61-А СЕСІЯ КОМІСІЇ ООН ЗІ СТАНОВИЩА ЖІНОК У М. НЬЮ-ЙОРК ТРИВАЄ

логотип сесії

 

 

У штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку продовжує роботу 61-а сесія Комісії зі становища жінок.

На черговому засіданні увазі учасників була представлена​ інтерактивна карта «Жінки у політиці у 2017 році», яка наочно демонструє частку жінок в органах виконавчої та законодавчої влади країн світу. Виявилося, що серед глав держав або урядів усього 17 жінок. Частка жінок-парламентарів у середньому в світі – 23%, а міністрів – 18%. На прес-конференції автори карти відзначили, що в порівнянні з минулим роком число жінок серед глав держав та урядів зменшилася з 19 до 17, але якщо порівнювати з цифрами десятирічної давності, то прогрес очевидний. Тоді жінок-лідерів в органах виконавчої влади було всього вісім.

Що стосується жінок-парламентарів, то у цілому по світу їх частка становить 23%. В Україні лише 12% депутатів Верховної Ради – жінки.

У цілому в світі 732 жінки міністра. У Росії та Україні серед членів уряду всього три жінки. Найбільше число жінок серед міністрів у Болгарії, Франції, Швеції та Канаді. Цим державам вдалося досягти гендерної рівності в уряді

Жінки отримують меншу винагороду за рівну з чоловіками працю. У світі заробітна плата жінок складає 77% від середнього заробітку чоловіків.

За даними МОП чимало жінок у світі як і раніше стикаються з дискримінацією на ринку праці: їм доводиться працювати довше, вони отримують меншу заробітну плату ніж чоловіки і змушені задовольнятися обмеженим вибором професій.

У середньому у світовому масштабі жінки отримують за свою працю на 23% менше ніж чоловіки. У Франції та Швеції за все своє життя жінки заробляють на 31% менше ніж чоловіки, а у Німеччині – на 49%. У Туреччині, в середньому, жінка може заробити протягом усієї своєї трудової діяльності на 75% менше ніж чоловік. Головна причина такого стану речей полягає в тому, що жінки зайняті, як правило, менш кваліфікованою працею та слабо представлені на керівних посадах. До того ж у багатьох країнах на жіночих плечах лежить уся неоплачувана домашня робота. Жінки все ще позбавлені рівних з чоловіками можливостей у сфері працевлаштування.

 

Експерти МОП вважають, що при збереженні існуючих тенденцій жінки зможуть домогтися однакової з чоловіками оплати праці лише через 70 років.

Звертаючись до урядових експертів, політиків та представників громадянського суспільства, які беруть участь у сесії, Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш закликав активізувати зусилля з боротьби з несправедливістю по відношенню до жінок. Він заявив, що дискримінація на гендерному ґрунті збільшується у силу застарілих уявлень та укоріненого чоловічого шовінізму.

Глава ООН закликав подолати цю історичну несправедливість і домагатися поліпшення становища та розширення можливостей жінок в усіх сферах діяльності.

Сесія продовжить свою роботу до 24 березня.

 

Довідково

 

Комісія зі становища жінок – це функціональний орган Економічної і соціальної ради ООН (ЕКОСОР). Вона займається оглядом застосування міжнародних стандартів із захисту та просування прав жінок, а також розробкою пропозицій щодо їх належного виконання. До складу Комісії входять 45 держав-членів ООН, які обираються терміном на чотири роки.

Комісія проводить роботу в рамках відкритих засідань. Виступати на її сесіях можуть всі держави-члени ООН. Однак приймати рішення та резолюції можуть лише держави-члени Комісії. Рішення та резолюції цього органу передаються на затвердження ЕКОСОР.

Комісія була заснована через рік після створення ООН.

У 1975 році в Мексиці пройшла перша в історії Всесвітня конференція зі становища жінок. 18 грудня 1979 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Конвенцію про ліквідацію усіх форм дискримінації щодо жінок. До теперішнього часу її ратифікували майже всі держави світу. Про реалізацію її положень вони звітують перед спеціально створеним з цією метою Комітетом ООН.

У 1995 році в Пекіні відбулася 4-а Всесвітня конференція, на якій була прийнята Пекінська платформа дій щодо поліпшення становища жінок. У ній були визначені 12 найважливіших напрямків діяльності щодо вирішення існуючих проблем. У їх числі – боротьба з бідністю і злиднями серед жінок, з дискримінацією у галузі освіти та охорони здоров'я, вирішення проблеми нерівного представництва жінок у структурах влади тощо.

 

 

Департамент міжнародних зв’язків апарату ФПУ 

Архiв
<< < Травень 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 23 24 25 26 27
28 29 30 31