Заява Федерації профспілок України стосовно проєкту Державного бюджету України на 2020 рік

preview w698zc0
У Верховній Раді України триває робота над опрацюванням поданого Урядом проєкту Державного бюджету України на 2020 рік. На жаль, як і в минулі роки, урядовим проектом Держбюджету знову порушуються кон...
[ Докладніше про новину «Заява Федерації профспілок України стосовно проєкту Державного бюджету України на 2020 рік» ]

Профспілки добиваються збільшення фінансування вугільної галузі

630 360 1522756863-8175 2
 У відповідь на пропозиції СПО об’єднань профспілок до законопроекту «Про Державний бюджет України на 2020 рік» Міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель поінформував, що очол...
[ Докладніше про новину «Профспілки добиваються збільшення фінансування вугільної галузі» ]

Сьогодні - Всесвітній день дій за гідну працю

7792798802280185856
 До Всесвітнього дня дій за гідну працю та Дня профспілок України працівники апарату Федерації профспілок України 7 жовтня ц.р. поширили інформаційні матеріали біля станцій метро «Хрещатик» та «А...
[ Докладніше про новину «Сьогодні - Всесвітній день дій за гідну працю» ]

19 ЖОВТНЯ - ДЕНЬ ПРАЦІВНИКІВ ЦЕЛЮЛОЗНО-ПАПЕРОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ !

Den pracvnikv cel bumazh prom
 Шановні працівники та ветерани целюлозно – паперової   промисловості ! Від імені Центрального комітету Профспілки працівників лісових галузей України   вітаю  ...
[ Докладніше про новину «19 ЖОВТНЯ - ДЕНЬ ПРАЦІВНИКІВ ЦЕЛЮЛОЗНО-ПАПЕРОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ !» ]

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДІЙ ЗА ГІДНУ ПРАЦЮ 7 ЖОВТНЯ 2019 РОКУ: ІНВЕСТУЙТЕ В СЕКТОР ДОГЛЯДУ

arton21835-3edc9
Для працюючих людей немає нічого важливішого, ніж знати, що за їхніми дітьми і літніми родичами належним чином доглядають. Догляд, насамперед за маленькими дітьми і людьми похилого віку, є одним ...
[ Докладніше про новину «ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДІЙ ЗА ГІДНУ ПРАЦЮ 7 ЖОВТНЯ 2019 РОКУ: ІНВЕСТУЙТЕ В СЕКТОР ДОГЛЯДУ» ]

Чому у нас дефіцит робочих кадрів?

А2
 На українському ринку праці останнім часом спостерігається дефіцит робітничого персоналу. Не вистачає слюсарів, машиністів, зварювальників, токарів. Так, у липні п.р. на одну вакансію у сфе...
[ Докладніше про новину «Чому у нас дефіцит робочих кадрів?» ]

Ціни на природний газ зростатимуть?

Изображение 550
15 жовтня 2019 року в Українському кризовому медіа-центрі (м. Київ, вул. Хрещатик, 2) відбувся брифінг коаліції експертів «Енергетичні реформи» на тему: «Відповідність урядового плану в...
[ Докладніше про новину «Ціни на природний газ зростатимуть?» ]

Очікується підвищення зарплат працівників електроенергетичної галузі

mainfoto
За повідомленням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг 7 серпня 2018 року на відкритому засіданні НКРЕКП схвалено проекти рішень щодо перегля...
[ Докладніше про новину «Очікується підвищення зарплат працівників електроенергетичної галузі » ]

Всi новини

А3

Цікава новина для тих, хто сьогодні працює, але згодом, у майбутньому – далекому чи недалекому –буде оформляти пенсію. Не бажаючи відставати від вимог часу, Пенсійний фонд України запровадив нову модель звернення громадян за призначенням пенсії в «один дотик» через вебпортал електронних послуг Фонду.

Що це означає? Аби подати документи на отримання чи перерахунок пенсії, тепер не обов’язково їхати у відділення Пенсійного фонду. Це можна зробити через сервіс «Е-пенсія», який запустили у серпні. Доречи послугою вже скористувалися .

Як розповіли у Пенсійному фонді України, алгоритм дій при використанні послуги «Е-пенсія» простий, Треба підготувати пакет документів (довідку про присвоєння ідентифікаційного номера, паспорт і трудову книжку) та відсканувати їх. Далі треба зареєструватись на сайті (якщо ви ще не маєте персонального кабінету) та заповнити заяву. У заяві слід вибрати відділення Пенсійного фонду, яке буде проводити призначення пенсії, зазначити ідентифікаційний код, прізвище та ім’я по- батькові. Відтак вибираємо вид пенсії, маємо можливість додатково подати заяву на виготовлення електронного або пенсійного посвідчення (залежить від того, який вид посвідчення обирає особа).

Урешті треба прикріплити пакет відсканованих документів та дати згоду на обробку персональних даних і формувати заяву. Якщо при заповненні зробили якусь помилку, то у червоному віконечку буде відзначено, де саме допущено помилку. Заповнивши заяву, підписуємо її електронним цифровим підписом і відправляємо до Пенсійного фонду.

Після того, як документи будуть опрацьовані, електронне посвідчення буде виготовлене, особі надійде інформування про необхідність підійти з оригіналами документів до сервісного центру, де проведуть ідентифікацію особи, перевірять усі оригінали документів, подані для розрахунку пенсії. Тоді розрахована пенсія піде на виплату.

А скільки ж буде тривати розгляд електронної заяви? Він має тривати не більше 10 днів.

«Більше 160 тис. людей, які мають цифрові підписи і відповідно можуть здійснювати подачу документів, - наголосив голова правління Пенсійного фонду України Євген Капінус, - Я абсолютно переконаний, що ми з кожним днем отримуємо більшу кількість людей, які користуються цими послугами, оскільки немає необхідності звертатися у відділення, витрачати час, щоб кудись йти подавати документи, легше зробити це через веб-портал».

Також голова правління ПФУ повідомив, що подача документів через веб-портал займає 10 хвилин, у відділенні ж на цю процедуру треба витратити півгодини.

«На сьогодні немає жорстких вимог, якими мають бути документи, – це може бути фото з мобільного, скан-копія відповідного документа, головне, щоб цей образ розпізнала система… На сьогодні вже достатня кількість людей має відповідний цифровий підпис, який підтверджує те, що це безпосередньо та людина, яка засвідчує себе», – додав Капінус.

В той же час у ПФУ зазначили, що будуть створювати всі умови для того, щоб ця електронна система була захищена та не давала можливості зловмисникам вчиняти певні шахрайські дії. Зазначимо, що більш ніж 9,5 млн українських пенсіонерів підвищили пенсію у липні 2019 року. З 1 грудня прожитковий мінімум зросте ще на 74 гривні – до 1638 гривень.Таким чином, мінімальна пенсія зросте цього року на 9%, що має перевищити плановий рівень інфляції (7,4%).

До речі, створити особистий кабінет на сайті Пенсійного фонду можуть не лише пенсіонери, а й усі застраховані особи (тобто ті, хто платять внески до Пенсійного фонду). Зареєструвавшись тут, страхувальник матиме можливість отримувати довідки про страховий стаж, які часом вимагають для нарахування для отримання лікарняних. Можна замовляти та отримувати довідки, достовірність яких підтверджується QR-кодом — про розмір сплачених внесків (форма ОК-5), витяг із реєстру застрахованих осіб, довідка про розмір пенсії).

Для чого це потрібно? Перш за все, тому, що люди повинні цікавитися своїм заробітком, на який нараховується єдиний внесок. Наприклад, якщо зараз, щоб вийти на пенсію, треба мати 26 років страхового стажу, то через кілька років цей показник буде сягати 35 років. Коли людина отримуватиме зарплату в конверті, не сплачуючи внески до Пенсійного фонду, то набрати необхідних 35 років буде важко.. Часом працівники навіть не знають, скільки внесків до ПФ платить за них роботодавець і чи платить взагалі. Зареєструвавшись на порталі, працівник бачитиме, чи сплачує він за неї щомісячні відрахування єдиного соціального внеску.

І ось тут профспілковим організаціям, профспілковому активу треба зробити все можливе, щоб захистити законні права працівників не тільки на гідну оплату праці, але і на гідну пенсію.

Олексій Петруня,

Оглядач Прес-центру ФПУ

Архiв
<< < Жовтень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31