ДЕЛЕГАЦІЯ ФПУ БЕРЕ УЧАСТЬ У РОБОТІ 61-Ї СЕСІЇ КОМІСІЇ ООН ЗІ СТАНОВИЩА ЖІНОК


МАЙ 

 

З 13 по 24 березня 2017 року у штаб-квартирі ООН у м. Нью-Йорк проходить 61-а сесія Комісії ООН зі становища жінок.

Відповідно до спеціального консультативного статусу ФПУ при Економічної і соціальної ради ООН (ЕКОСОР) у цьому важливому міжнародному форумі, який зібрав понад 5 тисяч учасників, традиційно бере участь делегація Федерації профспілок України у складі представників її галузевих організацій.

Пріоритетна тема цьогорічної сесії: «Розширення економічних прав і можливостей жінок у контексті змін у сфері праці».

Сесія розпочала роботу з обговорення доповіді Генерального секретаря ООН «Розширення економічних прав та можливостей жінок у контексті змін у сфері праці», яке тривало упродовж 2 днів.

У доповіді Генерального секретаря розглядається питання розширення економічних прав і можливостей жінок у контексті змін у сфері праці в той час, коли в Порядку денному в галузі сталого розвитку на період до 2030 року міжнародне співтовариство взяло на себе безпрецедентне зобов'язання забезпечити гендерну рівність і розширення прав і можливостей жінок.

Крім того, у доповіді всебічно розглядаються основні взаємозв'язки між питаннями, які стосуються розширення економічних прав та можливостей жінок і їх прав на гідну роботу і повну і продуктивну зайнятість. У ній також розглядаються перешкоди, з якими стикаються жінки при здійсненні своїх прав на роботу і в сфері праці, і пропонуються шляхи їх усунення.

У доповіді також аналізуються можливості та виклики в контексті розширення економічних прав та можливостей жінок, які виникають у результаті посилення неформального характеру і мобільності робочої сили та процесу розвитку технологічних і цифрових засобів, які справляють перетворювальний вплив на сферу праці.

Доповідь містить стратегії і заходи, спрямовані на рішення гендерних проблем у сфері праці та забезпечення реалізації прав і розширення економічних прав та можливостей жінок, які передбачають підвищення ступеня підзвітності, щоб ніхто не залишився без уваги. У заключній частині доповіді містяться рекомендації для розгляду Комісією зі становища жінок.

В обговоренні доповіді взяли участь представники організацій громадянського суспільства та профспілок. Делегація ФПУ висвітлила у письмовій заяві до сесії позицію профспілок щодо викликів, тенденцій та підходів до питань, які стосуються становища жінок та рівності між жінками та чоловіками.

Сесія включає в себе також міністерський сегмент з круглих столів та інтерактивних діалогів на високому рівні, загальні дискусії, а також інтерактивні та експертні панельні дискусії. В одному з круглих столів узяв участь і виступив Міністр соціальної політики України Андрій Рева.

 

Довідково

 

Комісія зі становища жінок – це функціональна комісія ЕКОСОР, яка є глобальним директивним органом, який займається виключно просуванням гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок. Комісія була створена ЕКОСОР у 1946 році з повноваженнями щодо підготовки рекомендацій із захисту прав жінок у політичній, економічній, громадській, соціальній та освітній сферах. Комісія також відповідає за моніторинг, огляд і оцінку досягнутого прогресу та проблеми, що виникають у ході здійснення Пекінської декларації та Платформи дій 1995 року і підсумків 23-ї спеціальної сесії Генеральної Асамблеї 2000 року на всіх рівнях, а також підтримку гендерної проблематики. Крім того, Комісія робить внесок у подальшу діяльність за підсумками Порядку денного сталого розвитку на період до 2030 року, з тим щоб прискорити реалізацію гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок і дівчат.

 

Департамент міжнародних зв’язків апарату ФПУ

 

Архiв
<< < Травень 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31