17 жовтня 2019

Новий імпульс співпраці

А1

Продовжується плідна співпраця Федерації профспілок Черкаської області з Головним територіальним управлінням юстиції регіону .

На семінарі для начальників юридичних відділів райдержадміністрації, юрисконсультів структурних підрозділів облдержадміністрації, виконавчих комітетів районних, міських рад 16 жовтня голова Федерації профспілок Черкаської області Петро Шевченко розповів про діяльність Федерації профспілок України та області, позицію профспілок щодо формування державного бюджету наступного року, до державної політики трудових відносин, програм зайнятості населення. Учасників семінару турбує ситуація щодо скорочення працівників виконавчих органів влади та можливостей виконання функцій вивільнених працівників, виплати їм передбачених законодавством компенсацій, рівень заробітних плат державних службовців.

 

А2

 

Федерація профспілок Черкаської області 

[ Детальніше... ]

Профспілки Києва відзначили день боротьби з бідністю

ак9 1

 

З нагоди Міжнародного дня боротьби з бідністю 17 жовтня 2019 року Профспілки міста Києва провели соціальну профспілкову акцію під гаслом: «Підтримай ветерана праці».

 

         У 10 районах міста Києва, в мережі ЕКО – маркет, відповідальні працівники Київської міськпрофради (Голова - Валентин Мельник) разом з волонтерами надавали матеріальну допомогу людям похилого віку у придбанні продуктових наборів та можливість отримання додаткової знижки згідно «Соціальної картки члена профспілок.

         Профспілки переконані, що боротьба за ліквідацію бідності – один із головних моральних викликів нашого часу, тому вони привертають увагу суспільства до проблем непрацюючих пенсіонерів, які опинилися в скрутному становищі. Цивілізоване суспільство – це суспільство для всіх віків і спільними зусиллями цілком можливо забезпечити, щоб наше життя було більш якісним та повноцінним, різноманітним і приносило радість.

 

ак8

 

ак2

 

ак5

 

ак

 

 Управління організаційно-інформаційної роботи

Київської міськпрофради

[ Детальніше... ]

Профспілки за будь-яких обставин захищатимуть трудове законодавство в інтересах людини праці

3781

 

16 жовтня на засіданні Генеральної ради МКП, яка об’єднує у своїх лавах понад 207 мільйонів членів в усьому світі виступив віце-президент МКП, Голова ФПУ Григорій Осовий.

 

У своєму виступі він загострив питання щодо наступу української влади на трудове законодавство. На наше переконання, зазначив лідер українських профспілок, цей процес важко назвати реформою, адже докорінна зміна системи взаємовідносин найманого працівника і роботодавця, має передбачати вдосконалення законодавства, враховуючи баланс інтересів обох сторін. Плануючи залишити в державній власності всього 5 відсотків підприємств, коли головним роботодавцем стане приватний підприємець, держава мала би застосувати допоміжні запобіжники, які б стримували намагання збільшувати прибуток за будь яку ціну. Бездумна лібералізація трудових відносин задля створення максимально сприятливих умов для іноземних  інвесторів і транснаціональних компаній хибний шлях,  що призведе до витіснення національних виробників і фермерів з вітчизняного ринку, які менш конкурентоздатні. Отже до закриття робочих місць і масових вивільнень працівників.

Тому будь-які заяви щодо необхідності розширення прав роботодавців у нових умовах це шлях у глухий кут, а при найнижчих зарплатах в Європі до багаторазового прискорення міграції. Спрощення трудових відносин, про необхідність чого заявляє влада, це шлях до руйнування ринку праці, прогресуючого зростання нерівності, яка обов’язково спровокує масштабні виступи трудящих.

Підтримка у першому читанні законопроекту №1233 "Про внесення змін до Кодексу законів про працю (щодо усунення норм, які порушують права і законні інтереси роботодавців)", розв’язує руки роботодавцям, які перестануть рахуватися з трудовим законодавством. Адже загроза платити "великі" штрафи існує тільки для порушників законодавства. Роботодавці, що діють у рамках законодавства і не порушують законні права найманих працівників, не платитимуть штрафи.

Григорій Осовий жорстко розкритикував заяви окремих представників української влади щодо змін у трудовому законодавстві, які пропонуються за вказівками міжнародних організацій, що не мають ніякого до нього відношення, і не базуються на коментарях МОП до відхиленого партією влади проекту трудового кодексу, який пройшов перше читання.

Серед питань, що розглядалися також були криза зайнятості, криза на ринку праці, криза заробітної плати.

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

17 жовтня - Міжнародний день боротьби з бідністю

864555 w 300

 

Генеральна Асамблея ООН своєю Резолюцією від 22 грудня 1992 року оголосила 17 жовтня Міжнародним днем боротьби з бідністю та закликала всі держави присвячувати цей День пропаганді і проведенню заходів, пов’язаних з ліквідацією злиднів та бідності.

 

У світі, який характеризується безпрецедентним рівнем економічного розвитку, технологій та фінансових ресурсів, морально неприйнятним є те, що мільйони людей все ще живуть в умовах крайньої бідності. Бідність – це не лише економічне питання, це, скоріше, багатовимірне явище, яке включає низький дохід та відсутність можливостей для гідного життя.

Викорінення бідності, боротьба з нерівністю та захист прав кожної людини є першочерговим завданням Цілей сталого розвитку (2015–2030), затверджених на Саміті ООН у вересні 2015 року.

Сьогодні боротьба з бідністю в Україні залишається вкрай важливим та актуальним питанням, обумовленим загостренням соціально-економічної ситуації в країні, що супроводжується погіршенням матеріального становища переважної частини населення, що, як наслідок, значно стримує розвиток України.

Скорочення бідності та посилення соціальної єдності, впровадження в Україні європейських стандартів життя та вихід України на провідні позиції у світі задекларовано у стратегічних програмних документах країни – Угоді про Асоціацію між Україною та ЄС, Стратегії подолання бідності до 2020 року.

Однак, сьогодні державна соціальна політика далека від конституційних норм – в її основу замість суспільно-прийнятних державних соціальних стандартів гідного життя і гідної праці покладено ідею соціальних мінімумів виживання, що призводить до поширення бідності українських громадян (за даними Мінсоцполітики рівень бідності серед працюючих у 2018 році за відносним критерієм склав 18,8%).

Так, у проекті Державного бюджету України на 2020 рік в основу розрахунків соціально-економічних показників Урядом закладено темпи зростання основних державних соціальних стандартів та гарантій, які не відповідають ані вимогам національного законодавства, ані міжнародним зобов’язанням України, ані домовленостям Сторін соціального діалогу у Генеральній угоді на 2019-2021 роки. Зокрема, передбачається встановити прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2020 року у розмірі 2 102 грн, що вже сьогодні в 2,2 рази менше за його фактичний розмір, розрахований Мінсоцполітики у цінах серпня 2019 року (4722 грн), а на початок 2020 року це співвідношення ще збільшиться.

Також урядовці пропонують передбачити мінімальну зарплату меншу від очікуваного фактичного прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а саме – 4723 гривень.

Рівень української зарплати досі не наблизився до європейського рівня, а оплата праці в більшості галузей бюджетної сфери України продовжує залишатися нижчою за середню заробітну плату по економіці. При цьому, не вирішено проблему необґрунтованої нерівності в оплаті праці керівників і працівників підприємств.

Не вирішується і проблема заборгованості з виплати заробітної плати, яка постійно зростає і станом на 1 вересня ц.р. вже сягнула 2,8 млрд грн, з яких більше 1,6 млрд грн – борги економічно активних підприємств.

Зростання заборгованості з виплати заробітної плати, що відбувається на фоні знецінення трудових доходів та заощаджень внаслідок підвищення цін та житлово-комунальних тарифів, спричиняє зниження рівня життя працюючого населення та їх сімей, прирікає наших громадян на бідність, призводить до загострення соціальної напруги у трудових колективах і регіонах.

Через низький рівень зарплати та соціального забезпечення в Україні чисельність легально працюючих скоротилася до 10,3 млн осіб, на утриманні яких 11,3 млн пенсіонерів. Близько 6 млн громадян виїхали на заробітки у зарубіжні країни. В той же час українська економіка вже зараз потерпає через брак кваліфікованих кадрів. Біля 4 млн зайнято в «тіні». Ця категорія громадян не сплачує податки, страхові внески. У зв’язку з цим, Державний бюджет, Пенсійний фонд та фонди соціального страхування недоотримують значні кошти, що впливає на рівень пенсійного забезпечення, розміри страхових виплат та обсяг наданих соціальних послуг, пенсіонери залишаються найбіднішим прошарком населення.

Головні завдання, над якими послідовно працює Федерація профспілок України, – збереження і створення нових робочих місць, підвищення гарантій в оплаті праці, ліквідація явища заборгованості з виплати заробітної плати, створення безпечних умов праці, захист працівників від усіх форм дискримінації. І сьогодні, в цей кризовий період, на думку профспілок, наріжним каменем у відродженні економіки, зростанні добробуту працівників, подоланні бідності є гідна праця, а соціально відповідальна політика держави має стати запорукою суспільного спокою та злагоди у країні.

Федерація профспілок України закликає владу та соціальних партнерів докласти спільних зусиль для забезпечення європейських стандартів якості життя та вирішення найгостріших соціально-економічних питань.

ФПУ

[ Детальніше... ]

Профспілки добиваються збільшення фінансування вугільної галузі

630 360 1522756863-8175 2

 

У відповідь на пропозиції СПО об’єднань профспілок до законопроекту «Про Державний бюджет України на 2020 рік» Міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель поінформував, що очолюване ним Міністерство подало до Мінфіну бюджетні запити щодо збільшення наступного року фінансування вугільної галузі по всіх програмах і напрямках діяльності державних вугледобувних підприємств.

На зустрічі Міністра з представниками галузевих вугільних Профспілок 1 жовтня ц.р. називався визначений Міністерством енергетики та захисту довкілля обсяг бюджетного фінансування вугільної галузі на наступний рік у сумі 13 млрд. 45 млн. 366,3 тис. гривень, тоді як Мінфін пропонує на ці цілі у проекті Держбюджету-2020 - лише 2 млрд. 947 млн. 451,2 тис гривень (22,6% від необхідних витрат).

 За повідомленням сайту Профспілки працівників вугільної промисловості України, на цьому наголошувалось у Зверненні ЦК Профспілки до Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука 10 жовтня ц.р., а також йшлося про необхідність розроблення і реалізації комплексної Програми забезпечення роботи та розвитку вугледобувних підприємств на наступні роки.

Реакцією на активні дії профспілок стало схвалення Урядом 12 жовтня змін до Держбюджету на поточний рік та виділення 1 млрд. гривень на зарплату шахтарів. Схвалені Урядом зміни мають бути невідкладно передані на розгляд до Верховної Ради України.

 

 222

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

АКТУАЛЬНИЙ КОМЕНТАР. Щодо цін на продукти харчування

safe image

 

Олег Пендзин, керівник департаменту апарату ФПУ з питань економічного розвитку та ціноутворення, член Економічного дискусійного клубу прокоментував «Обозревателю» тему цін на продукти харчування.

Ефір - 16 жовтня 2019 року.

 

Відео можна переглянути тут.

Прес-центр ФПУ

 

 

[ Детальніше... ]

ВІТАЄМО!

Паламарчук

 

 

Федерація профспілок України вітає Нелю Анатоліївну Паламарчук голову Федерації профспілок Житомирської області, з ювілейним днем народження.

Щиро зичимо щастя, радості, міцного здоров’я, невичерпної енергії, нових трудових здобутків та успіхів у всіх добрих починаннях!

ФПУ

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Жовтень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31