ИН

 

19 липня 2017 року в Києві біля Верховної Ради України представниками профспілок було проведено профспілкове інформаційне пікетування щодо недопущення погіршення умов пенсійного забезпечення, в ході якої народним депутатам України роздавалися листівки стосовно запропонованих Урядом змін до законодавства з пенсійних питань (законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», реєстр. № 6614 від 22.06.2017).

Зокрема, зазначалось, що профспілками підтримується підвищення пенсій та осучаснення пенсій, скасування обмежень при виплаті пенсій працюючим пенсіонерам, проведення щорічної індексації пенсій для захисту від росту цін і вартості прожиття, ліквідація спеціальних пенсій і зрівнялівки для абсолютної більшості пенсіонерів та інші.

Проте профспілки не підтримують зменшення коефіцієнта страхового стажу з 1,35 до 1,0 та підвищення до 35 років страхового стажу для призначення пенсії, скасування пенсій за вислугу років вчителям, медикам,  працівникам льотного складу авіації, спортсменам та іншим.

 Профспілки закликають народних депутатів України підтримати профспілкові пропозиції до законопроекту, зокрема:

- установити стимулюючі норми для тих, хто працює більше 25 років підвищеними коефіцієнтами до страхового стажу;

- не збільшувати страховий стаж для призначення пенсії більше як до 30 років;

- встановити розмір пенсії за 30 років страхового стажу на рівні не менше 40 % заробітку, як цього вимагають міжнародні соціальні стандарти;

- зберегти пенсії за вислугу років для вчителів, медиків, працівників льотного складу авіації та всім іншим, хто працює в шкідливих і небезпечних умовах праці.

 

Управління соціального страхування та пенсійного забезпечення ФПУ

Прес-центр ФПУ