Пенсія військовослужбовців

 

21 лютого Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про підвищення пенсій військовослужбовцям від 1 січня в середньому на півтори тисячі гривень. Урядом прийнято відповідну Постанову "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб".

 

Представляючи рішення Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман наголосив, що воно не потребує внесення змін у чинне законодавство і буде в силі до моменту напрацювання та ухвалення відповідного законопроекту, який сьогодні обговорюється.

"Це надзвичайно важливий закон, який встановлює соціальну справедливість щодо військових, - але дискусії щодо проекту закону тривають. І вони можуть тривати місяць і два. Тож сьогодні ми приймаємо окреме рішення про підвищення пенсій для військовослужбовців. Нарахування розпочнуться від сьогодні". «Ми прогнозуємо, що підвищення торкнеться 498 тис. військових пенсіонерів. На ці цілі ми витратимо цього року приблизно 7 млрд грн. Ми знаємо шляхи, яким чином мобілізувати кошти в рамках дефіциту бюджету Пенсійного фонду. Рішення прийнято, до кінця тижня воно буде доведено на місця, розпочнеться робота з кожним пенсіонером. В березні-квітні пенсіонери отримають нові пенсії», - сказав очільник Уряд.

Міністр соцполітики Андрій Рева повідомив, що прийняте рішення передбачає поетапне підвищення пенсій представникам силових органів, починаючи з 1 січня 2018 року. На першому етапі, з урахуванням фінансових можливостей держави, таке підвищення складе в середньому не менше 1500 гривень. По закінченню першого етапу ця цифра може подвоїтись, тобто з 1 січня 2020 року пенсійне забезпечення силовиків зросте майже в два рази", - заявив Андрій Рева.

 

Прес-центр ФПУ

За повідомленнями Урядового дайджесту