09 жовтня 2019

Потрібен профспілковий проект Трудового Кодексу

Flag 2012 

 

До ФПУ надійшла Постанова Президії ЦК Атомпрофспілки «Про розробку нового проекту Трудового кодексу» з проханням врахувати позицію Профспілки у ході переговорів щодо проекту ТК з уповноваженими представниками Уряду та Верховної Ради України.

 

Атомпрофспілка закликає українські профспілки та їх об'єднання дійти згоди по розбіжностях, які дискутувались під час доопрацювання проекту Трудового кодексу (реєстр. № 0955) та внести через народних депутатів України профспілковий проект Трудового кодексу.

 

Постанова Президії ЦК Атомпрофспілки додається.

За повідомленням

сайту Атомпрофспілки

 


[ Детальніше... ]

Потрібен профспілковий проект Трудового Кодексу

Flag 2012 

 

До ФПУ надійшла Постанова Президії ЦК Атомпрофспілки «Про розробку нового проекту Трудового кодексу» з проханням врахувати позицію Профспілки у ході переговорів щодо проекту ТК з уповноваженими представниками Уряду та Верховної Ради України.

 

Атомпрофспілка закликає українські профспілки та їх об'єднання дійти згоди по розбіжностях, які дискутувались під час доопрацювання проекту Трудового кодексу (реєстр. № 0955) та внести через народних депутатів України профспілковий проект Трудового кодексу.

 

Постанова Президії ЦК Атомпрофспілки додається.

За повідомленням

сайту Атомпрофспілки

 


[ Детальніше... ]

Щоб не втратити довіру простих людей

 IMG 0602

 

У ході цьогорічного проведення профспілками в області Дня дій за гідну працю в Дубровиці відбувся Форум голів первинних профспілкових організацій району, учасники якого було обговорено тему «Соціальний діалог- показник ефективності взаємовідносин між працюючою людиною, роботодавцями та владою». Під дахом районної ради Форум зібрав   представників влади,роботодавців, керівників ОТГ, голів профспілкових освітянських   колективів, профспілчан – держслужбовців, медичних працівників, представників галузей культури, споживчої кооперації, сільгоспвиробників   та інших соціально-активних людей,яким не байдуже,яким буде профспілкових рух завтра і як конкретно ми профспілчани і можемо впливати на його активізацію та оновлення вже сьогодні.

Власне, з цього і почав Форум голова Федерації профспілок Рівненської області Микола Шершун, висвітливши у своєму вступному слові покрокові дії профспілок області у досягенні критеріїв гідної праці, у ході соціального діалогу в рамках виконання діючої та розроблення нової Територіальної угоди з соціально – економічних питань , залучення до активної співпраці з профспілками народних депутатів від Рівненщини, у збереженні існуючих і створенні за галузевим принципом нових профспілкових організацій в ОТГ,у розширенні інформпростору для висвітлення життя профспілок через традиційні друковані мас-медія і соціальні мережі в Інтернет.

 

IMG 0573

 

 

-Профспілкам в Україні надані широкі права для здійснення їх статутних повноважень,зокрема через контроль за дотриманням владою та роботодавцями законів Про профспілки ,Про працю,положень Генеральної ,галузевих,територіальних Угод, колективних договорів на місцях,зазначив він. - Треба тільки відповідально виконувати покладені на профактивістів у зв’язку з цим обов’язки ,щоб не втратити довіру простих людей,які вірять в силу профспілок, І бачать їх спроможність захистити права кожної працюючої людини.

Під час Форуму відбулось активне обговорення спільних дій профспілчан щодо активізації соціального діалогу в районі,поліпшення соціально-економічного захисту людей праці , справедливого розподілення бюджетних асигнувань,посилення ролі профспілок у у боротьбі проти порушень трудових і соціальних прав дубровичан.

У роботі Форуму взяли участь і виступили: заступник Голови Дубровицької райдержадміністрації - Павло Ващишин,заступник Голови Дубровицької районної ради – Олександр Задорожний.

 

IMG 0563

 

Свої пропозиції з трибуни форуму у його рішення внесли:Лобзун Олена, голова Дубровицької районної профспілкової організації працівників державних установ , начальник служби у справах дітей Дубровицької райдержадміністрації; Пінчук Богдан , голова профкому Осівського навчально-виховного комплексу; Давидюк Петро Петрович, голова обласної організації профспілки працівників культури; Островець Ірина , голова профкому Дубровицького ліцею; Роджин Тамара, голова профкому Колківського дитячого дошкільного заклад, Полюхович Олександра,голова профкому Сварицевицького НВК, Хлебович Федір, голова Миляцької ОТГ,Давидюк Петро,голова обласної організації профспілки працівників культури, Ромець Михайло, голова районної організаці профспілки працівників охорони здоров’я, Боровець Сергій, голова обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я,Твердюк Віра,голова районної організації профспілки працівників освіти і науки.

   Учасники Форуму ухвалили Резолюцію. Відбулось також урочисте підписання Тристоронньої угоди про співпрацю між соціальними партнерами Миляцької ОТГ.

Така ж угода раніше була підписана між соціальними партнерами у Висоцькій ОТГ.

 

IMG 0565

                                                                                                                        

 Тамара Стецюк

[ Детальніше... ]

АКТУАЛЬНЕ ІНТЕРВ’Ю. Володимир Ворох: «За молоддю - майбутнє профспілок»

 

IMG 7994

 

Члени Президії Федерації профспілок України на своєму засідання 4 жовтня серед інших важливих питань обговорили також стан роботи у ФПУ, її членських організаціях з молоддю, з якого виступив заступник Голови ФПУ Євген Драп’ятий. Із великим зацікавленням була заслухана також інформація голови Молодіжної ради ФПУ, голови Чернігівської обласної організації Профспілки працівників агропромислового комплексу України Володимира Вороха. З цього моменту, власне, і почалася наша бесіда.

 

- Володимир, Ви перший раз виступали перед членами Президії ФПУ в статусі голови Молодіжної ради. Про що Ви хотіли їх проінформувати?

 

- Розповів про діяльність Молодіжної ради за майже півроку, тобто з того дня, коли оновився її склад. Зараз у Молодіжної раді – 50 осіб, з них 28 – представники всеукраїнських профспілкових організацій, 22 – ті, кого делеговано територіальними профоб’єднаннями.

 

Першочерговими викликами для мене особисто і для профспілкової молоді є те, що, молодь недостатньо проінформовано про профспілки, їх діяльність, завдання. Дуже часто вона сприймає профспілки як організацію ще радянського періоду. Вважаю, що завдання Молодіжної ради та моя особисто – в інформаційному полі виграти цю битву і роз’яснити молодим людям, що таке профспілка і, що вона може дати їм, як захистити їх конституційні та трудові права, як вплинути на їх соціальний стан і розвиток.

 

Ми почали свою діяльність з того, що налагодили організаційну роботу. У нас є чітке розуміння того, що ми повинні працювати в правовому полі, відповідно чинного законодавства, відповідати сучасним вимогам. За ці майже півроку провели два засідання Виконавчого комітету Молодіжної Ради. Маємо теплі та продуктивні відносини з нашими зарубіжними колегами.

 

- А можна конкретний приклад?

 

- У червні цього року ми провели потужний тренінг для молоді при фінансової підтримки  Фонду ім. Фрідріха Еберта. 30 молодих людей зі всіх куточків України приїхали до Херсонської області, щоб отримати нові профспілкові знання, як потрібно діяти, щоб змінити ситуацію, краще, більш професійно пояснити свою позицію. Цікаво, що, крім самого навчального процесу, молодь побачила та почула ще деякі важливі речі – як вести себе в публічному просторі, проводити переговори з представниками влади, роботодавцями. Безумовно, родзинкою стала і така нова форма навчання, як квест із застосуванням новітніх інформаційних технологій, що поглиблюють комунікацію профспілок, органів державної влади і роботодавців.

 

Крім того, члени Молодіжної ради були учасниками молодіжної школи в Одесі. Це також новий формат і новий майданчик для спілкування молоді. На цю платформу запрошуються понад 50 активних, креативних молодих людей, які хочуть змінити профспілковий рух на краще.

 

- На засідання Президії ФПУ виносилося конкретне питання. Ви задоволенні його вирішенням?

 

- Я радий, що членів Президії цікавить питання, чим живе профспілкова молодь. Я намагався донести своє бачення, свої ідеї. Члени Президії ставили конкретні запитання, презентували свої думки, вносили пропозиції. Заступник голови Молодіжної ради Ольга Чабанюк проінформувала про проблеми студентської молоді і про те, як вони вирішуються. Ставилося також питання і про Молодіжний форум.

 

- Про що саме йдеться?

 

- На кінець цього року планується проведення Молодіжного профспілкового форуму. Наше завдання, поінформувати членів Президії, що нам потрібно для успішного проведення цього заходу, в якому форматі він відбудеться, і запросити до участі представників всеукраїнських профспілок і територіальних профоб’єднань до участі. Ми розраховуємо на підтримку федерації профспілок у цьому питанні.

 

- Як вирішилися на засіданні Президії важливі для розвитку молодіжного профспілкового руху питання?

 

- Питання включення голови Молодіжної ради до складу Президії ФПУ та щодо квоти молоді у виборних профспілкових органів було вирішено позитивно. Більшість членів Президії проголосувало за ці норми. Я, особисто вдячний, і думаю мене підтримають і члени Молодіжної ради, за розуміння та підтримку. Хочу виділити і позицію Президії ФПУ, яка закликала профспілкові органи на всіх рівнях активно залучати до роботи в них представників молоді.

Переконаний, що молодь буде брати більш активну участь в роботі виборних профспілкових органів, і це дасть новий імпульс для розвитку національного профспілкового руху.    

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

ФПУ – 29 років!

Изображение 1687

 

Урочисті збори трудового колективу апарату ФПУ спільно з ветеранами профспілкового руху, присвячені дню народження Федерації профспілок України, відбулись 8 жовтня у столичному Будинку профспілок.

 

У привітальному слові Голова ФПУ Григорій Осовий розповів про історію організації, її діяльність у період економічних криз, що пережила держава, починаючи з 90-х років, під час революцій. Він акцентував на досягненнях профспілок у боротьбі за підвищення державних соціальних стандартів і гарантій – мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму, за повернення зарплатних боргів, проведення соціального діалогу.

 

Изображение 1721

 

- Нам 29 років – це вже дорослий вік, - сказав профспілковий лідер, - однак, маючи здобутки, ми визнаємо, що перед ФПУ на сучасному етапі постає чимало викликів, тому нам потрібно відповідати вимогам часу, а головне – бути дієвим і результативними, а також солідарними у своїх діях.

Про це зазначено у Зверненні Президії ФПУ з нагоди Дня профспілок, - нагадав Голова і за поданням профспілкового комітету (голова Марія Гриценко) вручив працівникам апарату ФПУ нагороди: нагрудні знаки «Профспілкова відзнака» і «Профспілкова звитяга», Почесні Грамоти та Подяки Голови ФПУ.

 

Изображение 1632

 

У зустрічі взяли участь ветерани, які багато років своєї трудової діяльності присвятили захисту соціально-економічних прав та гарантій членів профспілок, і які відзначили цього року ювілей: Михайло Антонович Запольський – колишній секретар Укпрофради, Леонід Віталійович Демченко, Наталія Костянтинівна Назімова, Олександр Олександрович Піщейко, Світлана Григорівна Коробочка і Ангеліна Костянтинівна Яценко.

З нагоди заснування ФПУ і Дня дій за гідну працю поважним гостям було вручено нагороди та подарунки.

Отже, вітаємо, велика профспілкова родино!

 

 Изображение 1642

 

Изображение 1718

 

Изображение 1674

 

Изображение 1704

 

Изображение 1700

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

ФПУ – 29 років!

Изображение 1687

 

Урочисті збори трудового колективу апарату ФПУ спільно з ветеранами профспілкового руху, присвячені днь народження Федерації профспілок України, відбулись 8 жовтня у столичному Будинку профспілок.

 

У привітальному слові Голова ФПУ Григорій Осовий розповів про історію організації, її діяльність у період економічних криз, що пережила держава, починаючи з 90-х років, під час революцій. Він акцентував на досягненнях профспілок у боротьбі за підвищення державних соціальних стандартів і гарантій – мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму, за повернення зарплатних боргів, проведення соціального діалогу.

 

Изображение 1721

 

- Нам 29 років – це вже дорослий вік, - сказав профспілковий лідер, - однак, маючи здобутки, ми визнаємо, що перед ФПУ на сучасному етапі постає чимало викликів, тому нам потрібно відповідати вимогам часу, а головне – бути дієвим і результативними, а також солідарними у своїх діях.

Про це зазначено у Зверненні Президії ФПУ з нагоди Дня профспілок, - нагадав Голова і за поданням профспілкового комітету (голова Марія Гриценко) вручив працівникам апарату ФПУ нагороди: нагрудні знаки «Профспілкова відзнака» і «Профспілкова звитяга», Почесні Грамоти та Подяки Голови ФПУ.

 

Изображение 1632

 

У зустрічі взяли участь ветерани, які багато років своєї трудової діяльності присвятили захисту соціально-економічних прав та гарантій членів профспілок, і які відзначили цього року ювілей: Михайло Антонович Запольський – колишній секретар Укпрофради, Леонід Віталійович Демченко, Наталія Костянтинівна Назімова, Олександр Олександрович Піщейко, Світлана Григорівна Коробочка і Ангеліна Костянтинівна Яценко.

З нагоди заснування ФПУ і Дня дій за гідну працю поважним гостям було вручено нагороди та подарунки.

Отже, вітаємо, велика профспілкова родино!

 

 Изображение 1642

 

Изображение 1718

 

Изображение 1674

 

Изображение 1704

 

Изображение 1700

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Інформація про стан соціально-трудових відносин, колективні трудові спори (конфлікти) в Україні у вересні 2019 року

cropped-cropped-baner3


Упродовж січня - вересня 2019 року в результаті заходів, здійснених Національною службою посередництва і примирення у ході сприяння вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів) (далі – КТС(К)) та запобігання їх виникненню, погашено заборгованість із виплати заробітної плати в сумі майже 406,2 млн. грн. від залишку загальної суми боргу (842,7 млн. грн.), що стала основною причиною виникнення спорів та конфліктних ситуацій.

За цей період Службою проведено 3723 примирних процедури, спрямованих на сприяння вирішенню КТС(К) та запобігання їх виникненню, зокрема, 3524 узгоджувальних зустрічей, 183 засідання примирних комісій та 16 засідань трудових арбітражів.

 

Детальніше

 

Управління соціального діалогу та

колективно - договірного регулювання

[ Детальніше... ]

Молодіжною Радою ФПУ проведено флешмоб під гаслом “Працюємо в Україні, будуємо свою державу”. (Фоторепортаж Укрінформу).

1570444729-8025

 

З нагоди Всесвітнього дня дій за гідну працю 7 жовтня на столичному майдані Незалежності Молодіжною Радою Федерації профспілок України  проведено флешмоб під гаслом “Працюємо в Україні, будуємо свою державу”.

(Фоторепортаж Укрінформу).

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Профспілкові юристи підвищують кваліфікацію

20191008 094032 resized

 

7 жовтня 2019 року в Федерації профспілок України розпочався тижневий семінар з підвищення кваліфікації правових (головних правових) інспекторів праці та громадських інспекторів праці з числа спеціалістів з правових питань, а також юрисконсультів членських організацій ФПУ.

 

Таке навчання проводиться щорічно згідно з Планом роботи ФПУ та відповідно до Порядку навчання інспекторів праці профспілок.

В день відкриття семінару інспектори праці профспілок активно залучилися до флешмобу, який проводився Федерацією на Майдані незалежності з нагоди відзначення Всесвітнього дня дій за гідну працю, а також взяли участь у зустрічі профспілкового активу з головою комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галиною Третьяковою.

Також в перший день профспілкові юристи ознайомилися з правовими аспектами реалізації права на доступ до публічної інформації та практичними аспектами захисту персональних даних, про що їх повідомили досвідчені фахівці Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Олексій Кабанов та Юлія Боровська.

 

20191008 160335 resized

 

8 жовтня 2019 року з професійним святом - Днем юриста учасників семінару привітав Голова ФПУ Григорій Осовий, який інформував їх про основні напрямки та завдання правозахисної діяльності профспілок в ситуації, яка склалася в Україні, та побажав успіхів в професійній діяльності.

З системою безоплатної правової допомоги в Україні семінаристів ознайомила начальник управління забезпечення доступу до правової допомоги Наталія Марчук - колега з Координаційного центру з надання правової допомоги, з яким ФПУ нещодавно уклала Меморандум про співпрацю.

Технологіями оперативної комунікації за допомогою соціальних мереж та месенджерів а також секретами ефективних публічних виступів та комунікацій поділився з інспекторами праці керівник Центру освіти дорослих «Перспектива» НМЦ профспілок з Чернігова Віталій Копиш.

Про особливості діяльності Державної служби України з питань праці в сучасних умовах, напрямах співпраці з інспекторами праці профспілок профспілкових юристів ознайомив директор департаменту з питань праці Держпраці Ігор Дегнера. Учасники семінару активно обговорили проблемні питання поєднання державного та громадського контролю за додержанням законодавства про працю.

Попереду ще три дні навчання, наповнених новою інформацією, а також обміну практичним досвідом з питань правозахисної діяльності. Бажаємо колегам успіху!

 

20191007 125100 resized

 

                                                                Департамент правового захисту

 

[ Детальніше... ]

Схвалення Меморандуму про співпрацю

memor4

 

8 жовтня Об'єднанням профспілок Харківської області та Представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в східних областях України укладено меморандум про співпрацю.

 

Ця подія відбулася відповідно до Статуту Об'єднання профспілок Харківської області та на виконання п.п.1 п.29 Заходів з реалізації Стратегії діяльності Федерації профспілок України на Меморандум, 2016-2021 роки «Європейський вибір».

Підписуючи Меморандум, Голова ОПХО Сергій Тесленко відзначив, що завдання сторін – спільне, це - захист соціально-економічних і правових інтересів громадян. Він висловив впевненість, що така співпраця обов’язково принесе позитивні результати.

Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в східних областях України Сергій Красноперов розповів присутнім, що сфера компетенції українського омбудсмана є досить широкою. Оскільки в законі немає жодних винятків щодо поширення юрисдикції Уповноваженого на конкретних посадових осіб, то предметом його контролю є діяльність усіх посадових та службових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування. Він також підкреслив, що в кожній області України створено громадські приймальні Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, які забезпечують реалізацію своїх повноважень у сфері здійснення парламентського контролю за дотриманням прав людини і громадянина на регіональному рівні. Сторони висловили взаємну повагу та бажання спільно працювати заради недопущення порушень конституційних прав працівників.

Виконком ОПХО доручив апарату Об'єднання профспілок Харківської області розробити план заходів щодо забезпечення виконання зазначеного Меморандуму.

 

memor4

 

memor1

 

 

memor2

 

Об'єднання профспілок Харківської області

 

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Жовтень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31