08 серпня 2019

Пенсійний фонд підбив підсумки своєї роботи за перше півріччя 2019 року

А12

 

Проведено засідання правління Пенсійного фонду України 8 серпня 2019 року, на якому розглянуто питання щодо роботи Фонду за перше півріччя ц.р., про розвиток інформаційних систем Пенсійного фонду України та інші. З інформацією по першому питанню виступив Голова правління Пенсійного фонду України Капінус Є. В.

У І півріччі 2019 року органами Пенсійного фонду України призначено 188,6 тис. нових пенсій; перераховано 150,8 тис. пенсій за заявами працюючих пенсіонерів.

У першому півріччі проводилися автоматичні перерахунки пенсій на виконання положень законів України та постанов Кабінету Міністрів України, зокрема:

з 1 січня – збільшено мінімальну пенсію для пенсіонерів, які досягли віку 65 років; для пенсіонерів з числа осіб, звільнених з військової служби, збільшено розміри пенсійних виплат та пенсіонерам з числа колишніх працівників органів внутрішніх справ розпочато виплату доплат сум пенсій за результатами перерахунку з 2016 року;

з 1 березня – проіндексовано пенсії у зв’язку зі зростанням середньої заробітної плати та показника інфляції, виплачено одноразову доплату особам, які мають повний страховий стаж та пенсію не вище 1669,2 грн;

з 1 квітня – для працюючих пенсіонерів в автоматичному режимі (без звернення пенсіонерів) перераховано розмір пенсії у звʼязку з урахуванням страхового стажу, або страхового стажу та заробітної плати,

з 1 липня – перераховано складові пенсійної виплати, які залежать від прожиткового мінімуму, в тому числі мінімальної пенсійної виплати особам з інвалідністю внаслідок війни; до рівня 2000 грн підвищено розміри пенсій особам, які мають повний страховий стаж (чоловіки – 35 років, жінки –                       30 років); “чорнобильськіˮ пенсії по інвалідності військовослужбовцям та військовозобов’язаним обчислено у п’ятикратному розмірі мінімальної зарплати.

В результаті проведених перерахунків середній розмір пенсійної виплати станом на 1 липня 2019 року склав 3 005,96 грн, що на 360,30 грн більше, у порівнянні з 1 січня 2019 року (2 645,66 грн).

З 11,3 млн пенсіонерів 64,6 % – отримують виплати через уповноважені банки, 35,4 % – одержувачі пенсійних виплат через виплатні об’єкти поштового зв’язку.

Продовжено розвиток електронних сервісів Пенсійного фонду України. У І півріччі на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України зареєстровано 454 тис. користувачів, з яких 166 тис. – мають електронний цифровий підпис.

Продовжується видача електронних пенсійних посвідчень, які є одночасно платіжною карткою та містять електронний цифровий підпис. Станом на 1 липня 2019 року оформлено 602,9 тис. електронних пенсійних посвідчень.

Загальні видатки на пенсійні та інші заплановані виплати у І півріччі 2019 року склали 215,7 млрд грн. З них, на пенсійні виплати та допомогу на поховання спрямовано 202 млрд грн., інші видатки склали 13,7 млрд грн. (10,2 млрд грн – кошти на виплату субсидій, 0,5 млрд грн – кошти Державного бюджету України на відшкодування витрат ПАТ “Укрпошта”, 0,8 млрд грн – оплата послуг національного оператора поштового зв’язку з виплати та доставки пенсій та грошової допомоги, 2,2 млрд грн – адміністративні видатки).

Загальні доходи бюджету Пенсійного фонду України у І півріччі 2019 року склали 217,3 млрд грн, в тому числі кошти Державного бюджету України – 101,2 млрд грн.

За січень-червень надходження від сплати єдиного внеску на загальнообовʼязкове державне соціальне страхування, а також платежів, адміністрування яких здійснюється Пенсійним фондом України, склали 116,1 млрд грн, що на 7,8 млрд грн (на 7,2 %) перевищує планові показники на зазначений період.

Загальна чисельність застрахованих осіб у травні 2019 року складала 13 млн 288,7 тис. осіб, з них найманих працівників - 10 млн 345,2 тис. осіб.

На підставі інформації, наданої Пенсійним фондом України, про ознаки використання праці неоформлених працівників та можливих порушень законодавства про працю органами Державної служби України з питань праці задокументовано порушення у 2,3 тис. страхувальників по 64,3 тис. осіб, органами Державної фіскальної служби України донараховано 21 млн грн єдиного внеску, легалізовано 93,5 тис. робочих місць, нараховано 168,7 млн грн єдиного внеску.

Завдяки вжитим спільно з Державною фіскальною службою України заходам станом на 01.07.2019 погашено 2,2 млрд грн заборгованості з платежів до Фонду та зі сплати єдиного внеску, що утворилась у попередні роки. Але незважаючи на це, загальна сума заборгованості по єдиному внеску та платежах зросла на 2,4 млрд грн, або на 8,6 % і становить 31,6 млрд грн. Заборгованість державних підприємств, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади, складає 14,3 млрд грн, або 45,4 % загального розміру боргу.

Протягом минулого періоду забезпечувалося висвітлення питань діяльності Пенсійного фонду України в засобах масової інформації, на інформаційній сторінці вебпорталу Фонду, Урядовому порталі та сторінках в соціальних мережах.

Членами правління обговорено питання діяльності Пенсійного фонду в першому півріччі 2019 року, існуючі проблеми, внесено відповідні пропозиції щодо удосконалення роботи Пенсійного фонду та в цілому пенсійної системи в Україні.

Розглянуто також питання про реалізацію завдань щодо розвитку інформаційних систем Пенсійного фонду України, внесено зміни до Положення про організацію прийому та обслуговування осіб, які звертаються до органів Пенсійного фонду України.

 

Управління соціального страхування

і пенсійного забезпечення апарату ФПУ

 

 

[ Детальніше... ]

У ХАРКОВІ ВІДБУВСЯ ФІНАЛ ЧЕМПІОНАТУ МІЖРЕГІОНАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ З МІНІ-ФУТБОЛУ

 

А8

7 серпня 2019 року в Харківському палаці спорту, за підтримки Регіональної профспілкової організації, відбувся фінал чемпіонату з міні-футболу серед установ виконання покарань Північно-Східного міжрегіонального управління.

Міжрегіональний фінал з міні-футболу серед установ виконання покарань проводиться вже втретє, у ньому зустрічаються кращі команди установ виконання покарань Харківської, Полтавської, Сумської та Луганської областей. Харківську область представляла команда державної установи «Первомайська виправна колонія (№117)», Полтавську область державна установа «Машівська виправна колонія (№9)», Сумську державна установа «Роменська виправна колонія (№56), а державна установа «Старобільський слідчий ізолятор» представляла Луганську область.

У ході змагань команди продемонстрували високий рівень майстерності, чим подарували присутнім яскравий та динамічний футбол. Так, за результатами гри, переможцем турніру стала команда державної установи «Первомайська виправна колонія (№117)», друге місце здобула команда державної установи «Старобільський слідчий ізолятор», а третє місце виборола команда державної установи «Машівська виправна колонія (№9)».

По завершенню фіналу з вітальним словом до присутніх звернулись Заступник Голови Об’єднання професійних спілок Харківської області Сергій Волков, Голова Регіональної профспілкової організації Північно-Східного міжрегіонального управління Олег Плеханов та заступник начальника управління персоналу міжрегіонального управління Максим Демченко, які привітали учасників із звершенням турніру, нагородили команду-переможницю та призерів кубками, медалями, грамотами та грошовою допомогою.

Також, індивідуальними нагородами було нагороджено кращого гравця та голкіпера турніру. Кращим гравцем цьогорічного фіналу визнано гравця державної установи «Первомайська виправна колонія (№117)» Руслана Зінченко, а кращим голкіпером став Михайло Виноградов, який захищає ворота команди державної установи «Старобільський слідчий ізолятор».

 

Об’єднання професійних спілок Харківської області

 

А10

 

А11

 

А9

 

 

 

[ Детальніше... ]

Боротьба з нелегальною зайнятістю – спільне завдання соціальних партнерів

 tpe

 

Голова СПО об’єднань профспілок Григорій Осовий 8 серпня ц.р. взяв участь у роботі урядового Комітету з питань економічної, фінансової та правової політики, розвитку паливно-енергетичного комплексу, інфраструктури, оборонної та правоохоронної діяльності під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра України-Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубіва.

 

При розгляді питання про внесення змін до деяких постанов КМУ, якими визначаються функції і повноваження Державної інспекції праці і уповноважених осіб органів місцевого самоврядування з нагляду за дотриманням законодавства про працю, представники СПО профспілок і роботодавців висловились на їх підтримку, тому що запропоновані зміни спрямовані на забезпечення виконання однієї з найважливішої функції держінспекції – легалізацію трудових відносин.

Зазначений проект постанови КМУ пройшов гостру дискусію на етапі його опрацювання і під час комітетського засідання Голова СПО об’єднань профспілок вкотре зазначив, що безперешкодний доступ інспекторів праці до робочих місць з метою перевірки дотримання роботодавцем гарантованих законом прав працівників, це - вимога міжнародних правових актів, зокрема, Конвенцій МОП, до яких приєдналась Україна. Саме за наполяганням профспілкової сторони минулого року це питання було заслухане на Комітеті по нормам МОП, де виступив делегат від українських профспілок - Голова ФПУ Г.Осовий, який наголосив на незгоді профспілок із законодавчо встановленим обмеженням для Держінспекції на перевірку робочих місць.

Він також наголосив, що наслідком не задекларованої праці є безправність людей, тому що роботодавці не сплачують за них податки, через що працівники не є учасниками соціального страхування і у випадку настання страхового випадку: хвороби, або травми на виробництві, вони будуть позбавлені матеріального забезпечення, тому боротьба з нелегальною зайнятістю має стати предметом спільної діяльності влади, громадськості і соціально-відповідального бізнесу, - підкреслив профспілковий лідер.

Враховуючи висловлені зауваження, Комітет вирішив рекомендувати Міністерству соціальної політики України продовжити роботу над зазначеним нормативно-правовим актом із залученням соціальних партнерів – профспілок і роботодавців.

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Боротьба з нелегальною зайнятістю – спільне завдання соціальних партнерів

 tpe

 

Голова СПО об’єднань профспілок Григорій Осовий 8 серпня ц.р. взяв участь у роботі урядового Комітету з питань економічної, фінансової та правової політики, розвитку паливно-енергетичного комплексу, інфраструктури, оборонної та правоохоронної діяльності під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра України-Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубіва.

 

При розгляді питання про внесення змін до деяких постанов КМУ, якими визначаються функції і повноваження Державної інспекції праці і уповноважених осіб органів місцевого самоврядування з нагляду за дотриманням законодавства про працю, представники СПО профспілок і роботодавців висловились на їх підтримку, тому що запропоновані зміни спрямовані на забезпечення виконання однієї з найважливішої функції держінспекції – легалізацію трудових відносин.

Зазначений проект постанови КМУ пройшов гостру дискусію на етапі його опрацювання і під час комітетського засідання Голова СПО об’єднань профспілок вкотре зазначив, що безперешкодний доступ інспекторів праці до робочих місць з метою перевірки дотримання роботодавцем гарантованих законом прав працівників, це - вимога міжнародних правових актів, зокрема, Конвенцій МОП, до яких приєдналась Україна. Саме за наполяганням профспілкової сторони минулого року це питання було заслухане на Комітеті по нормам МОП, де виступив делегат від українських профспілок - Голова ФПУ Г.Осовий, який наголосив на незгоді профспілок із законодавчо встановленим обмеженням для Держінспекції на перевірку робочих місць.

Він також наголосив, що наслідком не задекларованої праці є безправність людей, тому що роботодавці не сплачують за них податки, через що працівники не є учасниками соціального страхування і у випадку настання страхового випадку: хвороби, або травми на виробництві, вони будуть позбавлені матеріального забезпечення, тому боротьба з нелегальною зайнятістю має стати предметом спільної діяльності влади, громадськості і соціально-відповідального бізнесу, - підкреслив профспілковий лідер.

Враховуючи висловлені зауваження, Комітет вирішив рекомендувати Міністерству соціальної політики України продовжити роботу над зазначеним нормативно-правовим актом із залученням соціальних партнерів – профспілок і роботодавців.

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Конституційна скарга як можливість посперечатися з Парламентом.

 

А7

 

7 серпня ц.р. відбувся тренінг «Конституційна скарга», організований Центром політико - правових реформ у межах проекту ЦППР «Посилення ролі громадянського суспільства у забезпеченні демократичних реформ і якості державної влади», який реалізовується за підтримки Європейського Союзу.

Практика скарг на закони, які не відповідають Конституції України, є типовою для багатьох країн світу, проте в Україні вона була впроваджена порівняно недавно  внаслідок конституційної реформи щодо правосуддя з 30 вересня 2016 року (дня набрання чинності конституційних змін) і завдяки чому юридичні особи приватного права і фізичні особи в Україні отримали можливість реалізувати конституційне право на подання конституційної скарги до Конституційного Суду України.

Однак, конституційна скарга – доки залишається новим інструментом. Більшість українців ще не навчені ним користуватися. Але сам процес навчання і сформує суспільство відповідальних громадян, здатних не лише до вуличних протестів, а й маючих право легально відстоювати свої права.

Як показує статистика протягом 2019 року до Конституційного Суду України звернулося 371 особа, такою, що відповідає формі було визнано 168 скарг, повернуто 203, відкрито проваджень - 21, відмовлено у впровадженні - 124, ухвалено рішень – 6. І навіть такі показники дають надію на покращення

Отже, Конституційний Суд України може визнати неконституційним лише закон України за конституційною скаргою особи, яка вважає, що застосований в остаточному судовому рішенні в її справі закон України суперечить Конституції України. Конституційна скарга може бути подана в разі, якщо всі інші національні засоби юридичного захисту вичерпано.

 

А6

 


 

Скарга спочатку проходить перевірку на відповідність формі (статті 55,56,74 Закону України «Про Конституційний Суд України) у Секретаріаті, який надає свої висновки із зазначенням помилок у найкоротший термін - 1 день.

Першочергово у випадку відповідності скарги всім вищезазначеним вимогам, її спрямовують до Колегії суддів.

Колегія діє у складі трьох суддів Конституційного Суду України, до повноважень якої належить вирішення питань щодо відкриття конституційного провадження у справі, зокрема, за конституційною скаргою; якщо Колегія не одностайно постановила ухвалу про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційною скаргою, секретар Колегії передає конституційну скаргу на розгляд Сенату для вирішення питання про відкриття конституційного провадження у справі; одностайно постановлена ухвала Колегії про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційною скаргою є остаточною (абз. 1 частини 1, частини 2, абз. 2 частини 5, ч. 6 ст. 37); ухвалу про відкриття конституційного провадження у справі за конституційною скаргою постановляє Колегія (п. 1 ч. 3 ст. 61).

Відповідно до частини 2 ст. 32 Закону України «Про Конституційний Суд України» Велика палата, сенати, колегії у межах визначених цим законом повноважень щодо конституційного провадження діють як Конституційний Суд України.

Кількість суддів Конституційного Суду України всього 18. Президент України, Верховна Рада України та з’їзд суддів України призначають по шість суддів Конституційного Суду України.

Проте новелою є, що з 2016 року змінився порядок звільнення суддів Конституційного Суду України, на сьогодні це є повноваженням самого Конституційного Суду України.

Наслідком визнання неконституційним закону (його окремого положення) – є втрата ним чинності і відповідно у скаржника з’являється можливість перегляду судового рішення за нововиявленими чи виключними обставинами.

Звичайно, подання скарга достатньо складна і довга процедура, проте це є додатковим інструментом у відстоюванні своїх прав.

 

                                                        Департамент правового захисту

                                                        апарату ФПУ

 

[ Детальніше... ]

Меморандум про співпрацю між ФПУ і Омбудсменом у дії

 Zd 1234

 

Розпорядженням Голови ФПУ Г.В.Осового 7 серпня ц.р. затверджено План заходів з реалізації Меморандуму про співпрацю між Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини та Федерацією професійних спілок України на II півріччя 2019 року.

 

До кінця поточного року на виконання пункту Меморандуму про консолідацію зусиль Сторін щодо здійснення заходів парламентського та громадського контролю за додержанням прав і свобод громадян планується:

- вироблення узгодженої позиції щодо можливих шляхів вирішення та врегулювання питання майнових прав профспілок;

- проведення робочої наради за участю зацікавлених сторін з питання забезпечення реалізації права застрахованих осіб на своєчасне і в повному обсязі одержання страхових виплат, які є компенсацією втраченого заробітку у зв'язку із настанням страхового випадку;

- здійснення контролю за виконанням ключових судових рішень, у тому числі Конституційного Суду України, з питань поновлення трудових і соціально-економічних прав людини;

- налагодження співпраці та координації у правозахисній діяльності з регіональними представництвами Уповноваженого з прав людини.

На виконання пункту 2.2. Меморандуму планується:

- Розробити узгоджені пропозиції і рекомендації щодо проектів законів та інших нормативно-правових актів, державних програм і планів дій,   ратифікації   міжнародних договорів,   зокрема   з   питань трудових, соціально-економічних, профспілкових прав,     свободи     колективних переговорів, конституційного права на страйк тощо.

- Підготувати спільні пропозиції щодо змін до законодавства стосовно:

 • надання       електронній       петиції     статусу законодавчої ініціативи за умови   збору на її підтримку репрезентативності кількості підписів громадян;
 • спрощеної процедури реєстрації (легалізації) та ліквідації мало чисельних профспілкових   організацій, а також внесення змін щодо назви організації профспілки чи її керівника;
 • створення незалежних тристоронніх комісій з розгляду трудових спорів працівників з обов'язковим виконанням рішень комісії;
 • звільнення від сплати судового збору позивачів у справах, що виникають з трудових правовідносин;
 • врегулювання статусу юридичної особи для малочисельних профспілкових організацій;
 • спрощення процедури реалізації конституційного права на страйк тощо.

Передбачається й у подальшому залучення ФПУ, її членських       організацій до вивчення стану дотримання та захисту прав і свобод людини в Україні й підготовки щорічних та спеціальних доповідей Уповноваженого, проведення моніторингу стану забезпечення   прав   і   свобод працівників,       вивчення й узагальнення фактів порушень їхніх прав і свобод, для чого буде проводитись взаємний обмін інформацією щодо дотримання прав   громадян   на працю   і   гідну зарплату,   підготовка спільних пропозицій органам державної виконавчої влади та органам місцевого самоврядування   щодо запобігання та усунення таких порушень, проведення     на   базі   Академії   праці, соціальних     відносин     і     туризму,     науково-
методичних центрів ФПУ за участю профспілок та представників Уповноваженого   навчальних семінарів     щодо   підвищення   рівня   правової поінформованості громадян із питань реалізації
та захисту соціальних і трудових прав і свобод тощо.

За підсумками першого півріччя 2019 року спільно з Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини було проведено, зокрема, такі заходи:

- здійснено спільні моніторингові візити з питань додержання роботодавцями трудових прав працівників до комунального закладу «Музична школа № 3» міста Біла Церква з питання дотримання прав працівників під час реорганізації цієї установи;

- проведено круглий стіл на тему: «Забезпечення належного розміру базового державного соціального стандарту «прожитковий мінімум» як головної умови дотримання прав людини на достатній життєвий рівень». Це питання також розглядалося й на засіданні Координаційної ради з питань соціальних прав при Уповноваженому. У підсумку до Кабінету Міністрів України і Верховної Ради України були направлені відповідні акти реагування Уповноваженого щодо забезпечення об’єктивного визначення базового стандарту «прожитковий мінімум»;

- за ініціативи профспілок опрацьовується питання щодо відновлення у Податковому кодексі України дії державної соціальної гарантії – неоподаткованого мінімуму доходу громадян не залежно від розмірів їх доходів, у розмірі не нижче прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом та ін.

- за ініціативи ФПУ підготовлено лист до Уповноваженого щодо відкриття нею провадження у справі про порушення статті 22 Конституції України шляхом звуження змісту та обсягу існуючих прав працівників як позивачів на доступ до правосуддя (щодо неконституційності окремих положень Закону України від 22.05.2015 №484 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору»).

 

Детальніше з інформацією про виконання Меморандуму про співпрацю між Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини та Федерацією профспілок України у ІV кварталі 2018 року та І-му півріччі 2019 року можна ознайомитись тут.

 

Департамент правового захисту ФПУ

[ Детальніше... ]

Меморандум про співпрацю між ФПУ і Омбудсменом у дії

 Zd 1234

 

Розпорядженням Голови ФПУ Г.В.Осового 7 серпня ц.р. затверджено План заходів з реалізації Меморандуму про співпрацю між Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини та Федерацією професійних спілок України на II півріччя 2019 року.

 

До кінця поточного року на виконання пункту Меморандуму про консолідацію зусиль Сторін щодо здійснення заходів парламентського та громадського контролю за додержанням прав і свобод громадян планується:

- вироблення узгодженої позиції щодо можливих шляхів вирішення та врегулювання питання майнових прав профспілок;

- проведення робочої наради за участю зацікавлених сторін з питання забезпечення реалізації права застрахованих осіб на своєчасне і в повному обсязі одержання страхових виплат, які є компенсацією втраченого заробітку у зв'язку із настанням страхового випадку;

- здійснення контролю за виконанням ключових судових рішень, у тому числі Конституційного Суду України, з питань поновлення трудових і соціально-економічних прав людини;

- налагодження співпраці та координації у правозахисній діяльності з регіональними представництвами Уповноваженого з прав людини.

На виконання пункту 2.2. Меморандуму планується:

- Розробити узгоджені пропозиції і рекомендації щодо проектів законів та інших нормативно-правових актів, державних програм і планів дій,   ратифікації   міжнародних договорів,   зокрема   з   питань трудових, соціально-економічних, профспілкових прав,     свободи     колективних переговорів, конституційного права на страйк тощо.

- Підготувати спільні пропозиції щодо змін до законодавства стосовно:

 • надання       електронній       петиції     статусу законодавчої ініціативи за умови   збору на її підтримку репрезентативності кількості підписів громадян;
 • спрощеної процедури реєстрації (легалізації) та ліквідації мало чисельних профспілкових   організацій, а також внесення змін щодо назви організації профспілки чи її керівника;
 • створення незалежних тристоронніх комісій з розгляду трудових спорів працівників з обов'язковим виконанням рішень комісії;
 • звільнення від сплати судового збору позивачів у справах, що виникають з трудових правовідносин;
 • врегулювання статусу юридичної особи для малочисельних профспілкових організацій;
 • спрощення процедури реалізації конституційного права на страйк тощо.

Передбачається й у подальшому залучення ФПУ, її членських       організацій до вивчення стану дотримання та захисту прав і свобод людини в Україні й підготовки щорічних та спеціальних доповідей Уповноваженого, проведення моніторингу стану забезпечення   прав   і   свобод працівників,       вивчення й узагальнення фактів порушень їхніх прав і свобод, для чого буде проводитись взаємний обмін інформацією щодо дотримання прав   громадян   на працю   і   гідну зарплату,   підготовка спільних пропозицій органам державної виконавчої влади та органам місцевого самоврядування   щодо запобігання та усунення таких порушень, проведення     на   базі   Академії   праці, соціальних     відносин     і     туризму,     науково-
методичних центрів ФПУ за участю профспілок та представників Уповноваженого   навчальних семінарів     щодо   підвищення   рівня   правової поінформованості громадян із питань реалізації
та захисту соціальних і трудових прав і свобод тощо.

За підсумками першого півріччя 2019 року спільно з Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини було проведено, зокрема, такі заходи:

- здійснено спільні моніторингові візити з питань додержання роботодавцями трудових прав працівників до комунального закладу «Музична школа № 3» міста Біла Церква з питання дотримання прав працівників під час реорганізації цієї установи;

- проведено круглий стіл на тему: «Забезпечення належного розміру базового державного соціального стандарту «прожитковий мінімум» як головної умови дотримання прав людини на достатній життєвий рівень». Це питання також розглядалося й на засіданні Координаційної ради з питань соціальних прав при Уповноваженому. У підсумку до Кабінету Міністрів України і Верховної Ради України були направлені відповідні акти реагування Уповноваженого щодо забезпечення об’єктивного визначення базового стандарту «прожитковий мінімум»;

- за ініціативи профспілок опрацьовується питання щодо відновлення у Податковому кодексі України дії державної соціальної гарантії – неоподаткованого мінімуму доходу громадян не залежно від розмірів їх доходів, у розмірі не нижче прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом та ін.

- за ініціативи ФПУ підготовлено лист до Уповноваженого щодо відкриття нею провадження у справі про порушення статті 22 Конституції України шляхом звуження змісту та обсягу існуючих прав працівників як позивачів на доступ до правосуддя (щодо неконституційності окремих положень Закону України від 22.05.2015 №484 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору»).

 

Детальніше з інформацією про виконання Меморандуму про співпрацю між Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини та Федерацією профспілок України у ІV кварталі 2018 року та І-му півріччі 2019 року можна ознайомитись тут.

 

Департамент правового захисту ФПУ

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Серпень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
      1 2 3 4
5 6 7 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31