IMG 2256

 

31 липня 2018 року відбулась робоча зустріч представників ФПУ з представниками команди проекту ЄС-МОП в Україні «Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці і подолання незадекларованої праці» (далі - проект ЄС-МОП в Україні).

У зустрічі взяли участь:

- від ФПУ: керівник департаменту охорони праці Андрієвський Ю.З. і зав. відділом технічної інспекції праці Горюн Т.М.

- від команди проекту ЄС-МОП в Україні: Антоніу Сантуш – менеджер проекту, доктор економічних наук та менеджменту, а також  адміністратор і фінансовий асистент проекту Тетяна Антонченко.

На зустрічі були обговорені та узгоджені питання участі технічних інспекторів праці ФПУ та її членських організацій у тренінгах, які будуть проводитися в рамках цього міжнародного проекту, щодо методів управління ризиками (оцінка професійних ризиків і контроль небезпеки) та специфіки їх застосування за галузями (гірничодобувній, транспортній, будівельній галузях, лісовому та сільському господарстві).

В рамках зазначеного проекту ЄС-МОП проведення навчання передбачається у листопаді 2018 року і буде включати три 3-дених галузевих тренінгів в окремих регіонах і один 5-тиденний тренінг у Польщі. Зазначені тренінги мають на меті підготовку технічних інспекторів праці в якості тренерів, які пройшовши відповідне навчання та маючи навчальні матеріали, зможуть проводити аналогічне навчання самостійно для широкого кола технічних інспекторів праці та інших представників профспілок з питань охорони праці.

Міжобласні галузеві тренінги планується провести у таких регіонах:

- Дніпропетровська область (будівництво);

- Івано-Франківська область (лісове та сільське господарство);

- Київська область (автотранспортна галузь).

Тренінг у Польщі (оцінка ризиків та їх застосування у гірничодобувної промисловості) буде проведено спільно з іншим проектом МОП «Поліпшення стану безпеки і гігієни праці у гірничодобувної промисловості України».

Більш детальнішу інформацію щодо умов участі технічних інспекторів праці ФПУ у відповідних тренінгах, відбір учасників для участі у них, їх кількість, строки та умови їх проведення будуть надано ФПУ та відповідним всеукраїнським (галузевим) профоб’єднанням додатково, після офіційного звернення команди проекту ЄС-МОП до ФПУ.

 

Департамент охорони праці