24 жовтня 2019

БОРОТЬБА ПРОФСПІЛОК З НЕЗАДЕКЛАРОВАНОЮ ПРАЦЕЮ ПРОДОВЖИТЬСЯ!

 

А10 

 

У грудні 2019 року завершується Проект ЄС-МОП «Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці і подолання незадекларованої праці», який впроваджено в Україні із липня 2017 року. Як соціальні партнери ФПУ, її членські організації активно залучалися до реалізації цього Проекту.

Зокрема, представники ФПУ, членських організацій брали участь у розробці проекту Національного плану дій із подолання незадекларованої праці в Україні, підготовленого в рамках зазначеного Проекту.

У жовтні-грудні 2018 року правові інспектори праці профспілок брали участь у тренінгу для тренерів «Навчання практичним методам інспекційних відвідувань для виявлення і подолання незадекларованої праці (НП) та ефективним навичкам міжособистісного спілкування».

Протягом 2017 – 2019 років профспілковці долучалися до інформаційно-роз’яснювальних заходів територіальних органів Держпраці щодо переваг офіційного працевлаштування та негативних наслідків у разі використання праці без оформлення для працівників та суб’єктів господарювання.

З цієї тематики фахівцями апарату ФПУ та її членських організацій проводилися численні навчальні семінари і «круглі столи» для профспілкового активу, надавалися роз’яснення у профспілкових ЗМІ та під час інтернет-конференцій на сайтах, здійснювалися виступи на місцевих радіо.

У визначеному законодавством порядку правові інспектори праці профспілок також брали участь у контрольних заходах, спрямованих на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення, та у відвідуваннях підприємств з метою профілактики правопорушень та інформування роботодавців і працівників про переваги офіційного працевлаштування, які здійснювалися Держпраці.

Активну участь у роботі з протидії незадекларованій праці брали профспілкові організації Професійної спілки працівників агропромислового комплексу України, Профспілки працівників освіти та науки України, Профспілки будівництва та промбудматеріалів України, Профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України, Профспілки працівників автомобільного та сільського господарського машинобудування України, Всеукраїнської профспілки працівників та підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг, Профспілки працівників зв'язку України.

До роботи також активно долучалися фахівці Тернопільської обласної ради професійних спілок, Об’єднання профспілок Львівщини, Миколаївської обласної ради профспілок, Федерації професійних спілок Волинської області, Федерації професійних спілок Рівненської області, Об’єднання профспілок, організацій профспілок у м. Києві «Київська міська рада профспілок», Федерації профспілок Одеської області, Івано-Франківської обласної Ради профспілок, Об'єднання профспілок Харківської області.

У зв’язку із завершенням Проекту ЄС-МОП «Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці і подолання незадекларованої праці» 22 жовтня ц.р. експерт з незалежної оцінки Проекту п. Тома Вассер зустрівся з представниками Федерації профспілок України та Конфедерації вільних профспілок України: головою Профспілки працівників агропромислового комплексу України Світланою Самосуд, головою Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України Василем Андреєвим та його заступницею Катериною Клименко, керівником департаменту охорони праці - головним технічним інспектором праці апарату ФПУ Юрієм Андрієвським, заступником керівника департаменту правового захисту – заступником головного правового інспектора праці апарату ФПУ Іриною Сидоряк, завідувачкою відділу технічної інспекції праці департаменту охорони праці апарату ФПУ Тетяною Горюн, а також з заступниками Голови КВПУ Петром Тулеєм та Володимиром Давиденко.

Учасники зустрічі високо оцінили результати Проекту, навели приклади ефективного залучення до нього профспілок, підтвердили необхідність продовження протидії незадекларованій праці в Україні, висловили своє бачення щодо посилення правопросвітницької роботи з цієї тематики в трудових колективах та серед населення. Зокрема, застосування в проведенні цієї роботи сучасних технологій, що прийнятні та звичні для молодих громадян, які тільки розпочинають трудову діяльність.

Результати оцінювання поточного проекту будуть взяті до уваги під час реалізації наступного трирічного Проекту МОП за фінансуванням ЄС «На шляху до безпечної, здорової і задекларованої праці в Україні», що має розпочатися у січні 2020 року, до якого профспілки готові активно долучатися.

 

                                                                  Департамент правового захисту

 

 

А14

 

 

А12

 

А13

 

 

 

[ Детальніше... ]

АКТУАЛЬНО. Григорій Осовий: «В основі зростання пенсій і зарплат мають бути зростання економічних показників та дотримання соціальної справедливості»

ПЕНС

 

Нам потрібно глобально дивитись на те, що треба зробити в економіці для того, щоб вона працювала продуктивно, щоб люди отримували гідну заробітну плату і частка, яку вони спрямовували б на майбутню пенсію,  була б достатньої для забезпечення її гідного рівня. Це стратегічний, магістральний шлях, іншого просто немає. Про це заявив Голова СПО об’єднань профспілок, Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий, виступаючи на Тристоронній зустрічі з питань майбутнього пенсійної системи України, що відбулася 24 жовтня в Києві.

    

Профспілковий лідер наголосив, що, крім економічного зростання, нам потрібне дотримання принципу соціальної справедливості при розподілі цього економічного зростання через розмір єдиного соціального внеску.

"Що стосується відновлення соціальної справедливості, звичайно, необхідно прожитковий мінімум , який об’єктивно розраховується для непрацездатної особи, ставити в основу формування пенсійної системи і пенсійних виплат, - зазначив Голова ФПУ. - . Якщо ми цього не зробимо, то завжди будемо запитувати: а чому така низка пенсія? Як і в питанні з розміром зарплати. Сподіваюся, що нова команда, яка прийшла до влади, розуміє, що люди протестували на майданах насамперед проти несправедливості. Якщо ми цю справедливість будемо відновлювати, довіра і допомога у проведенні реформ з боку українського суспільства буде забезпечена».

 

Трансляцію зустрічі та виступ Голови ФПУ Григорія Осового можна подивитися тут: https://www.facebook.com/sergiy.savchuk.7/videos/10212331235555457/?fref=mentions&__xts__[0]=68.ARCL64qNm-lGQTlZQf0Odt7MMJhsST1wAnfxgxT1dluC8vEesLwq3M1IuyKdk2YeKlvZ937Qk8CGoId-la6XctA2WLA9LGiDEwwjxpk-wjAaIwqI42CP6UVe8TPz7gWBjVFJI7gHa1yN_biDXUEHQwjslnNIQNkZCHlx7wvg8QQNyYSN_VxRIve3xGvkIodRiUjjGOiVRAlv02gvwmPK3LY68wyxV4K-6a4RbBmG7LRpAq4dQI3lVlMPeuLrhV038kFVNGqIky1GYNffTq2xDK9QqtI_k0oqBWin70dDr-vqnYVeMP06koWWf-S-L3Kd5STIHghmqdxLEhJXjW_QZlOL28_r7MuTaZb6&__tn__=K-R

 

 

  

Прес-центр ФПУ

 

 

ПЕНС1

 

ПЕНС2

 

 

ПЕНС3

 

 

ПЕНС4

 

 ПЕНС5

[ Детальніше... ]

Профспілки вимагають відновити соціальну справедливість

 

А22

 

У четвер, 24 жовтня, у прес-центрі інформаційного агентства «Інтерфакс-Україна» відбулася прес-конференція на тему «Блокування виплат єдиного соціального внеску. Як людям отримати соціальні виплати на підприємстві з арештованими рахунками?».

 

Про критичну ситуацію з блокуванням рахунків ПрАТ «Сєвєродонецьке об'єднання Азот», ПАТ «Азот» (Черкаси), ПрАТ «Рівнеазот», АТ «Луганськгаз» і про складність механізмів фінансових розрахунків між ДФС з підприємствами із заарештованими рахунками представників ЗМІ проінформували заступник голови Федерації профспілок України, голова правління Фонду соціального страхування України Володимир Саєнко; голова Федерації профспілок Луганської області, голова профспілкового комітету ПрАТ «Сєвєродонецьке об'єднання Азот» Валерій Черниш; заступник директора з економіки шахти ім. Мельникова; представник ПАТ «Лисичанськвугілля», член профспілки працівників вугільної промисловості України Вадим Лейба.

 

На жаль, на прес-конференції так і не зявилися  голова Державної податкової служби України Сергій Верланов; в. о. начальника Офісу великих платників податків ДПС Оксана Нечепорук; голова правління Пенсійного фонду України Євген Капінус, яких було запрошено для участі в обговоренні цього актуального питання.

 

Прес-центр ФПУ

 

Трансляцію прес-конференції дивиться тут:

 

https://www.youtube.com/watch?v=2Y3611M3kQU&fbclid=IwAR0TRSiriKHuYls5NBoJzuo1r8ZLBgkYJE9Zj8yMBkmTw6alYNsHxwbxCyU

 

А6

 

А4

 

А5

 

 а3

 

[ Детальніше... ]

ПРОФСПІЛКА АВТОТРАНСПОРТНИКІВ ЗАКАРПАТТЯ ТУРБУЄТЬСЯ ПРО ВЕТЕРАНІВ ГАЛУЗІ

P1180854

 

 

До професійного свята – Дня автомобіліста та дорожника Закарпатська обласна організація профспілки працівників автотранспорту та шляхового господарства за традицією провела зустріч з ветеранами автомобільного транспорту, в організації якої значну допомогу надало ПрАТ «Закарпатавтотранс».

Зустріч у формі круглого столу проходила на базі оздоровчого комплексу «Водограй» в селищі Чинадієво Мукачівського району (директор Наталія Собеніна).

Вітаючи ветеранів, голова обласної організації галузевої профспілки Олександр Воронін та представник ПрАТ «Закарпатавтотранс», ветеран автомобільного транспорту Мікловш Коссей подякували їм за багаторічну сумлінну працю, відзначивши їх роль у становленні автомобільної галузі нашого краю. Олександр Воронін вручив ветеранам нагороди.

Ветерани галузі Михайло Данайканич, Василь Лешко, Ярослав Фейцарук з Мукачева,  Григорій Анацький з Ужгорода, Віктор Коробов з Хуста та інші тепло і зворушливо поділилися своїми спогадами про трудову діяльність, організацію відпочинку й оздоровлення автотранспортників та членів їх сімей, яку протягом багатьох років проводила обласна галузева профспілка спільно з керівниками та профспілковими організаціями автотранспортних підприємств області.

На зустрічі було відзначено роботу одного з кращих оздоровчих закладів нашого краю – оздоровчого комплексу «Водограй». За підсумками оздоровлення дітей влітку 2019 року і особистий внесок у проведення цієї роботи директор комплексу Наталія Собеніна нагороджена Почесною грамотою Закарпатської облпрофради (голова Володимир Фленько), яку їй вручив голова облорганізації профспілки, член президії облпрофради Олександр Воронін.

На фото:

- під час нагородження (зліва направо): Ярослав Фейцарук, Олександр Воронін, Василь Лешко, Михайло Данайканич, Мікловш Коссей.

- голова обласної організації профспілки автотранспортників Олександр Воронін вручає нагороду облпрофради за успіхи в оздоровленні дітей директору оздоровчого комплексу "Водограй" Наталії Собеніній.

- фото на згадку. 

 

P1180853

 

P1180849

              

                                                                                  

 

Фото автора

 

Сергій Баранчиков,

завідувач відділу організаційно-гуманітарної роботи

Закарпатської облпрофради

[ Детальніше... ]

ЗАЯВА ПРЕЗИДІЇ КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ПРОФСПІЛОК ЩОДО ПРОЕКТУ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ НА 2020 РІК

 

logo

 

 

Ратифікувавши Конвенції Міжнародної організації праці № 117 про основні цілі та норми соціальної політики та № 131 про встановлення мінімальної заробітної плати, підписавши Програму Гідної праці МОП для України на період 2016–2019 років, влада України підтвердила свою готовність до забезпечення гідної праці та достатнього рівня життя населенню України з метою досягнення заможного європейського майбутнього.
На жаль, як і в минулі роки, у проекті Державного бюджету України на 2020 рік Уряд знову порушує конституційні права людини на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім’ї. Темпи зростання основних державних соціальних стандартів та гарантій, закладені Урядом України в проекті, не відповідають вимогам національного законодавства, міжнародним зобов’язанням України, домовленостям Сторін соціального діалогу в Генеральній угоді на 2019-2021 роки.

Занижено посадовий оклад працівника І тарифного розряду ЄТС, без достатньої державної підтримки залишаються підприємства і працівники низки галузей, що не дозволить погасити існуючу заборгованість з виплати заробітної плати працівникам через недостатність обігових коштів і провокуватиме її зростання.

Київська міська рада профспілок наполягає на врахуванні при доопрацюванні проекту Держбюджету–2020 профспілкових пропозицій, насамперед, щодо встановлення з 1 січня 2020 року:

- розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, розрахованого у відповідності до національного законодавства та міжнародних зобов’язань України, зокрема Конвенції МОП № 117 (з урахуванням витрат на придбання або оренду житла, медичне обслуговування, освіту та прогнозного індексу споживчих цін), на рівні не менше 5640 грн;
- мінімальної заробітної плати у розмірі не менше 7276 грн;
- посадового окладу (тарифної ставки) працівника І тарифного розряду ЄТС на рівні фактичного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб для розрахунку розмірів посадових окладів за всіма тарифними розрядами ЄТС з відповідним зростанням фонду оплати праці.

Профспілки столичного регіону закликають владу забезпечити виконання взятих на себе зобов’язань та не допустити подальшого поглиблення бідності в Україні через закріплення у Державному бюджеті України на 2020 рік занижених соціальних стандартів та гарантій, а також обмеження видатків галузям, які визначені пріоритетними та які є надважливими для економіки України (освіта, охорона здоров’я, вугільна промисловість тощо). Адже головний обов’язок влади – забезпечити реалізацію конституційних прав громадян на достатній рівень життя на основі соціальної справедливості та розбудови економіки країни.

 

 

Схвалено Президією Київської міськпрофради 22.10.2019

[ Детальніше... ]

ЗАЯВА ПРЕЗИДІЇ КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ПРОФСПІЛОК ЩОДО ПРОЕКТУ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ НА 2020 РІК

 

logo

 

 

Ратифікувавши Конвенції Міжнародної організації праці № 117 про основні цілі та норми соціальної політики та № 131 про встановлення мінімальної заробітної плати, підписавши Програму Гідної праці МОП для України на період 2016–2019 років, влада України підтвердила свою готовність до забезпечення гідної праці та достатнього рівня життя населенню України з метою досягнення заможного європейського майбутнього.
На жаль, як і в минулі роки, у проекті Державного бюджету України на 2020 рік Уряд знову порушує конституційні права людини на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім’ї. Темпи зростання основних державних соціальних стандартів та гарантій, закладені Урядом України в проекті, не відповідають вимогам національного законодавства, міжнародним зобов’язанням України, домовленостям Сторін соціального діалогу в Генеральній угоді на 2019-2021 роки.

Занижено посадовий оклад працівника І тарифного розряду ЄТС, без достатньої державної підтримки залишаються підприємства і працівники низки галузей, що не дозволить погасити існуючу заборгованість з виплати заробітної плати працівникам через недостатність обігових коштів і провокуватиме її зростання.

Київська міська рада профспілок наполягає на врахуванні при доопрацюванні проекту Держбюджету–2020 профспілкових пропозицій, насамперед, щодо встановлення з 1 січня 2020 року:

- розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, розрахованого у відповідності до національного законодавства та міжнародних зобов’язань України, зокрема Конвенції МОП № 117 (з урахуванням витрат на придбання або оренду житла, медичне обслуговування, освіту та прогнозного індексу споживчих цін), на рівні не менше 5640 грн;
- мінімальної заробітної плати у розмірі не менше 7276 грн;
- посадового окладу (тарифної ставки) працівника І тарифного розряду ЄТС на рівні фактичного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб для розрахунку розмірів посадових окладів за всіма тарифними розрядами ЄТС з відповідним зростанням фонду оплати праці.

Профспілки столичного регіону закликають владу забезпечити виконання взятих на себе зобов’язань та не допустити подальшого поглиблення бідності в Україні через закріплення у Державному бюджеті України на 2020 рік занижених соціальних стандартів та гарантій, а також обмеження видатків галузям, які визначені пріоритетними та які є надважливими для економіки України (освіта, охорона здоров’я, вугільна промисловість тощо). Адже головний обов’язок влади – забезпечити реалізацію конституційних прав громадян на достатній рівень життя на основі соціальної справедливості та розбудови економіки країни.

 

 

Схвалено Президією Київської міськпрофради 22.10.2019

[ Детальніше... ]

ЗАСІДАННЯ СПО. Час вимагає ефективної та результативної реакції профспілок

 

 А34

 

Як забезпечити надійний та якісний захист законних прав працівників? Що треба, у першу чергу, зробити, щоб не допустити звуження трудових прав людини праці? Якою має бути роль профспілок у вирішенні наболілих проблем соціально-економічного життя країни? На ці та інші запитання, які зараз турбують членів профспілок, всіх працівників, шукали відповіді учасники засідання Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні, що відбувся 23 жовтня у Будинку профспілок.

 

На розгляд СПО було винесено питання «Про схвалення профспілкового проекту Трудового кодексу України та подальші дії всеукраїнських профспілок та репрезентативних профспілкових об’єднань щодо недопущення лібералізації трудового законодавства».

У своїй доповіді Перший заступник Голови СПО об’єднання профспілок, заступник Голови ФПУ Олександр Шубін проаналізував ситуацію, яка склалася з намаганнями внести ліберальні зміни у національне трудове законодавство і поінформував про дії СПО об’єднань профспілок, ФПУ та її членських організацій щодо недопущення погіршення становища працюючої людини.

Члени СПО обговорили порушене питання і прийняли рішення схвалити проект профспілкового Трудового кодексу України, підготовлений робочою групою з представників СПО об’єднань профспілок.

У своїх виступах члени СПО зазначили, що необхідно розпочати активну роботу по просуванню саме профспілкового проекту ТК, аргументовано демонструвати його переваги, знаходити шляхи для забезпечення його законодавчої підтримки.

А також запропонувати заступнику Голови СПО об’єднань профспілок, народному депутату України Михайлу Волинцю провести відповідну роботу серед народних депутатів та як суб’єкту законодавчої ініціативи внести на розгляд парламенту саме профспілковий варіант Трудового кодексу. Керівникам профоб’єднань, які входять до складу СПО рекомендовано провести роботу з народними депутатами України з метою забезпечення реєстрації цього проекту у Верховній Раді України до 1 листопада 2019 року.

СПО ухвалив рішення узагальнити пропозиції членських організацій щодо колективних дій на підтримку профспілкового Трудового кодексу України та визначити відповідальних за їх координацію до 30 жовтня 2019 року, забезпечити широке обговорення профспілкового проекту та надійне його супроводження.

Під час засідання було також обговорено низку інших важливих питань, серед яких: «Про ініціативи Уряду та Парламенту щодо розрахунку та застосування прожиткового мiнiмуму», «Про затвердження Положення про участь СПО об’єднань профспілок у формуванні державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, на підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів». «Про непогодження проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо стабілізації функціонування системи загальнообов’язкового державного соціального страхування» та інші.

 

З цих питань було ухвалено відповідні рішення.

 

 

 

А2

 

А30

 

 А31

 

 

 

Прес-центр ФПУ

 

 

[ Детальніше... ]

ЗАСІДАННЯ СПО. Час вимагає ефективної та результативної реакції профспілок

 

 А34

 

Як забезпечити надійний та якісний захист законних прав працівників? Що треба, у першу чергу, зробити, щоб не допустити звуження трудових прав людини праці? Якою має бути роль профспілок у вирішенні наболілих проблем соціально-економічного життя країни? На ці та інші запитання, які зараз турбують членів профспілок, всіх працівників, шукали відповіді учасники засідання Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні, що відбувся 23 жовтня у Будинку профспілок.

 

На розгляд СПО було винесено питання «Про схвалення профспілкового проекту Трудового кодексу України та подальші дії всеукраїнських профспілок та репрезентативних профспілкових об’єднань щодо недопущення лібералізації трудового законодавства».

У своїй доповіді Перший заступник Голови СПО об’єднання профспілок, заступник Голови ФПУ Олександр Шубін проаналізував ситуацію, яка склалася з намаганнями внести ліберальні зміни у національне трудове законодавство і поінформував про дії СПО об’єднань профспілок, ФПУ та її членських організацій щодо недопущення погіршення становища працюючої людини.

Члени СПО обговорили порушене питання і прийняли рішення схвалити проект профспілкового Трудового кодексу України, підготовлений робочою групою з представників СПО об’єднань профспілок.

У своїх виступах члени СПО зазначили, що необхідно розпочати активну роботу по просуванню саме профспілкового проекту ТК, аргументовано демонструвати його переваги, знаходити шляхи для забезпечення його законодавчої підтримки.

А також запропонувати заступнику Голови СПО об’єднань профспілок, народному депутату України Михайлу Волинцю провести відповідну роботу серед народних депутатів та як суб’єкту законодавчої ініціативи внести на розгляд парламенту саме профспілковий варіант Трудового кодексу. Керівникам профоб’єднань, які входять до складу СПО рекомендовано провести роботу з народними депутатами України з метою забезпечення реєстрації цього проекту у Верховній Раді України до 1 листопада 2019 року.

СПО ухвалив рішення узагальнити пропозиції членських організацій щодо колективних дій на підтримку профспілкового Трудового кодексу України та визначити відповідальних за їх координацію до 30 жовтня 2019 року, забезпечити широке обговорення профспілкового проекту та надійне його супроводження.

Під час засідання було також обговорено низку інших важливих питань, серед яких: «Про ініціативи Уряду та Парламенту щодо розрахунку та застосування прожиткового мiнiмуму», «Про затвердження Положення про участь СПО об’єднань профспілок у формуванні державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, на підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів». «Про непогодження проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо стабілізації функціонування системи загальнообов’язкового державного соціального страхування» та інші.

 

З цих питань було ухвалено відповідні рішення.

 

 

 

А2

 

А30

 

 А31

 

 

 

Прес-центр ФПУ

 

 

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Жовтень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 25 26 27
28 29 30 31