У Житомирі відбувся профспілковий форум «Гідна праця – продуктивна зайнятість, достойна зарплата, сучасні безпечні робочі місця»

 

DSC00238-300x168

 

02 жовтня 2017 року у м. Житомирі, у Будинку спілокі відбувся обласний профспілковий форум «Гідна праця – продуктивна зайнятість, достойна зарплата, сучасні безпечні робочі місця» з нагоди відзначення Всесвітнього дня дій за гідну працю та Міжнародного дня боротьби з бідністю. З самого ранку і до 17.00 на першому поверсі Будинку спілок працював «Юридичний майданчик»: фахівці Головного територіального управління юстиції надавали спілчанам та учасникам Форуму безкоштовні юридичні консультації у рамках проекту «Я маю право».

DSC00231

 

Форум розпочався зі вступного слова Голови Федерації профспілок Житомирської області Нелі Паламарчук, яка пояснила, що даним заходом профспілки Житомирщини мають на меті привернути увагу громадськості та влади до вирішення таких наболілих проблем, як забезпечення зайнятості, особливо молоді, справедливої оплати праці, безпечної праці та гідного життя людей. Профспілки акцентують увагу на тому, що праця є головним джерелом національного багатства нашої країни, наповнення бюджетів усіх рівнів. Саме це надбання забезпечить економічне зростання України, при цьому гарантувавши кожній людині безпечні робочі місця з гідними умовами праці. Не дивлячись на деякі позитивні тенденції, проблема бідності серед працюючого населення, багатодітних сімей та жителів сільської місцевості не втрачає гостроти. Ця проблема цілком і повністю залежить від рівня оплати праці. Середня заробітна плата працівників області за січень-липень 2017 року склала 5427 грн. Однак, за цим показником наша область знаходиться лише на 21 місці в державі. Заборгованість із виплати заробітної плати станом на 01.07.2017 року зменшилася з початку року і становить 4,2 млн. грн. Згідно зі стандартами ЄС мінімальна заробітна плата має бути вищою за прожитковий мінімум приблизно утричі. Рівень безробіття працездатного населення в області за методологією МОП у І півріччі цього року склав 11,8%, навантаження незайнятого населення на одне вільне робоче місце за цей період становило 5 осіб.DSC00238Збереження життя та здоров’я людини праці – головний принцип державної політики в сфері охорони праці. Травматизм на виробництві є важливою, але недостатньо усвідомленою проблемою на-шого суспільства, для розв’язання якої потрібен системний підхід. В Україні щороку на виробни¬цтві в середньому гинуть 400 осіб і 5 тисяч травмуються, приблизно 500 працівників стають інвалідами. До обговорення з профактивом області тем гідної праці, зайнятості, безпечних умов праці, правової обізнаності населення Федерацією профспілок були запрошені народні депутати України від Житомирської області, представники місцевої влади, роботодавці, соціальні партнери профспілок. Перед початком роботи Форуму з метою втілення в життя принципу верховенства права в державному, суспільному та громадському житті, сприяння розбудові правової держави, розвитку правосвідомості суб’єктів права та юридичної професії між Головним територіальним управлінням юстиції у Житомирській області та Федерацією профспілок Житомирської області на Форумі було підписано угоду ( Угода між ФПО і ГТУЮ ) про співпрацю.DSC00246

Із 7 народних депутатів, обраних по округах Житомирщини зустрітися з профактивом області прибув Володимир Арешонков. Він прозвітував про свою та роботу колег по Верховній Раді України над такими важливими законопроектами як закони про пенсійну реформу, реформу освіти та охорони здоров`я. Голова обласної організації профспілки працівників легкої та текстильної промисловості Л.М. Гаврилюк звернулась до народного депутата, підкреслюючи, що прив»язка до штучно заниженого прожиткового мінімуму дає можливість іноземним інвесторам виплачувати працівникам галузі занижену заробітну плату, таким чином наявний прожитковий мінімум повинен бути переглянутий.

 

DSC00258

Голова обласної організації профспілки працівників охорони здоров`я А.Ф. Супряга наголосила на тому, що запропонована реформою система охорони здоров`я не є оптимальною для українських умов, не відповідає інтересам громадян. У відповідь В. Арешонков зазначив, що, зокрема, питання створення госпітальних округів піднімалося ним на зустрічі з в.о. Міністра, де він зазначив, що своєчасне доправлення важко хворих з віддалених сіл до єдиного в окрузі медичного закладу може призвести, в умовах відсутності належної інфораструктури, до летальних наслідків. Тим більше, що запропонована реформа може призвести до масового звільнення частини медиків, а відтак, до подальшого виїзду цінних кадрів за кордон.DSC00271У звязку з цим громадська активістка Тетяна Герасимчук задала питання про подальші дії влади щодо контролю над масовою міграцією українців за кордон. В. Арешонков відповів, що заборони у цій сфері не дадуть бажаного результату: ця тенденція має глобальний характер. Для того, щоб люди не виїжджали з країни, їм треба створити можливості тут: гідну працю, достойну зарплату, а для цього потрібен реальний розвиток економіки.

Голова обласної організації профспілки працівників державних установ П.І. Закусило задав питання про участь народних депутатів, зокрема, обраних по округах Житомирщини, у конструктивному діалозі з профспілками: адже налагодити таку співпрацю ФПО вдалося лише з кількома народними обранцями. П.І. Закусило також висловив стурбованість стосовно майбутнього лісової галузі. В. Арешонков закликав до залучення громадських активістів до виявлення випадків незаконної вирубки лісів.

DSC00269

Питання «Гідна праця – продуктивна зайнятість, гідна зарплата» — висвітлила Бойм Світлана Миколаївна, заступник директора – начальник управління праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації. Зокрема, основними проблемами у цій сфері вона назвала низький рівень доходів переважної більшості працюючих, корупцію та нелегальну зайнятість. Так, рівень бідності в області за 2016 рік склав 32,7% (по Україні — 23,7%). 47% працездатного населення не платять податки, тобто біля 200 тисяч осіб знаходяться поза трудовоми відносинами.

Корінна Галина Віталіївна – директор Житомирської обласної служби зайнятості зазначила, що на обліку у службі зайнятості по області перебуває 14 тисяч безробітних. У звязку з масовим виїздом робітничих кадрів на роботу за кордон, для багатьох підприємств стало проблемним знайти робітників відповідної кваліфікації. Однією з стратегій розвитку економіки є створення державою сприятливих умов для середнього і малого бізнесу.

Загальнонаціональний правопросвітницький проеку Мін’юсту «Я маю право» презентували Грабар Олександр Володимирович – начальник Головного територіального управління юстиції у Житомирській області та Гербеда Олександр Йосифович – директор Регіонального центру з надання вторинної правової допомоги у Житомирській області. На сайті (для переходу на сайт «Я маю право» натисніть тут) можна отримати актуальну інформацію про проект, свіжі новини та контакти, куди звернутись у випадку порушення прав українців. Вже зараз на порталі можна дізнатися, як правильно поводитись, коли хтось намагається відібрати майно чи бізнес, що робити, якщо за навчання чи складення іспиту вимагають хабара, як можна вирішити спір без звернення до суду. Регулярно на сайті з’являтимуться нові матеріали, які навчатимуть, як не допустити порушення своїх прав, зокрема як правильно оформити договір оренди землі, як оформити нарахування субсидій та які наслідки виникають у разі несплати аліментів.

Бутенко Сергій Григорович, голова об’єднання організацій роботодавців Житомирської області, коротко висвітлив позицю роботодавців про те, що належний соціальний захист працівників неможливий без належного функціонування економіки країни.

Тему «Гідна праця – сучасні безпечні робочі місця та їх легалізація» представив  Сечін Сергій Миколайович – начальник Управління Держпраці у Житомирській області. Було зазначено, зокрема, що необхідно посилити відповідальність роботодавців за порушення законодавства стосовно оплати праці та створення безпечних умов праці.

За результатами форуму його учасниками було прийнято резолюцію з вимогами до соціальних партнерів профспілок, органів влади, роботодавців.

 

Федерація профспілок Житомирської області

Архiв
<< < Жовтень 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31