТИ 164

 

Секрет успішної їхньої діяльності він, перш за все, бачить у належній кадровій політиці і щирому бажанні людей до змін. Трудові колективи санаторіїв працюють ритмічно, приділяючи максимум уваги кожному хто проходить лікування та оздоровлення, робиться ставка на індивідуальний підхід. Високий рівень обслуговування, розширення лікувальної складової через запровадження нових послуг та постійне оновлення матеріально-технічної бази за рахунок зароблених коштів, які вкладаються у розвиток Миргородкурорту.

Така оздоровча політика не могла не принести зростання популярності в Україні і за кордоном профспілкового майнового комплексу. Миргородкурорт відвідують представники 32 країн світу.

Але між тим заступник голови ФПУ повідомив, що не всі санаторії знаходяться на однаковому рівні розвитку. Журналісти попросили Володимира Саєнка прокоментувати ситуацію з Одеським санаторієм «Куяльник», де відбуваються кадрові зміни.

 

ДЕНЬ НЕЗАВИСИМОСТИ 142

 

Так дійсно ми вимушені були провести кадрові зміни після комплексної перевірки минулого року санаторію, і головна причина, це те, що на фоні динамічного розвитку санаторіїв системи «Укрпрофоздоровниці», «Куяльник» маючи в рази більші можливості, демонструє в рази нижчі фінансового-господарські результати. І причина тут не в поганій роботі самого трудового колективу, а відсутності системного фахового управляння, коли керівництво санаторію турбується не про розвиток, а про власний інтерес. Президія ФПУ дала справедливу оцінку такій роботі, звільнивши керівника санаторію. Відкрито 3 кримінальні справи.

В.Саєнко вважає, що «Куяльник» є унікальним оздоровчим закладом, в якому лікують опорно-руховий апарат, а грязі Одеського лиману створюють довготривалий лікувальний ефект.

Нове керівництво вже за два тижні виконало значний перелік робіт по стабілізації ситуації. Із запровадженням сучасного програмного забезпечення в онлайн режимі буде налагоджений дієвий облік і контроль за бронюванням, проживанням, харчуванням, закупками тощо. Це надасть керованості усім процесам.

 

ДЕНЬ НЕЗАВИСИМОСТИ 148

 

Друге, що необхідно зробити, - це покращити надання послуг на що передбачається виділити «Укрпрофоздоровницею» 20-25 млн. грн.. протягом року. І реалізувати інвестиційний проект по запуску 3-го корпусу, який потребує капітального ремонту і реконструкції. Такий проект потребуватиме значного фінансування 150 млн. грн., а також 20 млн. на реконструкцію лікувального корпусу. Зараз уже оголошено конкурс.

Цей крок на думку фахівців виведе «Куяльник» на більш якісний рівень надання оздоровчих послуг.

Журналісти прес-клубу після засідання виїхали в «Куяльник», щоб ознайомитися з ситуацію безпосередньо на місці.

 

 

Прес-центр ФПУ         

[ Детальніше... ]

Газета Федерації профспілок Черкаської області "Профспілкова позиція" № 7 2019 року

Безымянный

 

Пропонуємо ознайомитися з випуском газети Федерації профспілок Черкаської області "Профспілкова позиція" № 7 2019 року

[ Детальніше... ]

Свій 27- й сезон завершив унікальний табір «Гармонія» у Закарпатті

P1160988

 

Закарпатська «Гармонія» - єдиний в Україні дитячий оздоровчий заклад подібного профілю, оскільки в ньому щороку відпочивають творчо обдаровані діти. В нинішньому році цей унікальний заклад завершив свій  27-й сезон. Його організатором і засновником є Закарпатська обласна профспілкова організація працівників культури (голова - член Ради ФПУ Наталія Товтин), а незмінним керівником – директор Чинадіївської дитячої школи мистецтв Михайло Фендик.

       Головною метою діяльності табору, як завжди, було сприяння розвитку юних талантів, закріплення творчих нахилів у дітей. Йдеться про школу гри на скрипці, віолончелі, баяні, акордеоні, фортепіано, духових інструментах –
кларнеті, саксофоні, трубі, флейті тощо.
Цього року до дитячого закладу приїхали 93 юних талантів з усієї області – переможці міжнародних, всеукраїнських і обласних творчих конкурсів. Протягом трьох тижнів обдаровані діти, вдосконалюючи свою майстерність, відвідували уроки, майстер-класи відомих викладачів, в числі яких – голови циклових комісій Ужгородського державного музичного училища ім. Д. Задора – заслужені працівники культури України Володимир Стегней, Маріанна Сокач, заслужений артист України Ференц Томич, Наталія Шіпош.

       Свої нові творчі досягнення діти показали у заключному концерті
наприкінці табірної зміни, навчившись виступати дуетами, тріо, квартетами, демонструючи злагоджену колективну гру на різних музичних інструментах. Бурхливими оплесками вітали численні глядачі – вихованці «Гармонії», їх батьки, представники творчої інтелігенції нашого краю виступи на сцені юних обдарувань. Усі діти показали високу майстерність і великий творчий потенціал, що відзначали фахівці. 

Крім того, під керівництвом начальника табору Михайла Фендика для дітей було влаштовано різноманітну насичену культурно-дозвіллєву програму. Вона включала проведення інтелектуальних, творчих конкурсів, флешмобів, вікторин, розваг, змагань з різних видів спорту, відвідання під час екскурсій історичних і культурних пам’яток, оздоровчих закладів нашої області і ще багато цікавого.

   На урочистому закритті табірної зміни голова обласної профспілкової організації працівників культури Наталія Товтин та начальник табору Михайло Фендик вручили чимало відзнак і нагород дітям  та їх наставникам.

 В дитячий оздоровниці з ініціативи галузевої профспілки біло організовано ще одну зміну - для дітей працівників галузей культури, під час якої гарно відпочили і змцінили своє здоров"я 97 дітей. До речі, путівка в оздоровчий табір "Гармонія" цього літа була найдешевшою серед усіх дитячих оздоровниць нашого краю.
На фото:

- заключне фото на згадку.

Сергій Баранчиков,
завідувач відділу організаційно-
гуманітарної роботи
Закарпатської облпрофради

 

[ Детальніше... ]

Сколько украинцев готовы получать менее 10 тысяч - исследование (инфографика)

 

Сколько украинцев готовы получать менее 10 тысяч - исследование (инфографика)

В Украине работу с зарплатой от 75 тысяч гривен ищут только 0,2% людей.

Об этом свидетельствуют результаты аналитического исследования сервиса OLX.

Согласно исследованию:

 • 52% ищут работу до 10 тысяч гривен,
 • 41% украинцев ищут работу с зарплатой от 10 до 25 тысяч гривен,
 • 1,4% планируют зарабатывать от 50 тысяч гривен,
 • 0,2% украинцев ищут работу с зарплатой от 75 тысяч гривен,
 • 17% не указывают размер зарплаты.

Украинцы чаще всего откликаются на объявления о вакансиях по вторникам, реже – по воскресеньям. Абсолютный максимум отзывов был зафиксирован в понедельник, в 11:00.

Чаще всего и реже всего украинцы ищут работу в таких месяцах:

 • больше всего – в феврале и январе,
 • меньше всего – в августе и в июле.

Самые популярные способы связаться с потенциальным работодателем:

 • 57% – телефонный звонок,
 • 41% – общение через платформу,
 • 2% – через SMS-сообщения.

[ Детальніше... ]

В Україні 10 тисяч робітників працюють нелегально

7a9453b

З початку року Державна фіскальна служба виявила 10,3 тис. найманих осіб, праця яких використовувалась роботодавцем без оформлення трудових відносин.

Про це повідомляє прес-служба ДФС.

“За результатами перевірок порушникам донараховано до сплати 471,7 млн грн податку на доходи фізичних осіб, 146,1 млн грн єдиного внеску та 35,4 млн грн військового збору”, – ідеться в повідомленні.

Під час рейдів здійснюються обстеження:

 • виробничих приміщень,
 • торгових приміщень юридичних та фізичних осіб,
 • місць здійснення підприємницької діяльності,
 • з роботодавцями проводиться роз’яснювальна робота щодо дотримання податкового законодавств.

За даними ДФС:

 • З початку року роботодавці додатково уклали 82,2 тис. трудових угод з найманими працівниками.
 • До державної реєстрації залучено 11,8 тис. громадян, які здійснювали підприємницьку діяльність неофіційно.
 • До бюджетів додатково сплачено 12,5 млн грн податків та зборів та 14,4 млн грн єдиного внеску.

Довідка Finance.ua:

За порушення трудового законодавства для юридичних та фізичних осіб – підприємців, які використовують найману працю:

 • 125 190 грн штрафу передбачається за:

- допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору,
- оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час,
- виплату заробітної плати без нарахування та сплати ЄСВ.

 

 

За матеріалами Finance.UA

[ Детальніше... ]

Металурги та гірняки готові стояти до останнього!

Изображение 1751

 

Працівники АТ «Нікопольський завод феросплавів», їх колеги з Запорізького феросплавного, інші гірники пікетували сьогодні НАК «Укренерго» та НКРЕ.

 

Солідарну підтримку їм надали працівники підприємств «Суха Балка» з Дніпропертровщини, АТ «Дніпроазот», металурги ПрАТ «Дніпроспецсталь» (м.Запоріжжя), Марганецького та Покровського ГОКів, ТОВ «Дніпро-Азов».

 Всього більше тисячі членів Профспілки металургів і гірняків 31 липня протестували проти підвищення тарифів на електроенергію, яке сталося у зв’язку із запровадженням в Україні з 1 липня ц.р. нової моделі ринку електроенергії.

Рішенням Національної комісії регулювання електроенергетики України від 12 липня поточного року підвищено тариф на передачу електричної енергії майже в 6 разів. Для Нікопольського заводу феросплавів це загрожує подорожчанням на 22% витрат підприємства на оплату електроенергії, що в грошовому еквіваленті становить 122 млн грн. при фонді оплати праці 6000 працівників в 106 млн грн на місяць. Відтепер тільки ПДВ «Нікопольський завод феросплавів» має сплатити у розмірі 120 млн грн. на місяць!

 

Изображение 1692

 

Як говорить голова профспілкового комітету первинної профспілкової організації АТ «Нікопольський завод феросплавів» Профспілки трудящих металургійної та гірничодобувної промисловості України Володимир Романенко, це є справжнім ударом по інтересах трудового колективу заводу. Керівництво підприємства нещодавно відвідали Київ, провели перемовини з представниками влади, енергопостачальних компаній, але остаточного рішення не знайдено, тому сьогодні в столицю приїхали трудящі, для яких постала реальна загроза призупинення роботи їхнього підприємства через непомірне збільшення ціни за електроенергію. А це – втрата робочих місць для тисяч робітників.

 

Изображение 1697

 

- Ми хочемо провести переговори та віднайти механізми для оптимізації ситуації, що склалась, - говорить В.Романенко, - зокрема, встановлення пільгового тарифу для нашого підприємства, що доречи є загальноприйнятною практикою для інших країн, а також виключення з тарифу на електроенергію додаткової складової - за погашення компенсації приватним інвесторам на розвиток сонячної енергетики.

Чому ми маємо за це платити?

Ми - один з найбільших споживачів електричної енергії в України. 320-330 млн кВт.год споживання щомісяця, а в грошовому вираженні – це щомісяця 490-510 млн грн без ПДВ. Зупинка Нікопольського феросплавного негативно вплине на становище мешканців всього регіону, адже внаслідок понесених заводом збитків місцевий та державний бюджети недоотримають відрахувань, що ставить під загрозу заплановані бюджетні, соціальні та пенсійні виплати. Продукція АТ «Нікопольський завод феросплавів» сьогодні відвантажується в 50 країн світу, і ми забезпечуємо 386 млн доларів валютних надходжень в рік. До того ж бюджет Нікополя отримує 33 % об’ємів за рахунок нашого заводу, а всього нами сплачується 2 мільярди 58 млн грн до бюджетів усіх рівнів. Тому ми вимагаємо зберегти тарифи на діючому рівні та негайного скасувати зазначену постанову НКРЕКП.

Металурги та гірняки готові стояти до останнього!

 

Изображение 1732

 

Изображение 1729

 

Изображение 1735

 

 Прес-центр ФПУ

 

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Липень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30