Заява Федерації профспілок України стосовно проєкту Державного бюджету України на 2020 рік

preview w698zc0
У Верховній Раді України триває робота над опрацюванням поданого Урядом проєкту Державного бюджету України на 2020 рік. На жаль, як і в минулі роки, урядовим проектом Держбюджету знову порушуються кон...
[ Докладніше про новину «Заява Федерації профспілок України стосовно проєкту Державного бюджету України на 2020 рік» ]

Профспілки добиваються збільшення фінансування вугільної галузі

630 360 1522756863-8175 2
 У відповідь на пропозиції СПО об’єднань профспілок до законопроекту «Про Державний бюджет України на 2020 рік» Міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель поінформував, що очол...
[ Докладніше про новину «Профспілки добиваються збільшення фінансування вугільної галузі» ]

Сьогодні - Всесвітній день дій за гідну працю

7792798802280185856
 До Всесвітнього дня дій за гідну працю та Дня профспілок України працівники апарату Федерації профспілок України 7 жовтня ц.р. поширили інформаційні матеріали біля станцій метро «Хрещатик» та «А...
[ Докладніше про новину «Сьогодні - Всесвітній день дій за гідну працю» ]

19 ЖОВТНЯ - ДЕНЬ ПРАЦІВНИКІВ ЦЕЛЮЛОЗНО-ПАПЕРОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ !

Den pracvnikv cel bumazh prom
 Шановні працівники та ветерани целюлозно – паперової   промисловості ! Від імені Центрального комітету Профспілки працівників лісових галузей України   вітаю  ...
[ Докладніше про новину «19 ЖОВТНЯ - ДЕНЬ ПРАЦІВНИКІВ ЦЕЛЮЛОЗНО-ПАПЕРОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ !» ]

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДІЙ ЗА ГІДНУ ПРАЦЮ 7 ЖОВТНЯ 2019 РОКУ: ІНВЕСТУЙТЕ В СЕКТОР ДОГЛЯДУ

arton21835-3edc9
Для працюючих людей немає нічого важливішого, ніж знати, що за їхніми дітьми і літніми родичами належним чином доглядають. Догляд, насамперед за маленькими дітьми і людьми похилого віку, є одним ...
[ Докладніше про новину «ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДІЙ ЗА ГІДНУ ПРАЦЮ 7 ЖОВТНЯ 2019 РОКУ: ІНВЕСТУЙТЕ В СЕКТОР ДОГЛЯДУ» ]

Чому у нас дефіцит робочих кадрів?

А2
 На українському ринку праці останнім часом спостерігається дефіцит робітничого персоналу. Не вистачає слюсарів, машиністів, зварювальників, токарів. Так, у липні п.р. на одну вакансію у сфе...
[ Докладніше про новину «Чому у нас дефіцит робочих кадрів?» ]

Ціни на природний газ зростатимуть?

Изображение 550
15 жовтня 2019 року в Українському кризовому медіа-центрі (м. Київ, вул. Хрещатик, 2) відбувся брифінг коаліції експертів «Енергетичні реформи» на тему: «Відповідність урядового плану в...
[ Докладніше про новину «Ціни на природний газ зростатимуть?» ]

Очікується підвищення зарплат працівників електроенергетичної галузі

mainfoto
За повідомленням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг 7 серпня 2018 року на відкритому засіданні НКРЕКП схвалено проекти рішень щодо перегля...
[ Докладніше про новину «Очікується підвищення зарплат працівників електроенергетичної галузі » ]

Всi новини

 

 minimalna-zarplata-na-2018-rik-v-ukraїni-4

 

У Світовому банку вважають, що в Україні варто зупинити стрімке зростання мінімальної зарплати до завершення основних структурних реформ в економіці. Про це в інтерв'ю DT.UA заявила економіст представництва Світового банку в Україні Анастасія Головач.

 

 

 

Федерація профспілок України категорично не погоджуються з таким твердженням, справедливо вважаючи мінімальну заробітну плату – інструментом попередження бідності.

 

Коментар Голови ФПУ Григорія Осового:

 

- Головне завдання мінімальної зарплати – це не економічне стимулювання, - це мінімум для того, щоб забезпечити відтворення на мінімальному рівні здатність людини працювати. Не кажучи, що ще потрібно утримувати непрацездатних членів сім’ї. Це – основне призначення заробітної плати, визначене у міжнародних стандартах та Конвенціях Міжнародної організації праці.

 

Виходячи з того, що це – конституційне право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім'ї (ст. 48), воно має бути непорушним, а відносно можливостей економіки, мінімальна зарплата повинна пристосовуватись до забезпечення цього права.

 

Під час жорсткої економічної кризи 30-років минулого століття, Президент США Франклін Делано Рузвельт сказав, що не дозволить працювати у США жодному бізнесу, який сплачує зарплату нижчу за прожитковий мінімум. Він став на позицію гарантії прав людини.

 

Тому – чи витримає бізнес – це питання неправильне. Потрібно виходити з прав людини та гарантій, які держава забезпечує через закони про мінімальну заробітну плату, про прожитковий мінімум, про державні соціальні стандарти і гарантії і конституційне право на задовільний рівень життя. Цю систему прав людини держава повинна забезпечувати.

 

Для цього також потрібно модернізувати технології, підвищити продуктивність праці, запроваджувати новітні засоби виробництва та все, що дозволить меншою кількістю з більш високою зарплатнею досягати успіхів – це вже завдання бізнесу.

 

Виходячи з аргументованих розрахунків, проведених експертами ФПУ, прожитковий мінімум для працездатних осіб повинен бути не нижче 5.700 грн., що базується виключно на законодавчих нормах. Є закон України про прожитковий мінімум, є набір товарів і послуг, що входять в цей прожитковий мінімум, ставимо ціни по кожному виду товарів, прогноз інфляції на наступний рік відповідно до макроекономічних прогнозів, і ми отримуємо абсолютно чіткий розрахунок величини мінімальної заробітної плати, яка має бути наступного року, і бути державним соціальним стандартом при прийнятті бюджету.

 

На засіданні Уряду 17 липня 2019 року Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, спираючись на реальний стан економіки, в контексті законодавчого вирішення цього питання назвав, якою буде мінімальна зарплата наступного року, – 5500 грн.

 

Зрозуміло, що є супротив. Так Світовий банк голосом своїх економістів в Україні підказує, що не потрібно підвищувати мінімалку, бо необхідно віддавати борги, - у світових фінансових інституцій є свій інтерес у цій частині: гарантуйте нам повернення боргів, а як буде жити людина, нас не стосується. Але це ж не може відбуватися за рахунок економії на працюючій людині, пенсіонерах. Таке неприпустимо!

 

Також і бізнес може до цього підходити – я не можу, не хочу, не маю спроможності, а бізнес має підлаштовуватися у такий спосіб, щоб те, що стосується прав людини, було пріоритетом для нього, а решта – технологічні, фінансової зміни, організація праці і виробництва – це вже його компетенція.

 

Бізнес намагається традиційно чим менше платити, тим для нього краще, але на сьогодні і бізнес визнав, що така тактика призвела до масової трудової міграції і завтра вже буде нікому працювати в Україні. Тут бізнесу потрібно отямитись і врешті-решт підійти до вирішення цього питання зважено.

 

Компромісів не має бути. Зарплата – жорстко регульована величина законом про Державний бюджет, а ціни сьогодні вільні. І тому, якщо держава регулює зарплати, то вона має директивно впливати і на ціни. Ми підтримуємо, зокрема те, що Уряд встановив граничну величину тарифу на теплову енергію, заморожено тариф на електроенергію фактично на рік, відбувається незначне зниження ціни на газ відповідно до конюктури на газовому ринку.

 

На чому наполягають профспілки, це те, що розмір мінімальної зарплати повинен розраховуватись на підставі Конвенції МОП №131 про мінімальну заробітну плату і Європейської Соціальної Хартії, де вказується, що її розмір повинен гарантувати задовільний рівень життя не тільки працівникові, а й бути задовільним для утримання непрацездатних членів сім’ї. Звичайно нинішній прожитковий мінімум і закон про нього є незадовільним і ми ставимо питання, щоб цей закон було переглянуто і відповідно за тими розрахунками, які стосуються з урахуванням непрацездатних членів сім’ї, мінімальна заробітна плата має перевищувати 7000 грн.

 

Права працюючої людини отримувати зарплату за виконану роботу, за повну норму робочого часу, мають бути на економічно обґрунтованому рівні. І цей рівень визначений законом про прожитковий мінімум і мінімальна зарплата повинна відповідати цьому рівню. Сьогодні і так майже 20 % працівників – є фактичними бідняками. І будь-яке заниження мінімальної заробітної плати відкидає людей за межу бідності.

 

 

 

Прес-центр ФПУ

 

Архiв
<< < Жовтень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31