20 вересня 2019

Сторіччя профспілки: з людьми і для людей

DSC 0010

 

У м. Дніпро у Будинку профспілок 18 вересня відбулися урочистості з нагоди 100-річчя Дніпропетровської обласної організації профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства.

 

         Створена буремного 1919-го, профспілка місцевого транспорту (Містран) увібрала в себе досвід (хоч і короткий, але дуже корисний) створеної в Катеринославі (зараз м. Дніпро) ще в 1905 році першої профорганізації візників та вантажників. Причому за ініціативи самих працівників, які прийшли до редакції журналу «Вестник труда» (його видавало Центральне бюро профспілок, прообраз нинішнього облпрофоб’єднання) з проханням допомогти їм підготувати та надрукувати звернення до всіх візників про необхідність створення – у відповідь на жорстоку експлуатацію з боку хазяїв - власної профспілки для захисту своїх прав. І такий заклик незабаром було опубліковано, що дуже допомогло в згуртуванні працівників навколо створюваної профспілки.

         На початку 20-х років профорганізація одразу ж взялася шляхом колдоговірного регулювання домагатися від влади та приватних власників (НЕП!) забезпечення працівників роботою, гідними зарплатою та умовами праці, соціальними гарантіями. Коли ж домовитись не вдавалось, оголошувались страйки («С хозяйчиками не церемониться!» - так називалась одна із статей про боротьбу з непіддатливими непманами).

         Завдяки профспілці було відкрито клуб, що швидко став дуже популярним культурним і освітнім осередком.

         «П’яний, темний вантажник, який в очах буржуазії за царського строю втратив свою особистість, - йшлося в одній з тогочасних публікацій, - зараз виріс культурно… З якою увагою та радістю збудували новий клуб катеринославського союзу Містран» (відкрився 1924 р. на честь 5-річчя профспілки - прим. авт.).

         Світлий і затишний клуб притягує до себе, вириває працівників з ціпких пазурів проклятої спадщини – самогонних притонів горезвісної колишньої Петроградської вулиці… До ювілею був приурочений випуск лікбезниць - жінок вантажників, членів союзу».

   Зусиллями профспілки вже в середині 20-х в галузі було укладено 16 колективних договорів з державними та приватними підприємствами, регулярно заслуховувались на президії звіти їх керівників.

 

DSC 0039


         Ці чудові багаторічні традиції підтримуються і розвиваються облорганізацією і в наші дні, коли теж є чимало проблем. Кілька, зокрема, протестних акцій з вимогою погашення зарплатних боргів перед працівниками «Облавтодору» вона провела останніми роками в Дніпрі та Києві. Чимало клопоту зараз й з вирішенням питання щодо відшкодування автопідприємствам місцевою владою коштів за перевезення пільгових категорій громадян.

         Всі ці та інші етапи славної сторічної історії профорганізації знайшли відображення в підготовленій до ювілею журналістом В.Ковригою за допомоги членів президії обкому та ветеранів книзі «История. События. Люди», яку було вручено кожному з учасників заходу. В ній згадуються імена понад 500 профспілковців, які залишили свій яскравий слід в історії й продовжують писати її сьогодні.

         З нагоди ювілею профактив та ветеранів щиро привітав голова обкому профспілки Андрій Берчук, який подякував усім присутнім за вірність профспілковій справі. Він також підкреслив необхідність активізації на всіх рівнях інформаційно-пропагандистської роботи, як важливого мотиваційного чинника збільшення профспілкових рядів, підвищення авторитету профорганізації та ефективності її діяльності.

         З нагоди свята профактив привітав голова ЦК профспілки автотранспортників та шляховиків України Володимир Вакуленко, який назвав Дніпропетровську облпрофорганізацію та її лідерів однією з найбойовитіших.   Голова ЦК розповів також про нинішню ситуацію в галузях, про дії профспілки з вирішення існуючих проблем. До нього приєднався з поздоровленнями також заступник голови облпрофоб’єднання Юрій Чернов. Не обійшлось зазвичай й без численних нагород ФПУ, ЦК та обкому профспілки, облпрофцентру.

         Захід в Будинку профспілок висвітлювався кількома місцевими газетами та телекомпаніями.

 

 DSC 0130

                                                                           В.Коврига, зав.прес-центром

                                                                           Дніпропетровського

облпрофоб’єднання

                                                                 

[ Детальніше... ]

Про заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування

whatsapp image 2019 1

 

18 вересня 2019 року під час засідання Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів було розглянуто питання щодо стану заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. У засіданні взяли участь представники міністерств і відомств, профспілок, роботодавців.

 

Попередньо, до засідання Комітету, профспілкова сторона надіслала свої матеріали із зазначеного питання та пропозиції по його вирішенню. Зокрема, було запропоновано: зараховувати сплачені страхувальником суми єдиного внеску в рахунок лише недоїмки, а суми штрафів та пені мають бути або розстрочені, або відтерміновані в часі, або списані залежно від характеру боргу; враховувати до страхового стажу для призначення пенсій та інших страхових виплат періодів роботи у разі заборгованості із сплати єдиного внеску; прискорити запровадження регресивної шкали розміру єдиного соціального внеску; повернути адміністрування єдиного внеску Пенсійному фонду України та інші.

Інформацію про стан заборгованості зі сплати єдиного внеску надали представники Пенсійного фонду, Міністерства фінансів, Мінсоцполітики та інших відомств.

Загальна заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску та платежів до Пенсійного фонду України (недоїмки зі сплати страхових внесків, штрафних санкцій, пені, відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій та ін.) станом на 1 серпня 2019 р. складає 32 722,8 млн. грн., що на 3 584,9 млн. грн., або на 12,3% більше ніж на 1 січня 2019 р.

Заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування становить 17,8 млрд. грн., що на 2,6 млрд. грн., або 17,2% більше ніж на 1 січня 2019 р. (у тому числі заборгованість платників, які перебувають у сфері управління міністерств та інших центральних органів виконавчої влади 1,4 млрд. грн.).

З них заборгованість до:

  • Пенсійного фонду України – 15,6 млрд грн;
  • Фонду соціального страхування на випадок безробіття - 772,8 млн. грн;
  • Фонду соціального страхування України - 1 448,3 млн. грн.

За даними Державної фіскальної служби України із загальної суми заборгованості з єдиного внеску:

  • 9,67 млрд. грн. або 54,2% складає заборгованість фізичних осіб- підприємців (найбільше зростання відбулось у 2018 році на 5,4млрд. грн., у січні-липні 2019 р. – на 2,3 млрд. грн);
  • 8,2 млрд. грн. – це заборгованість юридичних осіб (складається з: 7,1 млрд. грн. – недоїмка зі сплати єдиного внеску; 487,6 млн. грн.. – штрафні санкції; 620,3 млн. грн. – пеня).

За інформацією Пенсійного фонду України, заборгованість вугледобувних підприємств з єдиного соціального внеску та страхових внесків перед Пенсійним фондом України, станом на 1 січня 2019 р., складала 2,3 млрд грн.

При цьому, як було звернено увагу першим заступником голови СПО об’єднань профспілок Шубіним О.О. та представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини – своєчасність та повнота сплати єдиного соціального внеску роботодавцем має безпосередній вплив на зарахування відповідного періоду роботи працівникам до страхового стажу, призначення пенсій та інших страхових виплат, оскільки період, за який існує заборгованість не зараховується до страхового стажу працівників, а нарахована їм за цей період заробітна плата не включається в розрахунок пенсії та інших страхових виплат.

Однією з причин заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску є багаторічні невиплати заробітних плат, несплата та несвоєчасна сплата єдиного соціального внеску, що в свою чергу, тягне за собою нарахування відповідних штрафів та пені. Станом на 1 серпня 2019 р. заборгованість з виплати заробітної плати склала 2 739,8 млн. грн, 102,6 тис. працівникам економічно активних підприємств (на 13,4% більше ніж на початок року) не виплачено 1592,5 млн. грн., з яких 324,9 млн. грн. – борги державних підприємств.

За результатами обговорення на засіданні Комітету було прийнято рішення щодо створення робочої групи з напрацювання законодавчих пропозицій, спрямованих на вирішення проблеми із заборгованістю із сплати єдиного внеску, зокрема, щодо вдосконалення правових норм зі сплати єдиного внеску фізичними особами-підприємцями, розстрочки заборгованості, врегулювання питання щодо зарахування до страхового стажу періодів роботи у разі наявності заборгованості зі сплати єдиного внеску та інші.

 

 whatsapp image 2


Управління соціального страхування

і пенсійного забезпечення

[ Детальніше... ]

Чому українці звільняються з роботи: назвали причини

А23

 

Найчастіше українці звільняються через низьких заробітну плату. На другому місці - відсутність кар'єрного та професійного розвитку, передає The Point

 

Результати дослідження свідчать, що працівники шукають компанію, де працюватимуть із задоволенням. Крім того, для них важливі гарні стосунки з колегами. Рідше українці змінюють місце роботи через погані умови праці та незручний графік. Працівники біжать від керівників, які не вміють стримуватися та кричать на підлеглих. Стосунки з колегами не складаються через заздрість, непрофесіоналізм та плітки.

 

Кожен шостий працівник вирішує змінити роботу, якщо йому пропонують на 30% більшу заробітну плату. Кожному четвертому треба у 1,5 рази більше. Третина готова змінити  роботу, якщо пропонують удвічі більші виплати. Доречи, середня зарплата в Україні складає 10 971 грн. Найбільші отримують працівники в Києві - 16 249 грн.

 

ПОЗИЦІЯ ФПУ. Серед головних пріоритетів Федерації профспілок України - захист права працюючих на гідні умови праці та її оплату. А це залежить від багатьох факторів, в тому числі, від вдосконалення вітчизняного законодавства в сфері праці, підвищення соціальної відповідальності уряду і роботодавців.

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Майбутнє профспілок за молоддю

IMG 9365

 

18 вересня 2019 р. у Федерації профспілок Черкаської області відбулося розширене засідання молодіжної комісії за участі голів галузевих профспілкових об’єднань.

 

Представники Головного територіального управління юстиції у Черкаській області Маніло Л. та Брикун Т. ознайомили учасників засідання з можливостями стажування та працевлаштування молоді в органах юстиції, з реалізацією проекту «Я маю право».

Голова Федерації профспілок області Петро Шевченко та керівники обласних галузевих профоб’єднань поінформували молодіжних профспілкових лідерів щодо підготовки проведення заходів до Всесвітнього дня дій за гідну працю, проблемних питань профспілкового життя, сервісних можливостей програми проекту «Соціальна карта».

Цікавою була інформація про участь молоді в профспілковому житті колективів Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького голови молодіжної комісії ФПО, члена профкому навчального закладу Болотової Л. та голови профкому Обласного управління АТ «Ощадбанку» Боровик Л.

Надзвичайно емоційною та конструктивною була розповідь головного спеціаліста Обласної профспілкової організації соціальної сфери Данник В. про досвід роботи молодіжної ради профспілки, заходи корпоративного напрямку та пропозиції до планів роботи молодіжної комісії ФПО.

У процесі дискусії з вдосконалення діяльності профспілок молоддю були озвучені пропозиції щодо необхідності посилення інформування спілчан про роботу центрального офісу та галузевих профспілок, Федерації профспілок області, створення електронних мереж, залучення молоді до керівних органів профспілок.

Цікавим завершенням засідання було відвідування Музею «Кобзаря» Т.Г. Шевченка.

 

IMG 9352

 

70928443 969159206761399 5526043547398045696 n

 

Федерація профспілок Черкаської області

 

[ Детальніше... ]

Майбутнє профспілок за молоддю

IMG 9365

 

18 вересня 2019 р. у Федерації профспілок Черкаської області відбулося розширене засідання молодіжної комісії за участі голів галузевих профспілкових об’єднань.

 

Представники Головного територіального управління юстиції у Черкаській області Маніло Л. та Брикун Т. ознайомили учасників засідання з можливостями стажування та працевлаштування молоді в органах юстиції, з реалізацією проекту «Я маю право».

Голова Федерації профспілок області Петро Шевченко та керівники обласних галузевих профоб’єднань поінформували молодіжних профспілкових лідерів щодо підготовки проведення заходів до Всесвітнього дня дій за гідну працю, проблемних питань профспілкового життя, сервісних можливостей програми проекту «Соціальна карта».

Цікавою була інформація про участь молоді в профспілковому житті колективів Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького голови молодіжної комісії ФПО, члена профкому навчального закладу Болотової Л. та голови профкому Обласного управління АТ «Ощадбанку» Боровик Л.

Надзвичайно емоційною та конструктивною була розповідь головного спеціаліста Обласної профспілкової організації соціальної сфери Данник В. про досвід роботи молодіжної ради профспілки, заходи корпоративного напрямку та пропозиції до планів роботи молодіжної комісії ФПО.

У процесі дискусії з вдосконалення діяльності профспілок молоддю були озвучені пропозиції щодо необхідності посилення інформування спілчан про роботу центрального офісу та галузевих профспілок, Федерації профспілок області, створення електронних мереж, залучення молоді до керівних органів профспілок.

Цікавим завершенням засідання було відвідування Музею «Кобзаря» Т.Г. Шевченка.

 

IMG 9352

 

70928443 969159206761399 5526043547398045696 n

 

Федерація профспілок Черкаської області

 

[ Детальніше... ]

Рівний доступ до правосуддя - це конституційне право громадян

IMG 20190919 101928

 

В Івано-Франківську відбулася презентаційна прес-конференція Координаційного центру з надання правової допомоги, присвячена питанням ролі системи безоплатної правової допомоги в Україні. В якості соціального партнера та враховуючи підготовку двох сторін до підписання Договору про співпрацю, запланованого на жовтень, в заході взяв участь Голова Ради профспілок області Ігор Басюк.

 Регіональна прес-конференція стала продовженням дискусії щодо тенденцій та перспектив розвитку системи надання безоплатної правової допомоги в Україні, правових інновацій та кращого досвіду.

Як зазначали промовці, зокрема директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Івано-Франківській області Михайло Євчук, «особлива увага системи безоплатної правової допомоги приділяється роботі з мешканцями віддалених та важкодоступних населених пунктів, соціально вразливих верств населення. З метою доступу жителів таких містечок та сіл до можливості вирішення їх проблем у правовий спосіб запроваджено мережу дистанційних та мобільних пунктів доступу до безоплатної правової допомоги».

Як зазначалося на прес-конференції, на Прикарпатті налічується 83 пункти доступу до безоплатної правової допомоги, і кожна 12-а консультація надається саме через такі пункти. Були представлені відеоролики з реальними історіями клієнтів, які змогли захистити свої порушені права завдяки підтримці адвокатів та юристів системи безоплатної правової допомоги. Свої історії розповіли і прикарпатці, які мали змогу отримати якісну правову допомогу.

За словами голови Ради профспілок області Ігоря Басюка «правова освіта, консультації та допомога у цивільних і адміністративних справах, захист у кримінальних провадженнях є важливими питаннями в діяльності профспілок. Отож, захист прав профспілчан через забезпечення рівного доступу до правової інформації і правосуддя, надання правових можливостей найбільш вразливим групам профспілчан є тим головним стимулом, що зараз профспілки стали партнерами Регіонального Центру і це партнерство мають на меті невдовзі скріпити окремим Договором про співпрацю. Бо це справедливо, що люди мають мати рівне право на захист, незалежно від статусу і статків».

 

Рада профспілок

Івано-Франківської області

 

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Вересень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30