03 жовтня 2019

ПРЕЗИДІЯ ФПУ. Працювати заради людини праці

Изображение 1544

 

Низку злободенних питань, що стосуються кожного українця, розглянуто 3 жовтня 2019 року на засіданні Президії ФПУ у Києві.

 

Це і розмір соціальних стандартів, таких як мінімальна зарплата та прожитковий мінімум, закладених у проекті Державного бюджету України на 2020 рік, і зміни у трудовому законодавстві, що дискутуються зараз у суспільстві, а також боротьба профспілок за гідні умови праці в нашій країні.

За оцінками фахівців ФПУ, проект основного Кошторису держави на наступний рік, який зараз опрацьовується урядовцями та депутатами, не забезпечує належного соціального зростання та розвитку економіки. В ньому не враховані пропозиції профспілок, спрямовані на забезпечення достатнього рівня життя громадян, а саме – про необхідність підвищення, з урахуванням існуючих реалій, зарплат та прожиткового мінімуму, збільшення фінансування галузей освіти та охорони здоров’я, реструктуризації державних вугільних шахт, підприємств лісового господарства, належного забезпечення державних програм, зокрема, з виробництва сільськогосподарської техніки, оборонного замовлення, подальшого проведення реформ.

 

Изображение 1586

 

Через це, як зазначили у своєму рішенні члени Президії ФПУ, проект Держбюджету-2020 не відповідає не тільки вимогам чинного законодавства, а також міжнародним зобов’язанням України, а тому потребує доопрацювання.

Як повідомив заступник Голови ФПУ Олександр Шубін, з позицією ФПУ щодо проекту цього документу ознайомлені народні депутати – члени Комітетів Верховної Ради України з питань соціальної політки та бюджету. Пропозиції профспілок направлено профільним Міністерствам та відомствам, а відповідним департаментам Мінфіну доручено провести робочі зустрічі з профспілками з метою обговорення соціальних параметрів Держбюжету, тому робота в цьому напрямі не припиняється.

Не менш драматично складається ситуація навколо запланованих владою змін до існуючого трудового законодавства, яке планується переписати на користь бізнесу, у значній мірі позбавивши працівників їх соціальних прав та гарантій. Профспілки рішуче виступають проти такої форми «лібералізації» трудових відносин і заявляють, що перетворення трудівників на покірних і майже німих виконавців волі роботодавця, є неприпустимим у правовій державі, якою є Україна.

 

Изображение 1598

 

Президією прийнято Заяву, де пропонується спільне напрацювання положень нового Трудового кодексу за участю органів державної влади, профспілок і роботодавців, експертів та представників громадськості, а також з врахуванням багаторічної роботи, яка вже проведена в цьому напрямі, в тому числі за участю міжнародних організацій.

Підсумовуючи дискусію з цього питання Голова ФПУ Григорій Осовий поінформував про робочі зустрічі, що відбулись у нього з лідерами об'єднань організацій роботодавців і керівництвом парламентського Комітету з питань соціальної політики, та досягнутих домовленостях щодо узгодження позицій соціальних партнерів на етапі розробки змін до нового трудового законодавства. Було вирішено делегувати представників профспілок до робочих груп, які будуть розробляти проект нового Трудового Кодексу, а також запропоновано зареєструвати у Парламенті альтернативний проект цього важливого документу.

Ми за осучаснення трудового законодавства, але не за рахунок інтересів трудової людини, - заявили члени Президії ФПУ.

 

Изображение 1585

 

Напередодні Всесвітнього дня дій за гідну працю, який щорічно відзначається 7 жовтня, ухвалено Заяву Президії ФПУ, де наголошено на консолідації профспілкового руху для обстоювання в нашій країні принципів гідної праці та європейських норм життя. Від імені майже 5 мільйонів громадян, які є членами профспілок, ФПУ закликала владу розпочати соціальний діалог на всіх рівнях.

Президією також було розглянуто інші актуальні питання профспілкового життя:

- про форми взаємодії з органами державної влади на сучасному етапі;

- про роботу з молоддю, яка у лавах профспілок складає майже третину;

- про навчання членів профспілок та ін.

 

 Изображение 1615

Изображение 1561

 

Изображение 1592

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

СПІВЧУТТЯ

Мойсюк сумуємо

 

 

 

 

Федерація профспілок України, Профспілка працівників хімічних та нафтохімічних галузей промисловості України з глибоким сумом сповіщають, що на 78-му році пішов з життя Голова Профспілки Мойсюк Василь Сильвестрович.

 

* * *

 

У вересні цього року виповнилося 60 років трудової діяльності Мойсюка Василя Сильвестровича.

У кожної людини свій життєвий шлях. У Василя Сильвестровича Мойсюка момент формування своєї власної долі настав дуже рано. Дитинство припало на час німецької окупації, воєнного лихоліття, післявоєнних важків років. Шкільні роки промайнули швидко. Школу закінчив з хорошими оцінками, хотів якомога більше знати, всьому навчатися.

Технічне училище №9 у Києві, в яке поступив Василь Мойсюк відразу після середньої школи та закінчив на відмінно, стало для нього добрим стартом у виробниче доросле життя. Уже за рік він застосовував набуті знання на практиці на Київському комбінаті хімічного волокна. А ще через рік став помічником майстра і з головою поринув в усі тонкощі виробництва нової на той час продукції – капронового волокна.  

Здібного і допитливого юнака помітили на підприємстві й рекомендували на навчання в Київський технологічний інститут легкої промисловості. В інституті не тільки повністю віддався навчанню, а й залюбки займався громадською діяльністю. Обирався в профспілковий комітет, брав активну участь у студентському самоврядуванні. Диплом захистив на «відмінно».

Після закінчення інституту Василь Сильвестрович повернувся на комбінат, вже як начальник зміни, згодом став технологом, начальником цеху, начальником виробництва Київського обєднання «Хімволокно». За час роботи він став активним громадським діячем, займався розробкою новітніх технологій, раціоналізаторських пропозицій, винахідництвом, залучав до цієї діяльності інженерно-технічних працівників і робітників.

На рахунку Василя Сильвестровича 40 раціоналізаторських пропозицій, на які отримано свідоцтва, та 5 авторських свідоцтв на винаходи. Інформація про його наукові праці публікувалася у фахових журналах «Хімічні волокна», «Промисловість хімічних волокон», «Легка промисловість», «Хімічна промисловість України» та інших. Він зробив чималий внесок в удосконалення виробництва, поліпшення якості продукції та запровадження нових технологічних процесів.

Наукові розробки, винахідницька та раціоналізаторська робота Василя Сильвестровича були помічені й гідно оцінені. Вчена рада Української технологічної академії 24 лютого 2012 року присвоїла звання академіка Мойсюку Василю Сильвестровичу і дійсного члена-академіка відділення «Технологія полімерних матеріалів і виробів з них».

За високі досягнення у праці Василь Сильвестрович нагороджений орденами Трудового Червоного прапора, «Знак пошани», медалями. За розробку та впровадження у виробництво винаходів, новітніх технологічних процесів він удостоєний знака «Винахідник СРСР», «Відмінник хімічної промисловості СРСР». У 1969 році йому присуджено заохочувальну премію ХХIV Всесоюзного конкурсу за найкращу пропозицію з економії електричної і теплової енергії. У 1976 році за досягнуті успіхи в розвитку народного господарства СРСР нагороджений Бронзовою медаллю ВДНХ СРСР.

Так сталося, що трудова діяльність Василя Сильвестровича розподілилася майже порівну – на виробничу і громадську, профспілкову. Саме на профспілковій роботі проявилися кращі риси його життєвої позиції – служити людям, захищаючи їх права і інтереси, керуючись чинним законодавством, усталеними стандартами, моральними та етичними нормами.

У 1976 році колектив Київського комбінату «Хімволокно» обрав Василя Сильвестровича головою профспілкового комітету майже десятитисячної первинної профорганізації, яка була однією з найбільших і кращих у хімічній галузі, базової організації з вивчення і узагальнення досвіду роботи за всіма напрямами профспілкової роботи.

Своїм досвідом щодо вирішення багатьох життєвих питань Василь Сильвестрович щедро ділився на сторінках газет і журналів, на різних виробничих та профспілкових нарадах і конференціях завжди виступав з конкретними пропозиціями.

У 1986 році на Республіканській профспілковій конференції працівників хімічної і нафтохімічної промисловості Василя Сильвестровича обрали головою Українського республіканського комітету. У його житті настав вищий рівень відповідальності, розширилося коло обов’язків, кількість організацій, з якими потрібно працювати, налагоджувати зв’язки, бувати на багатьох засіданнях, конкретно виступати і порушувати наболілі для працівників галузі питання та домагатися виконання ухвалених рішень. Для вирішення усіх питань він керувався професіоналізмом, компетентністю, аргументованістю позиції і безкомпромісністю.

З набуттям Україною незалежності і переходом на ринкові умови господарювання відбувалися процеси роздержавлення і приватизації, зміни виробничого підпорядкування підприємств. Відбулися зміни і в діяльності профспілки, її реорганізовано в Профспілку працівників хімічних та нафтохімічних галузей промисловості України. Керівником Профспілки одностайно обрали Василя Сильвестровича Мойсюка.

Перед всеукраїнською профспілкою хіміків окреслились найгостріші соціально-економічні питання, які потрібно було негайно вирішувати через розвиток соціального діалогу, укладення з міністерствами і господарськими об’єднаннями галузевих угод, звернення до Уряду і вищих гілок влади.

Основними напрямами діяльності Профспілки стали: захист прав членів профспілки на працю і продуктивну зайнятість, заробітну плату, що забезпечувала б гідний рівень життя, на безпечні умови праці і охорону здоров’я, удосконалення організаційно-фінансової роботи, навчання і підвищення кваліфікації профспілкових працівників і активу тощо. З усіх цих питань Василь Сильвестрович мав позицію, сформовану Центральною Радою і профактивом, яку постійно озвучував на нарадах, зустрічах з керівниками держави та підприємств, соціальними партнерами.

Профспілкова діяльність Василя Сильвестровича не обмежувалася хімічними галузями. Він входив до складу Президії і Ради Федерації профспілок України, понад 20 років успішно очолював комісію Ради ФПУ з питань економічного захисту трудівників.        

Внесок Мойсюка Василя Сильвестровича у розвиток профспілкового руху в в Україні є неоціненний, він був висококваліфікованим фахівцем, здібним організатором, умілим і авторитетним керівником, чуйною і відповідальною людиною.    

 

 

У ці скорботні дні Федерація профспілок України, Центральна Рада Профспілки висловлюють щире, глибоке співчуття у зв’язку з тяжкою втратою родині покійного. Світла пам'ять про Василя Сильвестровича назавжди залишиться в наших серцях.

 

 

 

Федерація профспілок України

Профспілка працівників хімічних та нафтохімічних галузей промисловості України

 

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Жовтень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
  1 2 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31