Працівники Авторемзаводу згуртувалися на захист свого підприємства

257cb80abc69e12b-209x210

 

Цьогоріч 70 років виповнюється державному підприємству «Рівненський автомобільно-ремонтний завод», який спеціалізується на ремонті важкої техніки та агрегатів. Мешканці міста та області добре пам’ятають це підприємство: величезна територія, сотні, а той тисячі одиниць техніки, ремонтні майстерні, а це робочі місця, відрахування до бюджету області та міста тощо.

Нині ж, як у нас буває, підприємство в занепаді. Працівники вже півтора роки не отримують зарплатню, з 2012 року не йдуть виплати до Пенсійного фонду, люди можуть втратити 5 років трудового стажу. Найганебніше те, що підприємство це – державне. Ще донедавна тут виконували державні замовлення, ремонтували військову техніку. Тепер державі воно стало непотрібним, держзамовлень на ремонт немає, а техніку, яка знаходилась на консервації вирішили забрати на інше подібне підприємство.

- Таке враження, що якась потужна система доводить наше підприємство до банкрутства, каже Євгенія Бєлощук, голова профкому ДП «Рівненський авторемзавод», - прикро, що незважаючи на славну історію, підприємство, якому багато хто з працівників віддав частину життя, так ганебно знищують.

І ось у Міністерстві оборони вирішили забрати техніку, яка знаходиться на зберіганні тут. З усією відповідальністю можу сказати, що трудовий колектив техніку, без оплати за відповідальне зберігання, не віддасть. Як заберуть техніку безоплатно, то не буде з чого виплачувати заборговану зарплатню, а борг нині сягає 2,6 млн. грн., адже з квітня 2016 року жоден з 90 працівників, не отримував плату за свою роботу.

За словами Євгенії Белощук, люди зневірені, їм втрачати немає що. Та все ж , шукають ради та підтримки звідусіль довіряють профкому та гуртуються разом у боротьбі.

На ІІ профспілковому Форумі, який відбувався у Федерації профспілок області, пані Євгенія передала лист від трудового колективу для Сергія Капліна, депутата Верховної Ради України, представника профспілок у ВР, з тим, аби він вплинув на ситуацію на підприємстві. І вже нарешті довести справу до логічного завершення: або офіційно оголосити підприємство банкрутом з дотриманням всіх законодавчих норм, або дати держзамовлення з ремонту та відновлення техніки.

Депутат відгукнувся. 3 липня 2017 року відвідав підприємство особисто. Зустрівся з колективом. При зустрічі він запропонував висунути Ультиматум Уряду, Міністерству оборони та «Укроборонпрому» висловивши в ньому такі вимоги:

1. В найближчий час погасити заборгованість із заробітної плати на підприємстві;

2. Розробити чітку стратегію стабілізації роботи підприємства;

3. Виконувати взяті зобов’язання та надавати системні держзамовлення для забезпечення безперебійного існування підприємства.

У випадку невиконання вимог Ультиматуму вирішено вдаватися до більш радикальних дій.

 

 DSC 4610

Жанна Арсенічева,

ІАЦ ФПО

Архiв
<< < Червень 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30