20 листопада 2019

В Україні переглянуть пенсійний вік для жінок

1569118486 0021


В Україні переглянуть пенсійний вік для жінок — відповідний проект закону готуються розглянути у Верховній Раді України.

 

Проектом закону передбачено внесення змін до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Зокрема, пропонується дозволити до 2022 року жінкам виходити на пенсію в 55 років за наявності 30-річного стажу, але за умови звільнення з роботи.

Завданням законопроекту є відновлення соціальної справедливості, зняття напруги та об’єктивного незадоволення серед населення, приведення державної політики у сфері пенсійного забезпечення до реальних умов та рівня життя людей.

 

Прес-центр ФПУ

за повідомленням:

https://sud.ua/ru/news/ukraine/155007-v-ukrayini-pereglyanut-pensiyniy-vik-dlya-zhino

[ Детальніше... ]

Реформа трудового законодавства у Франції

20191030 100117

 

Співробітник міжнародного відділу Загальної конфедерації праці Франції Рената Третьякова дала ексклюзивне інтерв’ю газеті «Профспілкові вісті».

 

– Сьогодні в Україні гостро постало питання реформування трудового законодавства – КЗпП, який діє ще з 1971 року і з різними змінами та доповненнями дійшов до наших днів. За період незалежної України, в умовах змін на ринку праці було підготовлено кілька проектів нового Трудового кодексу, але жоден з них не отримав схвалення українського парламенту. Нова влада заблокувала останній варіант Трудового кодексу, який був відносним компромісом між роботодавцями і профспілками і який пройшов перше читання у Верховній Раді. Наразі профільний парламентський комітет працює над власним варіантом ліберального Трудового кодексу.

 

У зв’язку з цим хотілося б дізнатися про ситуацію у Франції в цій сфері. Ми знаємо з інформаційних повідомлень в пресі і на телебаченні, що у вас ішла серйозна боротьба в період реформування трудового законодавства. Розкажіть, як це відбувалося. На чому наполягали французькі профспілки, і який результат цієї боротьби?

 

 

Дискусію вів Юрій Работа.

 

Детальніше

 

Прес-центр ФПУ

 

[ Детальніше... ]

На контролі – стан реалізації міської тристоронньої угоди

IMAG0472

 

20 листопада ц.р. відбулося засідання Чернівецької міської тристоронньої соціально-економічної ради.

 

На ньому розглянуто стан виконання Угоди в частині забезпечення продуктивної зайнятості та соціального захисту населення, а також оплати праці.

Як наголосили представники соціальних партнерів – роботодавців і профспілок – упродовж кількох останніх років не змінюється негативна тенденція щодо скорочення кількості працюючих. Передусім внаслідок масового виїзду буковинців на заробітки за кордон. Урядом ігноруються пропозицій профспілок щодо проєктів нового Трудового кодексу, Державного бюджету України на 2020 рік, чергового суттєвого скорочення чисельності держслужбовців на районному рівні тощо.

У регіоні залишається найнижчим по Україні рівень середньої заробітної плати працюючих.      

 

Детальніше

 

IMAG0475

 

IMAG0476

 

 

Михайло Лєньков,

завідувач відділом з питань

захисту соціально-економічних

та духовних інтересів працюючих

Чернівецької облпрофради

 

[ Детальніше... ]

Київміськпрофрада підтримала ініціативу про проведення зборів голів первинок

сурм лоп

 

У Київській міськпрофраді 19 листопада п.р. за участі керівників членських організацій відбулося засідання Президії, яке провів Голова Міськпрофради Валентин Мельник.

 

Одним з рішень, прийнятих Президією, стало підтримка пропозиції Федерації профспілок Луганської області щодо необхідності проведення зборів голів первинних профспілкових організацій, обласних галузевих профспілкових організацій, всеукраїнських профспілок, територіальних профспілкових профоб’єднань в Києві для обговорення актуальних питань, зокрема, реформування трудового законодавства.

 

Детальніше

 

Управління з соціально-економічних питань та соціального діалогу

Київської міськпрофради

[ Детальніше... ]

21 листопада – День Гідності та Свободи!

 vilni tvoryty maybutnye

 

 

21 листопада в Україні відзначається одне із знакових свят – День Гідності та Свободи, офіційно започаткований у 2014 році на честь двох революцій: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013-2014 років. 

День Гідності та Свободи символізує утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття.

Як відомо, 21 листопада 2013 року розпочались перші протести української громадськості у відповідь на рішення Кабінету Міністрів України про призупинення процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

У ці дні ми вшановуємо громадянський подвиг, патріотизм і мужність людей, які виступили на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

З перших днів мирного протесту Федерація профспілок України опинилася в центрі буремних подій. Столичний Будинок профспілок став дахом над головою для мітингувальників. Тут було налагоджено відпочинок, обігрів, надання харчування учасникам протесту та медичної допомоги постраждалим. Саме тут розташувався й Штаб національного спротиву. Одночасно профспілкові працівники продовжували свою щоденну роботу, гарантуючи мітингувальникам своєю присутністю на робочих місцях захист від нападів силовиків.

Трагічні події 18-20 лютого 2014 року на майдані Незалежності призвели до втрати багатьох людських життів героїв, яких народ назвав «Небесною сотнею». У полумї пожежі було знищено Будинок Федерації профспілок України.

Образ нескореного Майдану постійно асоціювався з Будинком профспілок під час телевізійних трансляцій на провідних телевізійних вітчизняних каналах та за кордоном, демонструючи велич і незламність національного духу. Профспілковий будинок, як і сам Майдан, у багатьох країнах світу перетворився не тільки на символ Революції гідності, а й прагнення людей до свободи, демократії і кращого майбутнього.

Відновлений Будинок профспілок став справжнім символом відродження України. Нині до нього повернулися і працюють профспілкові організації, що входять до складу ФПУ. Відкрито Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану, де у ці дні проходитимуть тематичні заходи.

Доленосні події нашої новітньої історії згуртували весь український народ навколо високої мети – відстоювання незалежності України, її стабільного розвитку в європейському співтоваристві, досягнення гідного рівня життя. Відзначаючи День Гідності та Свободи, ми сповнені гордістю за наших співвітчизників, які понад усе цінують свободу і гідність та продовжують боронити незалежність України від зовнішньої агресії. Цьогоріч заходи з відзначення Дня Гідності та Свободи проходять під гаслом "Вільні творити майбутнє".

Федерація профспілок України закликає членські організації взяти участь в урочистостях та меморіальних заходах з нагоди Дня Гідності та Свободи.

 

Слава Україні!  Героям слава!

[ Детальніше... ]

ФПУ ЗАСТЕРІГАЄ ВІД ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА

tn1 0 92746400 1548079157 5c45d035e2745

 

Державна служба статистики України своїм наказом з 1 січня 2020 року скасовує звітність про травматизм на виробництві.

 

Зазначена форма державного статистичного спостереження регламентована законом про охорону праці та ратифікованою Україною Конвенцією Міжнародної організації праці (МОП) № 160. Крім того, вона має погоджуватись з Держпраці, профспілками та Фондом соціального страхування, як це передбачено Генугодою на 2019-2021 рр.

Однак, рішення Держстатом прийнято самочинно та всупереч зазначеним нормативно-правовим актам, на чому наголошується у листі СПО об’єднань профспілок до Міністра КМУ, голів Держстату і Держпраці.

Йдеться про те, що Україна відповідно до вимог Конвенції МОП, взяла на себе зобов’язання регулярно збирати, обробляти й публікувати основні статистичні дані щодо праці, зокрема і щодо виробничого травматизму та професійних захворювань. Скасування такої звітності, на переконання профспілок, фактично перешкоджає аналізу ситуації з безпекою праці на виробництві та позбавляє можливості державного впливу на боротьбу з негативними явищами у цій сфері.

- Профспілки з цим категорично не погоджуються, - зазначив Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий. – Це все одно, що мати вуха, а не мати очей. Тому наша вимога – відновити збір інформації про нещасні випадки на виробництві. А також до кінця року спільно з Держпраці, СПО профспілок і ФСС напрацювати оновлену форму державного статистичного спостереження та затвердити її.

В іншому випадку ми оскаржимо рішення Держстату і відповідно з нашими повноваженнями, направимо відповідне звернення до МОП, - підкреслив профспілковий лідер.

 

Копія листа СПО об’єднань профспілок додається

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

ФПУ ЗАСТЕРІГАЄ ВІД ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА

tn1 0 92746400 1548079157 5c45d035e2745

 

Державна служба статистики України своїм наказом з 1 січня 2020 року скасовує звітність про травматизм на виробництві.

 

Зазначена форма державного статистичного спостереження регламентована законом про охорону праці та ратифікованою Україною Конвенцією Міжнародної організації праці (МОП) № 160. Крім того, вона має погоджуватись з Держпраці, профспілками та Фондом соціального страхування, як це передбачено Генугодою на 2019-2021 рр.

Однак, рішення Держстатом прийнято самочинно та всупереч зазначеним нормативно-правовим актам, на чому наголошується у листі СПО об’єднань профспілок до Міністра КМУ, голів Держстату і Держпраці.

Йдеться про те, що Україна відповідно до вимог Конвенції МОП, взяла на себе зобов’язання регулярно збирати, обробляти й публікувати основні статистичні дані щодо праці, зокрема і щодо виробничого травматизму та професійних захворювань. Скасування такої звітності, на переконання профспілок, фактично перешкоджає аналізу ситуації з безпекою праці на виробництві та позбавляє можливості державного впливу на боротьбу з негативними явищами у цій сфері.

- Профспілки з цим категорично не погоджуються, - зазначив Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий. – Це все одно, що мати вуха, а не мати очей. Тому наша вимога – відновити збір інформації про нещасні випадки на виробництві. А також до кінця року спільно з Держпраці, СПО профспілок і ФСС напрацювати оновлену форму державного статистичного спостереження та затвердити її.

В іншому випадку ми оскаржимо рішення Держстату і відповідно з нашими повноваженнями, направимо відповідне звернення до МОП, - підкреслив профспілковий лідер.

 

Копія листа СПО об’єднань профспілок додається

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

ФПУ ЗАСТЕРІГАЄ ВІД ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА

tn1 0 92746400 1548079157 5c45d035e2745

 

Державна служба статистики України своїм наказом з 1 січня 2020 року скасовує звітність про травматизм на виробництві.

 

Зазначена форма державного статистичного спостереження регламентована законом про охорону праці та ратифікованою Україною Конвенцією Міжнародної організації праці (МОП) № 160. Крім того, вона має погоджуватись з Держпраці, профспілками та Фондом соціального страхування, як це передбачено Генугодою на 2019-2021 рр.

Однак, рішення Держстатом прийнято самочинно та всупереч зазначеним нормативно-правовим актам, на чому наголошується у листі СПО об’єднань профспілок до Міністра КМУ, голів Держстату і Держпраці.

Йдеться про те, що Україна відповідно до вимог Конвенції МОП, взяла на себе зобов’язання регулярно збирати, обробляти й публікувати основні статистичні дані щодо праці, зокрема і щодо виробничого травматизму та професійних захворювань. Скасування такої звітності, на переконання профспілок, фактично перешкоджає аналізу ситуації з безпекою праці на виробництві та позбавляє можливості державного впливу на боротьбу з негативними явищами у цій сфері.

- Профспілки з цим категорично не погоджуються, - зазначив Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий. – Це все одно, що мати вуха, а не мати очей. Тому наша вимога – відновити збір інформації про нещасні випадки на виробництві. А також до кінця року спільно з Держпраці, СПО профспілок і ФСС напрацювати оновлену форму державного статистичного спостереження та затвердити її.

В іншому випадку ми оскаржимо рішення Держстату і відповідно з нашими повноваженнями, направимо відповідне звернення до МОП, - підкреслив профспілковий лідер.

 

Копія листа СПО об’єднань профспілок додається

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Листопад 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30