19 листопада 2019
Новий Трудовий кодекс- узаконене рабство?

Новий Трудовий кодекс- узаконене рабство?

Про проблеми АПК - на звітно-виборній профспілковій конференції у Закарпатті
Працюючи у тісному контакті з департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації, Закарпатська обласна профспілкова організація працівників АПК ( голова Ганна Кулик) послідовно спрямовує свою діяльність на захист трудових і соціально-економічних прав та інтересів працюючих у галузі. Про основні напрямки цієї роботи, проблеми і перспективи діяльності підприємств і організацій агропромислового комплексу, навчальних закладів галузі йшлося на VIIІ -ій обласній звітно-виборній профспілковій конференції.
В аналітичній доповіді голови обласної профорганізації Ганни Кулик, виступах делегатів конференції всебічно порушено питання життєдіяльності галузі, й зокрема, оплати і охорони праці, своєчасної виплати заробітної плати, колективно-договірної роботи, дотримання трудового законодавства, оздоровлення дітей, навчання профактиву та інші. Особливо гостро ставилося питання про недопущення скорочення працюючих при реформуванні галузі, що призводить до скорочення профспілкового членства в системі АПК.
Інше важливе питання - робота з молоддю, підготовка кадрів для підприємств агропромислового комплексу. Профспілкових активістів турбує те, що не всі випускники навчальних закладів після отримання професії мають можливість працевлаштуватися і змушені у пошуках роботи виїжджати у сусідні країни.
Окремою темою гострої, взаємозацікавленої розмови була мотивація профспілкового членства, проведення протестних акцій профспілок. На думку багатьох профспілкових активістів в організації і проведенні цієї роботи профспілкам нині бракує результативності солідарних дій, дієвого соціального діалогу на всеукраїнському рівні. Спілчани галузі сподіваються на більш рішучі, активні дії в координації сучасного профспілкового руху від Федерації профспілок України.
Учасники конференції висловили свою позицію щодо занижених соціальних стандартів у Державному бюджеті України на 2020 рік, нового Трудового кодексу, земельної реформи, намірів влади щодо «одержавлення» Фонду соціального страхування України, що знайшло відображення у прийнятій постанові та Програмі дій облорганізації профспілки працівників АПК на 2019-2023 роки.
На конференції виступили голова Закарпатської облпрофради Володимир Фленько та заступник директора департаменту агропромислового розвитку Закарпатської облдержадміністрації Віктор Тереля.
Головою Закарпатської обласної профспілкової організації працівників АПК обрано Ганну Кулик.
На фото:
– проходить звітно-виборна профспілкова конференція;
– у президії зібрання;
– учасники УІІІ – ої обласної звітно-виборної профспілкової конференції працівників АПК;
– проблеми агропромислового комплексу обговорюють (зліва направо) заступник директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Віктор Тереля, голова облпрофради Володимир Фленько, голова обласної профспілкової організації працівників АПК Ганна Кулик, заступник голови облпрофради Василь Захарець.
Фото автора
Сергій Баранчиков,
завідувач відділу організаційно- гуманітарної роботи
Закарпатської облпрофради
З ЮВІЛЕЄМ!
19 листопада 2019 року свій ювілейний день народження відзначила Марія Миколаївна ГРИЦЕНКО - завідувач відділу правової інспекції праці Департаменту правового захисту апарату ФПУ, голова первинної профспілкової організації апарату ФПУ протягом останніх 18 років.
Федерація профспілок України щиро вітає Марію Миколаївну з цією визначною подією, зичить їй міцного здоров’я, щастя, нових досягнень на трудовій профспілковій ниві та родинного благополуччя!
Федерація професійних спілок України
Освітній проект Колегіум Атомпрофспілки в Чернігові завершив річну програму
14-16 листопада в Навчально-методичному центрі (НМЦ) профспілок відбувся черговий захід з даної серії семінарів для активу Профспілки працівників атомної енергетики та промисловості України. Програма навчання була побудована навколо питань проведення економічного аналізу діяльності підприємства при укладенні колективного договору.
Група розпочала роботу з теми «Економіка підприємства», де профспілковці розібралися зі змістом таких понять, як основні фонди та виробнича потужність підприємства, основні і оборотні активи, продуктивність праці, витрати та собівартість продукції, ціноутворення. Протягом даної сесії з учасниками Колегіуму працювала пара викладачів Академії праці, соціальних відносин і туризму: Яніна Ткаченко — к.е.н., доцент, завкафедрою фінансів та Олена Кобзиста — к.е.н., доцент.
Продовжила захід викладачка-практик Тамара Назіна — завідуюча відділом соціально-економічного захисту Федерації профспілкових організацій Чернігівської області. Профспілковці вивчили різні аспекти регулювання умов та порядку оплати праці працівників: норми, обчислення, доплати, надбавки, премії, індексація, відпустки.
Решту Колегіуму з атомниками працював Володимир Ковальчук — юрист та тренер Підприємства “НМЦ” профспілок. Протягом декількох навчальних блоків були розглянуті права профспілки на отримання інформації, методики фінансово-економічного аналізу та змістовна частина колдоговору в світлі переваг для членів профспілки. На основі цієї інформації учасники потренувалися в формуванні порядку денного переговорів.
Офіційна частина заходу завершилася традиційною процедурою вручення сертифікатів. Вже перед поверненням додому профлідери оглянули архітектурні перлини Чернігова та почули історії від екскурсовода Володимира Пилипенка.
#Atomprofspilka #KolegiumAtom #Атомпрофспілка #профспілка #профсоюз #TradeUnion #TUtrainings #НМЦЧернігів #Chernihiv #Чернігів #lifelonglearning #ПрофспілковіТренінги
Віталій Копиш