23 серпня 2019

Главу Уряду Володимира Гройсмана нагороджено за розвиток соціального партнерства

130913095211


З нагоди Дня Незалежності України та досягнення у розвитку соціального діалогу, особисті заслуги в сприянні здійсненню профспілками функцій щодо представництва й захисту інтересів людей найманої праці в органах державної влади, організацію виконання положень Генеральних угод, укладених ним з профспілками і об’єднаннями організацій роботодавців на 2016-2017 роки і 2019-2021 роки, вирішення важливих питань економічного і соціального захисту працівників Прем’єр-Міністра України Гройсмана Володимира Борисовича нагороджено Почесним знаком ФП України "За розвиток соціального партнерства".

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

З 28-ю річницєю Незалежності!

0a5 den gosudarstvennogo flaga ukrainy depositphotos 74411291

 

 Шановні спілчани, дорогі українці!

 

Щиро вітаю вас з національним святом - Днем Незалежності України!

Ця дата втілила в собі давнє прагнення нашого народу до свободи і самовизначення. Незалежність стала поворотною віхою в історії розвитку Української держави, новою точкою відліку в долі кожного українця.

Завдяки спільній, цілеспрямованій праці трудящих нам вдалося подолати труднощі становлення демократії, пройти нелегкий період економічного спаду, боротися із зовнішнім агресором, нарощувати економічний потенціал та примножувати здобутки в усіх сферах життя. Але кожен із нас усвідомлює, що проголошення 24 серпня 1991 року Незалежності є перемогою тисяч і тисяч борців за волю України, які поклали за це своє життя.

Переконаний, що попри складний період, який зараз переживає наша держава, майбутня доля України залежить від єдності та порозуміння, свідомих кроків та невтомної праці наших громадян.

Щиро зичу Вам родинного щастя, міцного здоров’я, суспільної злагоди й миру, звершення усіх життєвих задумів, невичерпної енергії та творчої наснаги для подальшої плідної праці на благо українського суспільства.

 

 

З повагою,

Голова ФПУ                                                                                                                            Григорій Осовий

 

 

 

[ Детальніше... ]

25 серпня – День шахтаря України

356793

 

Шановні працівники та ветерани підприємств гірничодобувного комплексу!

 

Щиро вітаю вас із професійним святом – Днем шахтаря України і висловлюю вдячність за вашу важку і водночас героїчну та самовіддану працю, таку потрібну людям.

Шахтар – одна з найважливіших професій, яка вимагає колосальної відповідальності, витримки і самовіддачі. Упроваджуючи новітні технології та використовуючи передовий досвід провідних вугледобувних держав, ви забезпечуєте добробут громадян та промисловий підйом в країні.

Вугільно-добувна галузь завжди була і лишається стратегічно важливою сферою національної економіки і ті проблеми, які зараз в ній існують, мають бути в найкоротші терміни подолані. Держава має піклуватися про людей, які створюють її енергетичну незалежність.

Федерація профспілок України підтримує курс на модернізацію шахт, перетворення їх на високоефективні і прибуткові підприємства, що забезпечить гідний соціальний захист шахтарів.

Низький уклін сім’ям  шахтарів, які чекають їх з виснажливих змін, оберігають їх спокій і надають родинний затишок.

У цей святковий день хочу висловити всім працівникам і ветеранам галузі слова подяки, побажати міцного здоров’я, успіхів у справах, спокою і впевненості в завтрашньому дні, щастя і процвітання, злагоди і миру!

 

 

 

З повагою,

Голова ФПУ                                                 Григорій Осовий

 

[ Детальніше... ]

СВЯТО. ФПУ провела хвилюючий флеш-моб

А25

 

Напередодні Дня незалежності України представники Федерації профспілок України та її членських організацій провели перед Будинком профспілок та на Майдані Незалежності хвилюючий флеш-моб, присвячений цьому святу і Дню державного прапора України.

Ми вітаємо всіх спілчан, всіх громадян нашої країни зі святами, бажаємо нових досягнень та натхнення!

 

Прес-центр ФПУ

 

А15

 

А11

 

 

А6

 

А7

 

А8

 

А9

 

[ Детальніше... ]

Відзначення Дня Прапора України у Харкові

df5

На Харківщині відзначили День Державного Прапора України. В святкових заходах взяли участь Голова Об’єднання профспілок Харківської області Сергій Тесленко та його заступник Сергій Волков.

 

Відзначити державне свято біля пам’ятнику Незалежності прийшли жителі міста та районів області, діти, учасники й ветерани АТО та ООС, відомі харківські спортсмени й волонтери, а також керівництво Харківської обласної державної адміністрації та Харківської міської ради.

Під час флешмобу, присвяченого державному символу, на площі Конституції за участю гімнастів і спортсменів, які виконали масовий танцювальний номер з державною символікою, учасники склали з прапорів надпис «Харківщина вітає з Днем Державного Прапора України. А на завершення флешмобу відбувся символічний феєрверк у кольорах національного прапора.

Зазначимо, День Державного Прапора України встановлений Указом Президента України в 2004 році.

dg7

Свято Дня Харкова

 

23 серпня Харків’яни відзначають своє найважливіше свято - День визволення Харкова від німецько-фашистських загарбників. Це свято традиційно співпадає з відзначенням Дня міста. В урочистих заходах взяв участь Голова Об’єднання профспілок Харківської області Сергій Тесленко.

 

В цей день на Меморіалі Слави відбулися пам'ятні заходи, присвячені 76-річчю визволення Харкова від нацистських загарбників. Вранці до братських поховань та до пам'ятника Батьківщині-матері прийшли ветерани з сім'ями, керівники міста, військові, депутати Верховної Ради та місцевих рад, представники громадських організацій та духовенства. Десятки тисяч харків’ян поклали квіти до Монументу, вшановуючи пам’ять героям визволення Харкова та Великої Вітчизняної війни.

Наше місто 641 день знаходилося в окупації німецько-фашистських загарбників. Гітлерівці розрушили і спалили місто, перетворивши його в руїни. Понад 50 тис. харків’ян були відправлені на примусові роботи до Німеччини. Фашистські кати розстріляли, повісили, замучили в душегубках понад 60 тис. харків’ян, близько 15 тис. загинуло від голоду. Харків двічі звільняли та залишали. Остаточно він був звільнений 23 серпня 1943 року - 76 років тому.

Військовослужбовці Харківського гарнізону дали військовий салют у пам'ять про захисників Харкова від нацизму.
Пізніше харків'яни взяли участь у поминальній службі в каплиці на честь ікони Божої Матері «Прикликання загиблих».

 

dg5


Об’єднання профспілок Харківської області

[ Детальніше... ]

Символ державності, волі та єднання

 

А9 

 

23 серпня, напередодні Дня незалежності, ми вшановуємо один з трьох символів суверенітету нашої держави – Державний Прапор України. Синьо-жовтий стяг уособлює нашу незалежність, є історичною пам’яттю та гордістю народу.

 

Для України прапор - символ її суверенітету та єдності нації, уособлення її могутності і незалежності. У всі часи державний прапор - священний. За нього віддавали життя і проливали кров, повага до прапора - це повага до свого народу, його коріння і традицій. Дивлячись на полотнище прапора, кожен українець - як житель великої країни - відчуває гордість за свою Батьківщину, за свій великий народ.

 

Прапор - це наша незалежність, наш дух, честь і наша слава. Сьогодні ми вшановуємо синьо-жовтий стяг - головну святиню нашої державності, уособлення нашого національного духу і непереможності.
Нині прапор став символом незалежності, свободи і гідного майбутнього України. У ньому відображений наш великий народ, все світове українство.

 

А ще Державний прапор є символом наших досягнень і перемог.

 

Бажаємо всім спілчанам, всім громадянам України, щоб небо над головою було завжди ясним і блакитним, а урожай щедрим і багатим. Нехай прапор України гордо в'ється та наповнює душу патріотизмом і прагненням до світлого майбутнього.

 

Слава Україні! Слава Українському народові! Слава Державному Прапору!

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

ПРАВА УКРАЇНСЬКИХ ГРОМАДЯН – ВОНИ ОДНАКОВО ВАЖЛИВІ: І В УКРАЇНІ, І ЗАКОРДОНОМ

 

 DSC 0964

 

В Одесі відбулась міжнародна конференція «Трудові права трудящих-мігрантів країн східного партнерства (Білорусь, Грузія, Молдова, Україна), які зайняті в неформальному секторі в країнах ЄС».

 

Більше 70 учасників зібрались в Одесі в кінці серпня на запрошення Профспілки будівельників України для обговорення пов’язаності феноменів трудової міграції та неформальної зайнятості. Конференцію відвідали окрім представників всіх територіальних організацій профспілки будівельників, Голова Федерації профспілок України Григорій Васильович ОСОВИЙ, Голова Національної служби посередництва і примирення Олександр Ярославович ОКІС, завідувач відділу з діяльності трудящих АКТРАВ Міжнародної Організації Праці Сергеюс ГЛОВАЦКАС, Заступник Голови Білоруського конгресу демократичних профспілок Сергій АНТУСЕВИЧ, представники профспілок із Молдови, Грузії, співробітники Міжнародної Організації з Міграції в Україні, керівники структурних підрозділів Державної служби зайнятості, Державної служби України з питань праці, Державної міграційної служби, Голова Національного експертно-будівельного альянсу України Віктор ЛЕЩИНСЬКИЙ, керівники підприємств із працевлаштування закордоном та асоціацій крюінгових компаній, керівник закордонного представництва Профспілки будівельників України в Чеській республіці Валерій АДАМЕНКО та багато інших поважних керівників та експертів.

 

 DSC 0935

 

Інтенсивна пленарна робота дала можливість панелістам донести інформацію, а учасникам підготувати питання і отримати відповіді щодо проблем неформальної зайнятості українців в Україні та закордоном, прав українських трудових мігрантів в країнах ЄС та можливостей і заходів профспілок по захисту їх прав та представленню інтересів, а також про заходи різних країн світу, спрямовані на скорочення неформальної зайнятості, в тому числі серед трудових мігрантів, які могли стати прикладом для України.

Окремим пунктом порядку денного програми конференції стала презентація дослідження Профспілки будівельників України на тему «Трудові права, умови праці та неформальна зайнятість: українські трудові мігранти в країнах ЄС», яку отримав кожен із учасників і гостей Конференції.

 

Учасники Конференції розробили рекомендації щодо скорочення сектору неформальної зайнятості та впливу на потоки трудових мігрантів із України та країн східного партнерства в країни ЄС, а також висловили ідею проведення аналогічних конференцій високого рівня в Україні щорічно.

 

DSC 0022

 

ПРОФСПІЛКА ПРАЦІВНИКІВ БУДІВНИЦТВА

І ПРОМИСЛОВОСТІ БУДІВЕЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ УКРАЇНИ

[ Детальніше... ]

Профспілки підтримують дії Уряду, спрямовані на легалізацію зайнятості

podatok1-6bf0d656455391175190e191d25294e8

 

21 серпня 2019 року на останньому перед складанням своїх повноважень засіданні Кабінету міністрів України відбулася гостра дискусія відносно урядової постанови щодо проведення інспектування підприємств органами державної служби праці.

 

Відповідно до законодавства і ратифікованих Україною Конвенцій Міжнародної організації праці (МОП), державні органи нагляду (Держпраці, її територіальні служби) наділені повноваженнями вести моніторинг дотримання законодавства про працю та правом відвідувати з перевірками робочі місця для попередження використання роботодавцем не задекларованої праці і забезпечення прав працівників на безпечні умови праці.

Коментуючи згадану постанову Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий нагадав, що час від часу під тиском лобістів від бізнесу Урядом приймаються нормативно-правові акти про заборону інспекторам здійснювати перевірки з питань оплати праці та оформлення трудових відносин, що нібито заважає робочому процесу. Зокрема, такі рішення ухвалювались попереднім складом КМУ через що Федерація профспілок України свого часу зверталась зі скаргою до МОП з метою поновити права інспекторів з праці на безперешкодне та у будь-який час відвідування ними підприємств, де використовується наймана праця.

Тоді це питання було розглянуто Комітетом по нормам МОП, який зробив українському Уряду попередження, після чого діяльність державних інспекторів праці відповідно до урядових постанов було відновлено, що знову викликало супротив з боку бізнесу, насамперед того, який використовує не задекларовану працю, тіньові оборудки та не виплачує легально зарплату, а фактично тримає працівників у пів рабському стані, коли вони не є учасниками загальнообов’язкового соціального страхування і у разі настання страхового випадку по безробіттю, або втрати ними працездатності через нещасний випадок на виробництві, ці працівники фактично лишаються без матеріальної підтримки - віч-на-віч зі своїми проблемами.

Тут позиція ФПУ однозначна – цє є неприпустимим у соціально-правовій державі, отже, усі суспільні та державні інституції повинні дуже жорстко ставитись до такого явища, як це відбувається у будь-якій цивілізованій країні. Профспілки переконані, що легально працюючому та соціально відповідальному бізнесу не потрібно боятися перевірок. Якщо підприємство працює прозоро і чесно, претензій до роботодавців з боку інспекторів не виникає. Але там, де поширене використання не задекларованої праці, а за оцінкою Мінекономіки, загалом на сьогодні – це до 30% вітчизняних підприємств (майже понад 3 млн. працівників), це свідчить лише про одне - бізнес зловживає своїми правами, а людина лишається не захищеною і держава не отримує доходів, необхідних для виконання однієї зі своїх важливіших функцій - по виплаті пенсій та фінансування інших соціальних виплат.

Тому профспілки підтримують дії Уряду, спрямовані на детенізацію зайнятості.

Таку ж саме жорстку позицію на засіданні Уряду зайняли Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, Міністр соціальної політики Андрій Рева, не зважаючи на те, що з боку представників бізнесу зазначена Постанова блокувалась, однак, відповідним рішенням її знову введено у дію.

 

Прес-центр ФПУ

 

 

[ Детальніше... ]

Профспілки підтримують дії Уряду, спрямовані на легалізацію зайнятості

podatok1-6bf0d656455391175190e191d25294e8

 

21 серпня 2019 року на останньому перед складанням своїх повноважень засіданні Кабінету міністрів України відбулася гостра дискусія відносно урядової постанови щодо проведення інспектування підприємств органами державної служби праці.

 

Відповідно до законодавства і ратифікованих Україною Конвенцій Міжнародної організації праці (МОП), державні органи нагляду (Держпраці, її територіальні служби) наділені повноваженнями вести моніторинг дотримання законодавства про працю та правом відвідувати з перевірками робочі місця для попередження використання роботодавцем не задекларованої праці і забезпечення прав працівників на безпечні умови праці.

Коментуючи згадану постанову Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий нагадав, що час від часу під тиском лобістів від бізнесу Урядом приймаються нормативно-правові акти про заборону інспекторам здійснювати перевірки з питань оплати праці та оформлення трудових відносин, що нібито заважає робочому процесу. Зокрема, такі рішення ухвалювались попереднім складом КМУ через що Федерація профспілок України свого часу зверталась зі скаргою до МОП з метою поновити права інспекторів з праці на безперешкодне та у будь-який час відвідування ними підприємств, де використовується наймана праця.

Тоді це питання було розглянуто Комітетом по нормам МОП, який зробив українському Уряду попередження, після чого діяльність державних інспекторів праці відповідно до урядових постанов було відновлено, що знову викликало супротив з боку бізнесу, насамперед того, який використовує не задекларовану працю, тіньові оборудки та не виплачує легально зарплату, а фактично тримає працівників у пів рабському стані, коли вони не є учасниками загальнообов’язкового соціального страхування і у разі настання страхового випадку по безробіттю, або втрати ними працездатності через нещасний випадок на виробництві, ці працівники фактично лишаються без матеріальної підтримки - віч-на-віч зі своїми проблемами.

Тут позиція ФПУ однозначна – цє є неприпустимим у соціально-правовій державі, отже, усі суспільні та державні інституції повинні дуже жорстко ставитись до такого явища, як це відбувається у будь-якій цивілізованій країні. Профспілки переконані, що легально працюючому та соціально відповідальному бізнесу не потрібно боятися перевірок. Якщо підприємство працює прозоро і чесно, претензій до роботодавців з боку інспекторів не виникає. Але там, де поширене використання не задекларованої праці, а за оцінкою Мінекономіки, загалом на сьогодні – це до 30% вітчизняних підприємств (майже понад 3 млн. працівників), це свідчить лише про одне - бізнес зловживає своїми правами, а людина лишається не захищеною і держава не отримує доходів, необхідних для виконання однієї зі своїх важливіших функцій - по виплаті пенсій та фінансування інших соціальних виплат.

Тому профспілки підтримують дії Уряду, спрямовані на детенізацію зайнятості.

Таку ж саме жорстку позицію на засіданні Уряду зайняли Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, Міністр соціальної політики Андрій Рева, не зважаючи на те, що з боку представників бізнесу зазначена Постанова блокувалась, однак, відповідним рішенням її знову введено у дію.

 

Прес-центр ФПУ

 

 

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Серпень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 24 25
26 27 28 29 30 31