05 серпня 2019

Привітання Голови ФПУ

 

 1506

 

Голова ФПУ Григорій Осовий привітав народного депутата України, Представника ФПУ від фракції Політичної партії «ВО Батьківщина» у Верховній Раді України VІІІ скликання Вадима Івченка з його переобранням народним депутатом України на новий термін.

 

У листі зазначено, що "висловлена висока довіра людей в черговий раз доводить, що Ваша праця на благо українського народу в попередньому скликанні парламенту була продуктивною і отримала належну оцінку.

Ми сподіваємося на продовження нашої співпраці і у складі оновленої Верховної Ради щодо соціально-економічного захисту законних прав та інтересів працівників.

Бажаємо Вам невичерпної енергії, успіхів у всіх починаннях під час нової каденції!".

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Вийшов друком Профспілковий довідник

IMG 2444

 

Шановні колеги! Підприємство «Профінформ» ФПУ підготувало і випустило друком «ПРОФСПІЛКОВИЙ ДОВІДНИК. Збірник нормативно-правових документів та практичних рекомендацій з профспілкової діяльності».

 

Це - комплект у 2 томах (2 книжки орієнтовним обсягом – 592 та 496 сторінок відповідно). Книги видано у твердій палітурці, на білому офсетному папері загальним накладом біля 2500 примірників.

Довідник призначений для практичного використання в роботі, організації навчання, підвищення кваліфікації, здійсненні правозахисної місії профспілок, у відстоюванні гідності людей праці і мотивації єдності спілчан в одну профспілкову родину.

Профспілковий довідник складається з вступної частини та чотирьох тематичних книг:

  • загальні засади;
  • книга 1 «Організаційно-інформаційна та фінансова робота»;
  • книга 2 «Соціально-економічний захист та колективно-договірна робота»;
  • книга 3 «Охорона праці»;
  • книга 4 «Правовий захист».

Збірник є інтелектуальним продуктом Федерації профспілок України і призначений тільки для службового користування профактивом всеукраїнських профспілок та територіальних профоб’єднань, які є її членськими організаціями.

«ДОВІДНИК…» Підприємство вже видає та відсилає замовникам і скоро його отримають всі, хто замовляв книги до виходу друком.

Враховуючи значну популярність довідника серед спілчан та ймовірність того, що не всі бажаючі змогли (встигли) скористатися пропозицією «Профінформу» щодо замовлення двохтомника, Підприємство вирішило продовжити прийом замовлень на додатковий тираж «ДОВІДНИКА…».

Орієнтовна ціна – 330 грн. за комплект (із 2 книг).

Замовлення на виготовлення ПРОФСПІЛКОВОГО ДОВІДНИКА приймаються ВИКЛЮЧНО на гарантійних листах (на бланку з печаткою) з обов`язковим зазначенням наступних даних:

1. Повна назва замовника – підприємства, організації, установи; або П.І.Б. та адреса проживання для фізичної особи.

2. Бухгалтерські реквізити для виставлення рахунку-фактури (код ЄДРПОУ, тощо).

3. Кількість замовлених примірників.

4. Гарантія оплати згідно з виставленим рахунком-фактурою.

5. Поштова адреса доставки замовлення (за необхідності доставки) та номер контактного мобільного телефону.

Замовлення приймаються за тел./факс 044-205-76-21, або електронною поштою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

Доставка по Україні Укрпоштою чи Новою поштою за рахунок замовника згідно з тарифами операторів доставки.

Додатковий наклад буде надруковано після досягнення тиражу, рентабельного для друку книги.

 

«Профінформ» ФПУ

[ Детальніше... ]

Щодо врегулювання питання з призначенням пенсії за вислугу років для педпрацівників

rss-photo


ЦК Профспілки працівників освіти і науки України звернулася до Пенсійного Фонду України стосовно пенсії за вислугу років педагогічних працівників.

 

Адже, 4 червня 2019 року Конституційним Судом України було ухвалено Рішення за № 2-р/2019 стосовно визнання такими, що не відповідають Конституції України положень пункту «а» статті 54, статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 5.11.1991 № 1788 зі змінами, внесеними законами України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 2.03. 2015 № 213, «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24.12.2015 № 911, зокрема що стосується пенсії за вислугу років педпрацівників.

У відповіді на звернення ЦК Профспілки, Пенсійний фонд України повідомив, що у свою чергу звернувся до Міністерства соціальної політики України щодо необхідності нормативно-правового врегулювання порядку призначення пенсій за вислугу років та визначення права на призначення такої пенсії особам, які звертаються після винесення Рішення.

 

Детальніше

 

Профспілка працівників освіти і науки України

[ Детальніше... ]

Заборгованість по заробітній платі шахтарям Львівщини буде виплачена до кінця серпня

630 360 1449837263-7712

 

31 серпня за ініціативи голови Львівської територіальної організації Профспілки працівників вугільної промисловості України Олега Турчина відбулася зустріч з головою Львівської обласної державної адміністрації Маркіяном Мальським, за участю т.в.о. генерального директора ДП «Львіввугілля» Олега Акімова, депутата Львівської обласної ради Ігоря Грабінського та представників паливно-енергетичного комплексу Львівської обласної державної адміністрації.

 

В ході зустрічі голова Львівської територіальної організації Профспілки Олег Турчин, голови первинних профспілкових організацій шахт та допоміжних підприємств озвучили блок важливих питань життєдіяльності ДП «Львіввугілля»: вчасна виплата заробітної плати, відвантаження вугільної продукції, модернізація шахтного обладнання.

Як поінформував голова первинної профспілкової організації шахти «Межирічанська» Андрій Паска: «Зустріч відбулася в конструктивному руслі.

Очільник області Маркіян Мальський уважно вислухав профспілкових лідерів та керівництво держпідприємства щодо наявних проблемних питань вугільників, запевнив присутніх, що обізнаний з ситуацією державного підприємства, а питання заробітної плати стоїть на його особистому контролі, але не все залежить від очільника області.За його словами, на сьогодні не працює Верховна Рада України та не сформований новий Кабінет Міністрів України , які впливають на вирішення фінансовий та соціальних питань.

Пропри все Маркіян Мальський пообіцяв, що до кінця серпня заборгованість по заробітній платі шахтарям буде виплачена.

Крім того, профспілки порушили питання щодо сплати підприємствами єдиного соціального внеску, на що керівник області відповів: – «Це питання потрібно змінювати на законодавчому рівні і від імені області буде подано проект змін до Законів по єдиному соціальному внеску».

 

 

За матеріалами сайту Профспілки працівників вугільної

промисловості України

 

[ Детальніше... ]

Звітують спілчани Козятинщини

Новый рисунок108

 

1 серпня відбулась звітно-виборна конференція в Козятинському районі. 23 делегати від 10 первинних організацій  проаналізували все що вдалось зробити за звітний період та намітити шляхи подальших конкретних дій.

 

Учасники конференції заслухали звіт голови профспілки Миколи Купчика про роботу організації за період з 17 жовтня 2014 року по липень 2019 року. Наразі в структурі профспілки діє 10 організацій, які об»єднують 836 членів. На сьогодні в районі укладено 146 колективних договорів, якими охоплено 4156 осіб, в тому числі 30 колдоговорів в сільськогосподарських підприємствах (близько 1 тис. працюючих). Налагоджується робота з питань правового захисту членів профспілки, звернень громадян до профспілки і профспілкових комітетів на місцях. Було відмічено і певні недоліки в профспілковій діяльності, які свідчать про значне згортання можливостей по захисту трудових прав та соціально-економічних інтересів працівників АПК, які зобов»язують профспілки до більш активних дій.

           Голова первинної організації Юзефо-Миколаївського цукрового заводу, в якій нараховується 205 членів профспілки, зупинився на роботі по підготовці та прийняттю колективного договору, оздоровленню дітей, роботі з ветеранами війни та праці.

              В роботі конференції взяли участь і виступили:

- голова районної Ради;

- в.о. голови районної державної адміністрації;

- керівники районного центру зайнятості та пенсійного фонду.

            Голова обласної профспілкової організації С.Нешик у своєму виступі зосередив увагу на соціально-економічному становищі спілчан, реформах в АПК області, міжнародній роботі.

           Головою районної профспілкової організації і членом обласної організації одноголосно обрано Купчика Миколу Мусійовича.

 

Новый рисунок 144

 

Детальніше

Профспілка працівників АПК України

 

[ Детальніше... ]

Соціальний діалог – велика сила

Будинок Ради профспілок Рівненщини

 

Федерація профспілок Рівненської області   налаштована на єфективний соціальний діалог з усіма депутатами від Рівненщини,     обраними до Верховної Ради, адже тільки у спільній, наполегливій роботі зі зростання економіки та піднесення життєвих стандартів для населення області та країни вцілому вбачає прогрес у розвитку громадянського суспільста та европейського майбутнього України.

 

Зокрема, про це йдеться у вітальному листі обраним народним депутатам, де сказано,що Президія Федерації профспілок Рівненської області від імені 120 тисяч профспілчан працівників 20 галузевих структур, сердечно вітає всіх обраних громадяними області депутатів з переконливою перемогою на виборах до Верховної Ради України і бажає народним   обранцям успіху у майбутній важливій законотворчій роботі на благо народу України.

В усіх Європейських країнах та розвинених державах світу громадська злагода досягається через соціального діалог: влада, роботодавці, профспілки, який допомагає вирішувати всі спірні питання при формуванні і проведенні соціально-економічних реформ та забезпеченні законних прав і свобод громадян. Ефективним інструментом такої співпраці в Україні є Генеральна, галузеві, тристоронні територіальні угоди з соціально-економічного розвитку.

Виходячи з реалій сьогодення, ми розуміємо, що такий важливий документ як Територіальна угода області потребує оновлення з питань: сталого соціально-економічного розвитку області, створення середнього класу, відродження промисловості, забезпечення робочими місцями, своєчасної виплати заробітної плати, невідкладної ліквідації існуючих зарплатних боргів тощо.

Після цього Угода розглядається сесією обласної ради, підписується сторонами соціального діалогу (Облрада, облдержадміністрація, Об’єднання організації роботодавців Рівненщини, Федерація профспілок області) та направляється ця важлива програмна угода для реєстрації в Міністерстві соціальної політики України.

Переконані, що ваше бачення перспектив розвитку країни, області і чесна громадянська позиція, помножені на професіоналізм і бажання активно діяти, протистояти корупції, сприятимуть побудові громадянського суспільства в країні, піднесенню її економіки, державних соціальних стандартів , посиленню верховенства права, встановленню соціальної справедливості.

   Усвідомлюючи складність такого завдання, у цей непростий для країни час, висловлюємо переконання, що за умови посилення дії соціального діалогу в країні, області, постійної взаємодії і співпраці народних депутатів, з владою, бізнесом, профспілками поставлені цілі, щодо покращення життя українців є цілком реальними і здійсненими.

Федерація профспілок області заявляє про свою готовність активно співпрацювати з новим депутатським корпусом у здійсненні Програми розбудови демократичного громадянського суспільства в Україні.

  

         За дорученням Президії,

з повагою Голова Федерації

профспілок Рівненської області                                                                                                      Микола Шершун

 

 

[ Детальніше... ]

Укладено чергову Угоду про співпрацю з ОТГ

bde2d53b-1568-4437-8e97-24bbf79bb6f8

 

1 серпня ц.р. укладено Угоду про співпрацю між Чернівецькою обласною радою профспілок та Ставчанською об’єднаною територіальною громадою Кіцманського району Чернівецької області.

 

Угоду підписали голова облпрофради Володимир Шкварковський та Ставчанський сільський голова Іван Тодорович за присутності голови обласної організації профспілки працівників освіти і науки Володимира Дудчака, голови обласної організації профспілки працівників культури Василя Кошмана, голови обласної профспілкової організації працівників державних установ Олександра Охрімовського, заступника голови обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я Ярослава Фенка, а також членів виконкому Ставчанської сільської ради, керівників бюджетних установ та організацій, старост населених пунктів, що входять до складу об’єднаної територіальної громади.

        Голова обласної ради профспілок висловив вдячність керівникам територіальної громади, її депутатському корпусу за готовність і налаштованість на розвиток контактів з профспілковими організаціями краю, поінформував про діяльність облпрофради, її членських організацій, спрямовану на захист трудових, соціально-економічних прав та інтересів працюючих та їх сімей. У цьому контексті, підкреслив Володимир Шкварковський, наполегливо розвиваємо соціальний діалог з об’єднаними територіальними громадами, передусім щодо підвищення ролі профспілкових структур та збереження галузевого принципу побудови профорганізацій, які у них діють.

         Загалом відбулася зацікавлена розмова, в ході якої йшлося про спільні кроки щодо забезпечення гідного рівня життя селян, належної якості послуг, що надаються в об’єднаній територіальній громаді, створення нових робочих місць тощо.

         Укладена Чернівецькою облпрофрадою у Ставчанах Угода про співпрацю – 29-та з часу реалізації програми децентралізації влади.

 

3e33d5b0-92a9-4f56-8f9d-fc144b245cdc

 

Михайло Лєньков,

завідувач відділом з питань

захисту соціально-економічних

та духовних інтересів працюючих

Чернівецької облпрофради

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Серпень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
      1 2 3 4
6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31