Жорстка позиція профспілки щодо захисту працівників ЖКГ

110352

 

 

Сьогоднішній стан житлово-комунальної галузі є відображенням стану економіки країни, яка потерпає від псевдо реформ, корупції, відсутності інвестицій, стратегічного бачення подальшого розвитку.

Наша галузь вже не один рік переживає складні часи. Говоримо про реформи, але концепції її так і не бачимо. Прагнемо до запровадження європейських стандартів і водночас гальмуємо економічний розвиток комунальних підприємств, які попри все продовжують підтримувати життєздатність застарілого і зношеного житлового фонду, запобігають аварійним ситуаціям у життєзабезпечуючих системах.

Серед найгостріших проблем, які щорічно виникають у галузі, це: повернення з держбюджету різниці у тарифах на житлово-комунальні послуги, борги споживачів за житлово-комунальні послуги, а також недофінансування з державного бюджету підприємств за житлові субсидії і пільги, які законодавчо передбачені населенню.

Останнім часом відбуваються досить небезпечні тенденції в тарифній політиці держави. Наочним прикладом не виваженої політики є значне підвищення ціни на природний газ та електроенергію без належного економічного обґрунтування, що потягло за собою подорожчання тепла, води, житлово-комунальних послуг. При цьому Уряд не здійснив ефективних заходів для подолання корупції в органах влади та окремих галузях, легалізації тіньового бізнесу, збільшення оподаткування доходів олігархів, що спрямувало б до казни держави значно більше коштів, ніж усі антисоціальні новації.

На початок цього року заборгованість держави перед комунальними компаніями за субсидіями складала більш ніж 4 млрд. грн. Це додаток до боргів населення за спожиті житлово-комунальні послуги, які перевищили15 млрд. грн.

Галузь, яка в цивілізованих країнах вважається стратегічною з точки зору життєзабезпечення населення, в Україні опинилася в фінансовій скруті й на межі виживання. А від неї, між іншим, залежить не тільки безперебійна робота інженерних комунікацій будинків, а й робота промислового комплексу, об’єктів інфраструктури міст та селищ.

Уряд задекларував значне зростання мінімальної заробітної плати, однак тарифні ставки працівникам розраховуються виходячи з законодавчо встановленого розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб -1600 грн., який в два рази менший нової "мінімалки". Більш того, фактична величина цього соціального стандарту у цінах січня цього року складала 3497 грн.!  То яка ж це реформа оплати праці і де тут значне зростання заробітної плати?

На шляху захисту працівників галузевих підприємств наша Профспілка зайняла тверду позицію і не допустила значного розриву мінімальної зарплати і прожиткового мінімуму. 10 січня 2017 р. було підписано нову Галузеву угоду між Мінрегіоном, Об’єднанням роботодавців «Всеукраїнська конфедерація роботодавців житлово-комунальної галузі України та ЦК Профспілки. Шляхом договірного регулювання коефіцієнтів тарифних ставок робітників підгалузей, а саме, підвищення тарифних ставок на 15-16 % та застосування коефіцієнту 1,2 до тарифної ставки робітника І розряду, тарифна ставка робітника ІІ розряду складає понад 3200 грн. Аналогігні галузеві угоди ми підписали й з іншими партнерами по соціальному діалогу.

Наша Профспілка робить усе, щоб покращити умови праці працівників галузі, добитися від роботодавців виконання вимог колективних договорів, передусім у частині вчасної і повної виплати заробітної плати, дотримання інших соціальних гарантій, організації і оздоровлення та відпочинку спілчан та членів їхніх сімей.

Напередодні професійного свята, яке відзначатиметься 19 березня, висловлюю щиру вдячність усім працівникам житлово-комунальної галузі за самовіддану і сумлінну працю, яка привносить позитив у настрій людей.

Завдяки їх наполегливості, працьовитим рукам не допущено масштабних зривів нинішнього опалювального сезону, підтримується належна робота інженерних комунікацій, водопровідно-каналізаційного та шляхового господарства, забезпечується чистота та благоустрій населених пунктів. 

Бажаю Вам, шановні спілчани, міцного здоров’я, щастя, благополуччя, натхнення, удачі у всіх справах, вірних друзів, миру та злагоди у родинах.

 

Олексій Романюк,

Голова ЦК Профспілки працівників житлово-комунального

господарства, місцевої промисловості, побутового

обслуговування населення України

Архiв
<< < Травень 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 25 26 27
28 29 30 31