DSC 2042

 

На засіданні Територіальної тристоронньої соціально-економічної ради, яке відбулось 29 червня у режимі он-лайн у залі засідань Рівненської ОДА, соціальні партнери-влада, роботодавці, профспілки підбили підсумки виконання Територіальної угоди між обласною державною адміністрацією, обласною радою, об’єднанням організацій роботодавців області та Федерацією профспілок Рівненщини з соціально-економічних питань на 2015-2017 роки за перший квартал 2016р.

Відкриваючи засідання, голова Федерації профспілок області Микола Шершун зазначив, що в процесі підготовки до Ради ще раз переконався наскільки відповідає формат і періодичність проведення таких засідань (раз на квартал) вимогам часу. Бо саме через постійний обмін думками і баченням перспектив розвитку області між владою, роботодавцями , громадськістю, яку представляють профспілки, чіткіше вимальовується картина дійсного стану речей у розвитку її економіки, виробництва, соціальної інфраструктури.

   У березні 2016 року, - сказав він, ми підвели підсумки виконання зобов’язань, взятих в Територіальній угоді в цілому за 2015 рік. По всіх прийнятих нами спільних рішеннях проводилась відповідна робота. По деяких пунктах рішень нам вдалося досягти бажаних результатів, а по деяких –нам ще разом потрібно багато працювати для їх досягнення.

   Валерій Ройко, виконавчий директор об’єднання організацій роботодавців Рівненської області, звітуючись про виконання взятих зобов’язань Територіальної угоди,

зупинився на долі колишніх флагманів промисловості регіону—ВО «Квасилівфермаш» та ВО «Рівненський завод тракторних запчастин». Його пропозиція – об’єднати зусилля всіх соціальних партнерів і всім миром відродити занедбані підприємства…

- Така пропозиція має під собою підґрунтя, прокоментував виступ В.Ройка заступник голова ОДА Ігор Тимошенко, - тільки для її реалізації потрібен ефективний інвестор. Бюджет області просто неспроможний витримати таке навантаження, без зарплати залишаться всі бюджетники. До речі , на базі «Квасилівфермашу», створено і діє сучасне виробництво меблів. На ньому задіяно 800 працюючих. Ми в ОДА постійно шукаємо справжніх потужних інвесторів, всіляко сприяємо їм у вирішенні всіх питань. Щось вже

вдається, щось ні. Але позитивний той факт , що до вирішення цих та інших проблем підключаються всі сторони соціального діалогу. Так було із погашенням значної заборгованості по зарплаті на Рівненському автомобільно-ремонтному заводі. Велика робота була проведена і профспілками, і роботодавцями , і владними структурами. Нині підприємство виходить з прориву. Є замовлення, є й зарплата для виробничників…

   Ґрунтовний звіт про виконання Угоди профспілками подала у своєму виступі на засіданні заступник голови ФПО Марія Рожко.

- Ми ініціюємо прийняття прогресивних Законів, постійно звертаємось до Народних депутатів України стосовно підтримки соціальних законопроектів, зазначила вона.

Маємо постійних представників у складі колегій і громадських рад при обласних органах виконавчої влади та місцевих держадміністраціях. Та, на жаль, не всі наші напрацювання використовуються для отримання позитивного результату, тому що

головні питання економічної, бюджетної, податкової політики так і лишаються поза межами соціального діалогу.

Узагальнюючи предметне обговорення звітів соціальних партнерів головуючий на засіданні Микола Шершун підсумував ,що найбільш актуальною проблемою, якій ми в області повинні приділити велику увагу – є подолання бідності серед працюючих, забезпечення гідної оплати праці. Саме для досягнення цієї мети і маємо спільно діяти. Українці повинні мати таку заробітну плату, щоб могли у повній мірі реалізувати конституційне право на гідне життя за рахунок праці.

 

DSC 2039

 

   Інформаційно-аналітичний центр ФПРО