25 жовтня 2019

27 жовтня – День автомобіліста і дорожника

kt17

 

 

 

Шановні працівники автомобільного транспорту та шляхового господарства!

 

Прийміть щирі вітання з нагоди професійного свята!

Ваша праця дуже відповідальна і важлива для суспільства. Від вашої майстерності та злагодженої роботи залежить успішність функціонування всіх галузей вітчизняної економіки, якість пасажирських і вантажних перевезень.

Федерація профспілок України й надалі обстоюватиме трудові права та соціально-економічні інтереси працівників галузі.

Зичу всім працівникам автомобільного транспорту та шляхового господарства міцного здоров’я, щастя, добробуту, стабільної роботи і нових трудових успіхів

 

Голова Федерації

профспілок України                                     Г.В. Осовий 

 

[ Детальніше... ]

ПРОФСПІЛКА ДЕРЖУСТАНОВ ЗАКАРПАТТЯ – ПРО СОЦІАЛЬНИЙ ДІАЛОГ З ВЛАДОЮ

IMG-88269c5a2ebc5a706104a76531a66f04-V

 

Закарпатська обласна організація профспілки працівників державних установ (голова Діана Гондорчин) у своїй практичній діяльності значну увагу приділяє розвитку соціального діалогу на всіх рівнях у рамках оголошеного Закарпатською облпрофрадою Року соціального діалогу.

З ініціативи галузевої профспілки у Мукачівській районній державній адміністрації відбулося засідання круглого столу "Меморандум: співпраця обласної профспілкової організації  працівників державних установ з органами державної виконавчої влади та органами місцевого самоврядування щодо захисту трудових прав та соціально-економічних інтересів членів профспілки"

У форматі соціального діалогу обговорювались важливі  для членів районної  профспілки питання про основні засади Меморандуму про співпрацю між Профспілкою держустанов та Закарпатською ОДА і Закарпатською облрадою та плану заходів щодо реалізації даного Меморандуму. В ході діалогу «профспілка – влада» пріоритетним питанням була консолідація зусиль щодо захисту трудових  прав та соціально-економічних інтересів членів профспілки при проведенні  реорганізації органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та створення об’єднаних територіальних громад.

 

IMG-1397f6aec3a283395d597c772485a979-V

 

 

У засіданні круглого столу взяли участь: виконуючий обов’язки голови Мукачівської РДА Андрій Данканич, голова Мукачівської райради Іван Михайло, керівник апарату Мукачівської  РДА  Іван Чекан, голова обкому профспілки працівників держустанов Діана Гондорчин, заступник голови Марія Петечук, голова Мукачівської районної профспілкової організації  Марія Попінчак, члени райкому профспілки, профспілковий актив.

Учасники круглого столу прийняли звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем'єр-міністра України з питань, які найбільше хвилюють спілчан, й зокрема, оплати праці державних службовців, про перерахунок пенсії державним службовцям, які вийшли на заслужений відпочинок до 2016 року, про дострокових вихід на пенсію за півтора року до досягнення пенсійного віку особам, трудовий договір з якими розірвано з причини, які не залежали від їх волі і не були наслідком дій цих осіб, про вимогу забезпечити обов'язкове обговорення проекту Трудового кодексу з профспілками та інші.

З роботою Мукачівської районної профспілкової організації, яка є однією з кращих у галузі, учасників круглого столу ознайомила голова райкому профспілки Марія Попінчак.

 

На фото:

– під час засідання круглого столу в Мукачівській райдержадміністрації;

– у президії зібрання.

 

 

Сергій Баранчиков,

завідувач відділу організаційно-гуманітарної роботи

Закарпатської облпрофради

[ Детальніше... ]

У Харкові відбулося засідання робочої групи з питань легалізації зайнятості

Засідання робочої групи

 

 

23 жовтня 2019 року заступник Голови ОПХО Волков С.Г. взяв участь у засіданні робочої групи з питань підвищення мінімальної заробітної плати, рівня оплати праці та легалізації зайнятості. На порядку денному обговорювалося питання: «Про стан роботи щодо подолання «тіньової зайнятості».

В засіданні взяли участь члени робочої групи - керівники та заступники керівників ГУ Держпраці в Харківській області, ГУ ДПС в Харківській області, Департаменту соціального захисту населення ХОДА, Харківського обласного центра зайнятості, ГУ ПФУ в Харківській області, ГУ статистки в Харківській області, управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області, спільного представницького органу роботодавців Харківської області.

За інформацією директора Департаменту соціального захисту населення ХОДА Шпараги Ю.І. в результаті проведених превентивних заходів та контрольно-перевірочної роботи з початку року легалізовано понад 2,2 тис. «тіньових» робочих місць. Спостерігається зростання обсягів сплати єдиного соціального внеску - за 9 місяців поточного року додатково надійшло 5,8 млн. грн. ЄСВ. За січень-серпень 2019 року середньомісячна заробітна плата зросла на 20,2 % (по Україні – на 19,4 %) . Крім того, в області відбулося скорочення у порівнянні з початком поточного року на 7 % (або на 6,3 тис. осіб) чисельності застрахованих осіб, яким нараховано заробітну плату менше мінімальної. Неформальна зайнятість населення в області складає 10,6% від кількості зайнятого населення (по Україні – 21,6%) та зменшилась на 2%.

Під час обговорення членами робочої групи наголошувалося, що державна політика у сфері легалізації трудових відносин має бути спрямована на покращення життєвого рівня працівників, забезпечення гідних умов та оплати праці, запобігання нещасним випадкам і професійним захворюванням. Висловлювалася позиція щодо необхідності розробки комплексної стратегії легалізації трудових відносин, адже високий рівень тінізації економіки вкрай негативно впливає на імідж країни, її конкурентоспроможність, ефективність структурних і інституційних реформ.

За підсумками засідання робочої групи прийнято відповідне протокольне рішення щодо подальшої активної роботи усіх сторін соціального діалогу з обговорюваного питання.

 

Відділ соціально-економічних, правових питань

та охорони праці ОПХО

[ Детальніше... ]

Чи відповідають дії Уряду схваленій Постановою Верховної Ради України Програмі діяльності Кабінету Міністрів України?

7685 w 647-810x446 c

 

 

20 жовтня 2019 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 878 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848 і від 27 липня 1998 р. № 1156», у якій змінив алгоритм розрахунку відсотка платежу за житлово-комунальні послуги для одержувачів субсидій та підвищив базову норму плати за житлово-комунальні послуги з 15 % до 20 %, яка буде застосовуватися з 1 травня 2020 року.

Ще під час підготовки проекту зазначеної постанови Уряду Спільний представницький орган репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні направив 26 вересня цього року листа Мінсоцполітики України, у якому обстоював позицію щодо неможливості підвищення базової норми плати за житлово-комунальні послуги. Зокрема, було поінформовано, що такий крок іде в розріз із чинним законодавством України, насамперед, звужує зміст та обсяг конституційних прав громадян України, гарантованих статтями 22 і 48 Конституції України.

Було запропоновано привести проект постанови Уряду у відповідність до Постанови Верховної Ради України «Про оплату житлово-комунальних послуг населенням України» від 18 березня 1999 року № 512-XIV, у якій встановлено, що плата за житлово-комунальні послуги не може бути більше 15 % фактично отриманого середньомісячного сукупного доходу сімї.

Окрім того, такі дії не спрямовані на досягнення задекларованим Урядом у своїй програмі діяльності цілям та навіть суперечать, зокрема, цілям 3.3 та 9.2, які передбачають, що: «громадяни, які реально потребують соціальної допомоги, в тому числі субсидій, отримають її у збільшених розмірах; українська сім’я (домогосподарство) не повинна платити більш як 15% від свого доходу за комунальні послуги».

Наразі фахівцями ФПУ підготовлено пропозиції до проекту рекомендацій Комітета Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, який 8 листопада цього року буде проводити слухання на тему: «Соціальна політика України на 2020-2024 роки», у яких пропонується доручити Уряду скасувати постанову від 20 жовтня 2019 року № 878 в частині внесення змін до алгоритму розрахунку відсотка платежу за житлово-комунальні послуги для одержувачів субсидій, повернувши базову норму 15%.  

 

 

Департамент з питань економічного

розвитку та ціноутворення

[ Детальніше... ]

АНОНС. «Профспілки України і новий Трудовий кодекс»

 

       А21       

 

Сьогодні, 25 жовтня із 20.00 до 21.00 в прямому ефірі на телеканалі ZIK в авторській програмі Наталі Влащенко «Народ проти» візьмуть участь заступник голови Атомпрофспілки Павло Прудніков і керівник Департаменту правового захисту ФПУ Дмитро Лях.

           Тема: «Профспілки України і новий Трудовий кодекс».

              

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

АНОНС. «Профспілки України і новий Трудовий кодекс»

 

       А21       

 

Сьогодні, 25 жовтня із 20.00 до 21.00 в прямому ефірі на телеканалі ZIK в авторській програмі Наталі Влащенко «Народ проти» візьмуть участь заступник голови Атомпрофспілки Павло Прудніков і керівник Департаменту правового захисту ФПУ Дмитро Лях.

           Тема: «Профспілки України і новий Трудовий кодекс».

              

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

День Дніпропетровського облпрофоб'єднання у Вільногірську

D1

 

 

У практику роботи президії Дніпропетровського облпрофцентру протягом останніх років увійшло регулярне проведення зустрічей з профактивом безпосередньо у містах і районах області. Ось і нещодавно було проведено День облпрофоб'єднання у невеликому робітничому місті – Вільногірськ на базі профкому місцевого гірничо-металургійного комбінату.

З членами міської координаційної ради голів профкомів підприємств, установ та профактивом комбінату зустрілися голова облпрофоб'єднання Віталій Дубіль, керівники галузевих облпрофорганізацій: металургів і гірників – Ігор Соколов, освітян – Сергій Козорог, медиків – Ольга Валевська, держслужбовців – Зінаїда Бедринець.

Голова облпрофцентру В.Дубіль розповів колегам про основні напрямки діяльності профспілок у співпраці з соціальними партнерами щодо стабілізації економіки, підтримки вітчизняного товаровиробника і посилення соціального захисту трудящих. Але ситуація залишається непростою, тому профспілки б’ють тривогу з приводу кризових явищ (особливо – в ГМК, машинобудуванні, бюджетній сфері), значних боргів із зарплати, загрозливого зростання трудової міграції, деяких сумнівних законодавчих новацій у сфері соціально-трудових відносин. Зокрема, це стосується підготовки нового Трудового кодексу, відміни паперових трудових книжок і переходу на електронний реєстр врахування трудового стажу, перегляду підходів до визначення соціальних стандартів, що стосується кожного працівника. ФПУ, профспілки всіх рівнів висловлюють незгоду з намаганнями урядовців та парламентаріїв вдосконалювати трудове законодавство виключно в інтересах роботодавців, ігноруючи при цьому права людини праці. Профлідер акцентував також увагу на тому, що вирішення цих та інших гострих проблем сьогодення можливе тільки за умови активної, солідарної роботи профспілок всіх рівнів.

Про напружену ситуацію в гірничо-металургійній галузі та дії профспілки поінформував присутніх голова обкому ПМГУ І.Соколов. Мали змогу поспілкуватися з профактивом і його колеги.

Питанням охорони було присвячено виступ головного технічного інспектора праці облпрофцентру Петра Довганенка, а зав. прес-центром Віктор Коврига торкнувся реалізації основних аспектів інформаційної роботи, організації передплати на 2020 р. на газету профспілок області «Позиція» та видань ФПУ.

Перед учасниками зустрічі виступили також запрошені на неї представник місцевої податкової інспекції Олександр Кшенський, директор міського філиалу обласного Центру зайнятості Тетяна Котляр та керівник одного з управлінь міського Пенсійного фонду Олена Сторожко.

Всі виступаючі відповіли також на численні запитання профспілкових активістів.

Голова профкому комбінату, член Міжгалузевої ради профспілок облпрофоб’єднання Федір Клименко розповів про ситуацію на комбінаті, який стоїть зараз на порозі приватизації. І саме з цим пов’язуються тривоги трудового колективу і профспілки за подальшу долю підприємства, завдяки якому свого часу з’явився й, по суті, сьогодні живе й розвивається Вільногірськ. До управління цим дуже важливим для економіки країни, стратегічним підприємством, вважає профлідер, повинен прийти ефективний власник, який би дбав як про перспективи та розвиток виробництва, так і про вирішення соціальних питань.

Унікальна сировина, яка тут виробляється (ільменіт, цирконій та ін.) широко затребувані в хімічній, машинобудівній, електротехнічній та інших галузях. Але технологічний процес цей дуже складний і потребує злагодженої роботи всього трудового колективу, в чому учасники заходу змогли пересвідчитись під час організованої профкомом ВГМК екскурсії по підприємству.

 

D2

 

DS9

 

 

 

Изображение 12043

 

DS

 

DS10

 

 

Прес-центр Дніпропетровського облпрофобєднання

[ Детальніше... ]

«Профспілки України і новий Трудовий кодекс»

Сьогодні, 25 жовтня із 20.00 до 21.00 в прямому ефірі на телеканалі ZIK в авторській програмі Наталі Влащенко «Народ проти» візьмуть участь заступник голови Атомпрофспілки Павло Прудніков і керівник Департаменту правового захисту ФПУ Дмитро Лях.

           Тема: «Профспілки України і новий Трудовий кодекс».

              

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Жовтень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 26 27
28 29 30 31